Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2010., 12:25   #1
Krauser
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 8
Exclamation Nvidia Geforce 8400gs Driver-i Nece Raditi!

Pozdrav, dakle imam doticnu graficku karticu, nvidia geforce 8400gs, kada instaliram driver za doticnu graficku karticu, normalno se instalira i resetiram PC, tu dolazi do problema.

Dode do Windows loading screen, i onda kao load-a i kad oce krenuti dalje samo crni ekran i tako to stoji, i nakon nekog vremena izbaci neku gresku, plavi ekran je, al nije onaj BSOD, nesta drugo, ali je toliko brzo da ne stignem procitati gresku ni o cemu se radi.

I onda moram napraviti system restore kad driveri nisu instalirani i PC normalni radi, instalirao sam najnovije drivere za maticnu, od chipseta pa do southbridga, i nista probao sam sa starijim driverima, covjiek koji mi donio PC na popravak, kaze da je njemu prije sve radilo, sa driveriam sa CD-a, probao sam i to isto nece.

Isto jedan zanimljiv problem koji sam ucio je da, kada formatiram windows na novo i zavrsi sa kopiranjem podataka i ide ono za 15 sekundi restart PC-a, to zavrsi dode do loading screen-a i nece dalje i nemogu instalirati windows do kraja, onda sam uzeo graficku iz drugog kompjutora stavio, i kad sam upalio PC, normalno je dalje nastavio sa instalacijom Windows-a
Probao sam sve nacine instalacije driver-a pa windows update driver, pa sa nekim 3 softwerom, cd, rucno skidanje, skidanje starije verzije i nece!

Isprobavao sam ram plocice normalno rade, HDD je ispravan, maticna isto, cak ispusta i normalan onaj Beep zvuk dok se pokrene racunalo, znaci nema vise beepova pa da je nesta u kvaru!

Dan prije toga interesantno je to, dok sam prebacio tu graficku karticu u drugi PC, zajedno sa HDD-om, normalno sam mogao instalirati Windows, i driver za graficku akrticu, PC je normalno radio, onda sam ga vratio vlasniku i njegov sin je instalirao crysis igru i gotovo, opet na istom putu, sad mi se dogada ove gore sve navedeno, to mi se i prije dogadalo al sam rijesio tako da sam prebacio grafu i hdd u drugi PC, al najgore je sta sad geforce 8400gs nece raditi u drugom PC-u pa da probam sloziti na isti nacin!

Konfiguracija PC-a kojeg ocu sloziti:

Maticna ploca: Gigabyte GA-MA770-US3 v2.0

Proc: AMD Sempron, 1600MHz (8x200)2800+

Graficka Kartica: nVidia Geforce 8400gs

RAM: 2.5 Gige, s tim da je jedna od 512 a druga od 2 gige

To je to uglavnom, neznam vise sta da radim!

Molim za neki savjet ili pomoc!

Hvala unaprijed!
Krauser je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 10:47   #2
Krauser
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 8
BUMP
Krauser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na