Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2019., 20:38   #2851
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da li je netko od vas probao postiti par dana u ketozi?

Pošto nisam gladan na keto prehrani, a imam viška masti po tijelu imam u planu postiti dan-dva-tri ili četiri. Nemam pojma što očekivati, pa ako imate iskustva...

Napravio sam malu pauzu od teretane radi boli u ramenima. Vježbam s gumom i radim zgibove,to mogu raditi doma i nije mi problem. Sada sam na 103 kg, cilj mi je oko 95-97 kila i onda se vratiti na uobičajenu prehranu tipa low carb i vratiti se teretani i do kraja godine dobiti par kila mišića.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 22:12   #2852
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tako se dijete ne rade, propast ces cijeli i metabolizam ce ti se jako usporiti (tijelo gasi sustave kad vidi da nema hrane) + vratiti sve cim pocnes jesti


jedi barem 1500kcal iz proteina, masti i lisnatog povrca svaki dan
  Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 22:20   #2853
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Imas osobnog iskustva sa keto + post?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 23:15   #2854
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
doktor ne mora imati rak da bi znao koliko je stetan

zbog cega mislis da je ne jedenje ("post") nesto drugacije keto ili ne, uopce nema smisla govoriti o ketu ako nema hrane, da se prestane jesti nakon nekog vremena tijelo ce prijeci u ketozu

sto ocekujes dobiti time, brze skinuti kile? koliko brzo skines tom metodom tako ces ga i vratiti. iskatabolirat ces cijeli ruke ce ti postati cackalice, razine testosterona ce opasti, stitna ce usporiti i 1200kcal ce ti postati odrzavanje



iako prilikom gubljenja kilograma volimo zadavati brojku koliko zelimo skinuti ili sto zelimo vidjeti na vagi - realno cilj nam nije postati X kilograma laksi planeti vec skinuti X kolicinu masnog tkiva, a prilikom gubljenja tijelo moze prziti masno tkivo, misic, vodu, kostanu masu, i trebamo uciniti sve da taj omjer bude sto veci u korist masnog tkiva.
  Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 09:13   #2855
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
doktor ne mora imati rak da bi znao koliko je stetan

zbog cega mislis da je ne jedenje ("post") nesto drugacije keto ili ne, uopce nema smisla govoriti o ketu ako nema hrane, da se prestane jesti nakon nekog vremena tijelo ce prijeci u ketozu

sto ocekujes dobiti time, brze skinuti kile? koliko brzo skines tom metodom tako ces ga i vratiti. iskatabolirat ces cijeli ruke ce ti postati cackalice, razine testosterona ce opasti, stitna ce usporiti i 1200kcal ce ti postati odrzavanje



iako prilikom gubljenja kilograma volimo zadavati brojku koliko zelimo skinuti ili sto zelimo vidjeti na vagi - realno cilj nam nije postati X kilograma laksi planeti vec skinuti X kolicinu masnog tkiva, a prilikom gubljenja tijelo moze prziti masno tkivo, misic, vodu, kostanu masu, i trebamo uciniti sve da taj omjer bude sto veci u korist masnog tkiva.
@Trpi, znas i sam da jako cijenim tvoje znanje i iskustvo, ali u ovome se ne mogu potpuno sloziti s tobom. Ne radi toga sto sam upucen u teoriju vise od tebe nego cisto iz razloga sto iskustva ljudi diljem svijeta govore drugacije. Ketoza u kombinaciji sa IF definitivno radi, a to osjetim i na sebi. Prakticiram Keto+IF 18/6 ili ponekad 20/4 vec nekih mjesec i pol i rezultati su itekako vidljivi. Na https://www.reddit.com/r/keto/ ima jos puno pozitivnih iskustava, a osobno poznajem osobe koje su se potpuno transformirale iz "svinja" forme sa BMI preko 40 u sasvim normalne osobe sa normalnom tezinom. Nadam se da sam i ja na tom putu. Teoretski ti ne mogu potkrijepiti kako i zasto nije doslo do pretjeranog katabolizma ili usporenja metabolizma, ali stvar ocito funkcionira.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 09:26   #2856
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@trpi
Puno toga je napisano o postu, ima dosta materijala i zato pitam ima li tko osobnih iskustava. Hvala kolegi koji se javio na pm.

Keto je više manje način prehrane kojem težim.
U ketozi tijelo stvara ketone koji se stvaraju i u postu. Razlika je što ako iz ketoze ulazim u post, ne bi trebala biti faza prilagodbe tijela i lakše bi u teoriji ovo trebao prevladati.

Cilj bi bio istraživanje utjecaja na moje tijelo i regulacija postotka masti u tijelu.

Keto način prehrane bi trebao minimizirati gubitak mišića, tijelo je naučeno da koristi masti kao gorivo i nemam straha da ću izgubiti mišiće.
Keto prehrana kao preduvjet za kraći post bi trebala osigurati tijelo da se neće dogoditi usporenje metabolizma, i dalje će mi tijelo trošiti oko 2400 kalorija i ne bi trebalo biti usporenja kao na klasičnim dijetama koje se baziraju na kalorijskom deficitu.

IF nisam ni znap što je do prije par mjeseci, ali sam ga nesvjesno koristio jer sam imao jedan obrok u danu na keto, ili dva obroka ali u periodu od par sati razmaka. Prije 5 godina sam tako došao sa 114 kila na 99 kila u manje od dva mjeseca, bez brojanja kalorija.

Ne govorim da je ovo sve tako za svakog pojedinca, kažem da je ovo moje mišljenje prema pročitanom i na temelju iskustva sa keto.
Sa keto sam počeo 2013 cca dok nije bilo puno toga napisanog. Pa imam godina iskustva sa ovim načinom prehrane, samo se je teško riješiti onih usađenih vrijednosti nagrada sa šećernim bombama.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:06   #2857
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
-post sam napisao zbog planiranog ne jedenja nekoliko dana, intermitent fasting pod kojim se podrazumijeva unos hrane samo u jednom dijelu dana je ok

-keto dijeta je najkatabolicniji pristup deficitu, ugljikohidrati imaju izuzetan anti katabolicki ucinak

-keto sam po sebi usporava stitnu i jednom kad se opet uvedu ugljikohidrati dolazi do rebounda

-svaka dijeta se bazira na kalorijskom deficitu, bilo keto, low carb, atkins, nazovi sto god

-keto, kao i bilo koja ekstremna dijeta, ne utjece pozitivno na promjenu prehrambenih navika koje su dovele do nepozeljnog stanja na prvom mjestu

-vecina debele ekipe koja petlja sa ketogenim dijetama nema dugorocne rezultate i vise-manje stalno muku muce sa salom... dijetarenje mjesec-tri, vracanje izgubljenog narednih nekoliko mjeseci, sljedece godine ista prica...
  Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:15   #2858
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Zanimljivo kako sve to znaš, a nisi probao.

Zguglaj si Dom D'Agostino, čovjek dobru mišićnu masu ima a u ketozi je dosta vremena.

Svaka dijeta dovodi do povratka na staro stanje, ako se ne uvedu promjene. Zato i pišem keto kao način prehrane, a ne dijeta. Po tvome, trebao bi izgledati kao čačkalica, a unos ugkljikohidrata u zadnjih par mjeseci mi je minimalan.

Slobodno piši da je to tvoje mišljenje, a ne jedina istina.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:40   #2859
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Zanimljivo kako sve to znaš, a nisi probao.

Zguglaj si Dom D'Agostino, čovjek dobru mišićnu masu ima a u ketozi je dosta vremena.

Svaka dijeta dovodi do povratka na staro stanje, ako se ne uvedu promjene. Zato i pišem keto kao način prehrane, a ne dijeta. Po tvome, trebao bi izgledati kao čačkalica, a unos ugkljikohidrata u zadnjih par mjeseci mi je minimalan.

Slobodno piši da je to tvoje mišljenje, a ne jedina istina.
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
@Trpi, znas i sam da jako cijenim tvoje znanje i iskustvo, ali u ovome se ne mogu potpuno sloziti s tobom. Ne radi toga sto sam upucen u teoriju vise od tebe nego cisto iz razloga sto iskustva ljudi diljem svijeta govore drugacije. Ketoza u kombinaciji sa IF definitivno radi, a to osjetim i na sebi. Prakticiram Keto+IF 18/6 ili ponekad 20/4 vec nekih mjesec i pol i rezultati su itekako vidljivi. Na https://www.reddit.com/r/keto/ ima jos puno pozitivnih iskustava, a osobno poznajem osobe koje su se potpuno transformirale iz "svinja" forme sa BMI preko 40 u sasvim normalne osobe sa normalnom tezinom. Nadam se da sam i ja na tom putu. Teoretski ti ne mogu potkrijepiti kako i zasto nije doslo do pretjeranog katabolizma ili usporenja metabolizma, ali stvar ocito funkcionira.
Ok, transformacija o kojoj pricas je cisto trosenje energije tijela zbog manjka unosa, teoretski to mogu potkrijepiti sa udzbenikom iz fizike za srednju skolu.

Koliko kalorija unosis sa svojim nacinom prehreane?

Post je novi fad kao keto, jednostavno nema drugog nacina za gubit kg osim smanjenja unosa kalorija (to je i de facto svaki gubitak kg iako si mnogi to ne zele priznat). Moze biti super za malo promjene i izbacivanja svega pa si odmah poletniji, ali nije neko čudo znanosti kako se predstavlja. Pošto sam dosta aktivan u tim reddit communityijima vidim baš isti trend kao sa keto, ljudi zapravo ne znaju sami raditi nista i vole sve na servisu (keto - samo prekini jest UH, post - NEMOJ jesti, ili jedi u periodu od par h dnevno - i odmah realno, nece osoba se natrpat kalorijama jer nije navikla na tolike obroke, tko bi rekao..).

I ako "postis" 2 dana tjedno stvorit ces samo deficit od 4000 kalorija cca, što je ajmo reć pola kg tkiva. Ili jedi svaki dan 300 kalorija manje. Ne vjerovati u to je isto kao ne vjerovati u to da je zemlja okrugla.

Keto je super ako ne volis bit pun vode i mozes se natjerati na taku pragmaticnu ishranu, ovaj doticni koji linkas jede vjerojatno dosta kalorija da takav i ostane, opet mozes to strpati u neki kos kao keto ali na kraju je stvar brojki, meni osobno je keto bio pretezak za odrzavat i previse restrikcija ima. Radije cu imati 2 kg viska vode ili stavec nego se uskratiti za 50% povrca itd da ih zamjenim za masti i meso.

Ako tvrdis da misici rastu sukladno sa tak random jedenjem bez planiranja i ne znam šta onda ovo je već smijesno postalo. Ne izgledas kao cackalica jer ocito ne brojis kalorije, opet fizika 1-2 srednje poglavje termodinamika tyvm.



Imate strucnjake preko zdravstvenog sa sveucilistima itd. a ne reddit amere sa buzzfeed clancima i random anegdotama. Nekad treba bit ponizan i vjerovati u autoritet znanja

Zadnje izmijenjeno od: nhooyd. 14.05.2019. u 10:54.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:53   #2860
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jedem koliko me tijelo traži. Nema onih trenutaka da se treseš, da te tijelo traži slatko iste sekunde, mentalno sam bistriji i nema pada koncentracije. To su benefiti koji su me osvojili. Plus, ne možeš se pretrpati masti i mesa i povrća kao što se možeš pretrpati ugljikohidrata. Jedem hrpu povrća, samo ono povrće koje nema puno ugljikohidrata.

Slažem se, kalorije koje uneseš u odnosu na ove koje potrošiš rezultiraju da li mršaviš ili ne, ovo ni nije predmet rasprave.

Zasad nisam postio, pa me zanimaju iskustva ljudi koji jesu. jasno mi je da je pola toga napisanog na netu laž, zato i pitam.


Ako unosim 300 kalorija manje svaki dan 20 dana, to je 6000 kalorija manje. Također se uspori metabolizam, i osjećam se loše 20 dana jer sam gladan. Razmišljam ako u 2 dana posta mogu također biti u kalorijskom deficitu, ne osjećati se loše i skinuti nešto mase...zašto ne. Razmišljam na glas.

Na ketu je lakše regulirati unos, jer nisi gladan.

To što meni odgovara, ne znači da drugima odgovara. Nije mi želja potaknuti raspravu, želja mi je doznati tuđa iskustva.

Citiraj:
Autor nhooyd Pregled postova
Ako tvrdis da misici rastu sukladno sa tak random jedenjem bez planiranja i ne znam šta onda ovo je već smijesno postalo. Ne izgledas kao cackalica jer ocito ne brojis kalorije, opet fizika 1-2 srednje poglavje termodinamika tyvm.
Šta? Gdje sam se dotaknuo rasta mišića?

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 14.05.2019. u 11:00.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:03   #2861
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jedem koliko me tijelo traži. Nema onih trenutaka da se treseš, da te tijelo traži slatko iste sekunde, mentalno sam bistriji i nema pada koncentracije. To su benefiti koji su me osvojili. Plus, ne možeš se pretrpati masti i mesa i povrća kao što se možeš pretrpati ugljikohidrata. Jedem hrpu povrća, samo ono povrće koje nema puno ugljikohidrata.

Slažem se, kalorije koje uneseš u odnosu na ove koje potrošiš rezultiraju da li mršaviš ili ne.

Zasad nisam postio, pa me zanimaju iskustva ljudi koji jesu. jasno mi je da je pola toga napisanog na netu laž, zato i pitam.


Ako unosim 300 kalorija manje svaki dan 20 dana, to je 6000 kalorija manje. Također se uspori metabolizam, i osjećam se loše 20 dana jer sam gladan. Razmišljam ako u 2 dana posta mogu također biti u kalorijskom deficitu, ne osjećati se loše i skinuti nešto mase...zašto ne. Razmišljam na glas.

Na ketu je lakše regulirati unos, jer nisi gladan.

To što meni odgovara, ne znači da drugima odgovara. Nije mi želja potaknuti raspravu, želja mi je doznati tuđa iskustva.



Šta? Gdje sam se dotaknuo rasta mišića?

Malo sam ja pretjerao jer sam okruzen takvim debilizmom svaki dan, moje isprike.


Evo iz mog iskustva, pošto sam dosta puta znao postit po 2 dana nakon npr izlaska van i slicnih evenata gdje je socijalni pritisak ipak malo prejak za nas slabovoljne pa se zalomi koja kalorija više.

