Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2016., 13:50   #1861
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Fala. Nekidan sam se na jednom domaćem portalu zagledao u Steinharta, ali ga nisam uspio ćopiti. Vidio sam da su u DE 300-400€.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 14:17   #1862
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Portalsatova forum
Samo nemoj o replikama, razapet će te.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 08:29   #1863
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Portalsatova forum
Samo nemoj o replikama, razapet će te.
S pravom!!!!!

Ima toliko kvalitetnih i dobrih originala (Seiko, Casio, Festina...) po ciframa koje su ponekad i smiješne da uopće pomisao da netko umjesto njih ide kupiti repliku od 150-300€ je dovoljan razlog da ga se prijavi na promatranje u vrapče!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 08:41   #1864
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Naravno da neću tamo o replikama. Cijene za koje prodaju tamo satove su prilično 'bijesne' za moj džep. Nađe se i neka jeftinjava, ali ima dosta modela po 4-5k €. Toliko nedam za sat.
Našao sam jedan cijenom povoljni model - Seiko SKX007K2. Nađe ga se za 250€ s dostavom dok je kod nas 2.300kn. Ima ono što ja cijenim - diver, automatik, crni cifer, minimalistički dizajn (3 kazaljke i datumar) i dobro je čitljiv u mraku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 09:55   #1865
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
S pravom!!!!!

Ima toliko kvalitetnih i dobrih originala (Seiko, Casio, Festina...)
Đe festinu stavi u dobre originale. Puj, smetje
Seiko, Citizen, Casio, Orient, za cjenovno prihvatljive satove.
@Kokonut: SKX007 kucka kod mene već koju godinu, mijenjao sam strap, ali ostalo, ćuka je zakon. S time da sam svoj ubo za 1700 sve skupa.
Sad da kupujem ubo bi ovog.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 10:02   #1866
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Stavio sam Festinu u listu jer nekima je Nautica dobar sat! If you know what I mean?
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 11:51   #1867
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naravno da neću tamo o replikama. Cijene za koje prodaju tamo satove su prilično 'bijesne' za moj džep. Nađe se i neka jeftinjava, ali ima dosta modela po 4-5k €. Toliko nedam za sat.
Našao sam jedan cijenom povoljni model - Seiko SKX007K2. Nađe ga se za 250€ s dostavom dok je kod nas 2.300kn. Ima ono što ja cijenim - diver, automatik, crni cifer, minimalistički dizajn (3 kazaljke i datumar) i dobro je čitljiv u mraku.
Baš se jedan skoro nov nekoristen prodaje u oglasniku tamo.
Super sat, ima san 2, jedan vulgaris na super jubilee i jedan modificiran na oysteru. Svakako preporuka.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 14:27   #1868
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Pozdrav,

trenutno razmišljam kupiti prvi puta "pravi" sat - malo sam pogubljen.
Sat koji mi je zapeo za oko je ovaj, te me zanima da li bi mogao u nekoj drugoj trgovini jeftinije proći sa navedenim ili sličnim satom, te da li sat kao takav je ok (ovo zemlja podrijetla Kina me malo obeshrabruje u kupnji).

Spreman sam izdvojiti do 5k za sat.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 14:32   #1869
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
S pravom te to obeshrabruje.
Za te pare se da kupiti mehanički Švicarac ili Japanac koji su oboje neizmjerno kvalitetniji od tog EA sata.
Modni sat, 90% cijene je tu ime koje piše na ciferu.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 15:02   #1870
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
pogledaj Tissot, Hamilton, Steinhart i Seiko u tom rangu cijene.
kazes da trazis "pravi" sat, to su pravi satovi.
EA, Gucci, DKNY, itd su sve samo ne "pravi" satovi.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2016., 15:05   #1871
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
I Citizen. Eco drive mehanizam je zakon.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 16:35   #1872
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
pogledaj Tissot, Hamilton, Steinhart i Seiko u tom rangu cijene.
kazes da trazis "pravi" sat, to su pravi satovi.
EA, Gucci, DKNY, itd su sve samo ne "pravi" satovi.
Tako je. Ako tražiš dress ( za odijelo, košulju itd) vidi Frederique Constant i Louis Erard.
Malo je nategnuto, no možda čak i Alpinu nađeš za te pare. Imaš u Darvelu u ZG...
Ali da, Tissot, Steinhart, Certina čak su sasvim ok. Čak bi stavio i Victorinox kao preporuku, oni su nešto jeftiniji ( isto swiss made ). Čak i Bulova Accutron serija ( na Dicti znaju biti popusti do 50% ako se naleti ,kupio si i sam jednu ali sam je prodao.)
EDIT: Eto taman su popusti
http://shop.dicta.hr/webshop/?sq=AKCIJA

