Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2009., 08:05   #1711
zgembo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 5
Sta mislite o samsungu 46A756 isplatili se kupiti, opcenito ako ga neko vec ima da napise mane i prednosti odnos crne i bijele boje, sama slika... uglavnom iskustva iz prve ruke

thx
zgembo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 09:45   #1712
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Emperor Pregled postova
@Ladybug nemaš više garanciju?
Nemam, zato mi treba servis....
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 10:05   #1713
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Ja sam dobio jednom takav monitor,sa zelenom crtom vertikalnom,i zamijenili su mi ga odmah jer sam ga tek kupio.

Probaj sa onim programom ako su stuck pixeli mozda pomogne ,a za servis neznam koji je dobar.

@Nani što misliš o HDfury konverteru?

Uzeo bi mozda ,HDfury 1 za 500kn,pa jeli to isplativo ili je samo marketing i dosta mi je uzet HDMI na DVI kabel?

http://www.hdfury.com/

Zadnje izmijenjeno od: Emperor. 30.01.2009. u 10:20.
Emperor je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 11:01   #1714
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@zgembo posjedujem 52" verziju tog telija, da ne duzim ovde vise odgovorio sam ti na pm.

@Emperor
Upoznat sam sa fury-em od prvog izdanja i mogu ti reci da je on zamisljen kao univerzalni analog to digital adapter sa HDPC podrskom. To konkretno znaci da je to konverter koji skida HDCP zastitu i pusta HD signal na non-HDCP uredjaje. Naravno fury-a je univerzalni adapter koji pokriva sve moguce konekcije od VGA (D-Sub 15) preko komponentnog spajanja za video i analognog i digitalnog zvuka.
Dakle za sve one koji prikljucuju preko D-sub 15 (analognog) kabla ili komponentog kabla koji nemaju HDMI samim tim nisu direktno HDCP compliant, ovo nije los izbor jer velika vecina projektora ima samo ovaj tip konekcije(stariji modeli).
Mada je fury-a odlicno rijesenje za ljude koji zele pustati originalne blu-ray diskove koji imaju HDCP zastitu na PC monitorima ili preko projektora koji su non-HDCP (postoje monitori sa HDPC cerftifikatom).
Slicna stvar je i sa pc blu-ray driveovima(citacima i przilicama), gdje pored blu-ray citaca, originalnog blu-ray filma moras imati i HDCP monitor, u protivnom nema slike.
Danasnji noviji televizori, konzole, kao i HDMI kablovi su svi HDCP compliant.
Tako da ti je odgovor obicni dvi-hdmi kabal i pucaj mkv-ove.
Naravno osim ako ne zelis blu-ray reprodukciju na racunaru, gdje bi ti trebao blu ray drive i HDfury-a 1 ili 2 koja neutralizira potrebu za HDPC monitorom.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 30.01.2009. u 11:14.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 12:19   #1715
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Odlicno znaci netreba mi HDfury,posto sam sad gledao i vidim da je moj Samsung 226BW HDCP compliant.

Koliko je ok cijena za HDMI-DVI kabel,vidim po 200kn ali to mi izgleda pretjerano.

Ovdje za 75kn http://www.bossiz.hr/hr/katalog/deta...le_15m-9521/41

Velika zahvala,imas cevape i pivu kad dodjem do Sarajeva.
Emperor je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 12:12   #1716
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
LG 32LG5700
kakvo je vase misljenje o ovom TVu? 4500kn u vemilu...

edit: koristio bi se za gledanje TV programa... hrt1/2, novatv, rtl...

Zadnje izmijenjeno od: ShAd0w_dAnCeR. 01.02.2009. u 15:31.
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 13:22   #1717
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Pozdrav svima,

selim u novi stan pa sam odlučio kupiti neki LCD 82 cm (32"). Koliko sam čitao ovaj post, kupim Panasonica TX-32LE8PS i to je to? Full HD mi je malo preskup pa bi išao samo na HD ready a DVB-T tuner mi nije potreban pošto uzimam i B.Net kabelsku TV.

