Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2012., 11:03   #91
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to + svaka čast za servis koji je našao ogrebotinu od pol cm i po tome zaključio da je netko otvarao tvornički zapakiranu ladicu.

te ladice možeš otvoriti isključivo sa brute force + šarafciger + čekić + lemilo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 14:35   #92
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
U Mobisu očito jedino kaj znaju je konstatirati utjecaj vlage ili tekućine na uredjaj i poništenje garancije. Popravit po garantnim uvjetim očito ne znaju. Zbilja, nikad ne kupujem više išta s garancijom kod njih jer ne vrijedi čak ni ko toalet papir za nuždu jer koriste onaj pretvrd karton. Očito se generalni položaj nokie sve više ocrtava i kroz djelovanje servisa. Komotno bi mogli za sve nokie odmah u startu reci da garancija samo vrijedi ako telefon stoji doma u kutiji i ne dira ga se.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 15:06   #93
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Čini mi se da je netko čak i Nokiji poslao mail u vezi toga. Naravno, dobio je lagani od**b. I onda se pitaju zašto ljudi ne kupuju skupe Nokijine modele. Ispada da je isplatljivije kupiti Nokiu negdje u okolici (SLO, A, I,...) nego ovdje samo zbog katastrofalnog servisa.
Pretpostavljam da negdje imaju folder pun fotki mobova koji su se okupali i imaju ruzine svagdje, pa ti samo uvale jednu takvu kad pošalješ mob na servis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 15:20   #94
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Ma više nikad nikakav mobitel a da uz njega ide garantni list od mobisa. Nisu ni dostojni toga servis, jer ne popravljaju. Neki dan za mobitel koji nikad iz kuce izasao nije, vecinu vremena proveo u ladici zapravo, koristen zanemariv broj sati u odnosu na starost, i prosli tjedan jednostavno umre. Odnesem na servis, prvo na pultu gelitper koji radi odmah počne kao pa ostalo je vrlo malo garancije(neki mjesec dana), pa se pokačim koji se k njega tiče jer ima još 1 ili 23, garancija je garancija, pa onda kad je vidio na računu kolko je plaćen kao Pa ne znam oće li vam se išta isplatiti s obzirom na vrijednost. Nisam ni očekivao da će išta napraviti, i to se i dogodilo. Užas i sramota.
Vjerujem da imaju folder s slikama koje obrađuju i šalju. Kao i c/p odgovor o utjecaju tekućine kojim ponište jamstvo.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:19   #95
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Malo OT al kad se već spominje to u vezi vlage, kolko znam mobiteli imaju u sebi to nešto što što govori za vlagu, jel tak?
Zanima me pošto trenutno radim na otvorenim bazenima di smo i ja i mob prečesto u doticaju s vlažnim i mokrim, pazim na njega al često bude da stoji u đepu od hlača koje nisu skroz suhe i sl. pa jel bi to moglo poremetit stvari što se tiče garancije, radi se o HTC-u (Agramservis)?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:21   #96
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Očito je vlaga iz zraka čak dovoljna za kemijsku reakciju na tim detektorima vlage u samom uredjaju, a kamoli išta vlažno,ili znoj sa ruke.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:29   #97
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kod novijih mobitela se najčešće na bateriji nalazi 'senzor' obliku naljepnice koji u dodiru s vodom (NE vlagom!) promijeni boju i time daje na znanje servisu da odbije garanciju jer to nije njome pokriveno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:30   #98
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ok, hvala na informaciji, nisam znao da je to tako osjetljivo, od sad mob ostaje u ormariću bez obzira jel se radi o senzoru ili naljepnici (ne znam pošto je baterija ugrađena), ako naravno već nije kasno.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2012., 16:57   #99
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
mali OT, al vezan za mobitele i vlagu

ovako izgleda indikator vlage

http://www.youtube.com/watch?v=ZjcucJDzfmk

na 3:57, i u mobitelu ih zna biti nekoliko..

btw, lik ima dobre tutoriale za rastavljanje uređaja, stalno dodaje nove..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 10:28   #100
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 16:22   #101
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
HTC je poslao servisima uputstvo da se ne smije odbiti jamstvo samo zbog indikatora vlage. Mora biti tragova oksidacije u unutrasnjosti mobitela.
Ako vam odbiju servis u jamstvu samo radi indikatora (a neće sigurno), kontaktirajte direktno HTC.
Pitanje je samo koliko je to isplativo...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 21:05   #102
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Koliko je isplativo što?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 21:42   #103
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Koliko je isplativo što?
Slati HTC-u.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 22:56   #104
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Uvjek je pametno barem kontaktirati HTC