Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2015., 20:13   #331
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jasna stvar. Ovi likovi što sad igraju su testeri
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 20:36   #332
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Na neke igre sam godinama čekao da se srede i svaki dan se isplatio. Konkretno: Gothic 3 EE sa Community Patch 1.73.12. Nadam se da će i W3 dobro ostariti.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2015., 21:17   #333
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Ja bih za pocetak bio sretan da mogu kontrole podesiti kako hocu bez da moram sat vremena drkati po config fileu.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 22:34   #334
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
EE verzija se ipak čeka dakle.
Kratak i jasan zaključak bar za mene.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 08:58   #335
fenixri
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 17
Evo male recenzije nakon 20-tak sati igre.

Grafika - neću o tome, igram sve na low-u (stabilan fps) jer mi je grafička u banani i meni svejedno to super izgleda.

Što se same igre tiče...


Atmosfera u igri je fenomenalno dočarana. Mislim da nijedna igra do sad nije uspjela takvu atmosferu stvoriti kad zapuše jaki vjetar, kad je sunčano ili odjednom krene nevrijeme sa grmljavinom i jakom kišom. Što se tiče samog landscapea i "šarenila" što se provlači kroz ovu temu nebi se složio s tim. Bez previše spoilera mislim da je ta ratna atmosfera jako dobro prikazana. Nije potrebno nijedan quest preći, dovoljno je samo projahati kroz mapu da dobijete osjećaj beznađa i jada koji ljudi proživljavaju na tom kontinentu.

Svijet je ogroman. Pozitivno ogroman i detaljan. Nisu samo pobacane jedne te iste teksture. Sve je popunjeno sa različitim sadržajima. Gotovo uvijek kad si zacrtate put kamo idete zbog znatiželje ćete završiti negdje drugdje i što je najbitnije sadržaj nije repetativan!

Fast travel je ogroman plus. Ono što me u Skyrimu najviše smetalo je fast travel koji je ubio neku dozu istraživanja (sječate se Morrowinda? ). U Witcher 3 ne možete fast travelat od kuda god hoćete na već otkrivenu lokaciju, fast travelat se može samo od jednog sign post-a do drugog ukoliko ste ga prethodno posjetili. Time vas igra potiče da istražujete svijet oko sebe što na kraju nećete požaliti.

Questovi. NEMA FETCH QUESTOVA. Ovo je najveći plus u Wild Hunt-u i mislim da će teško tko ovo nadmašiti u skorijoj budućnosti. Svaki quest ima svoju priču. Ima likove i ti likovi imaju svoju priču. Svaki quest je različit a svaka vaša odluka nešto znači. Neki side questovi u Wild Huntu imaju toliko dobru priču da bi bez problema mogli biti zasebna igra.

Combat je poboljšan s obzirom na dvojku, ali je daleko od savršenog. Najveći problem je kamera koja je nespretna prilikom borbe, pogotovo u situacijama gdje se borite sa više neprijatelja. Igra ima i opciju target lock-in ali ja ju ne koristim jer mi nije korisna pogotovo ako sam okružen. Veliki plus što se combata tiče su čudovišta i neprijatelji koji nisu hack'n'slash (bar na predzadnjoj težini) nego za svakog je potrebna strategija i vještina čime igra dozvoljava da, ako znate kako, možete ubiti beštije i par levela iznad vas.

Leveling je odličan. Po meni najbolji sustav do sad u serijalu. Da ga ne objašnjavam tu možete potražiti po netu.

Glitchevi. Masu ih je, ali so obzirom na sve ostalo, meni lako zanemarivi. Još nisam naišao na gamebreaking glitch.

Kontrola je ogroman minus. Geralt prebrzo trči što dovodi do problema pri penjanju po stepenicama, u uskim prolazima. Jednostavno imam osječaj da više Geralt kontrolira mene nego ja njega. Kontrole na konju su s druge strane odlične.


Ako damo neki zaključak:

PLUSEVI: atmosfera i svijet, questovi, priča, rpg elementi, gwent

MINUSI: kontrola lika, glitchevi

SIVA ZONA: combat, bolji od dvojke ali po meni ne dovoljno poboljšan, s taktičke strane odličan.

