Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.01.2018., 11:22   #4561
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 20.01.2018., 11:35   #4562
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Treba probati libreelec kako radi na S912. Kladio bih se da i novi alpha buildovi rade bolje nego android . Da ne govorimo o tome, kakav je to točno ROM trenutno na box-u, tko ga je sklepao i ino.

Vjerujem da će s vremenom raditi samo bolje obzirom da se čine dosta aktivni developeri.
schetz je offline  
Staro 20.01.2018., 12:30   #4563
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
Daj ti provjeri da ti se cpu ne pregrijava. Mozda je to uzrok kod zahtjevnijeg video materijala pa zbog toga throttlea.
Cuky je offline  
Staro 20.01.2018., 12:58   #4564
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Gore je naveo da s kompa radi ko zmaj. Znaci nije do pregrijavanja. Moze biti da mozda NAS nekaj zeza? Da probas NAS restartati pa vidjeti?
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 13:37   #4565
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Bok, trebam savjet oko android boxa. Čitao sam vaše komentare i koliko vidim većina tih uređaja koji su dobri nabavljaju se iz vana. Meni treba nešto danas

Našao sam ovaj pa mogu li vaši komentari i preporuka ako ima nešto bolje
https://neutrinomobile.hr/beelink-a1-4-16gb-tv-box.html
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 14:10   #4566
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kupi amlogic procesor s905w ili još bolje s905x
tizhu je offline  
Staro 20.01.2018., 14:11   #4567
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
gledaj nešto sa s905(x) chipsetom. Ovaj Rockchip RK322x nije dobar za librelec. Pogledaj Nexbox uređaje (16/2) ima ih na njuški za kupiti odmah. Ili npr minix U1 model, je isto tako izvrstan. S tim modelima nećeš fulati
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 14:15   #4568
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ako ipak ne mora danas naruči sa EU skladišta sa geekbuyinga - za 3 do max 4 dana ti je na vratima.
ja gledam u ovom smjeru kao budget box

ako budem zadovoljan prodat ću ga i kupit nešto za cca 600 kuna
tizhu je offline  
Staro 20.01.2018., 15:01   #4569
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Ja bi ostavio android na njemu, ne bi stavljao libreelec. Treba mi android da mogu instalirat maxtv2go, pickbox i plus netflix, hbogo, kodi.

E sada, jedino zna li tko postoji li plugin za kodi za maxtv2go, pickbox i hbogo? Onda bih čak mogao to sve stavio na raspberry bez da ista kupujem.
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 15:41   #4570
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
E pa taj dio i mene u stvari interesira. Imam max tv ali ga ne koristim. Sad ako ima plugin na koji bih unio svoje pristupne podatke za maxtv pa da gledam preko kodi-a to bi bilo izvrsno.
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 16:50   #4571
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Samo ako plaćaš "To go" opciju.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 20.01.2018., 18:21   #4572
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
tako sam i mislio
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 19:42   #4573
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Odustajem od libreeleca i raspberrya jer sam uspio složiti samo nertflix, ovo ostalo ništa nisam uspio natjerati da radi.

Tako da i dalje trebam pomoć oko android boxa. Ovaj koji sam našao beelink, mogu li se na njega staviti sve aplikacije iz Play storea? Imate kakvu ideju hoće li raditi ove koje sam ranije nabrojio i naravno kodi?

I neki drugi prijedlog ako imate....
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 20:29   #4574
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ti Kineski boxes mislim da nemaju punu rezoluciju Netflix-a . Od bliže i brže dostupnih ima Wetek. Barem je imao zadnje kad sam gledao.
schetz je offline  
Staro 20.01.2018., 21:16   #4575
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ti Kineski boxes mislim da nemaju punu rezoluciju Netflix-a . Od bliže i brže dostupnih ima Wetek. Barem je imao zadnje kad sam gledao.
Mecool MS8 Pro bi trebao imati. Stiže mi jedan idući tjedan, pa javim rezultate.
franzD je offline  
Staro 21.01.2018., 06:36   #4576
N`wah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
I ja sam razočaran, moram priznati, iako iz drugih razloga. Konstantan reboot, što dok vrti NR ili YT, po par puta dnevno. Ostaje mi jedino još flashat novi firmware. Znam kak ću provest ovu nedjelju, jupi.

SPMC se ruši po defaultu, tako da je bio rapidni uninstall.

Zadnje izmijenjeno od: N`wah. 21.01.2018. u 07:06.
N`wah je offline  
Staro 21.01.2018., 10:42   #4577
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
Zato po tisuciti put kazem.... Nexbox a95x



Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Sto se tice losseless formata DTS HD MA i DD THD... malo je tricky kad su u pitanju medija boxevi.
Na Androidu skoro pa redovito mi nije radio. To je ono sto mogu potvrditi iz prve.
Govorim o periodu od 2-3 godine pa ne znam dal se u zadnje vrijeme sta promjenilo.

Kod libreeleca sam imao situacije da je box podesen da salje dts hdma i dd thd, a na rec bi stizao obicni dts ili dd. Pa mi se znalo desavati da jedan dan radi, a drugi dan iz nekog neobjasnjivog razloga prestane slati losseless. Pa restartas box... Pa proradi, pa se ugasi.... I tako u nedogled.
I kod libreeleca govorim o periodu od 2-3 godine. Posto mi je losseless bitan, mjenjao sam boxeve cesto dok nisam naletio na ove sadasnje. Nexbox a95x, naravno

Jasno je da se libreelec updatea maltene na tjednoj bazi i da je podrska u meduvremenu "sazrela"... E sad... Da li ce tebi raditi ba nekom trecem boxu, pitanje je.

Ono sto mogu potvrditi je da Dts HD MA i dd thd na moja 2 nexboxa a95x rade vrlo dobro i risiver ih prepoznaje apsolutno uvijek. Na nexboxu je libreelec, uvijek up to date.
Uglavnom sa svakim updateom box radi bez greske zadnju godinu i po koliko ih imam... A sto dobro radi, ja ne diram
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 21.01.2018., 23:26   #4578
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Daj ti provjeri da ti se cpu ne pregrijava. Mozda je to uzrok kod zahtjevnijeg video materijala pa zbog toga throttlea.
kak se provjerava da li se cpu pregrijava?

inače skoz je nešto popizdilo jer i u normalnom radu lan mreža trokira a na wiif se više ne mogu spojiti, ono vidim ga i piše connecting ali se ne spoji...
go*no go*no

kliknuo sam i reset gumb na playeru ali on nema nikakve svrhe, sve je i dalje po starom. budem probao se tokom tjedan još malo igrati ali ima tu puno više problema od samog playera a to je kodi:

iogika kodi-ja mi nije jasna: imam na nasu dir "filmovi" i u njemu imam neke direktorije koji imaju više filmova u sebi tipa "lotr" a u njemu su poddirektoriji lotr 1, 2 i 3 i u svakom od tih dir je film. e sad glupi kodi mi nađe samo "lotr" film, dakle jedan jedini i kad ga pokušam pokrenuti, javlja grešku da ga ne može pokrenuti. onda sam mu stavio u putanju za videe drito direktorije od svakog od lotr filmova i svejedno ih ne vidi. može li mi tko objasniti u čem je štos?

i zadnja stvar koja me ubija je da nisam skužio kako se može drito iz andorid sučelja pritupiti NAS-u, jedino što mogu je pristupati memoriji od andorid box-a. Instalirao sam neki "media monkey" player i on mi daje opciju spajanja na DLNA ali taj dlna je promašaj samo takav jer vidim neke preddefinirane pdirektorije "video, music, pictures" koji nemaju veze s onime kako ja držim filmove i k tome kad uđem u tipa video i nađem "folders", tamo mi ne izlista sve videe iz foldera??? wtf...
u kodiju barem mogu pristupiti putem windows networking-a drito svim direktorijima na nas-u ali ovo iz andorida je katastrofa

fakat mislim da sam se grdno zeznuo jer sam ubo taj box, radije sam trebao nuc
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 22.01.2018., 00:29   #4579
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
es file explorer, mislim da s njim mozes i po mrezi traziti i pokrenuti file.
alengrosevic je offline  
Staro 22.01.2018., 01:29   #4580
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
kak se provjerava da li se cpu pregrijava?

inače skoz je nešto popizdilo jer i u normalnom radu lan mreža trokira a na wiif se više ne mogu spojiti, ono vidim ga i piše connecting ali se ne spoji...
go*no go*no

kliknuo sam i reset gumb na playeru ali on nema nikakve svrhe, sve je i dalje po starom. budem probao se tokom tjedan još malo igrati ali ima tu puno više problema od samog playera a to je kodi:

iogika kodi-ja mi nije jasna: imam na nasu dir "filmovi" i u njemu imam neke direktorije koji imaju više filmova u sebi tipa "lotr" a u njemu su poddirektoriji lotr 1, 2 i 3 i u svakom od tih dir je film. e sad glupi kodi mi nađe samo "lotr" film, dakle jedan jedini i kad ga pokušam pokrenuti, javlja grešku da ga ne može pokrenuti. onda sam mu stavio u putanju za videe drito direktorije od svakog od lotr filmova i svejedno ih ne vidi. može li mi tko objasniti u čem je štos?

i zadnja stvar koja me ubija je da nisam skužio kako se može drito iz andorid sučelja pritupiti NAS-u, jedino što mogu je pristupati memoriji od andorid box-a. Instalirao sam neki "media monkey" player i on mi daje opciju spajanja na DLNA ali taj dlna je promašaj samo takav jer vidim neke preddefinirane pdirektorije "video, music, pictures" koji nemaju veze s onime kako ja držim filmove i k tome kad uđem u tipa video i nađem "folders", tamo mi ne izlista sve videe iz foldera??? wtf...
u kodiju barem mogu pristupiti putem windows networking-a drito svim direktorijima na nas-u ali ovo iz andorida je katastrofa

fakat mislim da sam se grdno zeznuo jer sam ubo taj box, radije sam trebao nuc
Nije kodi glup vec ti krivo kreiras bazu filmova.
Stavi svaki film u svoj folder ili cijeli filmski serijal u 1 folder. Nemoj slagati tree sa folderima unutar foldera.
Najbolje je svaki film u 1 folder, a kasnije u kodiju mozes podesiti da ti on grupira filmske serijale u kolekcije.
Nadalje... Svaki film mora imati tocan naziv, a ne lotr 123... Pogledaj na imdb naziv i preimenuj.
Kod friških filmova najbolje ostaviti naziv kakav je dosao sa trackera jer 99% ih je ok.

Znaci na NASu trebas kreirati glavni folder npr: filmovi, a unutar njega u svaki folder 1 film. Nemoj ici dublje. Kad uvezes folder u kodi, izvaciti ce ti se opcije scrapera. Tu mu podesi da se u tom folderu nalaze filmovi i kvackaj opciju da je 1 film u jednom folderu (ako si tako kreirao bazu)... I mora raditi

Isto tako i za serije. Mogu ici sve đuture u jedan folder sa imenom serije ili unutar foldera sa imenom serije kreiras foldere sezona i trpas serije u njih.
Imenujes ih na nacina npr:
The wire s01e01
The wire s01e02
...
...
The wire s02e01
The wire s02e02
Moze i sa tockom umjesto razmaka. Ako je ime serije ili filma dugacka kobasica sa opisom codeca, rezolucije audio codeca... Slobodno ostavi tako. To ne smeta scraperu
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.01.2018. u 01:42.
Ziiky je offline  
Staro 22.01.2018., 01:39   #4581
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Imam paralelno jednog i drugog (za sada).
I meni se stalno rušio na početku, no nakon nekoliko restarta box-a to je prestalo
Slozio nanovo friski libreelec i elementum radi ko pišća. Nisam imao niti jedno rusenje i sve je 👌 sem onih oscilacija u dl speedu. One su i dalje prisutne, ali nista strasno.
Jos kad bi rijesili da mozemo spremati direktno na NAS 😌

