Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2008., 21:35   #31
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Of, of - mislim da nisi u pravu. Tjeraš me da na portalu postavim anketu, dođavola...
i ja mislim da bi bilo dobro to provest da dokazes...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 21:38   #32
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
A ja bih najrađe htio da mogu odfikarit pola metra od ovog svog CRT-a da mi stoji na stolu bez da zauzima 40% prostora na njemu.

Prihvaćam da se treba priviknut kad se pređe na lcd... No to je isto ko da kad trebam kupit hlače mi kažu nek kupim tri broja premale pa nek se priviknem...

Al isto tak ja mogu reć zašto da se ljudi navikavaju na manja slova kad kupe lcd, nek se navikavaju na mutniju sliku... Jebiga prvi dan će bit čudno al nakon tjedan neće te više smetat što ti je na 19"nom 1024*768. Za ovo mogu reć da imam osobno dvije nezavisne potrvde za sada. Ja kažem ljudima nek stave na nativnu, još im dam i svoj DVi kabl iz sport billy supersaga jer svoj nemaju, probaju i kažu mi "kaj si ti normalan?!"

Vrate na nenativnu i nakon par sati normalno im je ko da cijeli život rade s lcd-om na nenativnoj.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2008., 21:45   #33
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
...Za ovo mogu reć da imam osobno dvije nezavisne potrvde za sada. Ja kažem ljudima nek stave na nativnu, još im dam i svoj DVi kabl iz sport billy supersaga jer svoj nemaju, probaju i kažu mi "kaj si ti normalan?!"
E iskreno, to dvoje si objesi mačku o rep. Neš ti reprezentativnoga uzorka od njih čak 2. Pa gdje ti je tu uzorak? Mi kad smo u firmi prije par godina prelazili s crt-a na lcd svi odreda; od baba pred penziju do curetaka od 18 - njih 50 koliko ih je kod mene na lokaciji - svi su bili suprotnog mišljenja. Prvo sam im pokazao kako to izgleda "po starom" odnosno na rezama na koje su navilki na crt-ima, no kada su vidili nativ reze (19" LCD 1280x1024) svi su pljeskali od sreće. Da ne spominjem sve one kojima sam slagao/obnavljao kompove itd.
Drugi par rukava je tehnologija i "ubijanje topline crt-a" kako bi to moj kolega rekao, ali ovo stvarno nema smisla. Tehnolgija i napredak je uništila dobar dio određenih stvari, no nešto dobroga je i donijela. A to nešto je native reza, ma koliko mi/ti šutijeli o tome
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 21:53   #34
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Dobro ajde.. potuko si me brojkama. Istina da se radi o babama u firmi koje su više gledale u tvoje traperice nego u monitor al nek ti bude....
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:02   #35
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
a e, treba znat prodat
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:04   #36
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
tor nosi traperice :O
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:07   #37
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
nego, i to native kroj
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:13   #38
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Ja još uvijek... Nezamislivo mi je da će doć dan kad ću i ja morat preć na te gluposti idiotne pod nazivljem "nativna rezolucija". Nativna rezolucija je, po mom skromnom mišljenju, jedna bolest koja zahvaća samo specifičnu vrstu ljudi. Konkretno - članove PCE foruma. Ostalih 99% posto tome ne pridodaju nikakvu važnost.

Nedavno tri osobe koje znam zamijenile svoje monitore za lcd-ove. Dvoje ih drži 19" na 1024*768, jedan drži 22" na 1280*9-- (ili neka slična). Ne pada im na pamet stavljat rezu na nativnu.

A i meni se prčkanje po DPI-ovima gadi.

daj opali se iza ušiju

ili imaš ozbiljnih problema sa vidom, ili te ne hebe živa sila što ti je slika loša i zamorna za oči..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:17   #39
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
O hebote, nadam se da ima lijeka za tu bolest da ne bi 99% članova na PCE forumu preminulo

22" 1280*9--

Valjda imaju + dioptriju, drugog razloga stvarno ne vidim.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:17   #40
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Čekam zato non TN monitor s 22" i rezom 1680 baš iz razloga premalih slova. I sad me je ova tema ponovo bacila u depresiju.
a mislis da ce na jednom VA 22" 1680 monitoru biti citkija slika? e pa varas se "sinko", naime tn ima ostriju sliku i od ips, a narovito od va tehnologija koje ga siju u svemu ostalom, ali u ovome ne.

dakle tn panel sa kvalitetnom pozadinskom elektronikom je bolji za citanje teksta nego bilo sta drugo kad su kompjuteri u pitanju.

odgovor na tvoje pitanje da zasto vecina ljudi drzi lcd na nenativnim rezolucijama? e to njih moras pitat da ti oni objasne, jer osim sto slika sama po sebi ne valja jos je i jako nezdravo posto kako je mutna ju je nemoguce fokusirati do savrsene ostrine te se stoga oci konstantno bespotrebno naprezu. Time dobivas monitor s prikazom ekvivalentnom 10 godina starom crt-u u kakve vecina ljudi ne moze gledat vise od par sati bez posljedica u vidu jakih migrena
e a to je jasno bilo kome tko ako vec nema savrsen vid da je barem bio kod okulista u zadnjem desetljecu.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2008., 22:27   #41
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
daj opali se iza ušiju

ili imaš ozbiljnih problema sa vidom, ili te ne hebe živa sila što ti je slika loša i zamorna za oči..
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova

22" 1280*9--

Valjda imaju + dioptriju, drugog razloga stvarno ne vidim.
Pa ništa dečki onda mi morate dat kontakt nekog okuliste da im ga proslijedim jer oni bez obzira što vi kažete NE NOSE NAOČALE, NIKADA NI NISU, i ja to dobro znam bobo.

Btw, Gabre ovo što ti kažeš, logično je da je upravo u pitanju na koji je način slika zamornija za oči...
E sad ako ljudi sami vide da im je zamornija veća rezolucija od te "mutnosti"...

Il možda nije opće u pitanju zamornost očiju bilo se radilo o većim slovima ili mutnijoj slici nego samo psihološki doživljaj....
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 22:42   #42
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
a mislis da ce na jednom VA 22" 1680 monitoru biti citkija slika? e pa varas se "sinko", naime tn ima ostriju sliku i od ips, a narovito od va tehnologija koje ga siju u svemu ostalom, ali u ovome ne.

dakle tn panel sa kvalitetnom pozadinskom elektronikom je bolji za citanje teksta nego bilo sta drugo kad su kompjuteri u pitanju.
Ok... to ja želim non TN radi tih ostalih stvari a veliku dijagonalu za veća slova, o tom se radi.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 01:50   #43
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
sad sam išao staviti 1280x960 na svom monitoru, i opet ću ti reć da s tobom nešto nije u redu.

postoji milion načina da povećaš font na monitoru, a najgori je upravo smanjivanje reze.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 00:41   #44
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Da vas nesta priupitam. Imam CRT monitor i bio je do sada na 1024x768 pa ono da probam kako to izgleda na vecoj rezi (1280x1024) i povecanje DPI-a ali sve mi je sada super onim ovih dole ikona u system trey-u koje su prevelike i izgledaju ovako.

Dali se to more ikako srediti i kako.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na