Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2014., 18:20   #1
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Microsoft Office 365 za tvrtku / obrt

Imam mali obrt, uzimam 3 nova kompjutera i trebao bi Office za sva tri kompa, oriđiđi naravno. U dilemi sam i neznam koja bi mi bila najbolja solucija za to.

Licenca za Office Home and Business 2013 je skoro 1.800 kn u ADM.hr - LINK, a preko MS Stora ovaj Office 365 Small Business Premium (srednji paket) dođe 125,00 € godišnje - cca. 950 kn. Ista ta Office 365 licenca kod nas preko jedne trgovine - LINK dođe 1.225 kn, dosta skuplje. S tim da u ovom Office 365 imam Access, a u Office 2013 nemam, a on mi je bitan.

Tu je i ovaj Office 365 ProPlus - LINK, dođe oko 155 € po korisniku, s tim da - quotam: "Korisnici mogu instalirati Office na najviše pet PC-jeva ili Macova istodobno i imat će pristup mobilnom okruženju sustava Office na pametnim telefonima, tabletima i drugim uređajima koje koriste.". Znači mogu ga instalirati na sva tri kompa.

Druga stvar koja me zanima, da li Office kupljen preko MS Stora vrijedi u slučaju inspekcije. Sigurno se preko MS Stora dobije potvrda o narudžbi i račun, ali da li je on kao takav uredno prihvaćen?

Probao sam napraviti par koraka kupovine preko MS-a, došao sam do samog dijela plaćanja i tu se pojavljuje onaj "terms and conditions", tj. pravni ugovor koji treba prihvatiti da bi prošla narudžba. U tom Pravnom ugovoru pod člankom 8., stavka d., stoji sljedeće:

d. Potvrda o Licenci. Dokaz vaših licenci Softvera je: (1) ovaj Ugovor, (2) bilo koja potvrda Narudžbe, (3) dokumentacija kojom se dokazuje prijenos licenci (za sve dozvoljene transfere) i (4) dokaz o plaćanju.

Da li sada takav online račun ili potvrda te narudžbe na kojem stoji ime moje agencije sa mojim OIB-om i VAT-ID-jem vrijedi u slučaju inspekcije ili je negdje pisano zakonom da se taj softver mora kupiti isključivo u HR preko hrvatskog partnera / distributera?

Bio bi jako zahvalan na nekim pojašnjenjima, a također ako netko ima neku drugu ideju ili soluciju, svaki komentar je dobrodošao.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: thesekiman. 21.04.2014. u 18:39.
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 19:09   #2
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2014., 19:24   #3
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor thesekiman Pregled postova
preko MS Stora ovaj Office 365 Small Business Premium (srednji paket) dođe 125,00 € godišnje - cca. 950 kn. Ista ta Office 365 licenca kod nas preko jedne trgovine - LINK dođe 1.225 kn, dosta skuplje.
pripazi.. pise dole "Cijena bez poreza."... znaci to je cca 1190,82kn sa PDV-om.. sto je dosta slicno MPC iz instara od 1225kn

sto se ostalog tice, najbolje sutra nazoves Microsoft Hrvatska pa pitas sve sta te zanima
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 20:01   #4
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Dr. Faustus Pregled postova
http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/
Zašto skidati sa sumnjivih stranica kad postoji original web.

Sve zavisi čime ti se obrt bavi i da li ovisiš o MS tehnologiji. Ukoliko ne ovisiš, LibreOffice će ti bez problema zamjeniti MS Office.
Svakom novom inačicom se dodatno diže kompatibilnost sa MS formatima. Ja još koristim 4.1 verziju i moj savjet ne nikako ne instalirati novu "veliku" verziju dok ne izdaju nekoliko ispravaka.