S obzirom da sam prakticirao keto još tada i odmah razjebao ketozu sa cuganjem (za primjer) ova 2 dana su mi super dosla da se brze vratim. Nekih nekakvih side effecata losih nisam imao, prvi dan mi je bilo dosta tesko (pogotovo navečer) ali sam dosta vode pio, drugi dan je već bolje. I onda nazad na normalnu prehranu bez "nadoknađivanja" ako si mozes prisutit da uz sve obveze u zivotu jos i ne jedes mislim da je to najjednostavniji način da krkneš par tisuca kalorija u kratkom roku, pogotovo ako nisi u điru da ces odmah nakon toga nastavit jest smeca i nastavis se hranit normalno.

Eto, to ti je moje iskustvo prije godinu dana cca bilo.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 12:36   #2862
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kako rekoh, teoretski sve to stoji ali kod mene ta keto+IF za sada "pale". Kao sto Gilbert kaze, u ovom rezimu mi je lakse drzati kalorije pod kontrolom i nemam cravingse za slatkim ili bilo kakvim UH. Ono sto mi je prije bilo nezamislivo da ne doruckujem i da jedem tek kad dodjem s posla sada mi je potpuno normalno i prihvatljivo. Uopce ne osjetim glad, a ne jedem od 8 navecer do 16:30-17:00 sutradan.
Ne bih se u to upustio da nemam par bliskih ljudi koji su ovako skinuli bas velike kolicine viska kilograma u periodu od godinu dana.
Dakle, nisam gladan, imam puno vise energije, mozak mi radi puno bolje i bistrije, skidam oko 1kg tjedno, ne umaram se tako lako kao prije. Prije izbacivanja UH bih se zapuhao do drugog kata tu na poslu, sada mogu trcati na cetvrti. Meni dovoljno.
Trpi zna da imam dosta veliki visak kilograma i to moram pod hitno rjesiti, a kad dodjem na neki prihvatljiv BMI onda cu se preorijentirati na nesto drugo ili cak i ostati na keto prehrani jer mi stvarno odgovara.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 12:51   #2863
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Štagod pali za vas ljudi, mislim da je bitno krenuti samo na bolje. Ja sam nazalost poceo na poslu grickatu cokoladu i iako ju unesem u tracking app zalim svaki dan jer sam mogao nešto normalnije pojesti, sad isprobavam kombinacije šta bi mogao gricnuti tu i tamo bez da zalim.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 13:32   #2864
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor nhooyd Pregled postova
Štagod pali za vas ljudi, mislim da je bitno krenuti samo na bolje. Ja sam nazalost poceo na poslu grickatu cokoladu i iako ju unesem u tracking app zalim svaki dan jer sam mogao nešto normalnije pojesti, sad isprobavam kombinacije šta bi mogao gricnuti tu i tamo bez da zalim.
Prženi bademi feed me pls otrov...
P.S meni za slatko pale zobene sa wheyom i medom
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 18:08   #2865
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Skinuo sam sigurno 5 kila u zadnja 2-3 tjedna, mala nužda 10+ puta dnevno i 2 puta tijekom noci, forma ostaje a salo se topi ko iz puške. Vene se vide, imam vise energije, bolje spavam i sve to kada sam prestao sa unosom UH, iako pojedem kokice recimo tu i tamo, suhe sljive recimo jucer i danas, brzo se zasitim i poslje toga samo nastavim jaja meso čušpajzi itd., pokusavam se drzat ciste hrane, bez dodataka i bez mixanja tipa zobene whey i med, to je za mene teški prekršaj, to mi je kao droga, mozak mi prestane raditi čim napravim nekakvu kombinciju tog tipa.

E sad, festam 30 mjeseci i posljednja 2 mjeseca počinjem osjecat hranu koja mi ne pomaže, odnosno koja mi oduzima energiju, fokus ili mir, bolje spavam a mozak mi je 50% odmorniji i lakše se nosim sa dnevnim stvarima.

Imam problem jedino sa mesom, počelo mi je smrditi iako nisam probao druge mesnice osim lokalne i po trgovinama, moram vidjet hoce li bit razlike.

Prepadnem se kad stanem na vagu ali roba i dalje paše, čudo, nisam puno googlao Keto ali čini se da imam periode tzv Ketoze i punjenja i točno prepoznajem promjene, smanjio sam sa treninzima i trčanjem i ništa se puno nije promijenilo, mozda sam čak pretjerivao kad bolje razmislim..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 08:13   #2866
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Prošle godine zbog posla nisam bio u mogućnosti trenirat 3 mjeseca, moj jedini dnevni obrok je bio ručak nakon posla ( uvik dobra spiza riba meso min 200-350g), eventualno nekakva lagana vecera a bilo je i puno dana di sam samo bio na vodi.Tijelo se brzo navikne na takav režim i jednostavno više nemaš neku veliku potrebu za hranom. Inace sam 178 visok i tada sam imao 82kg. U 3 mjeseca sam došao na 76 kg leđa su se smanjila,noge izdušile, izgubio sam i prsa i ramena a ruke su se ocidile. Inace jedini UH koje konzumiram su riža palenta zobene i kuhani krumpir. Keto je super i feast nije loš ali pitanje je što želiš postić. Ako želiš izgubit onih 10 kg viška manboobs i šlauf oko struka go for it, želiš se izrizat go for it, ali ako želiš da tijelo naraste sa postom tu samo imaš kontraefekt to je moje mišljenje, vratio sam se nazad na nekakvih 80kg dobro se osjećam sve opet raste i dižem puno više otkako sam počeo kvalitetno jest.

