Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Iskon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2007., 13:34   #271
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Dobro ok ok... nemoj se pjenit... Većinom sam naginjao na moju situaciju jer sam udaljen od centrale zračno pola kilometra a parica u zemlji malo više od 1 km...
ISKON JE NAJBOLJI ISP... Fakat su brzi... Kad čujem ona pljuvanja digne mi se želudac...
Evo zvao sam ih maloprije, točnije u 13:08 da mi srede ping, a u 13:23 je već bila resetirana konekcija i novi pingovi su tu (15 minuta)... FAST MODE RULEZ... bar za mene...
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 14:16   #272
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
hehe, nis se ja ne pjenim... samo iznosim cinjenice...

anyway,
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2007., 16:07   #273
d13k
Registered User
 
d13k's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 18
ISKON nije los ISP ali metronet mi je zasada puno bolji
d13k je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 17:18   #274
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
danas sam imo jedan hladan sok ssa iskonom - ali odma da kazem nisu oni krivi.

izgleda da je netko iz mog kucanstva nabio 350+470 kuna racuna za dva mjeseca.
ja onak u nevjerici , imam iskon duo sa flat rateom , mobitele ne zovemo , di tolke cifre?

zovem ja SZK , nakon neznam kojeg poksuaja javi mi se covjek i pogleda , netko je zvao 060 nova-lova-sranje-za-naivne-buda-3,66_po_minuti-plus pe deve

joj poludio sam

na to sranje potrosit nofce .. joj pojeo bih se.

di je sad onaj insider iz iskona , jel ima neka for da se zabrani na telefonu/spftwareu zvanje 060 i eventualno mobilih mreza?

dok sam im otcom , imali smo zabranjeno zvanje mobitela..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 17:38   #275
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
pa jesi pitao ovog koji ti se javio u SZK?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 20:00   #276
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ma nisam imo zivaca , a i zao mi je covjeka nezna rec R bas , pa mi se nije dalo mucit i njega i mene
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 20:15   #277
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Citiraj:
Autor d13k Pregled postova
ISKON nije los ISP ali metronet mi je zasada puno bolji
Možeš to pojasniti ili možda potkrijepiti primjerima?
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 20:26   #278
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
danas sam imo jedan hladan sok ssa iskonom - ali odma da kazem nisu oni krivi.

izgleda da je netko iz mog kucanstva nabio 350+470 kuna racuna za dva mjeseca.
ja onak u nevjerici , imam iskon duo sa flat rateom , mobitele ne zovemo , di tolke cifre?

zovem ja SZK , nakon neznam kojeg poksuaja javi mi se covjek i pogleda , netko je zvao 060 nova-lova-sranje-za-naivne-buda-3,66_po_minuti-plus pe deve

joj poludio sam

na to sranje potrosit nofce .. joj pojeo bih se.

di je sad onaj insider iz iskona , jel ima neka for da se zabrani na telefonu/spftwareu zvanje 060 i eventualno mobilih mreza?

dok sam im otcom , imali smo zabranjeno zvanje mobitela..
Moguce je zabraniti, nazovi korisnicku podrsku i trazi, jedino nisam siguran da li se to sto dodatno placa...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 20:56   #279
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
-omogucuje ADSL tehnologiju na linijama koje bi inace bile predaleko od centrale i previse paketa bi se izgubilo do nje
Uopce nema veze s tim.

Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
-to sto vi mijenjate modulaciju i ping vam se smanji nema veze sa interleavingom jer je on po defaultu ukljucen
???? Itekako ovisi je se kod interleavinga koristi buffer koji sluzi za ispravljanje gresaka ukoliko ih ima na liniji, ukoliko se radi o fast channelu onda tog buffera nema te zato pada ping.

Sto ti znaci da je po defalutu ukljucen? To iskljucivo ovisi o proizvodjacu opreme/ISP-u.

Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
-na kratkim linijama koje su blizu centrale, moze se iskljuciti interleaving, ali u samom standardu je specificirano da je moguce do 50% dropped packet rate
Moguce ga je iskljuciti na bilo kakvim linijama, sav T-comov ADSL1 radi na fast profilima.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 16:44   #280
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Uopce nema veze s tim.
kak nema veze s tim? pa zato se uglavnom i koristi interleaving kolko sam skuzio... dugacke linije i/ili nekvalitetne linije uzrokuju puno gresaka a interleaving je puno ucinkoviti u ispravljanju istih jer se FEC ne corrupta tako lako


Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
???? Itekako ovisi je se kod interleavinga koristi buffer koji sluzi za ispravljanje gresaka ukoliko ih ima na liniji, ukoliko se radi o fast channelu onda tog buffera nema te zato pada ping.
slazem se s tim, di sam tvrdio suprotno?


Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Moguce ga je iskljuciti na bilo kakvim linijama, sav T-comov ADSL1 radi na fast profilima.
ajde dobro, krivo sam se izrazio... htio sam reci da se moze iskljucit na kratkim linijama i da ce efekt vjerojatno biti pozitivan, za razliku od duzih linija
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2007., 10:50   #281
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
kak nema veze s tim? pa zato se uglavnom i koristi interleaving kolko sam skuzio... dugacke linije i/ili nekvalitetne linije uzrokuju puno gresaka a interleaving je puno ucinkoviti u ispravljanju istih jer se FEC ne corrupta tako lako
E bitan je onaj ili koji si sad ubacio jer kratka lnija ne mora biti dobra a dugacka ne mora biti losa. Sasvim je moguce imati fast profil na dugackoj liniji (kao sto T-comov adsl pokazuje)

Citiraj:
slazem se s tim, di sam tvrdio suprotno?
Krivo smo se shvatili onda.

Citiraj:
ajde dobro, krivo sam se izrazio... htio sam reci da se moze iskljucit na kratkim linijama i da ce efekt vjerojatno biti pozitivan, za razliku od duzih linija
Ili ako parica ima puno prespoja, ako se radi o zracnom vodu, itd, itd... Duzina linije nije jedini faktor...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 16:49   #282
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
eto vidis, isto mislim ko i ti al se nisam dobro izrazio sto se tice linije...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 19:50   #283
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Koji je username i password za Thompson SpeedTouch780WL?
Dobio sam neki username i pass kad sam zatrazio uslugu (username izveden od mojeg imena i prezimena i neki bezvezni pass), ali to ne radi (radi onaj Administrator - Administrator, ali sa tim passom nemogu podesiti nista.
Hvala!
__________________

id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 00:43   #284
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
A sto bi ti podesavao?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 10:47   #285
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Bedak sam, evo sve je sad ok. Nego, da li je netko od vas uspio skinuti i promjeniti antenicu na speedtouch-u 780wl (ne mislim na otvaranje routera i lemiti konektor). Zelio bih povecati wireless domet
__________________

id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 10:17   #286
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,354
Da se pohvalim - jutros sam opet ostao bez signala na par sati. U 6 sati ga je bilo, a u 8 više ne. To je već 3 put u mjesec dana! Ovo već postaje neozbiljno i zabrinjavajuće.

Isto tako mi se 'pohvalio' frend koji živi u plavom nizu na Krnjevu da ni on nema ni telefona ni interneta od petka tj. instalacija nije uspjela jer t-scum još nije prebacio sve na Iskon u centrali.

EDIT: nedugo nakon postanja problem je riješen, ali i dalje ostaje gorak okus u ustima
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 30.07.2007. u 11:57.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 18:18   #287
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Kod mene no problems... ni jednom do sad u ovih 20 dana korištenja
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 19:07   #288
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Ja sam imao problema sa pingom (min100-150) na svim serverima,zvao sam SZK i fakat danas sv ok,ping mi se smanjio za duplo ,ali torrenti nikak da krenu.Probao sam cak i sa 500 seddera i ništa jedva 10-20 kB/s,isprobavao razne trackere i svugdje isto,Ako krene sa ful brzinom (gdje je puno sedera) nakon par minuta padne na 10-15..Jer mi se to do ove promjene nije događalo.Neznam kaj su napravili, ali mislim da još to nije kak bi trebalo...

TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.Ovo je iz Event log-a jer ima to kakve veze...Stalno brzina raste i pada...

Zadnje izmijenjeno od: dedal. 30.07.2007. u 19:46.
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 23:20   #289
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor dedal Pregled postova
ali torrenti nikak da krenu.Probao sam cak i sa 500 seddera i ništa jedva 10-20 kB/s,isprobavao razne trackere i svugdje isto,Ako krene sa ful brzinom (gdje je puno sedera) nakon par minuta padne na 10-15..Jer mi se to do ove promjene nije događalo.Neznam kaj su napravili, ali mislim da još to nije kak bi trebalo...

TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.Ovo je iz Event log-a jer ima to kakve veze...Stalno brzina raste i pada...
Malo gugla ne bi škodilo:
http://tinyurl.com/2vexpu
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 07:46   #290
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Mailman Pregled postova
Malo gugla ne bi škodilo:
http://tinyurl.com/2vexpu
Ma uvijek zaboravim,tnx
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 18:04   #291
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
c/p hr.comp.mreze.p2p

Ako se dobro sjecam to je posljedica ogranicenja broja veza u
WinXp SP2 i negasenju nekih veza nakon sto vise nisu aktivne. Problem je poznat kao Event ID 4266 i u Event logu.
Postoji patch za povecanje broja veza.

EvID4226Patch mijenja broj "veza" koji sami odredimo,default je 10,a mene zanima da li moze biti kakvih posljedica ako ih npr.otvorim 50.Našao sam i tut. http://www.bootstrike.com/Articles/B...ide/index.html</pre>
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 18:51   #292
sun tzu
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor bakaideda Pregled postova
sun tzu se ponudi za pomoć i onda nestane ko duh
Sun tzu je nestao malo na more....no sada je tu...
sun tzu je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 18:59   #293
sun tzu
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Moguce je zabraniti, nazovi korisnicku podrsku i trazi, jedino nisam siguran da li se to sto dodatno placa...

Koliko ja znam,nije moguće zabraniti samo prema određenim mrežama. Moguće je zabraniti samo SVE odlazne pozive...a to se naplaćuje u paketu dodatnih usluga koji je 20 kn,a uključuje zabranu odlaznih poziva,automatsku poruku ne smetaj,odbijanje anonimnih poziva i automatsku poruku o odsutnosti...
sun tzu je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:10   #294
sun tzu
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
i.b.?

nisam ni I.B.

ja sam tajnoviti Sun Tzu....buahahahahah...
sun tzu je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:12   #295
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
@suntzu

Ajde pitanjce,nakon što su mi "sredili" ping,kak sam napisao pao je za 40%,jel ti znaš šta su točno napravili.Recimo sad mi brzina download totalno divlja.Skidam sa bilo kojeg servera(ne torrent) i krene sa 350 pa padne na 150 i tak stalno,a desilo mi se 2x da mi jednostavno stane download na pola, a na router promet ide..Imam dual boot (jedan je full čisti,tak da nema virusa...) pa sam testirao na obadva i ista stvar.To se počelo događati nakon što su sredili loš ping..
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:24   #296
sun tzu
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Nemogu ti pomoći što se tiče toga,jer nisam baš zadužen za takve stvari.

Al općenito što se tiče bilokakvih tehničkih pitanja,nazovite slobodnu tehničku podršku. Dečki (i cure ) su super i rado će vam pomoć i odgovorit na sva pitanja. Na kraju krajeva,za to su i plaćeni...

Znam da zvuči ko robotizirani odgovor,ali to je najbolja solucija. Nazoveš ih,objasniš o čemu se radi,oni pogledaju i riješe ako je moguće...ili pošalješ mail pa oni tebe nazovu...
sun tzu je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:26   #297
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Citiraj:
Autor sun tzu Pregled postova
Nemogu ti pomoći što se tiče toga,jer nisam baš zadužen za takve stvari.Al općenito što se tiče bilokakvih tehničkih pitanja,nazovite slobodnu tehničku podršku. Dečki (i cure ) su super i rado će vam pomoć i odgovorit na sva pitanja. Na kraju krajeva,za to su i plaćeni...
Znam da zvuči ko robotizirani odgovor,ali to je najbolja solucija. Nazoveš ih,objasniš o čemu se radi,oni pogledaju i riješe ako je moguće...ili pošalješ mail pa oni tebe nazovu...
Ma budem još malo testirao pa ako se to bude ponavljalo onda zovem..
dedal je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 20:44   #298
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor sun tzu Pregled postova
nije moguće zabraniti samo prema određenim mrežama.
Moguće je...
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 21:15   #299
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
@dedal
Nakon stavljanja u tzv. FAST mod najvjerojatnije je izašlo na vidjelo da imaš lošu paricu te sa isključenim interleavingom puca veza... Kad su meni smanjili ping rekli su mi ak bude problema nek ih nazovem (valjda da vrate na prijašnje) ali kod mene nema problema...
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 21:26   #300
dedal
Toshiba ko' ludo
Moj komp
 
dedal's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb-west side
Postovi: 250
Citiraj:
Autor bakaideda Pregled postova
@dedal
Nakon stavljanja u tzv. FAST mod najvjerojatnije je izašlo na vidjelo da imaš lošu paricu te sa isključenim interleavingom puca veza... Kad su meni smanjili ping rekli su mi ak bude problema nek ih nazovem (valjda da vrate na prijašnje) ali kod mene nema problema...
To sam si i mislio još cu pricekat ako tak bude i dalje vracam se na staro.
dedal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na