Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2023., 07:27   #3511
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Klasični, normalni ili kakav već drugi sim meni to sve isto...

Uglavnom, više mi uopće ne prolazi ni port forward i ni jedan port mi nije više otvoren..

Sve mi se čini da je A1 opet nešto radio i muljao oko homebox-a...
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 11:53   #3512
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Klasični, normalni ili kakav već drugi sim meni to sve isto...

Uglavnom, više mi uopće ne prolazi ni port forward i ni jedan port mi nije više otvoren..

Sve mi se čini da je A1 opet nešto radio i muljao oko homebox-a...
Pa to je vjerojatno uključen CGNAT, nemaš javnu IP adresu koja ti je potrebna za rad port forwarda. To rade svima jer kronično fali javnih IP adresa.

Vidi u routeru kakav ti je WAN IP, ako započinje sa 10.x.x.x znači da je uključen CGNAT i moraš se javiti A1 tehničkoj na mail i zatražiti da ti isključe CGNAT jer kao ne možeš koristiti port forward npr za pristup svom videonadzoru.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 13:33   #3513
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Za provjeru mozes napraviti i trace route sa kompa iz lokalne mreze iz konzole/terminala:
"tracert public_ip"

Ako dobijes 2+ skokova onda si iza cgnat-a.

Cgnat koristi vise ip rangeova, kod mene t-com konkretno koristi 48.x.x.x.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 14:20   #3514
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Klasični, normalni ili kakav već drugi sim meni to sve isto...
Pa nek ti je.., reci onda koji tel broj ti pise na velikoj kartici uz PIN i PUK brojeve?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2023., 15:15   #3515
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Za provjeru mozes napraviti i trace route sa kompa iz lokalne mreze iz konzole/terminala:
"tracert public_ip"

Ako dobijes 2+ skokova onda si iza cgnat-a.

Cgnat koristi vise ip rangeova, kod mene t-com konkretno koristi 48.x.x.x.
U mene jedan hop i svejedno ne radi port forward.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 13:03   #3516
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Aj da i ja pitam. Prebacio sam se na njih i stalno mi prekida internet, bar 6-7 puta dnevno.
Istina, dosta toga mi je spojeno al ništa ne vuče puno, uglavnom ništa.
U kuci mi je Fritz i ona vanjska antena. U njega ide jedan lan kabel u desktop racunalo, drugi u utp kabel i ide 5m preko dvorišta u studio, te dva porta prazna.
U kuci se kaci zena mobitelom i telka bezicno. U studiu je jedan mali switch i u njega ide drugi desktop pc, jedan powerline i jedan wireless AP.
Na t comu je sve šljakalo a sad quratz. Vjerujem da nije do "tereta".
Kad se to desi, moram ući u fritza i u internet postavkama kliknut reconnect i onda se vrati.
Zvao sam ih i lik laze vidim odmah sta se desava. Spojeni ste na 5G ali kad signal oslabi, ruter vas seli na 4G i tu u procesu zapne.
Sad cu ja tu gurnut neke postavke pa vidite kako će biti al ako opet bude isti slucaj, poslat cemo tehnicara da sredi bla bla.
I dalje se isto dešava. Dosta mi je da skidam nešto s nekog žnj servera, pukne veza i džabe si krečio....
Ima li sta iz rukava ili da zovem "genijalce"?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 23.07.2023. u 14:22. Razlog: Piši sa razmacima, onako je uzasno nepregledno ...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 14:38   #3517
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja sam dve godine ili možda čak i 4 na a1 pokućnom i to je radilo brutalno dobro, ali ono nehumano dobro.
u zadnjih mjesec dana veza je grozna, puca, resetira se, signal je slab --- totalno se raspalo sve.
ne kužim kaj se desilo.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 16:07   #3518
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Navodno nadogradnja mreže, tako mi kažu na tehničkoj i vidim ove iz Ericsson tesle da se vozaju okolo stalno.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2023., 16:08   #3519
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Aj da i ja pitam. Prebacio sam se na njih i stalno mi prekida internet, bar 6-7 puta dnevno.
Istina, dosta toga mi je spojeno al ništa ne vuče puno, uglavnom ništa.
U kuci mi je Fritz i ona vanjska antena. U njega ide jedan lan kabel u desktop racunalo, drugi u utp kabel i ide 5m preko dvorišta u studio, te dva porta prazna.
U kuci se kaci zena mobitelom i telka bezicno. U studiu je jedan mali switch i u njega ide drugi desktop pc, jedan powerline i jedan wireless AP.
Na t comu je sve šljakalo a sad quratz. Vjerujem da nije do "tereta".
Kad se to desi, moram ući u fritza i u internet postavkama kliknut reconnect i onda se vrati.
Zvao sam ih i lik laze vidim odmah sta se desava. Spojeni ste na 5G ali kad signal oslabi, ruter vas seli na 4G i tu u procesu zapne.
Sad cu ja tu gurnut neke postavke pa vidite kako će biti al ako opet bude isti slucaj, poslat cemo tehnicara da sredi bla bla.
I dalje se isto dešava. Dosta mi je da skidam nešto s nekog žnj servera, pukne veza i džabe si krečio....
Ima li sta iz rukava ili da zovem "genijalce"?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
Kad se dogodi vidi status na ruteru tj dali je na 5g. Zovi nek pošalju tehničara.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 07:50   #3520
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Pozdrav ,
produljio ugovor na a1 i dobio ZTEMF297D ruter.
Vidio na netu da on može raditi "agregaciju" 3 frekvencije pa me zanima kako da mu "zadam" frekvencije ?
Na ranijem ruteru sam koristio "LTEHmonitor" pa me zanima koji program bih trebao za ovaj ruter...
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 10:02   #3521
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Pozdrav ,
produljio ugovor na a1 i dobio ZTEMF297D ruter.
Vidio na netu da on može raditi "agregaciju" 3 frekvencije pa me zanima kako da mu "zadam" frekvencije ?
Na ranijem ruteru sam koristio "LTEHmonitor" pa me zanima koji program bih trebao za ovaj ruter...
Nema program nego javascript koji koristiš u browseru. Proguglsj mf297d i pogledaj prvi youtube video koji ti izbaci od onog talijana, u opisu videa imaš link na javascript kod.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 10:37   #3522
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Jućer baš pogledao taj video i kliknuo na sve linkove , pa i taj sa javascript...

