Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2003., 02:19   #1
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
koji hdd???

Sad sam si bas kupil novi komp i sve imam osim harda.

kaj je bolje : veci buffer(2 ili 8) ili veca UDMA(100,133)??

recimo da imam 1000 kn za hard, kaj da kupim??

neki savjet bih molio...
masni je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 08:26   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: koji hdd???

Citiraj:
Originally posted by masni
Sad sam si bas kupil novi komp i sve imam osim harda.

kaj je bolje : veci buffer(2 ili 8) ili veca UDMA(100,133)??

recimo da imam 1000 kn za hard, kaj da kupim??

neki savjet bih molio...
UDMA 100 ili 133 je ništa drugo nego marketiški trik. Nijedan HDD ne dostiže ni 50 % propusnosti bilo kojeg standarda tak da to niš ne koristi. 2 ili 8 MB znači nešto ali u radu baš i ne osjetiš. Ostaje ti morska vrata ako hočeš recimo najbolje, maxtor ako igraš na sigurno (po meni) , hitachi ako si voljan malo riskirati i to je to. Našao bi se još koji model ali je to manje više to... Neko drugi s konkretnijim modelima?
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.06.2003., 08:52   #3
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Takoder MorskaVrata (SEAGATE)
inace, i maxtori su ok!
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 09:09   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
seagate prije sveha....iako ni maxtori nisu losi ali nekako mi se cini ko da se malo vise griju (prst test, nisam gledao temperature)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 10:17   #5
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Definitivno uzmi s 8Mb keša!!!
Maxtori su malo brži, ali segate su trenutno kolko znam najpouzdaniji i najtiši!!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 10:47   #6
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Zahvaljujem na pomoci!!!

P.S. a zakaj recimo ne valja IBM???

ja sam u svom prvom kompu (p1 166mmx) imal ibm fireball disk i radio je ko zmaj, zatim u drugom ibm deskstar koji je isto radio ko beba, niti jedan problem???

jos jedno pitanje...

slozio sam si komp, sve novo, osim harda, koje sam izvadio iz starog, 2 diska IBM deskstar 20 GB, jedan na 7200, a drugi na 5400 okretaja...i sada...ovaj brzi sam formatiro i instaliro xp i sve radi sam kaj je malo spor...to nije bed...nego, ovaj drugi, na kojem imam sve podatke, spojim na primary slave, u biosu ga ima, al mi se xp dize 10 puta sporije...i onda plavi ekran...nekaj kao checking consistency...nesto u tom stilu...i napokon se xp digne, al je sve toliko sporo da poludis...odem u my computer vidim da je disk tam al nemrem ga otvorit...

jel netko mozda zna rijesenje?????????
masni je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 11:06   #7
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by masni
Zahvaljujem na pomoci!!!

P.S. a zakaj recimo ne valja IBM???

ja sam u svom prvom kompu (p1 166mmx) imal ibm fireball disk i radio je ko zmaj, zatim u drugom ibm deskstar koji je isto radio ko beba, niti jedan problem???

jos jedno pitanje...

slozio sam si komp, sve novo, osim harda, koje sam izvadio iz starog, 2 diska IBM deskstar 20 GB, jedan na 7200, a drugi na 5400 okretaja...i sada...ovaj brzi sam formatiro i instaliro xp i sve radi sam kaj je malo spor...to nije bed...nego, ovaj drugi, na kojem imam sve podatke, spojim na primary slave, u biosu ga ima, al mi se xp dize 10 puta sporije...i onda plavi ekran...nekaj kao checking consistency...nesto u tom stilu...i napokon se xp digne, al je sve toliko sporo da poludis...odem u my computer vidim da je disk tam al nemrem ga otvorit...

jel netko mozda zna rijesenje?????????

IBM je nekoč bio kralj po meni, ali je zabrljao jedno 2 serije totalno, pa eto dobio je crni mrlju !!!
Kolko se sječam davno je sličan slučaj bio sa segateom i trebalo je proči koja godina bez greške da mu se vrati dobro ime !!!
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 11:15   #8
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by masni
P.S. a zakaj recimo ne valja IBM???
Nije da ne valja, vec broj kvarova pojedinih serija je ogromaaan.. Vidio sam desetke riknutih IBMova, ali su uvijek nekako nagovjestavali svoju buducu rikavelu, ili klikanjem ili zujanjem ili sporijim radom.. Ja sam imao jednog takvog 45GB (famozna madjarska proizvodnja) koji je riknuo nakon mjesec dana pojacanog zujanja, ali sam na vrijeme shvatio i zamijenio ga za novog IBM-a od 80GB.

Da sad biram disk, uzeo bih Seagate Baracudu V ili nekakvog Maxtora, cisto da ne izazivam srecu sa jos jednim IBM-om (Hitachijem).
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 12:42   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by masni
Zahvaljujem na pomoci!!!

