Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2023., 19:52   #991
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Svatko svojeg konja hvali.

Evo, opet ću dat primjer susjeda koji je preko puta kuću sagradio. Zajebancije s arhitekticom je imao koliko hoćeš. Baš iznimno bezobrazno otezanje i traćenje vremena. Puno se promptnije ponašala kada se trebala naplatiti. Na često postavljanje pitanja "kada će biti gotovo" odgovor je na kraju bio "kada bude". Takav je odgovor na kraju dobila i za plaćanje

A to što su frendu napravili za izdavanje "uporabne dozvole" je vrijedno robije. Preko 6 mjeseci su to razvlačili, koji god papir da su tražili su dobili i nakon što je hrpetina toga dostavljena, onda je bilo "znate šta bi još bilo dobro." Alo, idiote, daj mi popis toga šta hoćeš i dobit ćeš točno to Na kraju je morao skupiti sva mišljenja i gluposti pa ga je idiot od geodeta počeo zajebavati i opet se prolongiralo dok nisu drugog čovjeka našli.

Dakle, čovjek je radio sve po špagi i naravno da su ga vozali kao budalu. On je dobričina i ta gamad izgleda samo čeka takve. Ja bih u tom položaju tim debilima jebo sve po spisku i slatko bih spavao u kući bez uporabne
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 18:28   #992
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Neka, hvala, promijenio sam tri geodeta i tri projektanta u pet godina, nitko nije bio u stanju napraviti posao koji se traži, sve sami filozofi koji gledaju kako izmusti što više love od informatičara koji radi u inozemstvu i ima para. Moj projekt je propao, nekretnina je prodana u nesređenom stanju i drago mi je, ispalio bih na živce s njima i poslije s majstorima jer tko zna kako bi to na kraju ispalo, sigurno ne kako sam tražio. Nitko osim jednog geodete nije htio raditi prije nego se uplati, a kad dođe do reklamacije i/ili povrata love, pojeo vuk magare.
6 ljudi svi redom nisu znali/htjeli?

Nekaj gadno ne štima.

Ili si jedan od specijalaca, poput jednog uglednog gospodina kojeg većina nas poznaje, u podsljemenskoj zoni (na dijelu klizišta) je INZISTIRAO na kući bez pilota ... i pogodi što, svi "nisu bili u stanju napraviti što se traži" po njegovoj priči. Iako ima love, i gradio bi kuću od par milja eura, tj. urbanu vilu, je isprazni idiot koji sere po struci o kojoj nema pojma. Do danas nije napravio svoj "projekt", i pljuje po svima koji su mu rekli NE.
Radim s desetak geodeta i preko pedesetak projektanata, što velikih, što malih, i nijedan nikad nije tražio lovu unaprijed. Osim par projektanata jer su ugovorili nešto veće, koje uključuje razno razne istražne radove i sl., pa su dobili 30% avansno.

Jako sam nadrkan na ovakve izjave, jer mi zvuče onako ... "svi su blesavi osim mene".

Daj molim te reci nam o vrsti projekta, i što si ti htio da oni nisu znali. Vjerujem da se može stisnuti u 2 rečenice.

EDIT:

Još jedna stvar kod arhitekata ... za razliku od građevinaca (građevinci se bave mostovima, tunelima, cestama i sl., arhitekti objektima visokogradnje), je da imaju svaki od njih preko dvadesetak gotovih predložaka obiteljskih kuća i stambenih zgrada. Te kad dođeš tražiti njihovu uslugu, odmah ti predoče nekoliko primjera prema tvojoj usmenoj predaji, i izabereš si što želiš, a ako želiš nešto mijenjati, promijene u jednom, do dva dana ukoliko treba nova računica statike od statičara. Predložci im imaju sve gotovo. U pravilu ono što traje je ono što sami morate odraditi, onaj imovinski pravni dio, plaćanja gradu/općini, Hrvatskim vodama i sl. Najčešće stvari zapnu kod toga da tvrdoglava stranka koja nezna što želi i treba, naleti na službenika kojem je puna kapa takvih i čeka kraj mjeseca da ode u penziju.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 22:06   #993
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ništa posebno, kuća s par soba, podrumom, garažom, šupom, bazenom i prilaznim putem, na čestici 1/1 blizu Zagreba. Dio s državom sam riješio u tjedan dana, a recimo jedna velika domaća firma za montažne kuće koja je bila posljednja u nizu mi u tri mjeseca nije bila u stanju napraviti izvedbeni projekt, a glavni je stigao ohoho kasnije kad sam ja već našao kupca za nekretninu. O nejavljanju na telefon/mail i promjeni ljudi u firmi da ne pričam. Dobili su od mene sve što su trebali, sve nacrte i promjene, 2000 eura za projektiranje jer drugačije nije išlo i to se trebalo uračunati u konačnu cijenu. Znači, 2018. sam kupio nekretninu, do 2022. sam mijenjao geodete i projektante za zidanu kuću pa odustao i angažirao ove za montažnu, 2023. sam dobio glavni projekt kada je već praktički bila prodana. Zašto? Jer su obećali da će njihovi papiri biti gotovi za mjesec dana, a kuća za dva mjeseca. Ja ne znam tko je tu blesav, ali iskustvo s građevincima mi je kao i s pravnicima, svi ograničeni kao balkon. Obećavati nešto što ne mogu izvesti i pričati bajke svaki sastanak je zajedničko svima.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 07:35   #994
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ništa posebno, kuća s par soba, podrumom, garažom, šupom, bazenom i prilaznim putem, na čestici 1/1 blizu Zagreba. Dio s državom sam riješio u tjedan dana, a recimo jedna velika domaća firma za montažne kuće koja je bila posljednja u nizu mi u tri mjeseca nije bila u stanju napraviti izvedbeni projekt, a glavni je stigao ohoho kasnije kad sam ja već našao kupca za nekretninu. O nejavljanju na telefon/mail i promjeni ljudi u firmi da ne pričam. Dobili su od mene sve što su trebali, sve nacrte i promjene, 2000 eura za projektiranje jer drugačije nije išlo i to se trebalo uračunati u konačnu cijenu. Znači, 2018. sam kupio nekretninu, do 2022. sam mijenjao geodete i projektante za zidanu kuću pa odustao i angažirao ove za montažnu, 2023. sam dobio glavni projekt kada je već praktički bila prodana. Zašto? Jer su obećali da će njihovi papiri biti gotovi za mjesec dana, a kuća za dva mjeseca. Ja ne znam tko je tu blesav, ali iskustvo s građevincima mi je kao i s pravnicima, svi ograničeni kao balkon. Obećavati nešto što ne mogu izvesti i pričati bajke svaki sastanak je zajedničko svima.
Budimo iskreni, 4 godine si projektirao, pa nije Burj Khalifa, a ovo s montažnom ću uzeti kao primjer drugima, npr šogoru koji je trenutno nabrijan na montažnu, uzeo bi jeftinije iz Bosne ili Srbije, obećaju sve za 3 mjeseca, a nisu u stanju kroz 3 godine. A kad i naprave, najčešće je hrpa smeća koje je koštalo skoro ko i klasična gradnja. Materijali smeće, kontrola kvalitete nepostojeća i sl.

