Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.09.2014., 21:05   #1261
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Šnjurom od us's'vača sam ja njih tuk'o, ništa, ništa... Ma nemere... Smiri dva dana... i sad zove... Isp'o je...Dolazi mi za isključenje! To je haos! Ja ne znam, eto ja...
pokra89 je offline  
Staro 05.09.2014., 21:25   #1262
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
http://www.1949deal.com/uk-warehouse...gps-white.html

Još jedna odron za 100 usd ravno jer šalju iz uk skladišta i bez poštarine koliko sam vidio
zupy je offline  
Staro 05.09.2014., 22:01   #1263
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Ili budite pametni i kupite za 15 dolara manje Lenovo A850+ sa gigom rama manje, 4 gb unutarnje memorije manje, prevelikih dimenzija za prosječnog korisnika, sa lošijom rezolucijom, gorim battery lifeom i lošijom kamerom i budite baja.

Troll off. Ljudi traže dobru preporuku, dok košta toliko koliko košta F1 je best buy i ostalo je manje isplativo u tom cjenovnom rangu, osim u posebnim slučajevima(ako je 4.7 maksimalna veličina ekrana ili se traži MIUI out of the box primjerice). Ovdje se ne radi o preporuci po kojoj će netko gomilati pare preko referal linkova i kupona nego je community zajedno skužio da ima minimalno problema s tim coolpadom, plus što specifikacijama iskače od svog cjenovnog ranga. Priča završena. Ne znam što tebe muči u tome da se ljudima preporučuje nešto provjereno? Jel imaš ti neku posebnu korist od toga da se prodaju neki drugi uređaji? Inače nisam vlasnik nijednog kineza trenutno pa nisam butthurt nego sam samo zbunjen tvojim stavom.
Nemaš pojma, a dižeš se na zadnje noge. čak ni nemaš kineza.. usporedjues dve različite kategorije mobitela, F1 i lenovo a850+ uopće nisu ista kategorija. A i mogu ti reći da sam mob kupio vlastitim nahođenjem i čitanjem kao i prvog thl-a. Upravo to savjetujem i drugim forumašima... Da sam pratio što drugi pišu kupio bih vjerojatno kubot. Nemam nikakve koristi od toga niti djelim kupone niti reklamiram neki brand. a problema sa kolpedima ima, progooglaj si malo ako već na temi pišeš o mobitelima koje nisi imao.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 05.09.2014. u 22:17.
de.fang je offline  
Staro 05.09.2014., 22:04   #1264
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
double post
__________________
de.fang je offline  
Staro 05.09.2014., 22:06   #1265
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
double post
__________________
de.fang je offline  
Staro 05.09.2014., 22:58   #1266
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Nemaš pojma, a dižeš se na zadnje noge. čak ni nemaš kineza.. usporedjues dve različite kategorije mobitela, F1 i lenovo a850+ uopće nisu ista kategorija. A i mogu ti reći da sam mob kupio vlastitim nahođenjem i čitanjem kao i prvog thl-a. Upravo to savjetujem i drugim forumašima... Da sam pratio što drugi pišu kupio bih vjerojatno kubot. Nemam nikakve koristi od toga niti djelim kupone niti reklamiram neki brand. a problema sa kolpedima ima, progooglaj si malo ako već na temi pišeš o mobitelima koje nisi imao.
Vidim da se pjeniš čim triple postaš. Čitaj s razumijevanjem, trenutno nisam VLASNIK nijednog kineza. Što ne znači da mi ih nije prošlo već xy kroz ruke . Evo da još jednom pojasnim da se ne bi opet zabunio u tih par rečenica koje ću napisati, "prošli kroz ruke" znači da sam ih koristio nekoliko dana(real usage) kako bi vlasnik dobio maksimalno ispolirani rom na svoj uređaj i mogao ga dalje koristiti. Što također znači da bi mi vlasnici dosad rekli da nešto ne radi. Definiraj različite kategorije? Kao argument može proći jedino razlika u veličini ekrana, cijena je slična i omjer uloženo dobiveno nikako nije na strani dotičnog Lenova, zato je uzet kao primjer. Što se ovog pointa tiče da ima i s Coolpadima problema, jasno da ima kao i sa svim ostalim mobitelima. Ali nema klasičnih kineskih build quality problema, nego je većina vezana za software. Zasad sam kod coolpada vidio problem s vibracijom(neko na PCE) i to je jedini koji je potencijalno hardverski(googleaj Coolpad F1 problem(s)) i divi se tome kako nema ničeg praktički, za razliku od većine kineskih uređaja. Ostalo je sve nastalo flešanjem romova od strane manje upućenih korisnika.

