Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2012., 16:46   #1
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
(riješeno) Miš zapinje i slabo klika

hi, imam razer imperator i steelseries podlogu i svakim danom mi je sve gore. Miš jednostavno ne prihvaća prvi klik ili kada kliknem i prenosim nesto "ispusti" mi taj primjera folder gdje ja nisam htio. Ajd i nekako mogu "ziviti" sa zapinjanjem (znaci ja prema gore on stoji ) ali sa ovim klikom ne mogu. Najnoviji driveri i firmware, imate li preporuku kako bih ga mogao popraviti (nemam garanciju).
fini stari misevi s kuglicama lol
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 00:50   #2
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
Probaj se javit razerovom supportu, mozda ti oni mogu nekako pomoći
smw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2012., 01:55   #3
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Miš moga frenda (Genius Ergo nešto) je imao iste simptome pa mi ga je dao da vidim jel ga mogu sredit. Kad sam ga rastavio, problem je bio u plastici spojenoj na unutarnji dio lijeve tipke miša. Pri pritisku tipke ta plastika dolazi u kontakt sa malom pločicom na kojoj se nalazi mali 'gumb', onaj koji proizvodi 'klik' kad stisneš tipku na mišu. Problem je bio u tome što se ta plastika udubila u obliku slova U (godine snažnog stiskanja miša su učinile svoje) pa je trebalo snažno stisnut da bi došlo do 'klika'. Problem sam riješio tako da sam rastavio miš i negdje pri dnu sam podbočio lijevu stranu miša sa stisnutim papirom - lijevi unutarnji dio miša se podignuo za nekoliko milimetara i time sam smanjio hod one plastike s početka priče tako da udubina u njoj više nije smetala kod pritiska na pločicu s gumbom.

Ako ti miš ima garanciju, nemoj ovo činit.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 02:35   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Purica/Tamara55 Pregled postova
Miš moga frenda (Genius Ergo nešto) je imao iste simptome pa mi ga je dao da vidim jel ga mogu sredit. Kad sam ga rastavio, problem je bio u plastici spojenoj na unutarnji dio lijeve tipke miša. Pri pritisku tipke ta plastika dolazi u kontakt sa malom pločicom na kojoj se nalazi mali 'gumb', onaj koji proizvodi 'klik' kad stisneš tipku na mišu. Problem je bio u tome što se ta plastika udubila u obliku slova U (godine snažnog stiskanja miša su učinile svoje) pa je trebalo snažno stisnut da bi došlo do 'klika'. Problem sam riješio tako da sam rastavio miš i negdje pri dnu sam podbočio lijevu stranu miša sa stisnutim papirom - lijevi unutarnji dio miša se podignuo za nekoliko milimetara i time sam smanjio hod one plastike s početka priče tako da udubina u njoj više nije smetala kod pritiska na pločicu s gumbom.

Ako ti miš ima garanciju, nemoj ovo činit.

Upravo to. Isto mi se dogodilo na Genius Ergo 525.. Kod njega se lako skida ta gornja plastika, pa se čak može napraviti i kad imaš garanciju.. BTW. Sljedećih dana moram rastaviti logitech rumblepad 2 gamepad, isto tako podbočiti tipke, slabo prihvaća. Neznam što je s tim stvarima, na svakoj drugoj se "izgloda" plastika pa rastavljaj i stavljaj komadiće papira ili nečeg da radi
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 11:34   #5
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
sry sto kasnim, imao sam puno obaveza pa sam zaboravio da sam postavio ovu temu
probat cu ga rastaviti pa viditi znam na sta mislite, nesto slicno sam imao na mx518 samo sto je ta plastika pukla
kad vec nemam garanciju vrijedi ga probati rastaviti pa ako ako... javim sta bude u toku dana
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 16:56   #6
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
ma ja, isto kao i na proslom misu, plastika sto pritisce mini dugme na kucistu misa se izlizala pa sam to napravio i sad sve ok radi. Mislio sam ako kupim neki top class mis da mi se to nece dogadjati ali eto... Mislim sta im fali da stave neki jaci materijal umjesto plastike, vjerujem da nisam ni prvi ni zadnji kojem se ovo dogodilo
Flake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na