P.S. a zakaj recimo ne valja IBM???

ja sam u svom prvom kompu (p1 166mmx) imal ibm fireball disk i radio je ko zmaj, zatim u drugom ibm deskstar koji je isto radio ko beba, niti jedan problem???

jos jedno pitanje...

slozio sam si komp, sve novo, osim harda, koje sam izvadio iz starog, 2 diska IBM deskstar 20 GB, jedan na 7200, a drugi na 5400 okretaja...i sada...ovaj brzi sam formatiro i instaliro xp i sve radi sam kaj je malo spor...to nije bed...nego, ovaj drugi, na kojem imam sve podatke, spojim na primary slave, u biosu ga ima, al mi se xp dize 10 puta sporije...i onda plavi ekran...nekaj kao checking consistency...nesto u tom stilu...i napokon se xp digne, al je sve toliko sporo da poludis...odem u my computer vidim da je disk tam al nemrem ga otvorit...

jel netko mozda zna rijesenje?????????
Je format D...
Probaj ga ubit formnatom pa onada vidi. Iako mi se čini da počinju tvoji prvi problemni s IBM. Bude on rikono skoro. Svaki IBM koji se počne čudno ponašati - direkt u kantu, zakucavanje s zaletom
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 12:59   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by dario-RUS
Definitivno uzmi s 8Mb keša!!!
Maxtori su malo brži, ali segate su trenutno kolko znam najpouzdaniji i najtiši!!
Negdje sam vidio da se neko žalil da ima "Cudu 120 8mb i da mu se nekakav chip grije ko bedast...i da nije cijela oklopljena kao ostale???
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2003., 13:41   #11
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Evo ja imam IBM 120 GB, sa 8 MB !!!

Za sada je ok !

Inače evo Kova ti je spreman riskirati ! Uzeo sam IBM, ima garancije i tako to, i vjerujem da tko fula da će se gadno potruditi da to ispravi !!!!!!
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2003., 21:01   #12
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
bas sam sad pogledo, ibm 180gxp 120GB i 8 Mb buffera kosta 1000 kn a morska vrata barracuda V isto 120 GB samo S-ATA kosta 1150 kn...

jel bolje da si kupim serial ata????
masni je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2003., 00:43   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by masni
bas sam sad pogledo, ibm 180gxp 120GB i 8 Mb buffera kosta 1000 kn a morska vrata barracuda V isto 120 GB samo S-ATA kosta 1150 kn...

jel bolje da si kupim serial ata????
u hgspotu je taj disk bio prije dva dana po 850kn...

ja sam si zgrabio njegovog velikog brata...onaj od 180gb..disk radi ok ali cujem klikove...tako da ce moyda uskoro na servis...

ALI VAZNA STVAR JE DA JE PO GIGABZTU NAJJEFTINIJI A IMA 3 GODINE GARANCIJE...ostali daju 1 ili u retailu 2god...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2003., 22:36   #14
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Uzmi Maxtora i nećeš požaliti!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 18:20   #15
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
I ja sam neko vrijeme u potazi za još jednim hardom za svoju kantu, pa sam usput naišao na Hitachi od 120 GB udma 100 na 7200, 2 mb cachea u HG spotu za 854 kunjoza, s garancijom od čak 36 mjeseci. Štto je rijetkost. Kaj mislite o tome? Ima li netko več kakvih iskustava? Mislim da bi sa jednim dodatnim hlađenjem to radilo bez frke, ili ?
U istom dučanu je Maxtor od 120 GB (dakle istih vrijednosti) s cijenom od 836 kunjoza, ali s garancijom od dsvega 12 mjeseci.
Razlike ?
Bokac
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 18:35   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
I ja sam neko vrijeme u potazi za još jednim hardom za svoju kantu, pa sam usput naišao na Hitachi od 120 GB udma 100 na 7200, 2 mb cachea u HG spotu za 854 kunjoza, s garancijom od čak 36 mjeseci. Štto je rijetkost. Kaj mislite o tome? Ima li netko več kakvih iskustava? Mislim da bi sa jednim dodatnim hlađenjem to radilo bez frke, ili ?
U istom dučanu je Maxtor od 120 GB (dakle istih vrijednosti) s cijenom od 836 kunjoza, ali s garancijom od dsvega 12 mjeseci.
Razlike ?
Bokac
disk je dobar...dosta tih ali se cuje klik i greb tu i tamo...ali nemaju svi taj problem..samo oni koji ce uskoro riknuti...kao npr. moj...tako da ce uskoro na servis...

a ak disk ima 3 godine garancije za te pare nemas kaj razmisljati..popravili su se ibm-ovci...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na