Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2016., 02:08   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Question Veliki USB stickovi za male novce - u čemu je štos?

Pozdrav,

ovih dana planiram uzeti novi USB stick i gledam cijene po internetu i strašno su različite s obzirom na kapacitet memorije. Kod nas u prosijeku 64Gb košta 250 kuna, dok za iste te novce iz Kine možeš naručiti stick od 1Tb. Kod nas sam negdje vidio da je 1Tb tisuću i nešto kuna, wtf

Pošto nisam u tome zanima me u čemu je štos? Nije valjda da na ebay-u prodaju fake 1Tb stickove? U pitanju su selleri koji imaju gotovo 100%-tnu pozitivnu reputaciju i gdje se može pročitati brdo pozitivnih komentara upravo na taj stick od ljudi koji su ga kupili. Isto tako takvih stikova od 1Tb po smiješno malim iznosima (u usporedbi sa ovim "domaćim" od poznatih marki) se može naći i na njuškalu gdje ekipa piše da su stickovi potpuno ispravni itd.. pa me zanima, u čemu je štos? Kužim da bi ovi možda prije mogli krepat, ali jbga razlika u cijeni je toliko bizarna da čak i ako izdrže godinu dana - isplati se uzeti. Ili postoji još nešto u što nisam upoznat o tim velikim USB diskovima po niskim cijenama?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 03:02   #2
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
To su sve USB 2.0 stikovi. Koja korist od 1TB na tome?
2XO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2016., 07:22   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Ne razumijem, koja korist od 1Tb diska samo zato što je usb 2.0? Znači sve stare USB stikove bi trebao baciti jer nisu brzi kao 3.0 ?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 07:27   #4
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Guglaj fake usb stick i sve će bit jasno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 07:36   #5
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
S eBaya kupuj samo brendirane (ne generičke bez oznaka) stickove od sellera s nekoliko desetaka tisuća pozitivnih feedbacka, po mogućnosti s "Top rated seller" oznakom. Daleko od toga da ih se ne može naći poštenih.

Inače, stickovi na eBayu jesu i do 50% jeftiniji nego kod nas, ali ipak za 250kn nećeš dobiti 1TB i tu se radi o prevari. Sve što je superprejeftino slobodno zanemari.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 09:05   #6
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 09:24   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.
Predvidjam ti svijetlu buducnost.

1) kupujes "1TB" USB flash za 250 kn
2) on dolazi, ponosan si jer je ubod svjetski, sve u sebi mislis "e moj druze Mao, za čabe stikove '76. život si dao"
3) vracas se na forum sa svojim 8 do 16GB ridikulozno sporim USB stickom i konstatiras da kinezi jebena govna i da se slobodno mogu vratiti u Japan odakle su dosli, glasno zakljucujuci "nemojte kupovati kasete japanske grupe TDK - nista se ne cuje!"

Otprilike varijacija na temu idiota s EDigital (ili kako se vec zove taj otiraj-dotiraj-prevari shop).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 10:10   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako već hoćeš originalne stickove, odi na MyMemory. Nisu tako jeftini kao na ebayu, ali su bar originalni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 10:54   #9
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ali kako svi ti selleri koji to prodaju imaju 98-100% pozitivni feedback, cudno je da prodaju fake usb diskove godinama i nitko ne reagira. Nije to neka lijeva stranica da mogu ukloniti negativni feedback vec ebay.
98% feedback je nizak. Za takve stvari gledaj iskljucivo Top rated seller.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 11:50   #10
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
98% nizak? Pa to je na 98 zadovoljnih - 2 nezadovoljna, meni itekako zvuci uvjerljivo jer tu dolaze i razlozi nezadovoljnih komunikacijom, postarinom i sl.

Probaj ti prodati 100 fake usb-a i izvuci 98 pozitivnih komentara, druga dvojica smiju biti nezadovoljni.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2016., 11:56   #11
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ja uopce ne gledam ak nije feedback 100% i toprated za imalo skuplju stvar. Ljudi dobiju fejk, seller im vrati novce i moli ih da ne ostave negativni i ovi ostave pozitivan feedback.
Mislim ljudi su ti rekli u cem je stvar. Ti ako si uvjeren da je sve dobro, kupi pa javi. Iako ti yo ne preporucujem
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 12:33   #12
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Ne razumijem, koja korist od 1Tb diska samo zato što je usb 2.0? Znači sve stare USB stikove bi trebao baciti jer nisu brzi kao 3.0 ?
ne radi se o tome već aj prebaci jedan terabajt prek usb 2.0 pa mi se javi za tjedan dana kad to učiniš.

Drugo cijene memorija su već dovoljno niske da si mozes kupiti stik / prijenosni disk u hr uz jamstvo.

bilo je već milijun puta kinezi nafutraju firmware da prikazuje značajno veći kapacitet od stvarnog, u principu dobiješ nesigurno i neiskoristivo smeće
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:03   #13
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ne radi se o tome već aj prebaci jedan terabajt prek usb 2.0 pa mi se javi za tjedan dana kad to učiniš.

Drugo cijene memorija su već dovoljno niske da si mozes kupiti stik / prijenosni disk u hr uz jamstvo.

bilo je već milijun puta kinezi nafutraju firmware da prikazuje značajno veći kapacitet od stvarnog, u principu dobiješ nesigurno i neiskoristivo smeće




Potpis od rijeci do rijeci.




Cheap TB Fraud - Fake Capacity USB Flash Drives http://www.ebay.com/cln/tnimitz0/cheap-tb-fraud-fake-capacity-usb-flash-drives/167555477015





EDIT:


Za ovake stvari vrijedi ona stara izreka: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 13.05.2016. u 13:14.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 14:44   #14
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Prvo što treba napraviti nakon kupnje je pročešljati stick sa h2testw ili sličnim programom da se vidi je li stvaran kapacitet. Ako nije odmah žalbu selleru da vrati novac, obično ne traže ni da se šalje stick nazad jer ih to više košta. Taj se stick kasnije može formatirati na stvarnu veličinu, premda nije baš uputno koristiti ikakve hackirane stickove za išta bitno, ali za prebaciti serije pa gledati na SmartTV su sasvim ok. Zapravo tko ima volje za se baviti prevari-prevaranta igrom tu ima izvor besplatnih 4-8gb stickova

Inače uzimam isključivo Sandiskove i to Ultra ili Extreme USB3, preko eBaya i dosad sam uvijek dobivao originale i što se stickova i microSD kartica tiče, naručeno nekih 6-7 komada, što jednog što drugog.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 01:54   #15
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Evo, ima i kod nas prodavaca, USB stick 2TB za 500 kn

http://www.njuskalo.hr/usb-memorija/...oglas-19276392
stribor919 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na