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 15.05.2019. u 08:28.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 08:28   #2867
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Prošle godine zbog posla nisam bio u mogućnosti trenirat 3 mjeseca, moj jedini dnevni obrok je bio ručak nakon posla ( uvik dobra spiza riba meso min 200-350g), eventualno nekakva lagana vecera a bilo je i puno dana di sam samo bio na vodi.Tijelo se brzo navikne na takav režim i jednostavno više nemaš neku veliku potrebu za hranom. Inace sam 178 visok i tada sam imao 82kg. U 3 mjeseca sam došao na 76 kg leđa su se smanjila,noge izdušile, izgubio sam i prsa i ramena a ruke su se ocidile. Inace jedini UH koje konzumiram su riža palenta zobene i kuhani krumpir. Keto je super i feast nije loš ali pitanje je što želiš postić. Ako želiš izgubit onih 10 kg viška manboobs i šlauf oko struka go for it, želiš se izrizat go for it, ali ako želiš da tijelo naraste sa postom tu samo imaš kontraefekt to je moje mišljenje, vratio sam se nazad na nekakvih 80kg dobro se osjećam sve opet raste i dižem puno više otkako sam počeo kvalitetno jest.



Ako vec jedes UH, ti definitivno nisi bio u ketozi i tijelo ti nije proizvodilo ketone, te samim time se nije moglo hraniti masnocama. ti si tu bio samo u kalorijskom deficitu uzrokovanom premalim unosom kalorija.
Fora kod ketoze je da ce tijelo poceti proizvoditi ketone koji ce onda taj deficit kalorija nadoknaditi iz masnoce a ne iz misica, pa stoga ne dolazi do znacajnog katabolizma.
E sad, ja sam to tako shvatio. Ako sam u krivu, ispravite me.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 09:06   #2868
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
S tim da nije vježbao 3 mjeseca.
Jebiga, da si ne znam kako se hranio - normalno da si izgubio mišiće. I da si bio u keto cijelo vrijeme.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 09:51   #2869
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
da je tako svi bilderi koji pokusavaju ocuvati zadnji gram misica bi bili u ketozi dok ih je zapravo vrlo mali postotak, vecina ima ukljucene ugljikohidrate prilikom gubitka tjelesne masti upravo zbog prevencije katabolizma

unatoc presaltavanju tijela sa glukoze na ketone kao primarnog izvora energije tijelo przi misic

moze se javiti netko "ja nisam katabolirao" no najvj je pojedinac kojem misici nisu previse bitni, na visokom je bodyfatu ne uocava razliku ili je sama kolicina misicne mase vrlo oskudna

utjecaj katabolizma svakog pristupa dijeti se najbolje vidi na nizim postocima bodyfata <10% gdje se tocno vidi koliko tijelo propada bez ugljikohidrata
("ali ja nisam bilder niti me zanima bodyfat ispod 10%" - stvar je sto se efekti nekog pristupa najbolje vide dovedeni u ekstrem)

keto kao i svaki ostvareni deficit funkcionira, no kao sto rekoh problem je sto usporava metabolizam, ne mijenja prehrambene navike i stvara nezdrav odnos sa hranom tocnije makronutrijentom ugljikohidratom, pojedinac se doslovno pocne bojati ugljikohidrata te u njemu vidjeti zlo koje ga cini debelim kad je u stvari istina kolicina hrane koju je nekoc jeo ga je ucinilo takvim

ove price keto kao nacin prehrane ili ostat cu na ketu, ye right... budes nastavio keto jesti sljedecih 30 godina? cak i da uspijes, kakva li je to muka ne zelim znati, koliko odricanja koliko divno ukusne hrane i nutrijenata se propusta, sve uz acetonski zadah cijelo vrijeme...

optimalno je skinuti prekomjerno salo jeduci sve, ne stvarati odbojnost prema bilo kojoj hrani samo kontrolirati kolicinu/porcije sto ce nakon nekog vremena dovesti do promjene paradigme prema hrani u korijenu, bez puno razmisljanja pojedincu ce manje hrane biti dovoljno, uz minimalno truda i mentalnog angazmana izbjeci vracanje u staro stanje



wragg, napisi malo dojmove trenutnog keta i kad smo radili na 1800-2000kcal gdje si sve jeo, koliko se sjecam 7 tjedana -10kg a bio sit sretan bez gladi i nabildavao se?
  Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 10:13   #2870
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
da je tako svi bilderi koji pokusavaju ocuvati zadnji gram misica bi bili u ketozi dok ih je zapravo vrlo mali postotak, vecina ima ukljucene ugljikohidrate prilikom gubitka tjelesne masti upravo zbog prevencije katabolizma

unatoc presaltavanju tijela sa glukoze na ketone kao primarnog izvora energije tijelo przi misic

