Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2016., 18:54   #751
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
@mitra

Samo kratko:
Od kud si narucio?
Koliko dugo si cekao na isti?

Provjeri kameru ovih dana, ponajvise u low light uvjetima. Javi dojmove
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 19:05   #752
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Samo ukratko:

1. Grossoshop - 319€ sve zajedno me izaslo u trenutku dok je bio na akciji.
2. Cekao sam dva tjedna: Kina, Francuska, Austrija, Slovenija, Zagreb, Karlovac i zadnje odrediste Lika

Stvarno jos nisam nista stigao da ga dublje analiziram zbog flashanja romova, ovako nabrzinu jedan pored drugog mi4c i mi5s - novi je puno bolji u low light uvjetima.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2016., 08:57   #753
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Gledam dual sim i zapeo mi je za oko mi5s ali zar nema eu store sa garancijom itd. ??? Nego kemijanje preko 7 gora i 7mora?
vex je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 09:49   #754
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
[QUOTE=mitra;2982679
Ako imate nekih pitanja u vezi moba slobodono postavite. [/QUOTE]
Zanima me kamera. Ovo drugo mi je jasno da je brutala.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:29   #755
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da li tko ima ideju kako updateati Mi4 na noviji OS? Sad je na njemu 4.4.1 i ne ide dalje preko updatera. Skinio sam novi Miui8 preko official weba i pokušao updateati preko recoveryja, ali pukne na 50ak posto. Također, pokušao sam sa MiUpdater aplikacijom i recovery romom, ali javlja mismatch i ne prolazi update.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:31   #756
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Evo malo gledao Xiaomi Mi Mix:
Odličan mobitel, prebolesno izgleda, ali mu je kamera lošaaaaa....
šteta, nada sam se prelasku, ali morat ćemo pričekati još malo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:31   #757
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Moras prvo dici na 5.1 Kako bi se spojile particije pa onda mozes dalje

Sent from my X600 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:35   #758
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Moras prvo dici na 5.1 Kako bi se spojile particije pa onda mozes dalje

Sent from my X600 using Tapatalk
Evo vidi ovdje
http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?t=666

Sent from my X600 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 12:54   #759
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Za Redmi 3S korisnike sa onim problemom sa mrežama koji se mora rješavati preko service menija. Skužila sam da se app zove Testing, taj Testing je ustvari dio Settings-a. Tako da sam dodala na homescreen (koristim Nova launcher) shortcut na Testing activity tako da mi je sad prebacivanje na WCDMA brže nakon reboota. Možda još skinem nešto tipa Tasker-a da si automatiziram proces. Malo posla, al kad se sredi, trebalo bi biti super. Možda u međuvremenu i poprave taj bug ( not ).

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 16:37   #760
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Za ubuduće ako tko ima problem sa updateanjem Mi4:
Skinite prvo onaj prvi update 7.1xxx i updateajte preko moba direktno. Nakon toga mobitel sam skine novu verziju (trenutno 8.0.3 mislim) i instalira.
Nema potrebe za fastbootom ili pc-em.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2016., 17:24   #761
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Mi5s fotke u low light uvjetima.

Sinoć sam uslikao par slikica unutar stana, glavna akterica je mica Ara ako koga zanima.
Onda sam jutros oko 6h slikao s balkona, i sada prilikom povratka s pola.






фотохостинг бесплатно

I za kraj snimio sam jedan boombastičan video u fullhd rezoluciji.



Šta zaključiti....Fotke snimane u low light uvjetima nisu toliko lose, sto je mracnije to je slika nekako zrnastija, ja bi dao ocjenu neku solidnu trojku (gledano izmedju 1 i 5). Da može bolje to je sigurno ali npr mi4c jedva da je pokazivao macu na istim slikama i uvjetima tako da je to za mene odlican napredak.
Ali ugodno iznanadjenje je slikanje s blicom koji poprilicno izostri sliku.
Sad mozete sami da sudite, mob imam tek 24h tako da moram jos malo da ga isprobam

I samo da se nadovezem na fingerprint senzor, radi savršeno, niti jednom se nije desilo da ne moze otkljucati.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 28.10.2016. u 17:38.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 20:39   #762
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Nažalost još uvijek loše u odnosu na flagšipove.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2016., 22:58   #763
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Pozdrav..