S druge pak strane ti si notorno protiv(ili je to doista bila samo neka nevjerojatno loša šala od 4 posta) Coolpada i preporučaš uređaje koje također ne posjeduješ a prilično sam siguran da ih nisi ni vidio uživo. NHF ali krivu osobu si našao za ovakve propovjedi, jer sam early adopter androida i relativno sam dobro upućen u sve aspekte istog. EOD od mene što se ovog tiče ne želim spamat temu nepotrebnim ego tripovima.
bg_4_l je offline  
Staro 05.09.2014., 23:07   #1267
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Vidim da se pjeniš čim triple postaš. Čitaj s razumijevanjem, trenutno nisam VLASNIK nijednog kineza. Što ne znači da mi ih nije prošlo već xy kroz ruke . Evo da još jednom pojasnim da se ne bi opet zabunio u tih par rečenica koje ću napisati, "prošli kroz ruke" znači da sam ih koristio nekoliko dana(real usage) kako bi vlasnik dobio maksimalno ispolirani rom na svoj uređaj i mogao ga dalje koristiti.
Hvala što si članovima pce-foruma napisao xy osvrta na te uređaje koji su ti prošli kroz ruke...

Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Definiraj različite kategorije? Kao argument može proći jedino razlika u veličini ekrana, cijena je slična i omjer uloženo dobiveno nikako nije na strani dotičnog Lenova, zato je uzet kao primjer.
Ako nisi primjetio, ja lenovo ne dižem u nebesa, kao što niti jednog kineza za 150$ ne treba. A nađi mi brandname kineza sa 5,5" octa core cpu i 2gb rama za 140$, svaka čast.. kužiš razliku ?

Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Što se ovog pointa tiče da ima i s Coolpadima problema, jasno da ima kao i sa svim ostalim mobitelima.

Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
preporučaš uređaje koje također ne posjeduješ a prilično sam siguran da ih nisi ni vidio uživo.
Ja preporučujem uređaje ? kakve ? ja niti linkam trgovine gdje je koji mob za kupiti, niti djelim kodove za iste, niti išta reklamiram. uostalom pogledaj moje postove... a ne lupetaj bezveze
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 05.09.2014. u 23:22.
de.fang je offline  
Staro 06.09.2014., 08:57   #1268
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
http://www.1949deal.com/uk-warehouse...gps-white.html

Još jedna odron za 100 usd ravno jer šalju iz uk skladišta i bez poštarine koliko sam vidio
U 6 mjeseci tri su mi prosla kroz ruke i ovaj uredjaj definitvno nije los uredjaj, dapace to je po meni jedna od boljih ponuda u segmetu 100 dolara.
RAUL je offline  
Staro 06.09.2014., 09:05   #1269
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
U 6 mjeseci tri su mi prosla kroz ruke i ovaj uredjaj definitvno nije los uredjaj, dapace to je po meni jedna od boljih ponuda u segmetu 100 dolara.
Ja sam vidio da ga ovdje jedan clan navodi kao los brand. Znaci od tri komda svi dobri. Možda jednog i narucim kolegici kojoj crkava htc.
__________________
de.fang je offline  
Staro 06.09.2014., 09:15   #1270
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Dakok nekad malo i pretjera.Kao sto sam rekao mobitel je solidan.Jedina mana su standardno losije nocne slike kao kod vise manje svih kineza.Igrice na njemu nisam igrao jer me to ne zanima tako da ti o tome ne mogu nista reci.Za osobu kojoj treba mobitel za mail, skyp, pozive, sms, facebook, viber svakako preporucujem.
RAUL je offline  
Staro 06.09.2014., 12:01   #1271
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Sad moram malo i branit Dakoka . Naime, lista odrona nije samo njegovo mišljenje nego objedinjeni podaci o dojmovima korisnika.

