Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2010., 22:25   #31
tbenosic
Premium
Moj komp
 
tbenosic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 224
Točno
to ce se tek isplatit kad bude jeda blue ray od 25gb <= 6x DVD
Ovo se odnosi na cijenu.
tbenosic je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 17:56   #32
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Citiraj:
Autor tbenosic Pregled postova
Točno
to ce se tek isplatit kad bude jeda blue ray od 25gb <= 6x DVD
Ovo se odnosi na cijenu.
Bojim se da se ni tada to neće isplatiti, jer pržilice koštaju....

trenutno su na oko 1,300kn, a i da se prepolove cijene za 650kn imaš novu pržilicu i ništa drugo dok za istu lovu možeš kupiti 1TB hard i odmah ga početi puniti.

Blu-ray medij bi morao koštati oko 12kn ili manje da se isplati u odnosu na DVD medij ne računajući cijenu pržilica. Po toj računici će ti trebati oko 40 blu-ray medija za 1TB koji će te koštati oko 500kn. Prekosutra će hardovi od 1TB toliko koštati i sve će ti biti na jednom mjestu radije nego na 40 blu-ray diskova koji se lako grebu...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2010., 22:41   #33
tbenosic
Premium
Moj komp
 
tbenosic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 224
Dobro baš usporedbba s hardovima niej nešto jer to nije ni slično. Hard može krepat,a medij baš i ne. Tako da....
Al niej toliki problem cijena pržilica koliki je problem cijena medija.
tbenosic je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 23:39   #34
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
**********************
Pravila i pomoć

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.03.2010. u 08:56.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2010., 23:40   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tbenosic Pregled postova
Dobro baš usporedbba s hardovima niej nešto jer to nije ni slično. Hard može krepat,a medij baš i ne. Tako da....
Al niej toliki problem cijena pržilica koliki je problem cijena medija.
Šansa da storage hard crkne (znači onaj koji se spaja samo kada treba pogledati neki film, odnosno napuniti disk) su sigurno manje nego da će ti se neki medij izgrebati.

In any case. Ako se bojiš gubitka podataka 2 1.5TB diska su opet mnogo jeftinija od bluray pržilice + 60 25giga bluray medija (ili 30 50giga).

Mislim. Bluray je odličan format. Za distribuciju filmova i igara. Za kućni neki "storage" je preskup.
  Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 13:20   #36
Blashko
Banned
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Kolko sam ja video brzine przenja Blu-Ray diskova nema preko 2x shto meni nekako deluje presporo,a kao sto kazete skupi su.

Da recimo cena diska od 50GB bude 40-50 kuna a cena przilice 700-800kuna ja bi to uzeo,
naravno da znam da je pouzdano.
Blashko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2010., 23:41   #37
tbenosic
Premium
Moj komp
 
tbenosic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 224
To ti je oko 9MB/s sto bas i nije toliko sporo kao sto ti mislis.
tbenosic je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 23:21   #38
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Da ne otvaram novu temu, šta mislite o Plextor PX-LB950SA i zašto kod nas nema ništa BD pržilica od plextora?

Zadnje izmijenjeno od: Doctor Hardware. 10.11.2010. u 12:37.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 14:28   #39
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
slabo ide ova tema

mediji su pali na cca 15 kn za 25GB 4x, a pržilice su po 100€.

ima li tko kakvih novih iskustava, i kakva su nova saznanja o trajnosti zaprženih diskova? ima li smisla upotrijebiti blu ray kao sekundarni backup? da smo negdje vani i da imamo brže veze na net, onda bi tu ulogu mogao preuzeti neki cloud servis, ali eto...
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 06:04   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nije mi jasno tvoje pitanje. Sa 25 gigi za 15 kuna ne znam o kakvom blurayu kao sekundarnom backupu pričaš?