Redmi Note 3 Pro kupljen preko tinydeal.. može li mi netko reći mogu li očekivati automatski update na miui 8 (i kada) ili najbolje da sam flešam 8icu. Obzirom da je ovo izgleda neki njihov ROM.

I gubim li s njihove strane jamstvo u slučaju samo flešanja? Bez roota.. jer daju 24 mj.jamstvo (slanje u chinu).

Tnx
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 20:24   #764
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Bilo bi lakše da si napisao koji sad ROM imaš gore... iako, vrlo je lako moguće da je gore sad neki njihov tampered rom i ne budeš dobio OTA za to.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 21:00   #765
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Nažalost još uvijek loše u odnosu na flagšipove.
htio si reći odlično za mob od 2 i pol soma kuna pogotovo kad se uzme u obzir performanse, ekran, buid quality, featuresi itd....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 00:17   #766
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
htio si reći odlično za mob od 2 i pol soma kuna pogotovo kad se uzme u obzir performanse, ekran, buid quality, featuresi itd....
Ne. To nikako nije odlično za mobitel od 2 i pol soma kuna.

@Mitro
Kako je sa romovima situacija na tvom mobu? Je li i tu treba prvo flešat 79 ROMova da se nađe pravi na kojemu sve radi ili je sve kako treba biti odma out of box?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 07:01   #767
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Kako nije, ima bolje performanse od s7 koji je duplo skuplji i jos 2 kartice i jos vecu bateriju
vex je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 09:42   #768
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Kako nije, ima bolje performanse od s7 koji je duplo skuplji i jos 2 kartice i jos vecu bateriju
Da duplo. Malo više od duplo skuplji.

Jedino di ga S7 šije je kamera.....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 09:54   #769
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Mi5s fotke u low light uvjetima.

Sinoć sam uslikao par slikica unutar stana, glavna akterica je mica Ara ako koga zanima.
Onda sam jutros oko 6h slikao s balkona, i sada prilikom povratka s pola.






фотохостинг бесплатно

I za kraj snimio sam jedan boombastičan video u fullhd rezoluciji.



Šta zaključiti....Fotke snimane u low light uvjetima nisu toliko lose, sto je mracnije to je slika nekako zrnastija, ja bi dao ocjenu neku solidnu trojku (gledano izmedju 1 i 5). Da može bolje to je sigurno ali npr mi4c jedva da je pokazivao macu na istim slikama i uvjetima tako da je to za mene odlican napredak.
Ali ugodno iznanadjenje je slikanje s blicom koji poprilicno izostri sliku.
Sad mozete sami da sudite, mob imam tek 24h tako da moram jos malo da ga isprobam

I samo da se nadovezem na fingerprint senzor, radi savršeno, niti jednom se nije desilo da ne moze otkljucati.
Solidne, s obzirom na ogromni potenijal te kamere koja je ugrađivana u Pixel/xl, očito je šaomiju slabija strana izrade softvera za kameru..
Inače ovaj senzor u Mi5s je vrhunski, a koje fotke radi, slobodno neg prošeće do pisanih rivjuova od google xl, fantazija..

Kinezi će još neko vrijeme pričekat da dostignu gigante u pravljenju softvera za kameru, imaju odličan hardver, al očito softverski ne znaju to sve ukomponirat da radi ko sat, trenutni primjer toga je, ova kamera u Mi5s, koja pršti od neiskorištenog potencijala..


Za neupućene..



The Xiaomi Mi 5s, just like the Google's Pixel flagships, comes with the new 12MP Sony IMX378 sensor. It is not very high resolution - 12.2MP - but it has 1.55µm pixels. Physically, it is a large sensor, too, 1/2.3", matching the Xperia Z series, which pumps out a lot more megapixels than the Mi 5s.