Problem je u tome što ne znam što s njom - javascriptom(informatika mi baš nije jača strana)...

Kako da "aktiviram" tu skriptu ?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 11:10   #3523
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Napraviš bookmark (oznaku) u Chromu i pod url zalijepiš tu skriptu. Otvoriš stranicu routera, ulogiraš se router i nakon tog pod oznakama klikneš na tu koju si napravio i onda ti otvori te router opcije.
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 11:19   #3524
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Meni to sa bookmarkom nije radilo u Edge browseru. Ja se ulogiram u router, desni klik pa inspect. Onda odem na console tab i tamo paste-am javascript i lupim enter što onda aktivira te opcije.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 17:44   #3525
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Uspio sam ....Hvala na pomoći !
Idem na "Set bands" stavim 1+3+20 ali mi je uvijek vraćeno na AUTO kada ponovo pogledam "Set bands".....
Nešto radim krivo?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 18:19   #3526
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Ne, to se samo tako prikazuje kad opet klikneš. Piše pod MAIN i CA koji se bandovi trenutno koriste. Možeš stavit za probu npr. samo 20 pa će ti tamo pisat samo 20. Btw mislim da ti 1, 3, 20 radi i ovako po defaultu, bolje bi bilo da dodaš band 7, npr 1+3+7
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 20:26   #3527
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
OK , hvala na infu ...
Na toranj koji se spajam piše da ima 1 , 3 i 20 aktivno..... no izgleda da 1 nije uključeno....
U ruteru u "Informacije o statusu" pod "CA status" piše "CA neaktivno" ..... možda znate dal to treba biti tako....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 21:03   #3528
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Nisam siguran za taj ZTE, ali neki routeri ne rade CA u idlu. Probaj stavit nešto skidat pa onda pogledaj kaj piše. Trebalo bi i na onoj početnoj stranici pisati "4G+"
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 23:25   #3529
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Stavio skidanje ali ostaje "CA neaktivno" ....
Cijelo vrijeme , prije i za vrijeme skidanja je oznaka "4G+"...
Već sam se ponadao da ću "profitirati" sa ovim ruterom... izgleda da ga zato i "daju" za 1€ .....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 09:03   #3530
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Stavio skidanje ali ostaje "CA neaktivno" ....
Cijelo vrijeme , prije i za vrijeme skidanja je oznaka "4G+"...
Već sam se ponadao da ću "profitirati" sa ovim ruterom... izgleda da ga zato i "daju" za 1€ .....
Sad možeš i zaraditi na tom routeru evo ja dajem 20 puta veću cijenu od cijene koju si dao za njega.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 13:57   #3531
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Sad možeš i zaraditi na tom routeru evo ja dajem 20 puta veću cijenu od cijene koju si dao za njega.

Mislio sam da će moći agregirati i da ću dobiti veće brzine... za sad jedino dobro je što mi ukućani vele da je Wi-Fi jači ...
Imaš iskustva sa ovim modelom , možda znaš kako ga natjerati da "agregira" ?