moze se javiti netko "ja nisam katabolirao" no najvj je pojedinac kojem misici nisu previse bitni, na visokom je bodyfatu ne uocava razliku ili je sama kolicina misicne mase vrlo oskudna

utjecaj katabolizma svakog pristupa dijeti se najbolje vidi na nizim postocima bodyfata <10% gdje se tocno vidi koliko tijelo propada bez ugljikohidrata
("ali ja nisam bilder niti me zanima bodyfat ispod 10%" - stvar je sto se efekti nekog pristupa najbolje vide dovedeni u ekstrem)

keto kao i svaki ostvareni deficit funkcionira, no kao sto rekoh problem je sto usporava metabolizam, ne mijenja prehrambene navike i stvara nezdrav odnos sa hranom tocnije makronutrijentom ugljikohidratom, pojedinac se doslovno pocne bojati ugljikohidrata te u njemu vidjeti zlo koje ga cini debelim kad je u stvari istina kolicina hrane koju je nekoc jeo ga je ucinilo takvim

ove price keto kao nacin prehrane ili ostat cu na ketu, ye right... budes nastavio keto jesti sljedecih 30 godina? cak i da uspijes, kakva li je to muka ne zelim znati, koliko odricanja koliko divno ukusne hrane i nutrijenata se propusta, sve uz acetonski zadah cijelo vrijeme...

optimalno je skinuti prekomjerno salo jeduci sve, ne stvarati odbojnost prema bilo kojoj hrani samo kontrolirati kolicinu/porcije sto ce nakon nekog vremena dovesti do promjene paradigme prema hrani u korijenu, bez puno razmisljanja pojedincu ce manje hrane biti dovoljno, uz minimalno truda i mentalnog angazmana izbjeci vracanje u staro stanje



wragg, napisi malo dojmove trenutnog keta i kad smo radili na 1800-2000kcal gdje si sve jeo, koliko se sjecam 7 tjedana -10kg a bio sit sretan bez gladi i nabildavao se?



Da, i sad sam na nekih 1800-2000kcal i u 5 tjedana je "spalo" 12kg. Definitivno sam uvijek sit i za gotovo svu hranu sam nasao zamjenu bez UH. Ne treniram jer je ona ozljeda jos uvijek prisutna, ali trudim se da svaki dan barem 6000 koraka napravim. Kao sto sam gore napisao, osjecam se i fizicki i psihicki puno bolje nego kad sam bio pretrpan ugljikohidratima i samo radi toga bih ovaj keto nastavio kroz duzi period. Naravno da mi nedostaje da pojedem kilo tjestenine bolonjez, ali mislim da 15 minuta uzivanja nije vrijedno vracanja na staro stanje.
Ne tvrdim da je tvoj pristup pogresan i da ne radi, ali sada bez mogucnosti nekog aktivnog treninga mi ovakav pristup vise odgovara. Osim toga mi uzima puno manje vremena kojeg, znas i sam, nemam na pretek
Sada cu ovako dok se ne ogulim do neke normalne razine jer mi ovo definitivno funkcionira, pa idemo onda opet po tvom programu
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 10:53   #2871
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
da je tako svi bilderi koji pokusavaju ocuvati zadnji gram misica bi bili u ketozi dok ih je zapravo vrlo mali postotak, vecina ima ukljucene ugljikohidrate prilikom gubitka tjelesne masti upravo zbog prevencije katabolizma
Stvarno ne znam kako bilderi treniraju, ja sam naišao na informaciju da keto prehrana ima bolji učinak na očuvanje mišićne mase kod kalorijskog minusa.

Citiraj:
unatoc presaltavanju tijela sa glukoze na ketone kao primarnog izvora energije tijelo przi misic
Slobodno baci par linkova pa da se educiram. Misliš da više mišića gubiš kod keto prehrane nego kod klasične dijete? Jer jasno mi je da kod svake dijete se gubi i mišić...

Citiraj:
keto kao i svaki ostvareni deficit funkcionira, no kao sto rekoh problem je sto usporava metabolizam
A koja dijeta ne usporava metabolizam? Koliko sam ja uspio proučiti, keto prehrana se navodi kao primjer prehrane gdje se metabolizam ne usporava.
Slobodno baci link.

Citiraj:
ne mijenja prehrambene navike i stvara nezdrav odnos sa hranom tocnije makronutrijentom ugljikohidratom, pojedinac se doslovno pocne bojati ugljikohidrata te u njemu vidjeti zlo koje ga cini debelim kad je u stvari istina kolicina hrane koju je nekoc jeo ga je ucinilo takvim
A jebiga sad. Ako ćemo o prosječnom pojedincu, bolje da ne krenemo u polemike.
Ja osobno mogu reći da me nezdrava navika u djetinjstvu i premalo informacija dovelo do loše prehrane i kao posljedica velikom broju ozljeda u sportu te samim time i posljedica i danas kada se 34 godine više nemam veze s rukometom.
Keto prehrana je tu kao most da se upoznam da alternativnim načinom prehrane.