Zadnje izmijenjeno od: burmuz. 25.12.2016. u 16:43.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 06:38   #1873
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Kod Dicte je jednino dobro što se može plaćati na rate. Same cijene su katastrofa.
Ja sam 2 Bulove naručio iz UK. Platio sam ih manje nego što je skuplja s popustom(!) koštala u Dicti. I još sam dobio 1g. internacionalne gare više.
Konkretan primjer: Bulova 98G229 - 6.360 kn (sa 20% popustom!) vs 603 €
http://shop.dicta.hr/webshoparticle/...ain_rucni_sat/
https://www.hsjohnson.com/watches-c1...llection-p6583
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 09:59   #1874
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Ovog sam gledao skoro mjesec dana i hoću neću kupiti, prije sniženja je cijena bila cijelo vrijeme ako se ne varam 1700 kuna da bi odjednom na akciji bio snižen sa 1925 kuna.
I naravno da sam odustao jer me osobno odmah takve stvari odbiju od kupnje i same trgovine.
citizen
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 10:56   #1875
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Ovog sam gledao skoro mjesec dana i hoću neću kupiti, prije sniženja je cijena bila cijelo vrijeme ako se ne varam 1700 kuna da bi odjednom na akciji bio snižen sa 1925 kuna.
I naravno da sam odustao jer me osobno odmah takve stvari odbiju od kupnje i same trgovine.
Dicti je praksa da povećaju cijenu sata pa onda daju popust....Tako sam i ja gledao jedan sat koji je koštao cca 3300kn, da bi ga za popust povećali 300-400kn i onda stavili 20% popusta - ciganski....Kupio sam ga onda izvana za 1400kn (jer je bio na popustu)...

Dicta
HS Johnson
Ja ga kupio za 140GBP jer je bio još više snižen....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 17:25   #1876
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Pozdrav,

trenutno razmišljam kupiti prvi puta "pravi" sat - malo sam pogubljen.
Sat koji mi je zapeo za oko je ovaj, te me zanima da li bi mogao u nekoj drugoj trgovini jeftinije proći sa navedenim ili sličnim satom, te da li sat kao takav je ok (ovo zemlja podrijetla Kina me malo obeshrabruje u kupnji).

Spreman sam izdvojiti do 5k za sat.
Zanemari sve savjete mudrosti i kupi ono što ti se sviđa, što te veseli, što ti lijepo stoji na ruci.

E sad, moj savjet Svijet satova je jedno posebno i čudno mjesto gdje od toga: "kupio bih si neki sat" ... završiš sa gdje ima dobrih kutija za 20 satova, trebam li servisirati onog automatika svake 3 godine zato što to proizvođač kaže, ili ipak pustiti da stane pa kud puklo da puklo, da prodam sat ili rastanem se sa ženom...