Pitanje offtopic- ako su 3 "frekvencije" na tornju , to ne mora značiti i da su sve "aktivne" ?
Ako bih poslao upit u a1 mislim da bi već nešto izvalili da se opravdaju zašto ne radi....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2023., 19:48   #3532
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova

Mislio sam da će moći agregirati i da ću dobiti veće brzine... za sad jedino dobro je što mi ukućani vele da je Wi-Fi jači ...
Imaš iskustva sa ovim modelom , možda znaš kako ga natjerati da "agregira" ?

Pitanje offtopic- ako su 3 "frekvencije" na tornju , to ne mora značiti i da su sve "aktivne" ?
Ako bih poslao upit u a1 mislim da bi već nešto izvalili da se opravdaju zašto ne radi....
Router ti radi agregaciju pošto imaš 4G+ oznaku. Testiraš svaku frekvenciju posebno i pratiš da se spaja na isti toranj i vidjet ćeš dali rade sve frekvencije. Usput ćeš vidjeti da nemaš 4G+ nego samo 4G kad zadaš samo jednu frekvenciju. U ovoj temi imaš takoreći sve što te zanima u vezi raznih routera

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 30.07.2023. u 19:54.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 22:41   #3533
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Mogu li se samo žaliti upravi vodovoda ili mozda mogu nešto konkretno napravit?
Javio sam se već korisničkoj službi i naravno odgovorili su generičkim odgovovorom da je to zbog povećanog prometa, valjda njih iznenadi broj turista po ljeti kao šta cestare iznenadi snijeg po zimi.

Homebox je.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.08.2023. u 09:20.
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 09:24   #3534
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mislim da je netko pisao da skineš HAKOMetar, obaviš mjerenja sa njim i onda se žališ Hakom-u
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2023., 10:00   #3535
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Mislim da je netko pisao da skineš HAKOMetar, obaviš mjerenja sa njim i onda se žališ Hakom-u
Samo na fix uslugama, mobilne usluge ne spadaju u to, a homebox je mobilna usluga

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 00:35   #3536
Toni185
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Mogu li se samo žaliti upravi vodovoda ili mozda mogu nešto konkretno napravit?
Javio sam se već korisničkoj službi i naravno odgovorili su generičkim odgovovorom da je to zbog povećanog prometa, valjda njih iznenadi broj turista po ljeti kao šta cestare iznenadi snijeg po zimi.
Homebox je.
Imao sam isti problem. Spajao se homebox na udaljeni neki toranj. Tehnička služba nije znala/mogla riješiti, i bez penala su raskinuli ugovor. Naravno da sam rekao da ću prijaviti hakomu ako to ne naprave jer je bila brzina 0.5-1 Mb. Sada nakon uspješnog prekida ugovora imam oko 20-30 Mb sa istim ruterom preko Telemach.
Toni185 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2023., 16:19   #3537
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 06:33   #3538
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Jel ima netko da je raskidao u zadnje vrijeme ugovor za ovu uslugu, kakva je procedura oko toga, jel se može telefonski preko SZK ili treba ići u poslovnicu osobno.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 09:33   #3539
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
vjerojatno je procedura za sve usluge ista kod svih operatera prvo nazoveš SZK tražiš da ti izračunaju izlazninu,ako ti nije previsoka pokrečeš prelazak kod operatera na kojeg misliš prećizadnji račun s izlazninom ti dolazi nakon prvog u mjesecu nakon prelaska,u slučaju da prelaziš na neku uslugu od a1 skeniraš specifikacije računa gdje piše izlaznina i pošalješ njima i vrate ti do određene sume bonove za konzum,u mom slučaju je bilo do 1000kn ,navodno sada je do 150eura,a1 je jedini koji vraća izlazninu,napomena izlaznine su različite kod različitih operatera koliko će iznositi nemože se reći odokativno zato je bitno da nazoveš prije postupka i tražiš da ti izračunaju izlazninu i zapamtiš dan kada si tražio,po mogučnosti i ime tko ti je izračunao,jer tendencija je takva da sa računom znaju doći znatno veće cifre i u slučaju spora možeš onda tražiti preslušavanje razgovora jer u pravilu vrijedi cifra koju ti kaže na telefonu,razlike su takve prijatelj je prije mjesec dana prelazio sa t-coma na a1,SZK mu izračunao 47 eura izlazninu,na računu mu je došlo 280 eura nakon prigovora se sve vratilo na 47 eura,ni SZK niti zaposlenici u poslovnicama nemaju nikakve ovlasti mjenjati bilo što iz ugovora ,prva instanca koja može je služba prigovora,znaći najpametnije se odmah njima mailom obratiti u slučaju spora.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 13:54   #3540
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Ma krivo sam ja napisao u prethodnom postu, nemam ja što raskidati jer nisam pod ugovornom obvezom istekla je još prošle godine u 9 mjesecu.
Nego želim samo odjaviti tu uslugu pretplatu (tako se kaže ispravno, jel tako), i ne prelazim kod drugog operatera ali ne ostajem ni kod njih na nekoj drugoj usluzi.
selk je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na