Zadnje izmijenjeno od: fenixri. 25.05.2015. u 09:06.
fenixri je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 15:20   #336
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Potpis na kolegu iznad, s time da ekipa koja se zali da im je prelagano nek proba dic tezinu na jednu od zadnje 2 i nek probaju spamat napade. Na normalu ovak i onak ne igram nista nikad. A kao fanu souls serijala ovo mi je super je je velik naglasak na dodeganju.

In any case performanse su cisto ok bez Hairworksa
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 22:38   #337
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Eto 1.04 vani. Javite dojmove. Ne piše ništa za performance.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2015., 22:54   #338
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ja i dalje imam ovaj bug;
Zadatak je da se nađem s Rocheom ali njega nema na mostu. Poznati bug, zaglavio je negdje i nema ga. Ne mogu nastaviti s main misijom.
Meet Roche by the bridge in Oxenfurt
http://www.reddit.com/r/witcher/comm...ior_quest_bug/
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 10:33   #339
wrath
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Shitville
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja niti jednog Witchera do sad nisam igra, a ovo iz videa sa onim Britancem me samo još udaljilo od igre.
Pillarsi su ok, ali daleko je to od vrhunskog RPG-a. Možda u današnjoj konkurenciji.
Ovaj Witcher izgleda smiješno, možda za konzolaše koji nisu vidili bolje...

ToN je idući kandidat, nadam se da ga neće zahebat
Ne znam što bi htio po pitanju Pillars of Eternety. Kakva današnja konkurencija? Navedi 1 rpg bolji od tog nakon baldur's gate, icewind dale, planescape torment, prva dva fallouta i sličnih klasika. PoE im je uz rame.
wrath je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 13:49   #340
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Poe je za nas odraslih pa tim starijim igrama.
W3 mi je nesto kao da;i, f3.
Vrlo dobre igre koje ce te drzat neko vrijeme ali nije to onaj feeling kao starije verzije.
Gemmy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2015., 13:52   #341
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor wrath Pregled postova
Ne znam što bi htio po pitanju Pillars of Eternety. Kakva današnja konkurencija? Navedi 1 rpg bolji od tog nakon baldur's gate, icewind dale, planescape torment, prva dva fallouta i sličnih klasika. PoE im je uz rame.
Slažem se s ovim, igrao sam Pillars of Eternity tek nekih 2 sata i jebeno me iznenadila sa pričom i atmosferom!! Nadam se da će i Grim Dawn biti takav!
A što se tiče Witchera 1, meni je to jedna od najboljih igrica, ima svoje loše strane ali kako su složili priču, ugođaj i atmosferu, sama mehanika igre pa čak i borba mi je bolja od dvojke jer moraš paziti kad češ zamahnuti zbog povezivanja udaraca i imao si 3 različita stila borbe, svaki stil za određenog tipa protivinika..... te loše strane su minimalnog značenja!! Dvojka je dva koraka u nazad, što se tiče svega osim grafike, a trojku ne namjeravam igrati sljedece dvije godine.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 18:21   #342
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Evo malo benchamrka sta se tice procesora, grafa je Titan X
https://www.youtube.com/watch?v=Rutk...ature=youtu.be
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 18:35   #343
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Kolega mi se pohvalio kako je upgrejdao komp radi ove igre.

Sada u kompu ima 2x titan-x, proc ako sam dobrio shvatio 2x neki xeon sa 8 core/16 threads, monitor je 4k rezolucija.

Čovjek nije euforičan kada su kompovi u pitanju, ali reakcija mu je bila "e kako ovo radi..."

Nije baš neki post, ali eto.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 18:50   #344
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da je malo pretjerao , igra pogotovo nije zahtjevna za procesor. Cpu od 500kn ne koči gtx 980
Za 4K, pogotovo u toj igri će mu trebati itekako gpu snage, dvije titan X na 4K i ultra imaju average 36 fps

http://www.gamersnexus.net/game-benc...-fps-benchmark
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 19:08   #345
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Jedna ima 36 fps-a.
A dvije 980 imaju 42, znaci dvije Titan X imaju taman za fini gameplay.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2015., 19:20   #346
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
my bad, više mi ne želi otvoriti link, ali vjerujem jer je 36 preslabo

ima i ovdje benhmarka (isto samo jedna titan x) http://www.guru3d.com/articles_pages..._review,6.html

