Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2016., 14:25   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Kako provjeriti da li imam TV signala?

prije cca 7 godina sam bio renovirao stan u zgradi koja ima zajedničku antenu. zajednička antena je onaj nekakav hibrid kao kabelska, da imamo uz hrvatske i neke njemačke programe. to je bilo sve analogno.
s obzirom da je koaksijalac izlazio samo u dnevnom, prilikom renovacije sam htio centralizirati svo kablovinje no kako je koaksijalac bio prekratak, majstor ga je spojio sa spojnicom i onda odveo u centralnu kutiju u stranu a potom iz centralne kutije razve kabele po ostalim sobama.

to je tako stajalo 7 godina jer iskreno, nije da gledam TV al sad bih volio to osposobiti čisto da dovedem u radno stanje. i tu kreću problemi...

imam razdjelnik u centralnoj kutiji koji je ovakav

u stanu imam 1 ogromni LCD TV 1. genracije koji se nalazi u sobi (služi ko monitor). ima analogni tuner. preogroman je da bih ga nosio u dnevni radi testiranja

kupio sam na forumu USB hibridni TV tuner U8000...

ono što sam probao:
instalirao sam USB TV tuner na laptop (win 7) sa ProgDVB i tražio sam digitalni signal u centralnoj kutiji, dakle na vrhu nadoštukanog koaksijalnog kabela - u automatskom searchu nisam našao nikakav signal no kad bih stavio manual search na 506mhz e onda bi mi javio da ima signala ali ne nađe program.

onda sam probao spojiti nadoštukani koaksijalni sa razdijelnikom u centralnoj kutiji i tražio sam analogni signal na LCD TV no nije ga bilo.
možda je neki problem jer je kabel dugačak: od nadoštukanog dijela do razdijelnika cca 5m, od razdjelnika do izlaza iz zida 4m, od zida do TV-a 4m, dakle bar 13m...

također bio sam pokušavao naći digitalni signal uz pomoć analogne kućne antene, dakle spojio sam nju u tuner i pokušao tako tražiti no isto nisam ništa našao. inače se nalazim u NZG, na 1. katu između zgrada, dakle vrlo sam slabo izložen i ako hvatam vanjski signal, hvatam odbijanac

molio bih pomoć - kako da razriješim ovaj problem i da mi proradi TV te doznam jer je problem u koaksijalcu od zgrade, spliteru, tv tuneru, lcd-u...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 16:59   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Pošto dolazi samo jedan kabel a kažeš da ima i sat programa, trebao bi imati utičnicu na kraju tog kabela u koju se spaja jedan dolazni kabel a može se u nju uštekati i TV i satelitski prijamnik, ili ovakav combiner

Ali prvo odi kod susjeda u zgradi, uvjeri se da on gleda tv preko tog zajedničkog sustava, spoji usb TV tuner, nađi kanale i zatim odi kod sebe i spoji se na svoj kabel, ali prije onog splitera.

Ako i dalje nema kanala moguće je još da je tvoj kabel odspojen na gl razvodnom TV ormaru zgrade.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 24.11.2016. u 17:05.
pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2016., 18:37   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,548
Ako ti je problem teglit telku, možeš upotrebiti taj (svojevremeno popularni) U8000,
trebaš sw u kojem možeš pretražiti DVB-T + Analog PAL B/G kanale.
Pri detekciji svakako trebaš krenuti od mjesta gdje je "u dnevnom" spojen produžetak prema "centralnoj kutiji" (valjda ga je ostavio ispod nekog poklopca).
Ako je majstor bio "pametan" pa nije onda se spoji u "centralnoj kutiji" na kabel koji ulazi u razdjelnik (onaj koji ide na In - Input), usput ga označi ako već nije.
Javi šta si "pronašao".
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 23:16   #4
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
nemogu se spojiti u dnevnom jer je majstor ugurao kabel u utičnicu ono je*ački, iza strujnih kabela, morao bih povaditi sve strujne module + vidim da je ulaz kabela u stan skratio na maksimum i to je mogao samo prije neg je krenuo provoditi od spoja prema centralnoj kutiji, tako da ako krenem to kopat van ću razje*at cijeli šteker

u centralnoj kutiji sam se spojio, to sam gore napisao i tamo na automatski nisam našao kanale, a na manual sam našao da ima digitalnog signala na 506 kanalu ali nisam našao program, pa neznam jel to do tunera ili do kabela

kod susjeda nemrem baš provjeravat, nisam tak dobar sa susjedima
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na