Prije i iznad svega, koliko god je onaj gore sat ok, nije nipošto 3-4kkn ok.
To je tzv. fashion brand, modna marka koja kao i većini takvih (mislim da sam pročitao da festina proizvodi većinu takvih brandova-ako grijesim ispravite me) uglavnom prodaje ime i "modni dodatak" a najmanje sat.
U svijetu postoje proizvođači satova koji su tome posvećeni i to rade dobro. (najpoznatiji i najveći japanci tipa citizen, seiko, orient, casio... nude puno za malo love a imaju milijarde modela)
Tržište nudi pristojne satove od parsto kuna pa do visoke horologije i zaista svatko može naći nešto za sebe.
Satovi se dijele u par kategorija kako prema tipu mehanizma (mehanički, kvarcni) tako i prema namjeni tj stilu i obliku (diver, dress, pilot (aviator), field, chronograph...)
Ako kreneš u istraživanje naći ćeš se u cijelom podsvijetu i bez malo osnovnog znanja ili kvalitetnih savjeta ne bih ti savjetovao da samostalno i neinformirano potrošiš preko 1000kn za sat.
Sat ti može biti samo modni dodatak na ruci, uređaj za mjerenje i pokazivanje vremena, može biti hobi, može biti i opsesija - a može biti i sve pomalo

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 26.12.2016. u 18:06.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 20:15   #1877
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Zanemari sve savjete mudrosti i kupi ono što ti se sviđa, što te veseli, što ti lijepo stoji na ruci.
Ma sve 5, samo s obzirom da sam totalni tutlek oko ovoga - definitivno ću se negdje raspitati.
Taj Armani sam stavio jer svidla mi se boja i jer znam za Armani.
Prvo što sam napravio je da sam ubacio Omega (James Bond, jelte) u tražilicu i bilo je
Rolex i Casio (nisam ni ja, kao, seljak, znam i ja dvije marke sata) su bili cijenovno mrvicu pristupačniji, ali i dalje mi je malo bezveze da mi je sat skuplji od auta.
Ove ostale marke koje su se nudile nisam znao osim Armanija. Sa njihovim odjelima i mirisima sam jako zadovoljan, pa reko, možda znaju i sat napraviti.

Ukratko, trenutno mi je oko zapelo na ovome -> amazon.co.uk / dp / B005MKGPC0 (iz nekog razloga URL tag izmasakrira link i pošalje na nešto sasvim deseto, dok copy / paste link forum preobliku u neki URL koji te pošalje na nešto što izgleda kao click-bait stranica - genijalan forumski feature)
i mislim da ću se njime počastiti osim ako mu netko ne nađe neku gadnu manu.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.

Zadnje izmijenjeno od: Bukva. 28.12.2016. u 20:22.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 20:23   #1878
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Provjeri treba li ti baš kronograf sat sa svim tim manjim brojčanicima unutar. Nečitljive je od onih bez toga. Štopericu ionako danas ima svaki mobitel.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 20:39   #1879
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ovo kako si opisao je točno i ciljana klijentela kupaca armani satova
Nema nekih velikih mana- lijep sat najvećeg proizvođača satova na svijetu, safirnog stakla i dokazanog eco-drive mehanizma s kojim nema brige oko mijenjanja baterija, ali opet ću imati 2 napomene:
crna boja koliko od bila privlačna je u principu sloj nanešen na osnovni čelik i ako gadnije zagrebeš izgledat će vidljivo i ružno jer će se jasno vidjeti srebrna boja metala ispod i to se ne može polirati niti sanirati. Za normalnu uporabu, a imam i citizena i seika crnog to nije problem i slojevi i premaz je prilično otporan i postojan.
Drugo koliko kužim sat ima integrirane lugove iliti specifičan pihvat za remen što ako nemaš namjeru stavljanja drugih remena i nije neki problem ali ako odvališ narukvicu trebat ćeš zamijeniti istom originalnom što je obično trošak od 100tinjak eura.
Sve u svemu i nisu neke zamjerke pa ako ti se sviđa go for it.
Btw. omega bondice su rabljene od nekih 1000eura naviše
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 20:51   #1880
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Provjeri treba li ti baš kronograf sat sa svim tim manjim brojčanicima unutar. Nečitljive je od onih bez toga. Štopericu ionako danas ima svaki mobitel.
Nekako mi je zapela crna boja - htio bih čišći sat, ali moram birati između "čistoće" i crne boje. Trenutno naginjem crnoj boji.

Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
crna boja k