Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2013., 02:39   #1
OdimiSamsung
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Špičkovina
Postovi: 12
Exclamation Samsung 2232BW - problem pri paljenju

Prije nekih 8 mjeseci možda, počelo mi se događati sljedeće:

kad upalim monitor, slika se pojavi možda na djelić sekunde ili uopće ne. Moram ga ostaviti upaljenog otprilike 5 minuta (valjda da se zagrije), te onda ugasim pa upalim ponovo i slika tek tada nadođe (osvjetljenje nadolazi laganije nego što bi trebalo, ali ipak relativno ok). nekad se dogodi da unutar tih 5 minuta dok čekam u mraku, slika se ipak pojavi na kratko ali onda odjednom nestane.

To se događa svaki put kad monitor ostane neko vrijeme ugašen, tako da ga onda uopće ni ne gasim više nego mi radi po cijeli dan, i radi ok, osim što ima taj problem pri paljenju.

Pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti problema sa LED lampama ?

Zanima me je li ovo moguće popraviti, ako jeste isplati li se, i da li će mi s vremenom ako ne popravim, monitor skroz krepati ?

Inače, monitor je kupljen nov 2008. u Linksu a proizvodnja je mislim iz Rumunjske.

Hvala na odgovorima.
OdimiSamsung je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 02:59   #2
Zelimir Veliki
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
To je općepoznati problem sa Samsung monitorima, ali nije lampa već elektroliti (kondenzatori). Ako si malo vješt sa lemilicom, možeš ih sam zamjeniti (chipoteka, electronic centar...). Neispravne možeš prepoznati tako što golim okom vidiš da su nabubreni (na gornjoj ili donjoj strani). Ako misliš da nije to za tebe, nosi u neki RTV servis, popravak zajedno s novim kondenzatoria ne bi smio biti viši od 150,200 kn.
Zelimir Veliki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2013., 03:02   #3
Marklar
Premium
Moj komp
 
Marklar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Igrane - Split
Postovi: 75
Najvjerojatnije su ti otišli kondenzatori što je dobra vijest jer je popravak brz i jeftin.
Edit: Eto pretekao me kolega Zelimir, ako imaš malo volje za DIY možeš proći za šaku kuna.
__________________
------------------------------------
TCP / IP - tri crne pive, i pelinkovac
------------------------------------

Zadnje izmijenjeno od: Marklar. 27.05.2013. u 03:10.
Marklar je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 01:32   #4
OdimiSamsung
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Špičkovina
Postovi: 12
a, koliko mi može još trajati u takvom stanju dok se ne popravi ?
nekako imam dojam da mu ovih dana kad je hladnije treba duže dok nadođe..
OdimiSamsung je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 02:01   #5
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor OdimiSamsung Pregled postova
Prije nekih 8 mjeseci možda, počelo mi se događati sljedeće:

kad upalim monitor, slika se pojavi možda na djelić sekunde ili uopće ne. Moram ga ostaviti upaljenog otprilike 5 minuta (valjda da se zagrije), te onda ugasim pa upalim ponovo i slika tek tada nadođe (osvjetljenje nadolazi laganije nego što bi trebalo, ali ipak relativno ok). nekad se dogodi da unutar tih 5 minuta dok čekam u mraku, slika se ipak pojavi na kratko ali onda odjednom nestane.

To se događa svaki put kad monitor ostane neko vrijeme ugašen, tako da ga onda uopće ni ne gasim više nego mi radi po cijeli dan, i radi ok, osim što ima taj problem pri paljenju.

Pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti problema sa LED lampama ?

Zanima me je li ovo moguće popraviti, ako jeste isplati li se, i da li će mi s vremenom ako ne popravim, monitor skroz krepati ?

Inače, monitor je kupljen nov 2008. u Linksu a proizvodnja je mislim iz Rumunjske.

Hvala na odgovorima.
Identičan monitor i identičan problem je bio kod mene, prije par godina, doduše onda je monitor bio star 3g. Odnio ga na popravak kod lika koji popravlja televizore, i popravak me koštal ak se ne varam 100kn, veli lik da je samo osvjetljenje prešlo i da je nekaj lemil i već 2-3 g. radi bez brige, poslje tog problema sve je super. To je valjda bug na tom modelu.

Ovak budeš ga mogel još malo koristiti, a onda bude skroz krepalo osvjetljenje, probaj ga šakom malo lupati to je kod mene koristilo u par navrata kad se zbilja dugo nije htel paliti a živci su mi bili pri kraju

Sve u svemu popravak ne bi smel biti skup ni težak...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 10:35   #6
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor OdimiSamsung Pregled postova
a, koliko mi može još trajati u takvom stanju dok se ne popravi ?
nekako imam dojam da mu ovih dana kad je hladnije treba duže dok nadođe..

taj samsung je tako lako rastaviti, odmah ćeš uočiti 3 nabubrila kondenzatora, koja možeš i zagrijanim čavlom zamijenit
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 11:05   #7
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Daj ljudi, pričate da je to tolko jednostavno da bi najradije sam to sredio, makar je vrhunac mog iskustva u lemljenju bio kao klincu kad sam lemio žice na one male elektromotore i montirao ih u autiće .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 12:46   #8
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Jednostavno je onome tko zna, a nama smrtnicima šalata, vozi to nekom neće te puno izać sigurno.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 14:46   #9
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
haha, svako ima "svoj prvi put", i ja sam ga otvarao bez ikakvog znanja, malo paziš, malo logike..a lemit sam učio na starim mrtvim pločama
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 12:41   #10
JURGOLINHO
Premium
Moj komp
 
JURGOLINHO's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Imao sam isti problem sa svojim 2433BW. Monitor je krepavao valjda 6 mjeseci. Početni simptomi su bili identični tvojima. Na kraju se samo vidjela crta po sredini ekrana. Sva sreća da sam imao garanciju pa sam dobio zamjenu.
JURGOLINHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2013., 13:33   #11
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
isti problem kao i na tom 2232
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 13:55   #12
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor JURGOLINHO Pregled postova
Imao sam isti problem sa svojim 2433BW. Monitor je krepavao valjda 6 mjeseci. Početni simptomi su bili identični tvojima. Na kraju se samo vidjela crta po sredini ekrana. Sva sreća da sam imao garanciju pa sam dobio zamjenu.
Gle, ako si u akciji "50 postova do tržnjaka", radiš to na krivi način. Dižeš teme stare 2-3 mjeseca za što točno?

Radije sudjeluj u konkretnim i trenutnim raspravama.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 14:35   #13
JURGOLINHO
Premium
Moj komp
 
JURGOLINHO's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Ma nije uopće stvar u tržnjaku nego sam se opet odlučio uključiti u "forumiranje", a ovaj forum mi je najkonkretniji. Što ima veze ako su starije teme. Po drugim forumima vidim da likovi dnevno otvaraju 5 tema s istim naslovom pa se ti snađi u tome. Samo dijelim iskustvo.
JURGOLINHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na