Dakok, trebaš još dodat i disclaimer u sig.

I opet više vjerujem toj listi nego nekom ko kaže "ja sam kupio 3 komada i svi su super " . Uvijek, ali uvijek, kad se za neki mobitel napiše da nije nešto/nevalja , javi se netko ko je kupio 2,3,4, 5 takvih i svi su super.

Šalim se malo, ništa osobno.
__________________
kasandro je offline  
Staro 06.09.2014., 12:04   #1272
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
@RAUL
Da li je uredaj zbilja tanji od 8mm ili je to debljina na najtanjem dijelu (jer po izgledu se cini debeljuskast) i drugo pitanje jel GPS radi ok?
SuhJr je offline  
Staro 06.09.2014., 12:05   #1273
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@defang12

Koji si ti opaki igrač
U sigu lijepo stoji:
Odron brendovi (ugl.)

Uostalom, već sam ga i previše izreklamirao (samo ne pod imenom Catee )
kao kandidata za bb uređaj...


@SuhJr
Nećeš se usrećit s GPS-om


EDIT:

U Kini su trenutno praznici pa ne očekujte uspješnu komunikaciju do kraja tjedna...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 06.09.2014. u 12:33.
Dakok je offline  
Staro 06.09.2014., 13:16   #1274
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Ak nekog zanima Umi C1 iz EU, sa kuponom DMUMI10 -13$
Ne znam jel to kaj vredi, a mislim i da bi trebalo biti bez PDV-a
Ima ga i ovdje za €119 iz Njemačke direktno, sudeći po jako sličnom layoutu stranice, isti vlasnik
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Staro 06.09.2014., 14:04   #1275
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor SuhJr Pregled postova
@RAUL
Da li je uredaj zbilja tanji od 8mm ili je to debljina na najtanjem dijelu (jer po izgledu se cini debeljuskast) i drugo pitanje jel GPS radi ok?
GPS nisam isprobao, mogu probati veceras pa ti javim na PM.Najdeblji je na onoj izbocini kod kamere, tamo je 9mm.Sa njim dolazi i case pa je uz njega mobitel jos milimetar - dva deblji ( ako stavis case na mobitel )
RAUL je offline  
Staro 06.09.2014., 14:16   #1276
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
a da javis javno, mozda nas ima i vise koje to zanima?
pokra89 je offline  
Staro 06.09.2014., 14:26   #1277
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Vidjet ćemo koliko će im trebati da mi pošalju Catee ct300 iz UK. Kad stigne sve testiram i objavim.
fora je offline  
Staro 06.09.2014., 16:03   #1278
Jozooo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Split
Postovi: 9
Ima li tko kakvog iskustva sa iocean x8 mini/pro
Jozooo je offline  
Staro 06.09.2014., 16:08   #1279
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
delete..

Zadnje izmijenjeno od: hash. 06.09.2014. u 16:14.
hash je offline  
Staro 06.09.2014., 16:14   #1280
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Još niste skontali da je taj Catee isto što i
Mlais Mx28 ili
Elephone P7 mini ili još pod bar 8 imena po mojoj racunici
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 06.09.2014., 16:33   #1281
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Privuklo me što i na 1994deal i To2C za Catee piše da imaju 5-touch. E sad je li to laž, budemo vidjeli.
fora je offline  
Staro 06.09.2014., 17:22   #1282
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Još niste skontali da je taj Catee isto što i
Mlais Mx28 ili
Elephone P7 mini ili još pod bar 8 imena po mojoj racunici
Lošiji od brata P7 Mini ne može biti da ga hebeš.
A i napisah da su blizanci prije nekih mjesec dana.