http://www.techspot.com/review/1006-...rks/page4.html - gtx 980 miniumum 12fps, average 22 na ultra 4K
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 09:38   #347
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 10:28   #348
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Jedna ima 36 fps-a.
A dvije 980 imaju 42, znaci dvije Titan X imaju taman za fini gameplay.
... što je žalosno i čisti dokaz koliko je multi GPU još miljama od isplativosti i 4K još neko vrijeme samo preseravanje.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 11:54   #349
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
... što je žalosno i čisti dokaz koliko je multi GPU još miljama od isplativosti i 4K još neko vrijeme samo preseravanje.
Ekipa ti radila jos veci overkill i brutalno se ne isplati (stuttering po njihovim testovima)
https://www.youtube.com/watch?v=5tAa0qbAYK4
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 12:53   #350
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor fenixri Pregled postova

Atmosfera u igri je fenomenalno dočarana. Mislim da nijedna igra do sad nije uspjela takvu atmosferu stvoriti kad zapuše jaki vjetar, kad je sunčano ili odjednom krene nevrijeme sa grmljavinom i jakom kišom. Što se tiče samog landscapea i "šarenila" što se provlači kroz ovu temu nebi se složio s tim. Bez previše spoilera mislim da je ta ratna atmosfera jako dobro prikazana. Nije potrebno nijedan quest preći, dovoljno je samo projahati kroz mapu da dobijete osjećaj beznađa i jada koji ljudi proživljavaju na tom kontinentu.

Svijet je ogroman. Pozitivno ogroman i detaljan. Nisu samo pobacane jedne te iste teksture. Sve je popunjeno sa različitim sadržajima. Gotovo uvijek kad si zacrtate put kamo idete zbog znatiželje ćete završiti negdje drugdje i što je najbitnije sadržaj nije repetativan!

Fast travel je ogroman plus. Ono što me u Skyrimu najviše smetalo je fast travel koji je ubio neku dozu istraživanja (sječate se Morrowinda? ). U Witcher 3 ne možete fast travelat od kuda god hoćete na već otkrivenu lokaciju, fast travelat se može samo od jednog sign post-a do drugog ukoliko ste ga prethodno posjetili. Time vas igra potiče da istražujete svijet oko sebe što na kraju nećete požaliti.

Questovi. NEMA FETCH QUESTOVA. Ovo je najveći plus u Wild Hunt-u i mislim da će teško tko ovo nadmašiti u skorijoj budućnosti. Svaki quest ima svoju priču. Ima likove i ti likovi imaju svoju priču. Svaki quest je različit a svaka vaša odluka nešto znači. Neki side questovi u Wild Huntu imaju toliko dobru priču da bi bez problema mogli biti zasebna igra.

Combat je poboljšan s obzirom na dvojku, ali je daleko od savršenog. Najveći problem je kamera koja je nespretna prilikom borbe, pogotovo u situacijama gdje se borite sa više neprijatelja. Igra ima i opciju target lock-in ali ja ju ne koristim jer mi nije korisna pogotovo ako sam okružen. Veliki plus što se combata tiče su čudovišta i neprijatelji koji nisu hack'n'slash (bar na predzadnjoj težini) nego za svakog je potrebna strategija i vještina čime igra dozvoljava da, ako znate kako, možete ubiti beštije i par levela iznad vas.

Leveling je odličan. Po meni najbolji sustav do sad u serijalu. Da ga ne objašnjavam tu možete potražiti po netu.

Glitchevi. Masu ih je, ali so obzirom na sve ostalo, meni lako zanemarivi. Još nisam naišao na gamebreaking glitch.

Kontrola je ogroman minus. Geralt prebrzo trči što dovodi do problema pri penjanju po stepenicama, u uskim prolazima. Jednostavno imam osječaj da više Geralt kontrolira mene nego ja njega. Kontrole na konju su s druge strane odlične.