Ne kažem da su riža, krumpir i tjestenina krivi za moje probleme, ali svi se moramo složiti (Ajde ti možda ne jer očito imaš čeličnu volju da bi imao takvo tijelo) da je teško oduprijeti se šećernoj groznici i navikama koje vode do konstantnog osjećaja gladi i slabine.

Ja uredno odradim osmicu na poslu, putujem pun kufer vremena i imam snage da doslovno idem na trening, šta god treba.
Prije, i dok sam bio u treningu i imao manje kila bio sam konstantno umoran i bezvoljan.

Citiraj:
ove price keto kao nacin prehrane ili ostat cu na ketu, ye right... budes nastavio keto jesti sljedecih 30 godina? cak i da uspijes, kakva li je to muka ne zelim znati, koliko odricanja koliko divno ukusne hrane i nutrijenata se propusta, sve uz acetonski zadah cijelo vrijeme...
Ne znam da li je ovo istina, ali cilj mi je biti keto adapted.
Želim se i dalje dobro osjećati, imati nešto ketona u krvi i zapravo jesti kako mi se jede. Da, to znači da ću paziti na ugljikohidrate.

Uostalom pa to sam i napisao u prvom postu:

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Sada sam na 103 kg, cilj mi je oko 95-97 kila i onda se vratiti na uobičajenu prehranu tipa low carb i vratiti se teretani i do kraja godine dobiti par kila mišića.

Jasno mi je da u keto stanju ne mogu lako graditi mišiće, kad mi unos proteina mora biti relativno nizak u odnosu na masti.


Citiraj:
optimalno je skinuti prekomjerno salo jeduci sve, ne stvarati odbojnost prema bilo kojoj hrani samo kontrolirati kolicinu/porcije sto ce nakon nekog vremena dovesti do promjene paradigme prema hrani u korijenu, bez puno razmisljanja pojedincu ce manje hrane biti dovoljno, uz minimalno truda i mentalnog angazmana izbjeci vracanje u staro stanje
Možda je tebi optimalno, ali vjerujem da je većini ovo nemoguće. Recimo imati nezdrave navike i odjednom se prešaltati i jesti 300 kalorija manje svaki dan. Na takav način sam nervozan i slab. A rezultati se vide nakon ohoho vremena, ovisno o stanju osobe.
A isto usporiš metabolizam....
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 11:29   #2872
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Uvjeren sam do 50% rezultata raznih dijeta ovisi o stanju uma i stresu sa kojim se na dnevnoj bazi nosiš i pitanju dali si dorastao, jer kortizol je nesto na sto se tijelo jako brzo navikne jer računa da covjek zna koristit mozak i tako često preuveličava probleme, a loše navike od djetinjstva i raznorazne ozljede i bolesti više ti nedaju van iz tog stanja i onda boot loop cijeli život...karikiram naravno.

Zato nekome trenutno odgovara "keto", nekome "festanje" i raznorazne dijete -> uhvate se za njih i onda ajmo na internet pisat hvalospjeve, moje misljenje je da su to samo stanja pozitivnih promjena u kojima ti odgovara određeni način prehrane.

Razumijem @Gilbert što pričaš ali također razumijem i što @trpi priča, imam osjecaj da ste vas dva u različitim stanjima i zato se ne možete razumijet. Zašto?Zato što sam vidio 2-3 stanja organizma nakon što sam spržio hormone prije jedno 3 godine i u oporavku sam vidio da se zaljepim za nekakvu "teoriju" dok u stvari ako se potrudiš da napraviš sve što možeš, možeš postići razumijevanje samog sebe i stanja u kojima zivis na dnevnoj bazi. Zvuči kao filozofija ali jako je jednostavno i zato trpi spominje paradigmu, promijena paradigme je toliko brutalno jendostavna ali i teška ako si zapeo negdje gdje se osjećaš "bolje" jer to "bolje" znači bolje samo za tebe, nitko te ne razumije, u bradu si tvrdiš jedno a ljudi sa rezultatima pričaju drugo itd.

Neću solit pamet previše jer se tek zagrijavam za prave rezultate ali i dalje planiram izbjegavati tretirano povrće, riže i krumpire koji rastu iz "antifriza" koliko god mogu, UH planiram uzimati iz voća i povrća a pokušavam ih nabavljati iz pouzdanih izvora jer sam to počeo gledat kao zlatno pravilo.

A da ne pričam koliko imamo razvaljenu crijevnu floru i koliko je zapravo bitna pogotovo ako si imao periode debljanja, trpanja tabletama i hranom iz 3d printera , hint: bone broth

testiraš na sebi, bilježiš rezultate, ne vjeruješ nikome i hoćeš najbolje za sebe i nema ti kraja ako se ne predaješ

Slagao sam jednoj Indijki plan prehrane, da ne ulazim u detalje, nabila je 10 kila i hoce ih dolje za 30 dana, a prehrana se sastoji od ulja, šečerenja čajeva i keksića, kad bi se sa tog skinula pala bi u jos vecu depru, nakon 2. termina sam prekinuo suradnju i općenito izašao iz te branše taman da su ne znam kakve cifre u pitanju..

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 15.05.2019. u 11:56.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 16:47   #2873
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Keto je trenutno in, ima magicna svojstva i leci rak!
Isto kao i XYZ dijeta prije njega.


Kalorijski deficit je glavnina price, kako god se doslo do njega, covjek treba naci ono sto mu odgovara, IIFYM, KETO, IF, LCHF itd...



Ono sto tu nitko ne spominje su sportske performanse na ketu, ali koliko sam skuzio tu su rekreativci najveci zagovornici keta.



Plus sve kaj je Trpi napisao stoji, nema srece u demoniziranju kompletne skupine hranidbenih namirnica for life.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 22:32   #2874
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Kalorijski deficit je glavnina price, kako god se doslo do njega, covjek treba naci ono sto mu odgovara, IIFYM, KETO, IF, LCHF itd...
This...

Ovo ste mi savjetovali tu i preko PMa i to je to. Ograničio se na 1500-1600 kalorija dnevno s time da već više od godine dana je jedem sranja tipa cajnih kobasa, tirolskih, sireva raznih iz čreva, hrenovki i to. I dalje tamanim svoje svinje tak jasno, podebljo ribu, jaja domaća imam koliko mi treba, tu i tamo baroni pileća prsa u lidlu uzmem, sir domaći svježi. I odjebo pekaru i lebac bijeli. Pečem si proteinac od posnog sira, jaja i zobenih.

Lagani treninzi nešto ala cross fit 3x tjedno. Tegove ne dižem iz drugih razloga (krv iz nosa, očni tlak, ćoravost zbog toga).

Ali bratec martin, skino 20+ kg u godinu i 2 mjeseca bez puno odricanja i patnje, čit dejova ko u priči, ono zalomi se ekipa jednom mjesečno pa se ubije pizza. E da, i cugu sam odjebo. Tu i tamo pivu zagulim kad neš delam ko ovih dana (interijeri )

I zadovoljan sam. Uspravan ko kita u bila, ujutro ko metak se ustajem, niš mi nije teško i sve oko sebe volim (osim onih na koje sam stavio X ).

I ne jedem slatko. Nikad i nisam nisam ljubitelj.

Kako nazvat moju "dijetu"? Nemam pojima. Veseli panj možda...



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 22:52   #2875
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Dijeta tzv. "Crna Mamba" !

Razbio si to, čovječe, vidim rupe u svojoj igri sad kad sam pričitao ovaj prekrasni sažetak! Samo jako, potegni post dan-dva pa javi jesi jos x-eva stavio ili voliš još i više ljudi oko sebe, vrijedi probat od vremena do vremena
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 22:55   #2876
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kako nazvat moju "dijetu"? Nemam pojima. Veseli panj možda...
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Dijeta tzv. "Crna Mamba" !
Mislim da je ipak krizasrednjihgodina dijeta
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 07:34   #2877
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kaj ne dolazi kriza srednjih godina malo kasnije, tipa sa 40+, ono kad kupiš motor i nađeš si čuču koja s tvojim klincem ide na faks ?

Nemam ni 36 još pa bih rekao da imam vremena

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:05   #2878
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Jedna misaona: Kako se natjerati u gym?

Volim bicikl i idem često u brdo da se što više uništim ali sad po ovakvom kišnom i hladnom vremenu padnem u depresiju i ne bavim se nikakvim sportom.

Kako se motivirate? Morao bi ići solo pa je to još teže psihički. Prvenstveno moram smršaviti malo (5-10kg) a i ojačati sve osim nogu pošto to nije problem od bicikla.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:17   #2879
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I odjebo pekaru i lebac bijeli. Pečem si proteinac od posnog sira, jaja i zobenih.
Može recept?



Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Jedna misaona: Kako se natjerati u gym?

Volim bicikl i idem često u brdo da se što više uništim ali sad po ovakvom kišnom i hladnom vremenu padnem u depresiju i ne bavim se nikakvim sportom.

Kako se motivirate? Morao bi ići solo pa je to još teže psihički. Prvenstveno moram smršaviti malo (5-10kg) a i ojačati sve osim nogu pošto to nije problem od bicikla.
Platiš xy mjeseci unaprijed
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 08:37   #2880
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Jedna misaona: Kako se natjerati u gym?

Volim bicikl i idem često u brdo da se što više uništim ali sad po ovakvom kišnom i hladnom vremenu padnem u depresiju i ne bavim se nikakvim sportom.

Kako se motivirate? Morao bi ići solo pa je to još teže psihički. Prvenstveno moram smršaviti malo (5-10kg) a i ojačati sve osim nogu pošto to nije problem od bicikla.

Motivacija je precijenjena, probaj disciplinu.
Ne motiviram se, odem i odradim sto je potrebno da bi dobio rezultate koje zelim.

Sad druga strana medalje, zasto bi ti morao ici u gym? Zivot je prekratak da bi ga trosio na aktivnosti koje te ne usrecuju.

Sad si izaberi jedan mindset.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na