Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2012., 01:16   #31
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Što vam znači da je mobitel točno spor? Meni ne blokira prilikom ijedne funkcije koju posjeduje, dakle ni prilikom pisanja,surfanja,slikanja ili baratanja multimedijom. Jedina sporost je očito na pameti onima kojima 650mhz zvuči očito premalo u odnosu na nekoliko puta skuplju konkurenciju. Mobitel radi najnormalnije u zadacima koji su normalni za njega, barem meni - ali možda je problem u meni jer ne vrtim na mobitelu išta zahtjevno ili samo sam realan što očekivati od uredjaja za 945kn.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 02:13   #32
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Svakako je vazno biti realan jer ljudi cesto pljuju po mobitelima usporedjujuci ih sa uredjajima za koje rijetko tko moze izdvojiti novce. Sto se sporosti tice, meni najvise smeta kada sucelje nije fluidno, kada steka pri skrolanju i opceniti lag. Kolega koji ga je isprobao kaze da je osjetno manje fluidan u usporedbi s njegovim huawei u8650. Ekran hvali tko god ga je vidio, no steta ako rezolucija zaista jest prevelik zalogaj za hardver unutra.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 02:16   #33
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Ma meni je manje bitno jeli spor ili nije jer koristim sensation a ovoga bi poklonio curi da ima mail u pokretu itd. Uglavnom šteta ako ga nema u t centru jer mi istječe pretplata pa bi ga uzeo na produženje za male pare.
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 11:43   #34
eko1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: vinkovci
Postovi: 44
krivo sam napisao, u tele 2, ja nisam primjetio da je spor, web stranice otvara normalno ko i svi u njegovoj klasi, a što se tiče korištenja izbornika, nije mi ni najmanje zaštekao. Za 945 kn s 5 megapikselnom kamerom, 4.0 ekranom, i sasvim dovoljnim hardverom, mobitel je ok, nema tu nekog posebnog igranja po njemu samo osnovno, uključujuć gledanje videa, i mirna bosna.
eko1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 13:16   #35
NNikola
Premium
Moj komp
 
NNikola's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 44
evo baš sam si jutros uzeo jednog i na prvi pogleda sam zadovoljan sa mobitelom.
Sad još da skontam samo kako ga otključati i to je to
NNikola je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2012., 12:08   #36
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
Citiraj:
Autor NNikola Pregled postova
evo baš sam si jutros uzeo jednog i na prvi pogleda sam zadovoljan sa mobitelom.
Sad još da skontam samo kako ga otključati i to je to
Jesi li uspio?
Na netu nisam nista o tome nasao o otkljucavanju a bas mi se mob svidja
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2012., 22:01   #37
eko1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: vinkovci
Postovi: 44
eko1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 00:06   #38
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Rezolucija 360x640
Otkuda to ovi iz tele 2 izvukose odjednom. I jos ovi u recenziji da ne mogu provjerit
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2012., 07:02   #39
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pitanje za vlasnike:
- kako radi navigacija, npr. IGO po pitanju brzine, znam da mi je na nekim starim mobacima na cca 600MHz dosta stekalo, npr. HTC Hero.
- trajanje baterije kod stalno ukljucenog ekrana?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2012., 23:38   #40
pHISICAL
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 1
Pitanje za nekog tko ga koristi.

Jeli moze doticni imati skype na sebi? I jeli mu radi? Jer cuo sam da nemoze imati skyype na sebi, jeli to istina?
pHISICAL je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 15:15   #41
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Evo nakon par dana, moja iskustva s aparatom:
  • brzina IMHO zadovoljavajuća, brži i fluidnije sučelje od ženinog sonica 8650.
  • baterija kako tako, wifi je jako brzo potroši, ostalo još drži. Još sam u fazi isprobavanja i punjenja programima tako da ga punim svaki dan
  • Skype radi, samo bez videa. Također postoji problem (i na viberu isto) da zvuk izlazi samo na stražnji zvučnik. Iako i dosta drugih mobitela ima isti problem, ima neka patchirana verzija, ali to nisam isprobao.
  • Rootati se može bez nekih flashanja i sličnih gluposti. Meni uspjelo nakon ponešto prčkanja
  • Ekran je inače ok, meni bolji od spomenutog sonica, sonic ima neki čudan lag, toga na tele2fonu nema. Malo probija pozadinsko osvjetljenje, ali to je podnošljivo
  • Kamera iznenađujuće dobra, slike ispadaju čiso pristojne, s videom se nisam zamarao.
  • Uređaj kao da nema mogućnost kontrole osvjetljenja, nema opcije za "automatic brightness". Iako neki programi prikazuju da senzor postoji, npr. elixir:
    Code:
    Name:	CM3623 Light Sensor
    Vendor:	Capella
    Version:	1
    Resolution:	1.0 lux
    Maximum range:	10240.0 lux
    Minimum delay:	when data changes
    Power:	0.13 mA
  • Ovaj MTK CPU je malo neobičan (ili je slabo podržan). Nisam uspio skužiti na kojem taktu radi, niti jedan program tipa SetCPU ne radi s njim, kernel ne prikazuje ništa pametno u grani /sys/devices/system/cpu. Na marketu biti postoji samo jedan prog s kojim se može mijenjati takt: MTK CPU-Control. Čak možda i radi cijelo vrijeme na tih 650 Mhz, ne znam. Čak ni governor (obično ondemand) nije postavljen u kernelu. Vidim po nekim psotovima na netu da bi treba ići do 800 Mhz, ali upitno je koliko bi baterija izdržala.
  • Menu tipke su senzorske i ponekad u nekim programima ih treba malo dulje držati da uhvate što malo iritira. pogootovo mene jer mi je stari htc imao hardverske tipke.

Ono što me kopka je utor za drugi SIM koji je zatvoren nekom plastikom. Probao sam, ali baš se ne da lako skinuti da vidim da li ima kontakata ispod Jel probao netko to otvoriti?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 04:22   #42
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Yep, i ja sam ga uzeo. Ima svojih musica ali sve je vise manje receno i po meni mobitel je vrlo dobar value for money. Ekran i touch bez zamjerki. Brzina zadovoljavajuca, kamera dosta dobra, cak je i baterija OK s obzirom na specifikacije. Najvise mi smeta gore navedeni problem sa viberom i softverske tipke. Probao sam patchanu verziju skypea i radi ali viber mi je vazniji. Vjerojatno je moguce nekako softverski rijesiti audio routing ali nisam uspio naci kako. Na softverske tipke se jos navikavam. S jedne strane, treba ih malo dulje nego obicno stisnuti a s druge opet slucajno zapnem tu i tamo prstom i ode mi back/home. Ali sve u svemu zadovoljan sam mobitelom. Dosta muzike za malo para.

c-shadow kako si ga rootao? Link na kakve instrukcije?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 06:01   #43
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj: