Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2003., 23:33   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
DVD Player

E sad...imam u vidu kupnju gore navedenog.
Da podržava kaj više formata i da nije preskup.
Ustvari,idealan bi bio player+reciver-ali izgleda da to možeš kupiti samo kao kućno kino,u kompletu

Ideje-iskustva...???
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2003., 21:42   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kaj je sad...???
Nitko nema doma DVD player???
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2003., 21:59   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Kaj je sad...???
Nitko nema doma DVD player???
kako nebi imali.
ali to ti je sjebano jer gledano realno oni playeri po 4000 kn nemaju nista sto nemaju i oni od po 1000 (one po 600 u pevecu i slicne neracunam, to su sprdnje)

moj savjet je da uzmes neki aiwa-in, meni je to prva marka koju gledam kad kupujem nesto, nikad se nisam sjebao.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 15:29   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ma jebeš ti to...neke razvikane firme ne podržavaju skoro pa ništa.
Dopizdilo mi je više čitat testove po netu,a i lova ak se ne potroši odmah ode pa-pa, sjeo ja lijepo u auto,otišao i kupio Cyber Home 505.

Ima sve potrebne ulaze-izlaze,podržava sve živo(skoro) i dela fino.
Soma kuna.
XVCD i XSVCD do 4000kbit/s
Ja zadovoljan.
Nije skup,dela fino...


Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 19:52   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Jelc

Ja zadovoljan.
Nije skup,dela fino...


to je najvaznije.......ako nije skupo i radi kako treba mozes se smatrat sretnim covjekom
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 22:32   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by greg SE
to je najvaznije.......ako nije skupo i radi kako treba mozes se smatrat sretnim covjekom
Ma nisu mi se bacali novci na neko "ime" koje čak ni nema sve kaj ima ovaj.
Da lupim tri puta glavom o stol:dum,tras,joooj,za sad fino dela

I tak mi je DVD na kompu preminuo,a i išlo mi je na živce kaj moram palit komp za pogledat koji DVD.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 17:21   #7
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
sori, kasno vidih post... al mozda pomogne nekom drugom pri izboru.

kad sam kupovo dvd player bilo mi je bitno da je multi-region jer mi je vecina kolekcije region-1, a u videoteci je sve region-2. druga bitna stvar je da nema problema sa RCE diskovima.

prvo sam ubo samsung dvd-511, kojeg mozes preko daljinskog hacknut i skinut macrovision, regionalnu zastitu i sve to. radi super, ali tu i tamo preskoci koji frame (cini mi se samo na region-1 diskovima, no ko sto rekoh to mi je vecina kolekcije) i daljinski je koma. ko tipkovnica na simensovom mobitelu, stisnes gumb 5 puta, a on registrira koji put 2, koji put 3.. itd.

sad imam pioneer dvd-454, zver za male pare (tm), cita sve zivo, nigdje ne preskace, moze ga se kupit u multi-region izvedbi, cita dvd-r/rw, cd-r/rw, mp3, vcd. ima odlican gui za mp3-ove, opticki i koaksijalni izlaz.. sve sto covjeku treba. i daljinski koji ne "zapinje".

da imam hrpu para pa ocu najbolje isao bi na neki model sa progressive scanom. a ovako bez toga, po meni je najbitnije da dobro cita medije, a plus su svakako multi-region, cdr playback, dvd-r playback, vcd playback, divx playback i maknut macrovision.

kao jos jedan bonus pioneer-u, mogu rec da je nesto tisi, tj. kad je u drugom kraju sobe nista se ne cuje, dok se samsunga tu i tamo moze cut kako cita.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 17:37   #8
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ja imam stari Pioneer DVD-340 i stvar isto cita sve zivo i region free je i sve to... a bio je vrlo vrlo povoljan. Ono kaj sam inace primjetio je to da ima jako puno filmova, uglavnom onih koje je obradjivala jedna nasa firma (necu reci koja jer znam covjeka, a znas ga i ti Pajo...), koji su kvalitetom slike katastrofa... ono, uzmem isti naslov za americko ili britansko trziste, pa ga usporedim sa onim iz hrvatske... i uzas, kvaliteta slike koja bi vise isla uz video nego uz DVD...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 18:03   #9
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
uzmi neki DVD koji podrzava Divx. Oni jesu skuplju od obicnih ali posle ce te doci jeftinije jer neces morati trositi pare na iznajmljivanje DVDjeva.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2003., 23:32   #10
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ma jebeš ti to...neke razvikane firme ne podržavaju skoro pa ništa.
Dopizdilo mi je više čitat testove po netu,a i lova ak se ne potroši odmah ode pa-pa, sjeo ja lijepo u auto,otišao i kupio Cyber Home 505.
Jos jedan glas za CyberHome. Nedavno je frend kupio komplet CyberHome 505 + pet zvucnika + subwoofer u Metrou za nekih 1700 kunica.. Nije neka ekstra klasa, ali fino svira mp3jeve te se s njim sasvim solidnu gledaju filmovi sa vcd/svcd/dvd medija.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2003., 02:19   #11
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by Trash
Jos jedan glas za CyberHome. Nedavno je frend kupio komplet CyberHome 505 + pet zvucnika + subwoofer u Metrou za nekih 1700 kunica.. Nije neka ekstra klasa, ali fino svira mp3jeve te se s njim sasvim solidnu gledaju filmovi sa vcd/svcd/dvd medija.
Eto imam ja tu stvarcicu i kupo sam je jos prije 7 mj..
Stvar dela cisto solidno al je sad trenutacno u drugoj sobi dok se u mojoj sad sepuri SONY DAV-550 A Razlika je nebo i Zemlja (a i u cijeni je dosta velika razlika 1598kn : 4799kn)
marac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 09:46   #12
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
uglavnom onih koje je obradjivala jedna nasa firma (necu reci koja jer znam covjeka, a znas ga i ti Pajo...), koji su kvalitetom slike katastrofa...
Tako ti je to kad bosanac obrađuje film
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 11:26   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa...ovaj CH-505 je najeftiniji model sa progressive scanom za kupiti kod nas.
A na panelu iza nema čega nema-od optike i hrpe un/out konektora...
Kvaliteta reprodukcije DVD-a i Audio CD-ova je ok.

Normalno da to nije neki ultra kvalitatan (i skup) uređaj,ali je sasvim zadovoljavajuće kvalitete,ja zadovoljan

Za soma kuna,mislim da je to jako isplativa i dobra kupnja.

A i taman mi je ostalo za nadograditi memoriju
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 10:17   #14
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by metalac
uzmi neki DVD koji podrzava Divx. Oni jesu skuplju od obicnih ali posle ce te doci jeftinije jer neces morati trositi pare na iznajmljivanje DVDjeva.
hm, ti dvd playeri koji podrzavaju divx imaju podrsku samo za odredjene codec-e. recimo kiss (jedini kojeg znam da podrzava divx) ima samo podrsku za divx 4 i 5. dakle ak imas film u divx-u 3 ili xvid-u, mozes zaboravit na njega.

nije to neka sreca.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 10:21   #15
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by ozren
Ono kaj sam inace primjetio je to da ima jako puno filmova, uglavnom onih koje je obradjivala jedna nasa firma (necu reci koja jer znam covjeka, a znas ga i ti Pajo...), koji su kvalitetom slike katastrofa...
ha, vidis, necu ulazit u tehnikalije, a nisam ni vidio doticne naslove, no prema ovom kaj si reko mogu sam zakljucit da masteriraju na dvd-r-u, di ti najvise stane 4.7GB. (4.3GB podataka). vecina dvd-ova u originalu je dual-layer, 9.4GB, pa kad oces da ti nes takvog stane na 4.7GB medij moras spustit bitrate na pola. to ti dodje ko lose skodirani divx.

ak to netko radi kod sebe doma onda moze pobacat van sve special features, audio trackove i slicno, tak da ostane samo cisti film, kojeg onda mozda moras spustit sa 5GB na 4.3GB, sto nije takva osjetna razlika u kvaliteti.

uostalom ozrene, tak ti i treba kad imas posten televizor. ti dvd-ovi su sigurno namijenjeni hrvatskom potrosacu koji ima grungig televizor iz '68 sta mu je djed ostavio u nasjedstvo, i na takvom nema nikakve razlike.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 17:18   #16
metalac
Premium
 
metalac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Seattle, USA
Postovi: 215
Citiraj:
Originally posted by dpajur
hm, ti dvd playeri koji podrzavaju divx imaju podrsku samo za odredjene codec-e. recimo kiss (jedini kojeg znam da podrzava divx) ima samo podrsku za divx 4 i 5. dakle ak imas film u divx-u 3 ili xvid-u, mozes zaboravit na njega.

nije to neka sreca.
pa znam ja za to, ali vec zadnjih godinu dvije sve se pravi u 4 i 5, a ti stari bi se lako mogli prebaciti. Fazon je sto su 4 i 5 totalno drugacija tehnologija.
__________________
Vozdra Hamo, Pipa i ostala ekipa.
metalac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2003., 18:35   #17
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
moja topla preporuka za DVD player je Pioneer i Panasonic. Amen.

Pioneer je relativno jeftin brand name DVD player sa vrlo kvalitetnom slikom i daleko kvalitetnijim zvukom od bilo cega drugoga i blizu za te novce (118db signal šum odnos!). najjeftiniji modeli, pa do onih najskupljih imaju iste audio decodere i skoro pa iste video decodere, pa preporučam svakako najjeftinije.

za više novaca, definitivno panasonic. u progressive scan i deinterlace mogućnostima i opcijama mu jedino parira Yamaha, ali bitno skuplja. slika na Panasonicu je prekrasna, ali zvuk bi rekao da pioneer bolji, osim ako kupujete skuplji panasonic model (recimo RV82).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2003., 00:33   #18
zoro
Premium
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 112
Osim tog Kiss-a koji podržava DivX , a košta 400-500 Eura - previše , zna li netko neki drugi model DVD playera koji podržava DivX ? I može li se nabaviti kod nas i po kojoj cijeni ? Ima li toga uopće ? Bilo bi fino da se DivX-i mogu gledat na DVD playeru ali sumnjam da će uskoro postati svakodnevica .

I još nešto . Negdje sam pročitao ( osobno ne vjerujem u to ali tko zna ) da PS2 podržava tj čita DivX . Zna li netko da li je to istina ?
__________________
zoran
zoro je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2003., 15:33   #19
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by zoro
Osim tog Kiss-a koji podržava DivX , a košta 400-500 Eura - previše , zna li netko neki drugi model DVD playera koji podržava DivX ? I može li se nabaviti kod nas i po kojoj cijeni ? Ima li toga uopće ? Bilo bi fino da se DivX-i mogu gledat na DVD playeru ali sumnjam da će uskoro postati svakodnevica .

I još nešto . Negdje sam pročitao ( osobno ne vjerujem u to ali tko zna ) da PS2 podržava tj čita DivX . Zna li netko da li je to istina ?
Ah...kak se meni vidi-za pola godine bude svaki dripac imal DVD pržilicu...
Pasti će i cijene DVD medija,nemojmo zaboraviti da veliku ulogu u snižavanju cijene ima i PS2,već sad neki u Zagrebu nude naslove na DVD-u po smiješnim cijenama...
Mislim-bilo bi lijepo imati player koji čita sve živo,ali da je neophodno dati perje za taj Kiss,i nije...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2003., 19:45   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by zoro
Osim tog Kiss-a koji podržava DivX , a košta 400-500 Eura - previše , zna li netko neki drugi model DVD playera koji podržava DivX ? I može li se nabaviti kod nas i po kojoj cijeni ? Ima li toga uopće ? Bilo bi fino da se DivX-i mogu gledat na DVD playeru ali sumnjam da će uskoro postati svakodnevica .

I još nešto . Negdje sam pročitao ( osobno ne vjerujem u to ali tko zna ) da PS2 podržava tj čita DivX . Zna li netko da li je to istina ?
Ne, samo taj poljubac podržava Divx i nijedan drugi DVD player (za sada). I istina je , PS2 podržava Divix. Jučer skinuo program, nosim ga frendu da vidimo što kaže.
tor je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na