@divacic
Da li si probao koristiti onu funkciju da nakon dl-a elementum prebaci fajl na dr. lokaciju tj. nas? Zanima me da li elementum to odradi diskretno u pozadini ili bude gore onaj info?
Mada mislim ako je veci fajl da bi to trajalo cijelu vjecnost.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 22.01.2018., 02:14   #4582
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ja sam eo enablao opet Elementum i radi bez obzira sta je i Quasar pokrenut.. dakle ne smetaju jedan drugom..
na Nexboxu sa LE gore naravno..

na drugom boxu sta mi je dosao jucer (A95X 1/8) sam stavio LE i ubacio Elementum ali uzasno steka, nakon minute pocinje trzanje i zajebancija.. dali je moguce da se box pregrijava, gledam temp pod info i oko 65 stupnjeva je, na Nexboxu je ta temp normalna prilikom gledanja necega i nema problema..
ili je moguce da je Elementum stekao jucer a danas radi bez greske..
primjetio sam i da Quasar ima polako sve manje linkova tj. da na izvorima nalazi sve manje streamova, dali je vama tako? ako ga koristite jos uopce..

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.01.2018., 03:50   #4583
N`wah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Zato po tisuciti put kazem.... Nexbox a95x
Vidim da se spominjao više puta ovdje i da nije bilo problema, tako da...čeka se da dođe u stock na GB Ne da mi se direktno sa Kinezima navlačit, a i ne primaju PayPal.
N`wah je offline  
Staro 22.01.2018., 08:54   #4584
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
ja sam eo enablao opet Elementum i radi bez obzira sta je i Quasar pokrenut.. dakle ne smetaju jedan drugom..
na Nexboxu sa LE gore naravno..

na drugom boxu sta mi je dosao jucer (A95X 1/8) sam stavio LE i ubacio Elementum ali uzasno steka, nakon minute pocinje trzanje i zajebancija.. dali je moguce da se box pregrijava, gledam temp pod info i oko 65 stupnjeva je, na Nexboxu je ta temp normalna prilikom gledanja necega i nema problema..
ili je moguce da je Elementum stekao jucer a danas radi bez greske..
primjetio sam i da Quasar ima polako sve manje linkova tj. da na izvorima nalazi sve manje streamova, dali je vama tako? ako ga koristite jos uopce..

from my x720
Danas imam problem sa elementumom.
Krene DL, a nakon par sekundi brzina padne na "0" i ni makac
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 22.01.2018., 10:00   #4585
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Slozio nanovo friski libreelec i elementum radi ko pišća. Nisam imao niti jedno rusenje i sve je 👌 sem onih oscilacija u dl speedu. One su i dalje prisutne, ali nista strasno.
Jos kad bi rijesili da mozemo spremati direktno na NAS 😌

@divacic
Da li si probao koristiti onu funkciju da nakon dl-a elementum prebaci fajl na dr. lokaciju tj. nas? Zanima me da li elementum to odradi diskretno u pozadini ili bude gore onaj info?
Mada mislim ako je veci fajl da bi to trajalo cijelu vjecnost.
@Ziiky
Nisam probao opciju, u stvari, nikad mi nije bilo potrebno pohraniti stream-ani film. Trenutno mi je opcija da automatski briše file po prestanku gledanja, no ja imam problem što stream spremam u internu mem. box-a, a ona je 8Gb (ukoliko je veći materijal, doviđenja). Ako stavim pohranu na USB stick stvar se drastično uspori, pa bi i meni NAS bio odlično rješenje.
divacic je offline  
Staro 22.01.2018., 10:02   #4586
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor N`wah Pregled postova
Vidim da se spominjao više puta ovdje i da nije bilo problema, tako da...čeka se da dođe u stock na GB Ne da mi se direktno sa Kinezima navlačit, a i ne primaju PayPal.
Ne mora biti nexbox, već mora biti dobra podrška. Dobra podrška = stabilan box, a ima ih još takvih.
divacic je offline  
Staro 22.01.2018., 10:04   #4587
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Danas imam problem sa elementumom.
Krene DL, a nakon par sekundi brzina padne na "0" i ni makac
Hmmm pratim portove na routeru i vidim da elementum uopce ne otvara svoje portove preko upnp-a.
Jos je ovo prilicno bugovito. Posloziti cu rucno forwarding za elementumov port range pa d vidimo hoce li onda imati brzinu
EDIT:
Ma da ... yebu ga portovi i upnp. Quasar uvijek otvori 6-8 portova iz svog port range-a, a elementum kako kad
Za isti tr... recimo prvi u trakt.tv trendingu je Thor; quasar "vidi s:11000p:7000, a elementum jedva desetinu toga. Kad krene dl kod quasara, brzina raste do maksimuma i ostaje konstantna (moram ga ogranicavati jer mi uzurpura kompletan bandwidth), a elementum se pati. Krene pa stane

Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ne mora biti nexbox, već mora biti dobra podrška. Dobra podrška = stabilan box, a ima ih još takvih.
Dobar ovaj, dobar onaj .... pa na kraju svi dodju ovdje kukati

Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
@Ziiky
Nisam probao opciju, u stvari, nikad mi nije bilo potrebno pohraniti stream-ani film. Trenutno mi je opcija da automatski briše file po prestanku gledanja, no ja imam problem što stream spremam u internu mem. box-a, a ona je 8Gb (ukoliko je veći materijal, doviđenja). Ako stavim pohranu na USB stick stvar se drastično uspori, pa bi i meni NAS bio odlično rješenje.
Zasto si ne uzmes SD karticu uhs1 klase vise nisu skupe, a rade jako lijepo sa quasarom/elementumom
Jesi to ti na elementum githubu otvorio request za nas storage save putem nfs-a?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.01.2018. u 10:27.
Ziiky je offline  
Staro 22.01.2018., 10:45   #4588
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
meni i Quasar kad krene DL uvijek stane na oko 50% na jedno 15-20sec i onda krene DL ko lud i do kraja filma/serije nema problema..
probao nocas opet Elementum na A95X boxu i opet ista stvar, nakon minute se film/serija zakopa i nema dalje.. danas probam Quasar da vidim dali je do boxa ili do Elementuma ali cudno da na Nexboxu Elementum radi a na ovom ne..

from my x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.01.2018., 11:41   #4589
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
mislim da sam najbliže kupnji minixa U1.
razlika u cijeni je duplo, ali dugoročno (dvije ili više god) bi to trebao biti dobar potez.
mislim da ga možda mogu nabaviti kod nas ispod 700 kn.
nexboxa baš i nema više.
meecool je bugovit i po forumima ga razvlače po pitanju pregrijavanja i krivo isporučenih memorijskih čipova.
ostali "renomirani" proizvođači su ili preskupi ili nemaju s905x chip ili imaju neke boljke
tizhu je offline  
Staro 22.01.2018., 15:02   #4590
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Hmmm pratim portove na routeru i vidim da elementum uopce ne otvara svoje portove preko upnp-a.
Jos je ovo prilicno bugovito. Posloziti cu rucno forwarding za elementumov port range pa d vidimo hoce li onda imati brzinu
EDIT:
Ma da ... yebu ga portovi i upnp. Quasar uvijek otvori 6-8 portova iz svog port range-a, a elementum kako kad
Za isti tr... recimo prvi u trakt.tv trendingu je Thor; quasar "vidi s:11000p:7000, a elementum jedva desetinu toga. Kad krene dl kod quasara, brzina raste do maksimuma i ostaje konstantna (moram ga ogranicavati jer mi uzurpura kompletan bandwidth), a elementum se pati. Krene pa stane
Da li si što riješio ručnim forwardingom?


Citiraj:
Dobar ovaj, dobar onaj .... pa na kraju svi dodju ovdje kukati
Ma dobri su svi koji imaju podršku. Evo, ovdje: https://github.com/AlexELEC/AlexELEC-AML/releases se spominje neki Tanix TX5 Pro. Pa ak imate to čudo probajte.

Citiraj:
Zasto si ne uzmes SD karticu uhs1 klase vise nisu skupe, a rade jako lijepo sa quasarom/elementumom
Jesi to ti na elementum githubu otvorio request za nas storage save putem nfs-a?
Probat ću s karticom. Nisam ja otvorio, ali kao da jesam!
divacic je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na