I mali update u vezi onog P7 Mini s Pande - čovjek je dobio refund 30$ tako da ga je na kraju koštao 40$.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 06.09.2014. u 17:41.
akoj je offline  
Staro 06.09.2014., 17:44   #1283
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Nabavio brat mobač naziva Wiko Rainbow. Nisam još bio doma u Ogulinu da ga vidim, ali on je zasad prezadovoljan. Očito se radi o kinezu kojeg "brendira" neka francuska firma Wiko. Evo link na web stranicu Wiko.

Ima li netko ideju dal se možda radi o nekom kinezu poznatom po nekom drugom imenu?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 06.09.2014., 18:06   #1284
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Još niste skontali da je taj Catee isto što i
Mlais Mx28 ili
Elephone P7 mini ili još pod bar 8 imena po mojoj racunici
ako ima ista mlaisovo u sebi, koliko god da kosta-skup je!
los wifi signal? nepostojeci gps? katastrofalna baterija? guljenje plasticnog obruba (metalni je samo jedan, mali dio), plus osobi kod koje se doticni nalazi, lagano pocinje krepavati lcd, pojavljuju se neke zelene crtice, ponekad. dva tri puta do sada.
ukoliko sve ovo zanemarimo, ili osobi koja ga kupuje sve ovo ne smeta, mozemo zakljuciti da se radi o dosta solidnom i primamljivom uređaju.
pokra89 je offline  
Staro 06.09.2014., 18:20   #1285
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Dakle ni Mlais nije daleko od Elephona.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 06.09.2014., 18:46   #1286
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Mx28 nije. Za ostale modele ne znam.
pokra89 je offline  
Staro 06.09.2014., 18:46   #1287
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
a da javis javno, mozda nas ima i vise koje to zanima?
Sada sam isprobao GPS, lose radi.
RAUL je offline  
Staro 06.09.2014., 19:47   #1288
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
los wifi signal? nepostojeci gps? katastrofalna baterija? guljenje plasticnog obruba (metalni je samo jedan, mali dio), plus osobi kod koje se doticni nalazi, lagano pocinje krepavati lcd, pojavljuju se neke zelene crtice, ponekad. dva tri puta do sada.
ukoliko sve ovo zanemarimo, ili osobi koja ga kupuje sve ovo ne smeta, mozemo zakljuciti da se radi o dosta solidnom i primamljivom uređaju.


E to... ono, mobitel je odličan za moje potrebe - ne treba mi GPS, Wifi, ne igram igrice koristim ga 9 i pol minuta dnevno i baterija mi izdrži CIJELI dan, preporučam ga.
__________________
kasandro je offline  
Staro 07.09.2014., 00:28   #1289
GreenM
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: VŽ
Postovi: 31
mlais mx28/catee 300/elephone p7 mini...
svi ti modeli su manje vise isti, i oni su pioniri na trzistu sto se tice ponude do 120$ sa specifikacijom 5", MTK6582, 1gb ram
danas nema smisla kupovati taj model iz razloga sto ima potvrdeno ne funkcionalan gps i podosta losu kameru naspram drugih mobitela koji se mogu kupiti za iste novce
no zato treba znati da u pocetku kad nije postojao toliki izbor jeftinih mtk6582 mobitela kao danas, ovo je bila vrlo primamljiva ponuda i dobra kupnja unatoc spomenutim nedostacima
GreenM je offline  
Staro 07.09.2014., 02:43   #1290
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Catee CT300 - Mlais MX28 – Elephone P7 mini – Kuphone C1 N9700 – Sesonn N9700 – MHP N9700 – Vifocal N9700 – Star N9700 – HDC Galaxys S5 N9700 – Goophone X2 – Mijue M7
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na