Još me zanima jedna stvar: kakva je situacija kad se na HD ready emitira Full HD signal?

Također, da li je netko nedavno kupovao tog Panasonica i gdje je dobavljiv, jel na nabava.net četso piše da ga ima ali u praksi nije baš tako, ili ako netko zna nekog da prodaje taj ili sličan model...

Hvala!!!
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 17:21   #1718
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ne postoji emitiranje full HD signala, jer takav signal ima prevelik bandwith. Postoji emitiranje u 720p i 1080i rezolucijama koje su HD ready.
Full HD rezolucija je ostavljena za reprodukciju na blu-ray disku.

Svaki hdtv (hd ready) downskalira full hd signal (1080p) na svoju fizicku rezoluciju, 1024x768 ili 1366x768, odnosno u slucaju 1080p TV-a hd ready signal se upscalira (uklapa) na fizicku rezoluciju.

Kod manjih dijagonala proces downskaliranja je bezbolniji, odnosno vidi se manje picture anomalija nego na vecim dijagonalama, tako da te to ne treba brinuti.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 17:35   #1719
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ne postoji emitiranje full HD signala, jer takav signal ima prevelik bandwith. Postoji emitiranje u 720p i 1080i rezolucijama koje su HD ready.
Full HD rezolucija je ostavljena za reprodukciju na blu-ray disku.

Svaki hdtv (hd ready) downskalira full hd signal (1080p) na svoju fizicku rezoluciju, 1024x768 ili 1366x768, odnosno u slucaju 1080p TV-a hd ready signal se upscalira (uklapa) na fizicku rezoluciju.

Kod manjih dijagonala proces downskaliranja je bezbolniji, odnosno vidi se manje picture anomalija nego na vecim dijagonalama, tako da te to ne treba brinuti.
Znam da ne postoji emitiranje full HDa još kod nas (zapravo, mislim da Nova ima testni full hd kanal ali nisam siguran) ali to je skora buducnost, bilo preko kabela u vidu internet providera bilo preko zraka.

BNet vec sad ima full hd paket, isto kao i TCom.

Znaci Philips je i dalje tvoja preporuka? Postoji li jos koji dobar TV 82cm do 3000 Kn da ga je vrijedno razmotriti kao opciju?
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 20:28   #1720
reno666
Premium
Moj komp
 
reno666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 175
imam lcd tv Panasonic TX-26LX500P ali nemam upute ni na hr ni eng.
tv ima utor za sd karticu na koju može snimati program.
zanima me dali može reproducirati divx i slično?
ako neko zna gdje naći upute bili bi super.
reno666 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 23:47   #1721
CyPHer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
I ja ga planiram uzeti,koristio bih ga za sve i plus igranje ps3 igara,ćitao sam po stranim forumima o njemu i svi ga hvale a i uvjerio sam se u vemilu da ima jako lijepu sliku obićnih tv kanala sad jedino ne znam kako će izgledat ps3 igre na njemu...novi je model pa nema baš infoa i testova o njemu ali valjda će bit...
CyPHer je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 00:41   #1722
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Usput u ronis su stigle Panasonic plasme sa dvb-t tunerom 42pz85 http://www.ronis.hr/index.asp?plazma...sac/TH-42PZ85P i 42px80 http://www.ronis.hr/index.asp?plazma...abel/TH-42PX80
Ej meštre. Pročitao sam tvoje objašnjenje "plazma-lcd". Svaka čast. Mislim možeš pisati na tastaturi satima...ludilo.
A da i ono što sam pročitao puno mi je pomoglo u odluci što da kupim.
Naravno plazma, Panasonic 42"(htio bi ja Kuro, ali što je puno, puno je).

Imam jedno pitanjce. Mislim uzeti MAX TV, a TV bi mogao biti PX80, PX8E, PV80, PY8P, PZ8E. Svi su između 5-6500 kn.

Šta bi mi ti preporučio?