Ako damo neki zaključak:

PLUSEVI: atmosfera i svijet, questovi, priča, rpg elementi, gwent

MINUSI: kontrola lika, glitchevi

SIVA ZONA: combat, bolji od dvojke ali po meni ne dovoljno poboljšan, s taktičke strane odličan.
Kopiram cijeli post od kolege iznad jer se u potpunosti slazem. Igram na high/ultra mixu i nadodajem da je grafika odlicna. Ovo pljuvanje od ekipe koja mrzi i prva dva dijela ili koja je odigrala pola sata mi nikako nije jasna. Teski okorjeli hejt na igru, a ne bi trebali imati ni pravo glasa sto se toga tice.
Oduzet cu ovaj dio s glitchevima koji je fenixri napisao jer ja do sada nisam naletio na niti jedan (imam 40tak sati u igri). Nazvat cemo to srecom onda

Prica je odlicna, pogotovo ako ste odigrali prva dva dijela. Loadom prethodnih saveova utjecu i te dvije igre na trojku. Vidjet cete stare poznate face (po sidequestovima), ogromno "teske" odluke cete morat donosit i svaka je kljucna ne samo za taj trenutni quest nego i za tijek ostatka igre.

Sve u svemu: igra mi se uzasno svida. Od grafike, do price, do razradenih sidequestova, lvlanja, combata i likova. Jedini minus koji trenutno imam je to mrtvo hodanje koje me uzasno nervira jer se dosta vremena okrecem u krug
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 14:24   #351
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
imate i nekih novih pečeva
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:00   #352
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490


Jedan zanimljivi video koji uspoređuje mod-ove. Je li itko provao stavit neki mod?Koji vam se čini najboljim?
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:04   #353
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovaj mi se čini
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 00:23   #354
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovaj mi se čini
Prejako
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 20:57   #355
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovaj mi se čini
Auf, jel to Ciri?

Nisam inače preveliki ljubitelj ovog žanra, ali polako me igra uvlači u svoj svijet, imam tek koji sat gameplaya
Sve je bolja i bolja. Nisam igrao prethodnike pa sam malo izgubljen sa pričom, ali lovim polako

I fino je otimizirana...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 21:29   #356
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
je

inače ako ne misliš kao ja prvo dvojku igrat, pogledaj si neki summary prva 2 na yt, vjerujem da ima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 23:48   #357
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Takav je i moj plan - pogledati ili pročitati sažetak prva dva nastavka, a treći kupiti i odigrati. Neki dan sam saznao da je ta igra zapravo rađena prema knjigama, pa se možda odvažim to nabaviti za čitanje preko ljeta.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 00:03   #358
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Samo se pazi knjiga. Nije to bas za svakog jer cesto treba stisnut zube i pretpjet nekoliko stranica bezveznog teksta opisivanja nepotrebnih stvari Zna biti prenategnuto.

Ali ne kužim zašto ne bi odigrali prva dva dijela i kako se uopce uživjet u svijet Witchera bez takve podloge. Ono CoD MW ne znam koji mi nema smisla igrat ako nisu prethodni odigrani, a kamo li ovo
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 00:12   #359
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Samo se pazi knjiga. Nije to bas za svakog jer cesto treba stisnut zube i pretpjet nekoliko stranica bezveznog teksta opisivanja nepotrebnih stvari Zna biti prenategnuto.

Pa knjiga ko knjiga

Ali, definitivno preporucam knjige prvo procitati i odigrati prva dva prije trojke.
Prica je odlicna i uzasno zarazna i zanimljiva i bilo bi steta da se odigra trojka bez barem prva dva dijela odigrana prije, dok eto uz procitane knjige podloga mila majka.
Ako netko hoce neka mi se javi na pm pa posaljem svih 7 ebook-ova (egleske verzije).
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 00:29   #360
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Hvala na upozorenjima vezanim za knjige

Iskreno, Witcher 3 bih htio igrati samo zato što je oko igre stvoren takav hype i ogroman je broj pozitivnih komentara, a i ono što sam vidio od gameplaya mi se sviđa. Nisam baš neki fan open world igara jer mi uglavnom dosade nakon 10-20 h, nije mi toliko bitan cijeli serijal, a i prva dva nastavka još uvijek nisu baš toliko jeftina, no opet bih volio biti bar malo u toku da znam koja je pozadina priče. To je razlog zbog kojeg osobno ne bih igrao prva dva dijela.

@xGAME: Ako se želiš uključiti u CoD, stvarno nema potrebe da se zamaraš s time od kojeg ćeš nastavka krenuti. Čak i filmovi sa Stevenom Seagalom imaju složeniju radnju od bilo kojeg nastavka CoD-a . Ja sam preskočio Ghosts i Advanced Warfare, a planiram igrati Black Ops 3 kada izađe (već sam rezervirao tjedan dana godišnjeg za to).
KhongLo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na