Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2013., 14:23   #1
fudo9
Premium
Moj komp
 
fudo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Slaganje wireless kućne mreže?

Pozdrav svima...

Htio bih složiti kućnu mrežu na način da postoji jedan hard disk sa kojeg bi svi ostali uređaji vukli podatke, te da dijele jedan printer.

Dakle, osim kućnog računala, imam laptop (na oboje je instaliran Windows 7 i imaju wireless adaptere za pristup netu), tablet i 2 smartphonea.

Ideja je da svi uređaji budu u mreži i da vučem podatke sa diska (npr dok sam u sobi na tablet). Osim toga, htio bih kupiti Android TV stick za TV u sobi, postoji li mogućnost da i on bežično vuče podatke?

Iskreno, apsolutni sam analfabeta kada su računalne mreže u pitanju, pa bih izuzetno cijenio kada bi me netko mogao uputiti u problematiku kako i na koji način da sve to složim, te što još eventualno moram kupiti da bi sve funkcioniralo... Internet provider je Iskon, imam njihov standardni Speedtouch router.

Unaprijed hvala na odgovorima...
fudo9 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 14:40   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Tebi bi najjednostavnije bilo nabaviti NAS s kojeg bi ti svi uređaji vukli podatke. Njega spojiš na router i onda je pristupačan svima.

Android usb stick (npr. MK802/808) bez problema radi bežično. Jedino moraš znati da mu je prijem signala dosta slab jer ima malu ugrađenu antenu pa je poželjan jači signal u toj prostoriji.

Ukoliko imaš moderan TV sa ugrađenim playerom (velika većina novih TV), onda ti stick ni ne treba jer će TV sam dekodirati video materijal.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na