Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2014., 11:29   #2881
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, bravo, neka zavalja nekoga i neka mu uvali po plaćenoj cijeni + PDV + njuškalo marža od 20%. Svaka čast.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 12:10   #2882
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Ružno je reći, ali neznanje košta. Da svi znaju da se Kinezi mogu kupiti kod nas, kupovali bi ga ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:12   #2883
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
iskreno, ništa to nije ružno.... potencijalni kupac će sam odlučiti dali je nešto preskupo ili nije.... nitko ga ne tjera da nešto kupi.... vlasnik robe koju prodaje će odlučiti za koju će cijenu prodati.... pa neće valjda drug brko ili netko drugi odrediti cijenu... što sve neću pročitati
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:26   #2884
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, pročitat ćeš svašta i napisati svašta sad je barem jasno tko kako razmišlja...
Nek stavi 3000kn za mob, BMK. Samo me fascinira taj način razmišljanja, niš drugo.
Uostalom, o kojem je mobitelu uopće riječ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:32   #2885
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Ukoliko netko i prodaje uredjaj po "njuskalo" cijeni, taj mora biti spreman i na to da postoji mogucnost da ga nece tako brzo prodati. Bolje onda i spustiti cijenu, biti na nuli, i kupiti uredjaj koji ti se u tom trenutku svidja, nego tjednima cekati da ti se netko javi. Mala digresija - moj Lenovo A850 je na njuskalu bio 1 (jedan) dan i prodao se. Da sam stavio cijenu koju traze sverceri, vjerojatno bih ga frknuo oko Bozica...
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:39   #2886
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Ukoliko netko i prodaje uredjaj po "njuskalo" cijeni, taj mora biti spreman i na to da postoji mogucnost da ga nece tako brzo prodati. Bolje onda i spustiti cijenu, biti na nuli, i kupiti uredjaj koji ti se u tom trenutku svidja, nego tjednima cekati da ti se netko javi. Mala digresija - moj Lenovo A850 je na njuskalu bio 1 (jedan) dan i prodao se. Da sam stavio cijenu koju traze sverceri, vjerojatno bih ga frknuo oko Bozica...
Slažem se.
Evo, moj stigao u utorak, već je u oglasniku (iako već imam praktički kupca za njega, ali čekam da skupi pare ili se predomisli).
Stavio sam istu cijenu po kojoj sam ga i sam kupio, biti ću na nuli doduše, ali ako se trenutni kupac predomisli, planut će brzo, jer je najjeftiniji na njuški.
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:41   #2887
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, pročitat ćeš svašta i napisati svašta sad je barem jasno tko kako razmišlja...
Nek stavi 3000kn za mob, BMK. Samo me fascinira taj način razmišljanja, niš drugo.
Uostalom, o kojem je mobitelu uopće riječ?
ja sam čiste savjesti
jer mene fascinira upravo tvoje razmišljanje.... pa se pitam kako to da kod nas trgovine poput linksa, future ili drugih nemaju proizvode u ponudi po tvorničkim cijenama ???
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:52   #2888
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja sam čiste savjesti
jer mene fascinira upravo tvoje razmišljanje.... pa se pitam kako to da kod nas trgovine poput linksa, future ili drugih nemaju proizvode u ponudi po tvorničkim cijenama ???
Nemaju takve cijene, ali imaju kakav-takav support i jamstvo. I to ne čang-šlang support i jamstvo, nego jamstvo koje je propisao zakonodavac. Frend je uzeo grafu, spojio - ne radi. Vratio i dobio drugu. Ukoliko mi ti poštom pošalješ mobitel koji ne radi kako treba, jesi li spreman preuzeti odgovnornost za to? Ili ćeš me uputiti na Kineza koji ne zna složiti proširenu rečenicu? Ne znam dal da se smijem ili plačem kad po Njuški čitam oglase za Kineske mobitele gdje za odrone pišu "bolji od S4", "kao iPhone 5" i sl. To je namjerno i svjesno zavaravanje potrošača, što god netko mislio o tome. Nisu svi ljudi tehnološki potkovani, no to ne znači da je u redu "guliti" ih kako se kome prohtije. Je li zakonski dopušteno i/ili regulirano - ne znam. Je li moralno? Sigurno nije. Tako bi i onda i spomenuti Links i Futura mogli imati cijene za znalce i cijene za totalne nepoznavatelje tematike. Ti bi se vjerojatno složio i s ovim sve dok ti jednom ne bi došao netko od bližnjih tko je na takav način "preveslan"..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 12.09.2014. u 13:59.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:58   #2889
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja sam čiste savjesti
jer mene fascinira upravo tvoje razmišljanje.... pa se pitam kako to da kod nas trgovine poput linksa, future ili drugih nemaju proizvode u ponudi po tvorničkim cijenama ???
Eto, Vučko ti je sve rekao...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 13:59   #2890
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
što se tiče supporta, kad kupiš mobitel direktno iz kine, najčešće i dobiješ čang-šlang after sale support... zadnji primjer 1949deal.com
a kod nas isto tako treba paziti gdje kupuješ da nebi završio u protisu....
naravno, ima trgovina koje imaju jako dobar after sale support... a što se tiče opisa proizvoda osobno to nisam nikada napravio, a niti neću. niti nemogu nikako shvatiti kako netko pa i oni koji nisu tehnološki potkovani mogu povjerovati da npr.. iphone klon je bolji od originala ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 14:03   #2891
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Stigo mail od Coolicoola da će mi kroz 3 radna dana uplatiti nazad novce. Sad čekamo
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 14:05   #2892
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
O kojoj svoti je riječ ako nije tajna...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 14:06   #2893
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
što se tiče supporta, kad kupiš mobitel direktno iz kine, najčešće i dobiješ čang-šlang after sale support... zadnji primjer 1949deal.com
a kod nas isto tako treba paziti gdje kupuješ da nebi završio u protisu....
naravno, ima trgovina koje imaju jako dobar after sale support... a što se tiče opisa proizvoda osobno to nisam nikada napravio, a niti neću. niti nemogu nikako shvatiti kako netko pa i oni koji nisu tehnološki potkovani mogu povjerovati da npr.. iphone klon je bolji od originala ?
Ja pokušavam "dokučiti" u čemu je onda prednost ili tvoje opravdanje (ili bilo koga drugoga, u ovoj priči sasvim irelevantno na koga se odnosi) prodaje mobitela po debelo napuhanim cijenama na Njuški, ako nije u svrhu osobnog pribavljanja koristi (zarade, podrazumijeva se) i, sukladno tome, zavaravanju kupca? Support je, dakle, nikakav. Jamstvo je upitno, prečesto nevažeće i odnosi se na europskom kupcu nebulozne stvari (nedavno je bio slučaj, jamstvo na kvalitetu?!). O trgovinama kod nas ne bih, nije ni tema za to, recimo da do sada nisam imao problema s ostvarivanjem garancija, mada mi iste, na sreću, do sada nisu pretjerno ni trebale.
Što se tiče ovoga iphone klon - original. Ne bi vjerovao koliko bi se ljudi upecalo na to. "Zašto da dam hrpu love za nešto kad mogu imati jeftinije i bolje". I tu sve počinje i završava. Ovo čak i nije toliko tragikomično koliko situacije u kojima se kopije prodaju pod originale. Ljudi koji nisu u tome će nasjesti bez problema.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 14:06   #2894
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
i ti ljudi koji prodaju mobitele preko raznih oglasnika trebaju od nečega živjeti... zar ne ?
nemogu od zraka živjeti.... pa po nekoj logici onda i nekaj trebaju i zaraditi...
ja se osobno tim ne bavim, tu i tam nekaj znam prodavati...
a kaj si tiče prednosti, hmm... jedina prednost je što možeš odmah dobiti mobitel,
ne trebaš čekati cca 20-ak dana...