Sa današnjom cijenom diskova samo bi mazohist tak neš odabrao.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2011., 12:11   #41
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
podaci moraju postojati u triplikatu. dakle, ako je primarni backup vanjski disk, onda sekundarni ne bi trebao biti, pogotovo zato što se ne smije držati na istoj lokaciji - a prevoziti diskove uokolo samo povećava mogućnost da nešto pođe po krivu. dodati svaki mjesec jedan blu-ray disk u backup kolekciju predstavlja puno manji problem.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 13:54   #42
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
A di ih točno ima za 15kn? Ja ih nemrem naći nigdje ni da su ispod 20kn, nije mi to baš mala razlika pogotovo ako ih se više uzima.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 14:42   #43
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
dobro, nije 15 nego 17 po nabavi.net

hajde napiši malo što imaš, na što pržiš, kakvi su eventualno problemi, itd.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 15:45   #44
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Imao sam na par dana LG BH10LS30 od frenda čisto za isprobavanje jer planiram uzeti BD pržu već neko vrijeme. Zapržio sam svega 4 diska tako da nemam nekog velikog iskustva no naravno da sam odmah naišao i na probleme. Bila su dva Traxdata (25GB, 4x) i njih je fino zapržio no oba Maxellova diska su nakon prženja bila nečitljiva. Nisam još odlučio uzeti Blu Ray ponajviše zbog cijene ali i nepouzdanosti u mom slučaju (50% coastera ), medijima pada cijena no u večini dućana je još 25GB 30-40kn što je preskupo.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 19:19   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Anphonic

To je tužna istina. Po netu sam naletio na hrpu foruma gdje ekipa traži savjete za najbolju kombinaciju softwarea, odnosno medija za prženje. Ne znam koji su najbolji jer nemam osobno pržu pa pogledaj malo. Iako, ne vidim da imaš jako puno izbora kod nas. Pogotovo za "normalniju" (još uvijek preskupu) cijenu!

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
podaci moraju postojati u triplikatu. dakle, ako je primarni backup vanjski disk, onda sekundarni ne bi trebao biti, pogotovo zato što se ne smije držati na istoj lokaciji - a prevoziti diskove uokolo samo povećava mogućnost da nešto pođe po krivu. dodati svaki mjesec jedan blu-ray disk u backup kolekciju predstavlja puno manji problem.
Ako je disk bolja opcija za backup od blurayu za prvi backup onda je bolja opcija i za drugi backup. Disku neće apsolutno ništa biti u transportu dok je ugašen jer može izdržati pozamašnu G silu prije eventualnih oštećenje a ako imaš sudar u kojem ti disk izleti kroz šajbu van i zabi se u betonski stup imaš više problema nego stanje diska A opet imaš i prvi backup i disk koji je u pogonu.

Mislim da opcenito blu-ray nije ni blizu zreo za kvalitetan backup (barem nije bilo kad sam gledao pred pol godine - godinu). A cijenom ni blizu. Također nije na odmet reći da uspoređujem cijenu diskova naspram bluraya iz consumer tržišta iako za istu cijenu već pada usporedba bluraya sa consumer tržišta i diskova za enterprise use.
  Reply With Quote
Staro 27.06.2011., 08:17   #46
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ja vec nekoliko mjeseci koristim LG BH10LS30 i nakon prvog koji je riknuo nakon 10 medija dobio sam drugi, za sada imam jako pozitivna iskustva medije (jedine dobavljive u sarajevu po normalnoj cijeni) pro4media (Philips oksid) nabavljam po cijeni od cca 10KN. snima filmove, stavljam u kutije za blu-ray one plave, i stampam omote u boji, ali samo probrane filmove za kolekciju sve ostalo je HD mkv dvd je otisao u penziju (kao filmski format) mkv drzim na dvd-ovima i vanskim diskovima, i za sada sve uredu bez nekih vecih problema, sve snimam iskljucivo sa ImgBurn softwerom koji mi se pokazao kao no1 (imam i nero 10, roxio).
I jos nesto nakon rikavanja dva diska (eksterna wd), i gubitka ogromne kolekcije filmova i drugog materijala, nisam previse skolon tvrdnjama o pouzdanosti, i drzanju backupa na diskovima, manje su sanse da 3 medija zveknu istovremeno nego da disk ode, eventualno 2,5" eksterni mogu doci u obzir jer su se pokazali pouzdanim.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2011., 08:39   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zato se važni podaci ne drže na jeftinjaka WD eksternim diskovima. Stvarno ne znam za kaj su ti visoko kapacitetni jeftini WD-ovi dobri osim za crknut!