Pod "velike" verzije mislim na ove početne, 4.2.0 / 4.3.0 i slično.
Uskoro će izaći 4.2.4 što znači da je to 5. inačica 4.2, to već možeš instalirati.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 10:39   #5
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/Sve zavisi čime ti se obrt bavi i da li ovisiš o MS tehnologiji. Ukoliko ne ovisiš, LibreOffice će ti bez problema zamjeniti MS Office.
Hvala na prijedlogu, međutim bitan mi je MS Office.
Nije mi problem platiti, ali isto tako ne bih volio ni 'preplatiti', tj. uzeti nešto što mi neće ni trebati, samo zato što se nisam raspitao. Zato tražim koja bi bila najbolja solucija za malu firmu sa 3 kompjutera, jer ima razlike u tim paketima između offica 365 i office 2013, i onda nekako mislim ako ce sljedece godine opet izaci novi Office, onda mi je mozda bolje ici sa pretplatom koja se moze otkazati i obnoviti u bilo koje vrijeme. Ne znam, nisam pametan

Citiraj:
Autor nathan.fake Pregled postova
pripazi.. pise dole "Cijena bez poreza."... znaci to je cca 1190,82kn sa PDV-om.. sto je dosta slicno MPC iz instara od 1225kn
sto se ostalog tice, najbolje sutra nazoves Microsoft Hrvatska pa pitas sve sta te zanima
Istina, cijena je bez PDV-a, tu sam se malo zaletio.
Baš sam danas zvao MS da pitam u vezi tih računa i inspekcije. Kažu da ne kupujem preko MS Stora već da njih nazovem i oni će mi poslati račun sa svim mojim podacima i to vrijedi kao licenca kod inspekcije.

Također sam pitao vezano za Office 365 koji se može instalirati na max. 5 kompjutera i čovjek kaže da ni to nije problem u slučaju inspekcije, da oni znaju da 365 verzija vrijedi za 5 kompjutera.

Međutim 365 verzija je limitirana na jednog korisnika, što bi značilo da samo jedan može koristiti te windowse. Tako da ako želim da tri radnika rade zasebno na 3 kompjutera, trebao bi kupiti tri licence i onda ova šema da se jedan Office može snimiti na 5 kompjutera pada u vodu.

Osim u slučaju da kao jedan korisnik mogu istovremeno biti logiran na sva tri kompa, onda mi to nebi bio problem, rekao bi ovim svojima da koriste moj login.

Uglavnom ovaj iz MS-a ce mi poslati par opcija koje bi bile dobre pa ću javiti šta kaže.
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 10:42   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zašto ne uzmeš "offline" office small biznis za ~1200kn (sa pdv-om) po komadu i miran si for good?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 11:39   #7
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Da, razmišljao sam i o tome isto, ali ova offline verzija Small Businessa 2013 dođe cca. 1800 kn - LINK i nema Access koji mi je dosta važan jer imam par baza napravljenih u njemu. Ako bih išao na offline Professional 2013 verziju koja ima Access u sebi, taj pak dođe oko 3500kn po komadu - LINK.

Ovaj Office koji si ti spomenuo od 1200kn, to je ustvari taj sa godišnjom pretplatom, 365 Small Business Premium, nisam našao nijedan drugi sa tom cijenom. Ustvari taj 365 me najviše i zanima jer s njim dolaze i offline aplikacije koje mi trebaju, a među njima i Access, jedino što se plaća godišnje. Najvjerovatnije ću uzeti dvije licence za dva korisnika, snimit ću Office i na ovaj treći komp kad vec mogu na max. 5 kompjutera ali koristiti će se po potrebi.

Tako bi me ispalo 2400kn godišnje za dvije licence, neka ga koristim sljedeće tri godine prije nego izađe novija verzija, opet skoro kao dva Office Pro za 7000kn.
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 11:44   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam mislio na home and biznis... 1600kn, hebo me pas ako nije bio ~1200kn ili sam ja poludjeo.

da, access je problem ako ti treba.

pro na nabavi najjeftiniji je 3500, znači 7.5k za dva komada i miran si i za nove verzije (možda neka nadoplata sitna) zauvijek, ovako će te svake godine cuclati do kraja vremena.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 20:09   #9
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
recite preporuku...isti problem 3 kompa,3 Win7 original i trebo bi office.Word,excel...cuo nest jesam da ima opcija jedan na vise racunala,al dajte vi savjet.
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 21:07   #10
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Meni je u firmi isto treba access sa officom, na kraju sam uzea home and Business i access odvojeno. Otprilike oko 3000kn.
antebr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2014., 09:03   #11
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
a sta s ovim libre office i ti programi?Debilana mi sto mi ne treba cijeli paket officea,a kostaju prebolesno
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 09:19   #12
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
pa libre ti je besplatan, tak da instaliraj, koristi i ako nebus zadovoljan - kupi ofis
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na