Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2010., 17:24   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Komp povremeno blokira

please help, imam problem sa kompom koji me izluđuje.
komp je ovaj koji mi je neveden u profilu, pred 2 tjedna sam na novo reinstalirao windowse (win 7 pro).
u startu je bilo sve ok, da bi se opet pred 2 dana ovo počelo događat. komp u radu samo zablokira, na minutu-dve, i opet radi neko neodređeno vrijeme. u zadnjih 2 sata se jedno 5 puta zablokirao, ne mogu ništa osim micat miša. prije nego sam ga uspio upalit sam ga 2 puta resetirao jer bi se zablokirao odmah nakon bootanja.
zna se desit da nakon šta ga upalim iz sleep-a ne trza, pojavi se slika na monitoru, ali ne mogu ni miša maknut, onda ga ili moram resetirat ili se sam resetira nakon minutu-dve.
ako disk nešto radi (kopira ili whatever) kad komp zablokira disk se isto smiri, i kasnije kad se komp vrati u normalu nastavi dalje kopirat.
neznam šta mu je.
osim toga, na matičnoj mi sata portovi randomly umiru, od 4 sata porta već su 2 riknula. prepozna disk, ali ne može bootat (ako je disk u pitanju), i ne može snimat dvd (ako je dvdrw na riknutom portu), ali uredno čita dvd-e, a i ajmo reć jednom u 3-4 puta uspije bootat sistem.
u čemu je problem? matična? ili je ipak neka softverska greška (barem ovo blokiranje bi moglo bit nešto softverski?).
hvala
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 02:10   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Jesi vrtio memtest?
Sto kaze event viewer?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2010., 14:16   #3
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
event viewer pokazuje samo moja manualna resetiranja.
ali otkrio sam razlog - riknuo i treći sata port. jučer nakon šta se opet zablokirao i nisam ga uspio bootat sam iskopčao dvdrw i spojio hdd na njegov port i vidi vraga zbootao se iz prve i nije zaštekao. sad sam ga probudio iz sleep-a i odmah se pokrenuo bez štekanja.
sad ću naručit novu matičnu...
e sad, uzet opet gigabyte ili nešto drugo (inače, svi moji kompovi do sad su imali gigabyte matične, i samo ova radi probleme, a od uvijek ih je i radila, povremeno ne bi post-ala ako joj ne resetiram bios ili ako ne iskopčam usb hub...
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na