Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2016., 10:35   #1741
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
S obzirom da se dosta ljudi žali na njihovu dugotrajnost (brzo riknu) ja bi reka da su precijenjeni, čak bi prije uzeja neki jeftiniji DBB vent s duljom garom (šteta šta nema trenutno Arctica u Linksa - 5 god. gare i ok cijena)
http://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm-co.html
Da znam to za AIO, ali mislio sam da ovi sta se zasebno kupuju tipa SP 120mm quiet edition, su kvalitetniji i nemaju te brige.
Treba mi za prednji upuh na kucistu 3x120mm, nesto da ima dobre performanse a da nije preglasno, drzao bi ih na cca 1200rpm.

Steta da nema vise Scythe gentle typhoon-a, to su bili super ventovi, nisu glasni, a dobre performanse.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 11:19   #1742
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Ja sam za tu istu situaciju bio uzeo iz EKWB Vardare, double ball bearing
Njih moram direktno kod EKWB-a naručit čini se?

@ 'rvoje, imao sam te eLoopove, ali nažalost bez PWM-a, i još one najbrže 2400RPM, pa nisam bio baš zadovoljan. Ne zbog ventova, oni su čudo i mlate vazduh samo tako. Nego ih nisam mogao sa ovom Asusovom pločom fino regulirat, a na najnižim okretajima su se fino vrtili - već oko 12001300 Rpm, što mi je za kofnu u idle daleko preglasno bilo...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2016., 11:21   #1743
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
..Steta da nema vise Scythe gentle typhoon-a, to su bili super ventovi, nisu glasni, a dobre performanse.
I šta je IMHO najvažnije - gotovo nepoderivo, jednom kad ih ugradiš zaboraviš na njih.

Takve ventove preferiram - da ih mogu orijentirat kako god želim, ne picikanit protiv prašine, podmazivat jednom godišnje, i ako zatriba drmnit ih na vreli radijator vodenog ako oću itd....

Ove jeftine sleeve mimozice s 1 god. gare mi jako dižu nervni pritisak - njih primam samo kao poklon, za stavit na kejs, utišane naravno
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 11:25   #1744
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
@ 'rvoje, imao sam te eLoopove, ali nažalost bez PWM-a, i još one najbrže 2400RPM, pa nisam bio baš zadovoljan. Ne zbog ventova, oni su čudo i mlate vazduh samo tako. Nego ih nisam mogao sa ovom Asusovom pločom fino regulirat, a na najnižim okretajima su se fino vrtili - već oko 12001300 Rpm, što mi je za kofnu u idle daleko preglasno bilo...
Fak, jesam te - uglavnom na 2400rpm je i zlatno tele preglasno, kao i svaki vent koji gura toliko zraka - to ne možeš ne čut.

Možda da uzmeš zlatno tele s cca 1200rpm, jes da su skupi i ogavni, ali yebiga...

Zlatno tele = Noctua
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 11:54   #1745
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, Noctua mi je fakat pregadna.

Kažem, očekivao sam puno od tih SP-a, i onda nakon kupnje vidim ovo.

I pazi, to je sa svima, tvornička greška.
Ali neka, oni i dalje na reviewima imaju 96% ratinge i uber-gold-platinum awardove. Pa jebem ti sve te reviewe i lažove. Da mi je znat koliko ih moraju plaćat
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 12:25   #1746
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Da ja sam Vardare naručio direkt od slovenaca. Samo pazi, i oni su imali i službeno priznatu grešku na nekim 140mm modelima, mijenjali su svim kupcima...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 13:21   #1747
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Da znam to za AIO, ali mislio sam da ovi sta se zasebno kupuju tipa SP 120mm quiet edition, su kvalitetniji i nemaju te brige.
Treba mi za prednji upuh na kucistu 3x120mm, nesto da ima dobre performanse a da nije preglasno, drzao bi ih na cca 1200rpm.

Steta da nema vise Scythe gentle typhoon-a, to su bili super ventovi, nisu glasni, a dobre performanse.
Svaki vent će stvorit određeni huk zraka preko filtera.
Taj Corsair će bit relativno tih,ali performanse su mu loše.
Probaj, testiraj.....

Ja sam isprobao hrpe ventova i jedini s kojima sam relativno zadovoljan je jetflo.
U svakom slučaju je miljama bolji od Corsaira.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 15:16   #1748
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da, Noctua mi je fakat pregadna.

Kažem, očekivao sam puno od tih SP-a, i onda nakon kupnje vidim ovo.

I pazi, to je sa svima, tvornička greška.
Ali neka, oni i dalje na reviewima imaju 96% ratinge i uber-gold-platinum awardove. Pa jebem ti sve te reviewe i lažove. Da mi je znat koliko ih moraju plaćat
Meni se sviđa Noctua ali mislim da ne vrijedi tih novaca.
Imao sam dva NF-F12 PWM na grafičkoj 2 dana i prodao ih.Po reviewima i hype-u na netu oko Noctue imao sam dojam da na 1500 okr hlade kao drugi ventovi na 2000okr a čuje se kao da su na 1000okr ali ustvari ne hlade ništa posebno i na 1500okr se čuju više nego SP120 Perf na 1500okr i hlade isto kao SP120.

U vezi rattling noisa SP120 čuo sam ga samo dok su bili spojeni na normalne 3-pinske konektore i to samo kad su bili na minimalnoj voltaži i ako sam približio uho na 20cm od njih,kad sam ih spojio na PWM ništa se više nije čulo,ni na najmanjim okretajima.

Jesu tebi spojeni na 3-pin konektor ili na PWM i da li ti čuješ taj rattling noise?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 19:06   #1749
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
PWM. Problem je što su u upside-down položaju, i taj rattle ti krene oko 1600+ rpm.
Jednostavno rotor izadje malo iz centra i mikro-lupka oko ležaja...

Evo smećeta...

https://drive.google.com/file/d/0B_j...ew?usp=sharing

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 12.01.2016. u 19:11.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2016., 19:33   #1750
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
PWM. Problem je što su u upside-down položaju, i taj rattle ti krene oko 1600+ rpm.
Jednostavno rotor izadje malo iz centra i mikro-lupka oko ležaja...

Evo smećeta...

https://drive.google.com/file/d/0B_j...ew?usp=sharing
I kod mene su u upside-down položaju,na Acceleru i da ne ureknem zasad nema nikakvih čudnih zvukova,imam ih od 9-og mjeseca.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas </