Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.08.2014., 10:42   #1021
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
IOS-a. Treba se naviknuti da nema Back tipke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.08.2014., 10:51   #1022
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Napisao sam prvo nešto vrijedno bana, ali sam odustao. Ne zato što bi dobio ban, nego zato da ne radim Brki i ostalima nered i probleme.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Predlažem da svaki prvi tjedan u mjesecu sastavite top 5 uređaja po cjenovnim klasama i tako onda možemo imati mjesečne top liste. Sve dugoročnije mislim da nema smisla. I naravno, top 5 odrona. Pa eventualno to mogu svaki mjesec mjenjat u prvom postu... Eto, javite kako vam se to čini.
Ovo kaj si napisao mi se čini isto kao i ono što smo predlagali... Staviš u prvi post 5 (ili više) mobitela koji trenutno najbolje stoje kod usera i editiraš kako odlaze u povijest ...
Kako dođe informacija da mob više nije dostupan brišeš ga. Odroni su puno duže dostupni jer se ne prodaju istim tempom pa listu odrona ne bih držao samo na 5 nego bi dodavao i ostavljao ih malo duže na listi srama. Dok god su dostupni.

Lista 1: Mobiteli vrijedni razmatranja
Lista 2: Šundlerova lista
__________________
kasandro je offline  
Staro 29.08.2014., 10:56   #1023
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Osobno mislim da te liste nemaju smisla. Brzina izlaženja novih modela je takva da bi listu trebalo updateat na dnevnoj bazi i samo bi Brki zadavali dodatni posao.
Što se tiče odrona, to je jako varljivo jer svatko od nas ima svoje mišljenje, a ono ne mora biti isto (što se i vidi iz postova u zadnjih par stranica). Osim toga, ima modela koji su u jednoj seriji ok, a u drugoj koma (npr. famozni iNew v3) pa bi imali isti model na obje liste. A to nema veze s logikom.

To je moje razmišljanje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.08.2014., 11:06   #1024
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
@Dakok
Što je "Ultra Long Standby switch" na Baidu?
Gotovo sve ostalo imam na MIUI, ovo me zanima što je
Zanimljivo koliko ovi kineski proizvođači poklanjanju pažnje kontroli pokretanja aplikacija, blokiranju poziva/poruka (kvazi firewall), dozvolama aplikacija, sve ono što nema u AOSP. Na MIUI mi se to više sviđa nego samo sučelje. Ajmo realno, tko od nas gleda dozvole koje app deklarira da će koristiti kod instalacije?
Ali zato kad pokreneš app, a iskoči poruka da ti hoće čitati SMS poruke i da li dozvoljavaš - priceless
c-shadow je offline  
Staro 29.08.2014., 11:11   #1025
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Jedina mana giga rama, i obavezno stavit neki custom rom
@ de fang14
robik666 je online  
Staro 29.08.2014., 11:19   #1026
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
pitanjce za stručnije od mene:
već neko vrijeme gledam ovog Coolpada .... u čemu je štos da je tak jeftin??
dak0001 je offline  
Staro 29.08.2014., 11:23   #1027
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
I što sad? Da vratim
tvornički softver koji je za malu nijansu bolji ali mi u cjelini nije "legao"
kao ovaj koji usto ima i tjedna ažuriranja?
Ne, ostavi ovaj lošiji koji ti je "legao".

@dak0001, nešto stariji procesor, slaba reza (uvjetno rečeno), nema gorilu i tako. Ali dobra kupnja, mada imaš za istu lovu i modele sa novijim MTK6582 procesorom.
GoodLooker je offline  
Staro 29.08.2014., 11:31   #1028
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Lapsus ispravljen
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 11:39   #1029
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ok, bacio sam oko na Jiayu G2F (http://www.minideal.net/jiayu-g2f-sm...-wcdma-3g.html)

Može li mi nteko komentirati uređaj, ako ga imate?
Također, kako je sređen dual sim? Mogu si istovremeno biti obje kartice aktivne?
Kako sređujem pristup internetu? Može li jedna kartica biti za net, a druga za zvanje? KOliko je zeznuto to mijenjati (može li se softverski, iz izbornika)?
Komentari, pokude i pohvale dobrodošli, kao i sugestije za alternative.
Kao što rekoh, zanima me oko 4" ekran i dobro riješen dual sim.
Hvala !
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 29.08.2014. u 11:46.
shoki je offline  
Staro 29.08.2014., 11:48   #1030
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Dula sim ti je jednostavno podesiti.Obe kartice su istovremeno aktivne, ali samo jedna moze biti istovremeno za razgovor i net.Jedan sim ti je 3G a drugi GPRS.Podesavanje interneta ti je automatski za 3G slot, ukoliko nije samo zatrazis od svojeg operatera da ti posalje postavke za bilo koji android (npr LG, Samasung, ZTE.... ).Ukoliko razgovaras na jedan broj, a netko te zove na drugi dati ce mu zauzece.
RAUL je offline  
Staro 29.08.2014., 11:49   #1031
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Jedina mana giga rama, i obavezno stavit neki custom rom
@ de fang14
jel radi notification led ?
jesi si pisao kakav review za njega ? ili na p.m. da te kontaktiram za detalje ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 29.08.2014., 11:52   #1032
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@Dakok
Što je "Ultra Long Standby switch" na Baidu?
Gotovo sve ostalo imam na MIUI, ovo me zanima što je
Zanimljivo koliko ovi kineski proizvođači poklanjanju pažnje kontroli pokretanja aplikacija, blokiranju poziva/poruka (kvazi firewall), dozvolama aplikacija, sve ono što nema u AOSP. Na MIUI mi se to više sviđa nego samo sučelje. Ajmo realno, tko od nas gleda dozvole koje app deklarira da će koristiti kod instalacije?
Ali zato kad pokreneš app, a iskoči poruka da ti hoće čitati SMS poruke i da li dozvoljavaš - priceless


Ne znam što sve gasi Ultra long standby - evo sličica za utjehu

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 12:05   #1033
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
jel radi notification led ?
jesi si pisao kakav review za njega ? ili na p.m. da te kontaktiram za detalje ?
Radi na sva tri roma šta sam prova( sad sam trenutno na nekom gravity romu i vjerovatno ostajem na njemu).. Radije pitaj na p.m., review nestignem napravit, tek u 11. misec kad mi posal završi
robik666 je online  
Staro 29.08.2014., 12:24   #1034
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Jedan novi i cijenom zanimljiv Foxcoonov model
http://www.to2c.com/foxconn-infocus-...cellphone.html
RAUL je offline  
Staro 29.08.2014., 12:30   #1035
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Neznam bas kolko je novi, njihov novi je M512 s LTE podrskom
SuhJr je offline  
Staro 29.08.2014., 12:31   #1036
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
@GoodLooker Znači li to da pogasi aktivne aplikacije ili samo ruši wifi, GSM mrežu valjda ne?

@Dakok
NE znam što bi trebao vidjeti na slici, osim ikonice za uključenje
Jel se gase kakve aplikacije kod tebe kod uključenja toga, što je s launcherom?
c-shadow je offline  
Staro 29.08.2014., 12:31   #1037
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Pitanjce vezano za prijašnju raspravu: je li mob kojeg jedni trgovci flashaju s jednim romom, a drugi s drugim i pritom jedan radi vrlo dobro, a drugi se nešto stalno crasha odron ili ne? Jerbo, mobitel je isti u oba slučaja, trgovac praktički odlučuje shebati ga ili ne i zato je bitno napisati gdje je kupljen i s kojim romom dolazi. Inače se događa ovo što se tu dogodilo. I onda kratko i jasno treba napisati što i gdje valja i zašto (kao što se zaključilo već par puta na primjeru nekih mobitela da neke serije valjaju, a neke ne). I svako započinjanje novih križarskih pohoda nek bude opomena i poslije ban. Jer ljudi se još i dan danas ne mogu usuglasiti je li inew v3 odličan ili fail, a čini se ni za ovaj ZTE i G2F; i faking stalno se vraćamo na istu raspravu.

Što se rang liste tiče, možda tjedni update liste mobitela koje članovi posjeduju i ocjenjuju kao npr. na ZOL-u, uz posebne kategorije, npr. lista najboljih mobova out of the box i najboljih za mrdanje i kuvanje. I, osobno, od teme me odbijaju špekulacije tipa "uuuu, najavljen XYZ mob s3 gige rama, 4000 mAh baterije, FHD, za 150$. da barem bude tako kad izađe". Kad izađe, netko će ga kupit recenzirat i bok. Digresije na nešto što se zapravo može naručiti su mi ok.

My (to)2cents
generic je offline  
Staro 29.08.2014., 12:34   #1038
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osobno mislim da te liste nemaju smisla. Brzina izlaženja novih modela je takva da bi listu trebalo updateat na dnevnoj bazi i samo bi Brki zadavali dodatni posao.
Što se tiče odrona, to je jako varljivo jer svatko od nas ima svoje mišljenje, a ono ne mora biti isto (što se i vidi iz postova u zadnjih par stranica). Osim toga, ima modela koji su u jednoj seriji ok, a u drugoj koma (npr. famozni iNew v3) pa bi imali isti model na obje liste. A to nema veze s logikom.

To je moje razmišljanje.
Pa na listu se ne stavljaju svi novoizašli modeli nego oni kojima se na neki način može dokazati kvaliteta. Po drugim renomiranim forumima ili osobnim iskustvima više korisnika. Od svih do sada spomenutih mislim da smo se složili da se samo nekih 5 trenutno može preporučiti mirne savjesti.

Famozni iNew niti u jednoj seriji nije uspio izdati mobitel koji je ok u smislu da radi sve što je navedeno da ima. I bez obzira što će se neki javiti da im je mob super "za njihove potrebe" taj mob je jedinica za odrona. Čak i da prorade sve funkcije baterija mu ne izdrži dan normalnog korištenja. Samim time ne može se pojaviti na listi za preporuku. Znam dvoje ljudi koji imaju Cubote koji njima rade dobro i zadovoljni su s njima, ali znamo da Cubot nikada (ili još jako dugo vremena) neće završiti na listi za preporuku.

Ali ok, ne znam zašto se uopće zamaram s time
__________________
kasandro je offline  
Staro 29.08.2014., 12:36   #1039
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor SuhJr Pregled postova
Neznam bas kolko je novi, njihov novi je M512 s LTE podrskom
M512 nema MTK procesor.Kada sam rekao novi, mislio sam na ponudu u poznatijim kineskim online ducanima
RAUL je offline  
Staro 29.08.2014., 12:42   #1040
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
U istom to2c-u ima i M512 iako nije MTK takoder spada u grupu kineza. M310 ima polako zastarjeli MTK6589
SuhJr je offline  
Staro 29.08.2014., 12:47   #1041
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@GoodLooker Znači li to da pogasi aktivne aplikacije ili samo ruši wifi, GSM mrežu valjda ne?

@Dakok
NE znam što bi trebao vidjeti na slici, osim ikonice za uključenje
Jel se gase kakve aplikacije kod tebe kod uključenja toga, što je s launcherom?
Evo ti i ostatak, kad te već teško utješit:
(Baidu Ultra Long Standby opcije)


__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 12:48   #1042
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@SuhJr Mozda je procesor malo stariji, ali cijena je vise manje ok.
RAUL je offline  
Staro 29.08.2014., 13:12   #1043
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@GoodLooker Znači li to da pogasi aktivne aplikacije ili samo ruši wifi, GSM mrežu valjda ne?
Ne postoje aktivne aplikacije osim onih koje sam naveo. Mobitel postaje nešto kao "mobitel za starije osobe" s dodatkom emaila.

Ne postoji oonscreen time u tom slučaju, nemaš što radit osim telefonirati, pisat poruke ili email, to je sve.
GoodLooker je offline  
Staro 29.08.2014., 13:37   #1044
Alan_SP
Registered User
 
Alan_SP's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 39
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osobno mislim da te liste nemaju smisla. Brzina izlaženja novih modela je takva da bi listu trebalo updateat na dnevnoj bazi i samo bi Brki zadavali dodatni posao.
Ne bih se slozio.

Mislim da bi na listu pozeljnih mobitela trebali doci oni koji se zaista isplate kupiti, a to nije bas da svaki dan dode novi mobitel koji se zaista isplati kupiti.

Mozda bi 2-3x mjesecno maksimalno bilo zaista kvalitetnih mobitela koji se isplate kupiti. Da ne spominjem i kako se moderator sam ponudio za tako nesto, a s druge strane bi imanje takve informacije u prvom postu i te kako olaksalo drugima (recimo meni samom) pregled onog sto je trenutacno najisplativije za nabaviti.
Alan_SP je offline  
Staro 29.08.2014., 13:46   #1045
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Ma nikakve top-liste, u prvi post treba linkati recenzije forumaša unutar ove teme, odnosno onako kako je bilo i do sada, samim tim ovaj forum dobija i na smislu i težini. Ovako svatko hvali "svog" konja.
__________________
de.fang je offline  
Staro 29.08.2014., 14:16   #1046
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Zol je nedavno prilično postrožio kriterije ocjenjivanja a zanimljivo je da je
Xiaomi Note (enhanced) prilično profitirao. Sad ispada da je među par najboljih
uređaja u rangu do oko 1000 yuana
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 15:15   #1047
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Jedan novi i cijenom zanimljiv Foxcoonov model
http://www.to2c.com/foxconn-infocus-...cellphone.html

Naručen prošli tjedan s Aliexpressa.
105 USD s TPU case i screen protectorom.
Kad stigne javim.
fora je offline  
Staro 29.08.2014., 15:46   #1048
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Power s time da si tamo sam možeš birati i slagati profil kako hoćeš.
Isto ima scheduler i sve
-->
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Evo ti i ostatak, kad te već teško utješit:
(Baidu Ultra Long Standby opcije)
Meni to izgleda isti klinac kao i ono na MIUI u Security-->Power s time da si tamo sam možeš birati i slagati profil kako hoćeš.
Isto ima scheduler i sve
c-shadow je offline  
Staro 29.08.2014., 16:07   #1049
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nisam obratio pažnju ali ti vjerujem na riječ.
Dok ne izboksamo (ako uopće) nekakvu listu poželjnih uređaja, ja stavljam
ove koji su mi zanimljivi u sig, pa tko voli - nek izvoli
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 16:18   #1050
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
I to je ok, barem za nas koji znamo gdje treba pogledati da se podsjetimo
__________________
kasandro je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na