Uzmeš normalan interni disk skupa sa ladicom ili dockom i ciao djaci! Barem što se tiče convinience faktora pa imaš cijelu kolekciju prenosivu na recimo 4 diska od 2 terabajta (8 ako je svaki backupiran) umjesto 320 bluray diskova! (640 sa backupom)
  Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 20:53   #48
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Skruseno priznajem da sam zamalo badava kupio vanjskog Plavog Rajka, jer do danas, nisam presao brojku od deset komada snimljenih medija.

Nepovjerenje u medij ce ostati trajno, jedino je posluzio kod BD citanja, jer dosta se sminkercica pocelo folirati s nosenjem medija

Ne vidim da se standard iole priblizio nekom poimanju DVD-a, za sad. Ni blizu. No vjerujem da je vecini promaklo stanje cijena vanjskih i inih modela na ebay-u?

Uredjaji nikad nisu bili povoljniji i ovako dostupni. Za besramne svote se mogu BD snimaci nabaviti. Ali najmanje zbog Plavog Rajka, vec cisto sto pokrivaju sve medije i vecinom su novi novcati! Ako ste ikad planirali kupovati atraktivne vanjske modele za cijenu unutrasnjih.... boljih cajta od sadasnjih nema
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 06:35   #49
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Nevjerovatno, koliko je malo interesa za BR.

Snimaci su cca 700-800 kn, prihvatljivo,
za te pare su se CD i DVD snimaci vec dobro prodavali.

Meni se cini da je to zbog cijene medija.

25GB mediji (Traxdata) 16 kn, (Verbatim) 25 kn
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 11:46   #50
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
DVD - prža 140kn, mediji 1,5-2kn - 4,3Gb tj. <12kn za 25Gb. Financijski gledano, BR je neisplativ.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 12:05   #51
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
DVD - prža 140kn, mediji 1,5-2kn - 4,3Gb tj. <12kn za 25Gb. Financijski gledano, BR je neisplativ.
to + ne znam nikog tko ima bluray player (osim likova sa PS3) tako da mi ne vrijedi przit blurayove (ajd da laptopi dolaze po defaultu sa bluray playerom, ali ni to) + da bi sprzio jedan bluray treba duze vremena + za cijenu jednog bluray playera kupis 2 USB 3.0 sticka od 32gb ili jedan od 64gb (a danas gotovo svaki LCD/plasma dolazi sa USB utorom tako da ti ni ne treba standalone player za reprodukciju divxa/mkva)
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 06:21   #52
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
DVD - prža 140kn, mediji 1,5-2kn - 4,3Gb tj. <12kn za 25Gb. Financijski gledano, BR je neisplativ.
Tvrdnja stoji,makar razlika nije vise toliko drasticna kao prije,
a ima nesto i u ovom

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
(ajd da laptopi dolaze po defaultu sa bluray playerom, ali ni to)

Po meni, najveci problem BRa je sto u glavnoj svrsi za koju je namijenjen (filmovi) nije toliko bolji od prethodnika (DVDa), jer velika vecina nema opremu na kojoj bi se razlika vidjela.

BR player imam, i na 4 godine starom 42'' LCDu ne vidim kvalitativnu razliku u odnosu na obicni DVD.

A medij skuplji,sam video zapis daleko "tezi" u GB-ima.....

Drugi je da kompjuterske igre jos nisu prerasle tezinu DL DVDa, pa ni tu nema potrebe za kapacitetnijim medijem.

Treci - za backup i storage vecina,pa i ja, koristi hard diskove, stickove koji su jeftini,veliki, i mogu se nebrojeno puta brisati/pisati i uvijek iznova koristiti, dok se nepotrebni zaprzeni disk moze samo baciti i kupiti novi....


Ipak, ocekujem da ce se 2012/20132 BR masovnije prodavati.
Priprema je vec izvrsena - mediji,przilice,a i kucni playeri su drasticno pojeftinili.

Sad jos samo igre moraju prerast DL DVD

Sad kad citam ovo sto sam napisao,
mislim da i ja odustajem od nabave BR przilice, ZASAD.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 10:42   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne bih se baš složio.

Nije problem što nije prerasao DVD, odnosno problem je, ali to nije slučajno. Svijet se promjenio i za razliku od vremena kada je DVD izašao (i postao jeftiniji) cijela ta navika u cijelom svijetu odlaska u videoteke više zbog interneta, online servisa polagano vani i drugih razloga ne postoji. To da ljudi nemaju di gledati. Bogme imaju. Danas svaka tuka ima neki 32"+ TV (pogledaj samo u HR, kamoli vani gdje je actually tržište važno). Ljudi koji skupljaju filmove su svi već prešli polagano na bluray. Ako ništa, barem su playeri kompatibilni sa DVD-ima, a sve što nemaju onda uzimaju na blurayu...

Kompjuterske igre koriste DVD zbog raširenosti. Da i koriste bluray, opet bi ga morao instalirati na HDD jer današnje igre zbog loadanja tekstura ne trpe bluray zbog veće latencije (ne trpe ni DVD odavno. Kad je neka igra izašla zadnja put da si samo instalirao minimalnu instalaciju od parsto megi, a da ostalo poteže sa DVD-a? To je umrlo sa CD-ima)
  Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 11:38   #54
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
A i diskovi su bili uzasno jeftini, strpas disk u komp i na njega sve trpas. Puno prakticnije nego imat hrpu BD ili DVD medija.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 13:15   #55
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Kompjuterske igre koriste DVD zbog raširenosti. Da i koriste bluray, opet bi ga morao instalirati na HDD jer današnje igre zbog loadanja tekstura ne trpe bluray zbog veće latencije (ne trpe ni DVD odavno. Kad je neka igra izašla zadnja put da si samo instalirao minimalnu instalaciju od parsto megi, a da ostalo poteže sa DVD-a? To je umrlo sa CD-ima)
samo da te ispravim kod ovog boldanog:

blurayovi imaju manju latenciju od DVDova, isto kao sto DVDovi imaju manju latenciju naspram CDova..

cini ti se da je veca latencija samo zato sto je puno veci kapacitet diska pa treba dugo vremena da se to sve zapise
ali same brzine zapisa su vece nego na starijem formatu.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 16:11   #56
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Latencija - vrijeme pristupa podatku. Zbog načina rada medija iliti dok glava lasera skoči sa jednog mjesta na drugo. Nema nikakve veze sa sekvencijalnom brzinom čitanja/pisanja koja je veća, ali nije problem u njoj.
  Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 17:09   #57
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Da ja ispravim jednu glupost, a ta se odnosi na kvalitetu slike gledajuci film na dvd-u, i blu ray-u ko je nevidi cak i na najbijednijem televizoru ocigledno je slijep ko sismis, cak domad mkv jede dvd po kvaliteti slike, a za blu ray da negovorimo, ovo pricam iz iskustva jer imam 1100 mkv hd filmova, i koncerata, 55 blu ray filmova, snimac i dva blu ray playera, i nikada vise nebih pogledao dvd pored ovoga eventualno, ako mahnem koju rakicu viska.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 17:24   #58
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Latencija - vrijeme pristupa podatku. Zbog načina rada medija iliti dok glava lasera skoči sa jednog mjesta na drugo. Nema nikakve veze sa sekvencijalnom brzinom čitanja/pisanja koja je veća, ali nije problem u njoj.
da, sad sam skontao svoj zajeb (jos veci zajeb kad se uzme da mi je tema diplomskog bila opticki mediji ^^)

btw uspio sam naci dosta staru usporedbu DVDa i bluray

DVD-ROM (12x)
---------------
Rotational Speed : ~7200 rpm
Micron Scan Rate : ~41.88 m/s
Max. Transfer Performance : ~132.96 mbit/sec (~16.6 MByte/sec)
Average Rotational Latency : ~4.17 ms
Average Data Seek Latency : ~100 ms
Average Access Latency : ~104 ms

BluRay (1x - Data)
-----------------
Rotational Speed : ~1600 rpm
Micron Scan Rate : ~4.91 m/s
Max. Transfer Performance : ~35.97 mbit/sec (~4.5 MByte/sec)
Average Rotational Latency : ~18.75 ms
Average Data Seek Latency : ~100 ms
Average Access Latency : ~119 ms