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 12.09.2014. u 14:11.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 14:39   #2895
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
i ti ljudi koji prodaju mobitele preko raznih oglasnika trebaju od nečega živjeti... zar ne ?
nemogu od zraka živjeti.... pa po nekoj logici onda i nekaj trebaju i zaraditi...
I ja od nečega živim i zarađujem. A to je regularni posao, a ne valjanje ljudi preko Njuške.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja se osobno tim ne bavim, tu i tam nekaj znam prodavati...
a kaj si tiče prednosti, hmm... jedina prednost je što možeš odmah dobiti mobitel,
ne trebaš čekati cca 20-ak dana...
I to je jedina prednost. Ukoliko i ista postoji, budući da postoji masa pojedinaca koji su, uz debelu proviziju, samo posrednici između kupca i Kine.. Tako da kupac opet na kraju čeka mobitel nekoliko tjedana..
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 15:13   #2896
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
[QUOTE=Wuchko;2659567]I ja od nečega živim i zarađujem. A to je regularni posao, a ne valjanje ljudi

Neki bi rekli, neznanje nije opravdanje....

Uglavnom nadam se da ce svatko biti zadovoljan sa svojom kupovinom
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 15:17   #2897
Dado3112
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav svima...
u planu mi je kupit Coolpad F1 preko to2c. Zanima me dali ču imati kakvih problema(novčanih) večih sa carinom ako naručim dostavu preko DHL a ne sing posta?
Dado3112 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 15:22   #2898
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Neki bi rekli, neznanje nije opravdanje....

Uglavnom nadam se da ce svatko biti zadovoljan sa svojom kupovinom
Nikud ne ide ova rasprava...

Ja kad nešto prodajem, moram čovjeku svaku crticu na mobitelu pokazat gdje sam ga ogrebao, jer ne bi mogao spavati da mi čovjek da pare i poslije vidi da ga je preplatio... Netko drugi će ga uvaljat, pobrat pare i ko te **, nisi se pazio!

Svatko će po svojoj savjesti.

Ajmo dalje o Kupovini preko interneta, itd.
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 15:28   #2899
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Dado3112 Pregled postova
Pozdrav svima...
u planu mi je kupit Coolpad F1 preko to2c. Zanima me dali ču imati kakvih problema(novčanih) večih sa carinom ako naručim dostavu preko DHL a ne sing posta?
Ako narucis putem dhl-a. Tu sigurno placas pdv i dodatno 125kn fixnih troskova. Jedina prednost je sto stigne za 3 do 4 dana
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 16:17   #2900
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Ako narucis putem dhl-a. Tu sigurno placas pdv i dodatno 125kn fixnih troskova. Jedina prednost je sto stigne za 3 do 4 dana
Ne mora biti da sigurno placas PDV...meni je stigao mob iz Kine putem DHL-a i PDV na moju srecu nisam platio...
istina, iznenadilo me...ali ugodno....
plavi83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 16:21