Dali je bolja slika na MAXu ili preko MPEG-2 (ona 4 programa što se mogu loviti)?

Lijep pozdrav

PS
Čuo sam nešto da se MAX TV i Panasonic baš ne vole (nešto zna štekati). Možeš mi reći nešto oko toga, ako znaš.

Zadnje izmijenjeno od: jumbo. 02.02.2009. u 00:53. Razlog: Zaboravljivost
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 00:52   #1723
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Brisati, greška
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 01:33   #1724
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
THX, drago mi je da ti je teskt pomogao oko izbora.
Kucam oko 200 znakova u minuti, pa izracunaj koliko mi je trebalo da ono napisem

Oko MAX TV-a ne mogu ti nista reci, razlog je zbog lokacije gdje sam
To ti bolje mogu reci korisnici MAX TV-a.

Ne znam zaista o kakvim problemima (štekanjima) se radi, medjutim ne vjerujem da je u pitanju striktno Panasonicova elektronika.
Mozes li elaborirati problem i tip konekcije sa tv-om kod MAX tv-a?

Uglavnom uzmi PX8(0) zbog internog dvb-t tunera, koji cini taj tv future proof a i lakse ga je danas sutra prodati ako je kompletan produkt.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 02:22   #1725
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Mozes li elaborirati problem i tip konekcije sa tv-om kod MAX tv-a?

Uglavnom uzmi PX8(0) zbog internog dvb-t tunera, koji cini taj tv future proof a i lakse ga je danas sutra prodati ako je kompletan produkt.
Ovo za MAX i Pany sam pročitao negdje na Forumu, pa kad nađem ponovo, prenosim. Koliko sam vidio samo PV nema dvb, a baš su taj nahvalili na Forumu, pa ne znam jel ovi drugi su isti samo s dvb ili imaju lošiju sliku. Slika mi je najvažnija, a dvb mogu i naknadno dokupiti, naročito ako uzmem MAX, onda mi dugo neće trebati (pretpostavljam). Inače šta kažeš na ovog TH-42PZ8ES. full HD, dvb(mpeg-2), kontrast 20000:1, masira leđa kad si umoran i to sve za 6200 kuma. Ovih 8 bez 0 znači da je stariji model ili slabiji model?
jumbo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 02:29   #1726
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa ako zelis full HD onda ti je taj PZ8 najsretnije rijesenje, modeli bez nule znaci da su slabiji, manji kontrast, manje ulaza, losija zavrsna obrada-mat okvir umjesto piano black.

Sto se tice modela sa dvbt tunerom ili bez njega odnosno pv80 naspram px80, matrica je ista, elektronika je ista, pa i slika je ista.
Razlika je u tom integrisanom tuneru, koji se na pv80-ki moze uzeti kao externi uredjaj a ta 2 rjesenja nemaju neke velike razlike.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 10:59   #1727
jumbo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 28
Evo da ne ispadne da nisam pozorno pročitao tvoju usporedbu; koliko sam shvatio meni na 42" full HD jako malo znači. Uz to slika na PZ8 je vjerojatno malo lošija od one na PZ80, ali i PX80 i PV80. Moj zaključak: S obzirom da je na PZ80 puno skuplji od PX i PV, a sa full HD neću ništa dobiti, njega sam prekrižio. Razlika između PX i PV je nekih 600-700 kn, ali ako ću koristiti MAX TV onda mi ne treba ni integrirani tuner, a ako mi jednog dana zatreba za tu razliku mogu kupiti vanjski tuner koji će uz MPEG2 imati i MPEG4 (pretpostavljam), pa mi je najbolje uzeti PV80. Seriju 8 sam prekrižio, jer 80 ima bolju sliku. Evo sad još tražim tvoju potvrdu gore iznesene teze pa da krenem u shoping. Onak reda radi. Jel trebam još pogledati druge plazme, LG, Samsung, koje su u istom cijenovnom razredu ili se one ne mogu mijeriti sa Panasonicom?
jumbo je offline   Reply With Quote