Jedini stvarni problem od kupnje preko projektiranja do gradnje, je sam završetak.
Pošto je kod nas posloženo tako da npr. strojarske instalacije, ako imaš plin, smije raditi samo ovlašteni od distributera sa područja na kojem se gradi, a to su uglavnom fušeri, i imaš ih u prosjeku 3 po općini/gradu. Prikupljanje atesta i ostale tehničke dokumentacije, kao i ostali dio za izvješće nadzora kao obavezan prilog zahtjevu za izdavanje uporabne dozvole, je ponekad noćna mora.
Posao je napravljen, sve je u redu, ali doslovce nekad se naganja radi JEDNOG lista papira.
Ako ne prođe tehnički, onda se natežeš u frci i strci narednih tjedana, elektra te ne želi spojiti, plin, voda...nitko dok ne dobiš uporabnu.
Još ako radiš objekt koji mora imati vatrodojavu, pa ti na tehnički dođe predstavnik MUP-a, pa čovjek mora svoje postojanje opravdati pa te pegla unedogled.
Takve stvari su problem kod gradnje, ovo ostalo je praktički na autopilotu ako nisi megaloman kojeg boli kiki za pravila struke i zakonsku regulativu.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:19   #995
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Želim si zamijeniti postojeće utikače i prekidače u stanu.
Koje uzeti, a da su kvalitetniji? Schneider electric je žena gledala, ima šta u tom rangu?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:30   #996
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Budimo iskreni, 4 godine si projektirao, pa nije Burj Khalifa, a ovo s montažnom ću uzeti kao primjer drugima, npr šogoru koji je trenutno nabrijan na montažnu, uzeo bi jeftinije iz Bosne ili Srbije, obećaju sve za 3 mjeseca, a nisu u stanju kroz 3 godine. A kad i naprave, najčešće je hrpa smeća koje je koštalo skoro ko i klasična gradnja. Materijali smeće, kontrola kvalitete nepostojeća i sl.

Mene više živcira što se svi vade na 50+ godišnju garanciju, a tvrtka jdoo ili doo star 2g, a vlasnik imao prije toga 10 firmi..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:31   #997
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Panasonic je na dobrom glasu, ja sam njih uzeo prije nekoliko mjeseci i zadovoljan sam.
Jedino pitanje je da li ti smeta riječ Panasonic na svakom prekidaču/utikaču
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:37   #998
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja isto imam panasonic, super su, imam i TEM Čatež, to je još bolje, a i skuplje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:49   #999
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja imam TEM (Modul), nemam zamjerki osim da se eventualno štekeri malo teže ištekavaju. Neki proizvođači to imaju elegantije riješeno.

No u svakom slučaju bi išao na modularne prekidače, štekere i ostalo. Punooo ljepše izgleda i lako se kombinira što treba.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 14:50   #1000
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Mene više živcira što se svi vade na 50+ godišnju garanciju, a tvrtka jdoo ili doo star 2g, a vlasnik imao prije toga 10 firmi..
Točno to. Čak i ako je iole ozbiljnija firma, garanciju si možeš okačit, jer bez obzira što sve pokriva, ima 3 put toliko još uvjeta koji ako se prekrše nevažeća je.
Aktiviranje jamstva mi je čest problem, i u većini slučajeva prodana magla.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote