Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2020., 18:22   #241
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Malo desync malo PPSH i jebiga.
Nema se kaj sekirati,sad bu još malo wipe pa opet ispočetka hahahah
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 19:27   #242
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja jednostavno ne vidim budućnost te igre sljedećih ohoho godina, niti ju ne vidim vani isto toliko godina, ako će i ikada biti van bete.

Očekivao sam neki veći update, a ne sređivanje zvuka...

Igra me pustila u svega par dana. Ne radi nikako, zvuk je nikakav itd. Igra je dobra, adrenalin i rizik su fakat nešto što nema ni jedna igra.

Ali ja kao početnik, nisam ubio pravog playera svega 5 puta u valjda 100 raidova. Ubiju me u sekundi i pola. Noć, šuljam se u šumi, niti čujem, niti vidim išta, nemam svijetiljku, mrtav za 30 sekundi.

Ok, imaju thermals, imaju night vision, ali ono, bezeze postane nakon što umreš 30 puta za redom.

Imam pušku, dvije u stashu, odem u raid, izgubim sve. Onda SCAV, jedna preživim da bi mogao s glavnim likom ići u raid (da bar imam nekakvu pušku, većinom neko sranje od SCAV-a), opet umrem... I tako u krug. Pređe te volja dosta brzo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2020., 20:57   #243
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ovo za opremu, da, ali to je dio igre i pridonosi atmosferi. Meni je to ok da su posljedice poveće.
No, recimo questovi i napredovanje (levelanje) su užasno, ali baš užasno loše odrađeni. Čisti grind fest i 99% questova je čista retardacija.

Igra nije nimalo lagana i treba uložit jako puno vremena da se donekle pohvataju konci. I to je ok. Nije sve za svakoga. No, za previše stvarno loših odluka izgovoraju se na realnost. A o hc fanovima te igre da ne pričam. 50% razloga zašto je igra zapela u beskrajnom loopu u kojem je sada su upravo ti "hurr durr, but this is realistic" ljudi.

Ja imam EOD verziju igre i ne vidim da će igra izaći u full izdanju sljedećih još par godina. I pod time ne mislim na full verziju onakvom kakvom je oni vjerojatno vide.
Performanse bi im morale biti na prvome mjestu, a tek onda pomicanje vrijednosti koju pojedini metak ili oružje nanosi za 0.005% prema više ili niže.
Ali nije mi žao novaca, jer na ovu igru ionak gledam kao potencijalnu investiciju da danas/sutra dobijem u ruke prejebenu igru.

Što je da je, drago mi je da postoji neki developer out there koji ne radi još jedan battle royale, mobu, cosmetics bullshit, abilities bullshit, ili open world bullshit igru. Tako da savjetujem ti da radiš što i ja. Upali je svakih par mjeseci tek toliko da vidiš kako stoji
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 21:42   #244
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Cini mi se da bi se hrpu vasih problema rijeslio kad bi serveri mogli biti limitrani s ukupnom cijenom opreme s kojom mozes uc.
Sibnite par mailova devovima, nikad ne znas.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 21:43   #245
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemam ja vremena svakih par mj palit igru od 150€ za koju se snima pucanj pravog kalasa u sumi a nezna se optimizirati da ne microstuttera, lagga i fps pada na 30 sa 2080ti... Jebo ja takvu igru, to je k a ne investicija.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 21:46   #246
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
A sve ovisi kako gledate na to, ja mislim da su dosta stuttera popravili, a fps sta je tu je. Najgori mi je taj lag/warpanje igraca po mapi ponekad.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 22:58   #247
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
fps pada na 30 sa 2080ti
Ne znam baš kome fps pada na 30 sa 2080ti? Meni sa 2060s na 1440p nije palo ispod 50, većinom oko 70 bude. Daleko od idealnog, ali imho ne bi trebao biti dealbreaker.

Arma 3 i DayZ su se igrali godinama na 30-40 fpsa, hrpetinu desynca, bugovito do bola. Da, bilo je sranje ali je gameplay bio toliko dobar da ne bi gledao FPS counter. Na kraju dana srali bi po performanceu ali bi se uvijek vraćali toj igri.
Ovo je već sada puno bolje nego što je ono bilo onda.

Patchevi imaju svoje prioritete, doći će i performance na red. Smatram da je trenutni performance zadovoljavajuć za igru koja je u beti. Više me muči zvuk i armor sistem, ali i questovi na kojima bi trebali poraditi. Srećom, sve to je komunicirano i priznato od strane devova i u backlogu je.

U budućem patchu (13.0?) je najavljen rework armor sustava koji bi trebao spriječiti nenadjebivost kakva je u ovom videu Flegme.
Najavljen je i cijeli rework skillova/levelanja, ali tek pred release - nije prioritet. Sakupljaju podatke kako ljudi trenutno levelaju pa će na temelju toga napraviti kompletno drugačiji skill sustav.
Questovi će biti prerađeni, u planu je ubacivanje novih frakcija (UN i Cultist) koji bi trebali unijeti raznovrsnost u questanju. Bit će cijeli storyline.
Uz to, žele ubaciti što je više raznih itema, ubaciti dynamic loot sustav, dodati dosta toga u hideout, ubaciti hrpu novih oružja, nove mape, speglati bugove, borba s čiterima, performanse servera i klijenta....

Ogromna količina posla, nisu veliki studio i neće biti skoro gotovi. Nemojte to ni očekivati. Nadajte se samo da će zadržati fokus i nastaviti raditi na tome, teško je to, burnout je stvaran problem.
Do sada su se pokazali vjerodostojni svojih obećanja, nisu mi dali razlog da to tako neće i ostati.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 23:14   #248
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ja kao početnik, nisam ubio pravog playera svega 5 puta u valjda 100 raidova. Ubiju me u sekundi i pola. Noć, šuljam se u šumi, niti čujem, niti vidim išta, nemam svijetiljku, mrtav za 30 sekundi.

Ok, imaju thermals, imaju night vision, ali ono, bezeze postane nakon što umreš 30 puta za redom.

Imam pušku, dvije u stashu, odem u raid, izgubim sve. Onda SCAV, jedna preživim da bi mogao s glavnim likom ići u raid (da bar imam nekakvu pušku, većinom neko sranje od SCAV-a), opet umrem... I tako u krug. Pređe te volja dosta brzo.
Ja se preporodio otkako imam scav runs na reserve mapi. Nauči tu mapu.

Nikad lakše do 200k+ po raidu. Naravno, nemoj ubijat scavse (osim ako stvarno želiš njihovu pušku )
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 08:03   #249
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Neću ništa učiti mi se čini, tj. jučer nakon 3-4 dana pokrenuo igru, prekinuo igrati nakon jednog raida. Tako da, šteta, ali 250kn bačenih u vjetar za mene.

Tražim igru za igranje, ne za gledanje i tu i tamo pokretanje jer će MOŽDA nešto biti bolje.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.05.2020. u 08:15.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 14:48   #250
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ma mislim da je i meni tako kad igram sam. Najbolje je zato u skvadovima rokat, zanimljivije puno.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2020., 15:21   #251
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Ne znam baš kome fps pada na 30 sa 2080ti? Meni sa 2060s na 1440p nije palo ispod 50, većinom oko 70 bude.
Sinoc mi je palo na 24 u jednom trenutku. S tim da mi je sve na max. Igra je bugovita i neoptimizirana, kad rijese tehnikalije onda neka se prebace na peglanje gameplaya. Cod je kudikamo zahtjevnija i "lijepsa " igra i radi kao podmazana na mojoj konfi.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 15:26   #252
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam malo čitao po netu, nikada ta igra neće biti speglana, 70% ljudi misli da predugo rade na njoj i da nikada neće izaći.

Davno su mogli krenuti na steam, promocije, marketing, svi kažu, fali im para...

Pa što su po tom pitanju napravili? 2 puta godišnje daju 20% popusta na key?

Boje se navale da neće serveri izdržati? Ok, znači nisu spremni za izlazak igre.

Jedan korak naprijed, dva unazad rade, od 2014. očekujem nešto, ali koliko vidim, 7 mjeseci rada oni se bave zvukom...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 16:01   #253
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sinoc mi je palo na 24 u jednom trenutku. S tim da mi je sve na max. Igra je bugovita i neoptimizirana, kad rijese tehnikalije onda neka se prebace na peglanje gameplaya. Cod je kudikamo zahtjevnija i "lijepsa " igra i radi kao podmazana na mojoj konfi.
Pa sve ti je na max, naravno da ce past fps jako nisko jer je neoptimizirano. I ja sam na pocetku igra sve maxano, ali brzo shvatis da ako zelis igrati "kompetitivno", odnosno da u svakom trenu mozes uradit ono sto zelis, onda ne zelis igrat s maxanim settingsima.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam malo čitao po netu, nikada ta igra neće biti speglana, 70% ljudi misli da predugo rade na njoj i da nikada neće izaći.

Davno su mogli krenuti na steam, promocije, marketing, svi kažu, fali im para...

Pa što su po tom pitanju napravili? 2 puta godišnje daju 20% popusta na key?

Boje se navale da neće serveri izdržati? Ok, znači nisu spremni za izlazak igre.

Jedan korak naprijed, dva unazad rade, od 2014. očekujem nešto, ali koliko vidim, 7 mjeseci rada oni se bave zvukom...
Istina, predugo traje i igra je u tom "beta" stanju valjda 3-4 godina vec, ali ne mozes rec da nisu napredovali i maknuli se s mjesta, jer ako samo usporedis ovu godinu s proslom, masu je tu napretka bilo i optimizacija i novog contenta. Sad je samo pitanje zasto onda to "fali nam para" ne tacklaju drugacije. Po meni bi trebali prvo rijesit performance (+ bekend serveri) pa onda krenit s promocijama, jer dzaba ulazes u promociju kad ti 75% ljudi koji kupe igru ne moze ju igrat, a svi ovi strimeri sta ju igraju ce ju prestat igrat jer postaje repetitivna.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 16:07   #254
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sinoc mi je palo na 24 u jednom trenutku. S tim da mi je sve na max. Igra je bugovita i neoptimizirana, kad rijese tehnikalije onda neka se prebace na peglanje gameplaya. Cod je kudikamo zahtjevnija i "lijepsa " igra i radi kao podmazana na mojoj konfi.
Predlažem da slikaš settingse i situaciju u kojima padne na 24 pa im pošalješ na bug report...ako ne igraš na 4k to se ne bi trebalo nipošto događati.
Prije se to događalo, ali od 0.12 updatea afaik ne.

Čisto fyi - ako očekuješ da bude smooth kao CoD ili BF - to se apsolutno nikada neće dogoditi Igra može biti 110% gotova i neće runnat kao te igre.
Na CoD-u radi preko 500 developera.
Cijeli BattleState Games ima oko 100 zaposlenika, nisu svi developeri.

O iskustvu jednog i drugog teama da ne pričamo...a i Tarkov je (subjektivno) kompleksnija igra.

Tarkov nikada neće tehnički biti optimiziran kao CoD ili BF, nije realno očekivati tako nešto od indie igre. Nemojte se nadati tome.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam malo čitao po netu, nikada ta igra neće biti speglana, 70% ljudi misli da predugo rade na njoj i da nikada neće izaći.

Davno su mogli krenuti na steam, promocije, marketing, svi kažu, fali im para...

Pa što su po tom pitanju napravili? 2 puta godišnje daju 20% popusta na key?

Boje se navale da neće serveri izdržati? Ok, znači nisu spremni za izlazak igre.

Jedan korak naprijed, dva unazad rade, od 2014. očekujem nešto, ali koliko vidim, 7 mjeseci rada oni se bave zvukom...
"Svi kažu"

Pare su im najmanji problem, para imaju. Veći je problem borba sa skaliranjem teamova. Zapošljavanje u gaming devu je jako teško (odvratan posao). Još je teže dobiti kvalitetnog deva.
Bili su Russian-exclusive, sada zapošljavaju i remote work iz cijelog svijeta...računaj da te osobe treba onboardati...hrpetina posla.

Stoga, stavljanje ig