BluRay (2x - Data)
------------------
Rotational Speed : ~3200 rpm
Micron Scan Rate : ~9.82 m/s
Max. Transfer Performance : ~71.94 mbit/sec (~9 MByte/sec)
Average Rotational Latency : ~9.37 ms
Average Data Seek Latency : ~100 ms
Average Access Latency : ~109 ms


trenutno najbrzi bluray pisaci imaju 12x a DVDovi 24x brzine

bilo bi zanimljivo usporediti latenciju izmedju njih
sudeci po gore navedenim brojevima 12x bluray bi imao manju latenciju (iako je vec na 8x Bluray ogranicen limitom okretanja diska od 10.000RPMa stoga ne mogu vise poboljsavati latenciju..)
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 20:30   #59
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
baš je zanimljiva ova sony-eva novija povjest, nakon debakla s betom, dat-om i mini disc-om konačno proguraju (nakamurin patent, doduše, al ajd) dominantan format, a sad im se 'smiješi' sve zastupljenija digitalna distribucija...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 06:33   #60
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
....Kompjuterske igre koriste DVD zbog raširenosti. Da i koriste bluray, opet bi ga morao instalirati na HDD jer današnje igre zbog loadanja tekstura ne trpe bluray zbog veće latencije (ne trpe ni DVD odavno. Kad je neka igra izašla zadnja put da si samo instalirao minimalnu instalaciju od parsto megi, a da ostalo poteže sa DVD-a? To je umrlo sa CD-ima)
Nisam ni mislio na parcijalnu instalaciju i ucitavanje s diska kroz igru,
vec na samu distribuciju igre.
Neke igre doduse vec lagano prelaze DVD, a bome i DL DVD.
Kad to bude slucaj sa svima, BR ce zazivit (osim, kako flyer1 lijepo primjecuje, ako ga ne ubije online distribucija tipa Steam i sl)

Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Da ja ispravim jednu glupost, a ta se odnosi na kvalitetu slike gledajuci film na dvd-u, i blu ray-u ko je nevidi cak i na najbijednijem televizoru ocigledno je slijep ko sismis, cak domad mkv jede dvd po kvaliteti slike, a za blu ray da negovorimo, ovo pricam iz iskustva jer imam 1100 mkv hd filmova, i koncerata, 55 blu ray filmova, snimac i dva blu ray playera, i nikada vise nebih pogledao dvd pored ovoga eventualno, ako mahnem koju rakicu viska.
Ne tvrdim ja da nema nikakve razlike.
Nego da nema primjetne razlike u odnosu na DVD na opremi koju vecina ima (pa i ja, a spadam u skupinu pionira naprednih tehnika).
U stvarni nije g****o nego se pas pos**

Vid mi je 20/20, nemoj da postam scan lijecnickog

Prvo smo imali (rijetki) Beta videoplayere/rekordere

Pa VHS, masovnije na nasim prostorima od kraja osamdesetih
(varirajuce kvalitete, od losih do jako dobrih snimki)

Pa VCD playere (koje pamtim kao uzas)

Pa DVD-e od pocetka 2000e.
To je bila REVOLUCIJA u odnosu na prethodne formate.
I za zvuk, i za sliku, i za storage.

Filmski gledano, DVD je vecini bio "predobar", pa su uletjeli razni DIVX, XVID formati, dovoljno dobri za gledanje, a "tezinom" 4 puta manjim od DVD formata...mkv kao zadnji od njih, je prisutan u beznacajnom % DVD playera na trzistu, cak i dan danas.

BlueRay; i njegova kvaliteta video zapisa u odnosu na DVD je vidljiv tek na vecim panelima HD rezolucije, a i onda se postavlja pitanje vrijedi li razlike u cijeni, obzirom da periferija za uzivanje u njemu ipak kosta.

Odgovor - "apsolutno da vrijedi" dat ce samo najzagrizeniji filmofili.


I stvarno ne razumijem zasto su periferija i mediji toliko dugo drzani na visokim cijenama, ali jesu i rezultat je apsolutni nedostatak interesa za medij, koji u stvari uopce nije los, jer 25/50 GB podataka na tako malom disku, potencijalno jeftinom, je izvanredno.

Ako na ovom threadu, PcEkspertovog foruma,
gdje dolaze vecinom najzagrizeniji korisnici modernih tehnologija,
nema 3 konkretna iskustva s BR tehnologijom.....to govori vise od svega sto mozemo napisati.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na