The new IMX378 sensor is an upgrade over the IMX377 used on the Nexus 5X, 6P and HTC 10. It now supports phase-detection autofocus, faster and better HDR processing, higher frame rate support for videos. The highlight of the new optimizations is the handling a big chunk of the image processing on-chip thus reducing the workload on the image signal processor (ISP). The latter helps for shooting and processing HDR photos much faster.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 10:41   #770
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Kako nije, ima bolje performanse od s7 koji je duplo skuplji i jos 2 kartice i jos vecu bateriju
Pa nitko ne dovodi u pitanje performanse ili bateriju, prica se o kameri tj. o softveru iste...
Iako, IMHO te "bolje performanse" su vidljive di tocno? U antuntunu? U svakodnevnim radnjama
mislim da se tesko primjeti razlika, osim ako ne pucas na neke milisekunde kako Brko kaze
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 12:11   #771
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Pa nitko ne dovodi u pitanje performanse ili bateriju, prica se o kameri tj. o softveru iste...
Brko se referirao na moj post gdje spominjem peformanse, build quality, ekran, featurese...
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Iako, IMHO te "bolje performanse" su vidljive di tocno? U antuntunu? U svakodnevnim radnjama
mislim da se tesko primjeti razlika, osim ako ne pucas na neke milisekunde kako Brko kaze
Primjeti se u zahtjevnijim igrama. Ali opet, to ne znači puno za nekoga.

Bottom line je - imaš mob koji je kvalitetno napravljen, ima vrlo dobar ekran, jake perfe, hrpu featuresa (fingerprint, dual sim itd itd) i vrlo solidnu kameru. Za 2 i pol soma kuna.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 12:32   #772
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Bottom line je - imaš mob koji je kvalitetno napravljen, ima vrlo dobar ekran, jake perfe, hrpu featuresa (fingerprint, dual sim itd itd) i vrlo solidnu kameru. Za 2 i pol soma kuna.
I dalje je to kinez bez podrške sa softverom punim bugova, tako da je 2500 kn prevelika cijena za bilo kojeg kineza koji službeno ne postoji u hr, a romove mu razvijaju nekekave grupice entuzijasta.
Imaš za 2200-2300 kn po trgovinama Huawei P8, flagship ispeglan do bola, čemu onda cifra od 2500 kn za Xiaomi Mi5?

Imam Mi4 i mobitel je odličan što se tiče izrade i specifikacija ali razno razni bugovi u softveru me nerviraju sve više.
Mislim da je vrijeme da se Xiaomi službeno predstavi i na drugim tržištima te otvori svoja zastupništa i počne pružati podršku kako spada.
Do tada je to samo kinez, malo bolji od onih no name ali nikako vrijedan davanja 2500 kn.
Oni Redmi modeli po 1000 kn imaju smisla, ali za flagshipove se Xiaomi još mora naraditi.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 12:44   #773
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
I dalje je to kinez bez podrške sa softverom punim bugova, tako da je 2500 kn prevelika cijena za bilo kojeg kineza koji službeno ne postoji u hr, a romove mu razvijaju nekekave grupice entuzijasta.
Imaš za 2200-2300 kn po trgovinama Huawei P8, flagship ispeglan do bola, čemu onda cifra od 2500 kn za Xiaomi Mi5?

Imam Mi4 i mobitel je odličan što se tiče izrade i specifikacija ali razno razni bugovi u softveru me nerviraju sve više.
Mislim da je vrijeme da se Xiaomi službeno predstavi i na drugim tržištima te otvori svoja zastupništa i počne pružati podršku kako spada.
Do tada je to samo kinez, malo bolji od onih no name ali nikako vrijedan davanja 2500 kn.
Oni Redmi modeli po 1000 kn imaju smisla, ali za flagshipove se Xiaomi još mora naraditi.
Seri po njemu kolko hoćeš a naveo si valjda jedini huaveji koji ima nekih većih problema...moj radi ko urica na službenom romu...
P8 je koplje ispod Mi5s po svemu...kad je ono izašao?
Najlakše je iskrcat malo bogatstvo za "brendani" mob i seruckat po nekim best buy modelima...DA bio se opravdalo vlastito "ulaganje". Ako nemaš love ko dreka brijem da ti srce stane svaki put kad provjeravaš jel si ponio mob iz birca ili je ostao na stolu...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 12:53   #774
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Za cijenu od 2300kn ja mislim da je Mi5s odlican mob, sve ima super karakteristike osim kamere koja je ok.
Kamera nije dramaticno losa ili sta li ga ja znam, ja sam inace picajzla sto se tice kvalitete slikcia i ove slike sto radi mi5s zadovoljava moje potrebe.
I ocekujem da ce sa svakim updejtom i kamera biti bolja ako vec ima isti hardware mislim da se sa softwareom moze malo podici kvaliteta.
Moj mob je dosao s Kineskim romom, prebacio sam ga na EU weekly rom i sve mi radi...ama bas sve, nema bugova, nema force close, signal 4G pun, kvaliteta poziva super, wifi radi, hotspot radi, senzor za prst brz ko munja, baterija drzi...
i ne razumijem ljude koji mi govore o nekim bugovima na romovima, kroz moje ruke je prosao redmi 2, mi4c i sada mi5s i niti na jednom nisam imao probleme koje je kolega opisao kao "softverom punim bugova,".
Ako imate jos pitanja....tu sam
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 13:02   #775
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Najlakše je iskrcat malo bogatstvo za "brendani" mob i seruckat po nekim best buy modelima...DA bio se opravdalo vlastito "ulaganje".
Lupetaš po običaju, Mi5 je daleko od bilo kakvog bestbuya, to je telefon naručen iz kine, bez podrške i servisa.
Čak bi rekao da će ga prije kupiti baš oni koji imaju novca na bacanje jer se igraju s narudžbama telefona iz kine koji nemaju garanciju.
To je ludost, davati 2500 kn tako na slijepo.

Xiaomi se treba držati telefona do 1000-1500 kn, ne možeš nabacat skupe spec. u telefon i reći da ti sad imaš flagship, flagshipov softver mora biti ispeglan do najmanjeg detalja, to ovi u Xiaomiju ne poznaju jer za njih Europa kao kontinent ne postoji, o čemu onda više pričati?

I da, P8 je 100x bolja kupnja jer taj telefon zaista i postoji na ovom tržištu, imaš podršku i servis, a softver mu izrađuje firma koja je i napravila telefon.
Uopće nema veze kad je izašao kad je svejedno bolji telefon, a još je jeftiniji.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 13:32   #776
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Beating the dead horse. Na to se svela ova tema.

Ja se slažem da je davati 2500kn za kineza koji nema garu ni servis (ako se grosso ne računa?) ludost. I za to definitivno moraš imati viška novca na raspolaganju, jer pljunut toliki novac odjednom rijetko tko može. Radije si onda čovjek uzme S7 sa njuške za soma kn više sa garom i sa 1000 svjetlosnih godina boljom softverskom podrškom.

Xiaomi ima super entry-level modele sa jako dobrih hardwerom za male novce. Ali softver je uvijek bio i vjerojatno će još dugo biti - govno. A to nema nikakve veze sa "nepostojanjem" Europe kao kontinenta. Isti softver koristimo i mi i Kinezi, jer tako i tako je naš "EU ROM" ustvari kineski očišćen od kineskog smeća.

Možda je nekome ok dati 2500kn za kineza bez gare, ali molim vas nemojte ga uspoređivati sa brendiranim flagshipovima jer jednostavno nisu u istoj kategoriji, upravo zbog lošeg softvera/loše softverske podrške. Netko je gore rekao kako se nada da će kroz update Xiaomi popraviti kvalitetu kamere. Sorry to disappoint you, ali Xiaomi nikad ne popravlja bitne buggove ili poboljšava softver na bitan način.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 14:00   #777
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Takodjer sam misljenja da je Mi5S odlican mob tj. bolje receno odlican HW upakiran u lijep dizajn sa kvalitetnom izradom. Ali nazalost isto tako se slazem da je sa softverske strane "zakinut", da ne pricam o garanciji i podrsci... Uostalom kolegica je iznad malo opsirnije rekla i ja se slazem u potpunosti...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 14:03   #778
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
nove zabave s redmi 3s (one prijasnje se naravno ponavljaju....)
prvo je senzor za automatsko osvjetljenje zaslona prestao radit, a onda sam skuzio da je i ziroskop prestao radit... nije htio okretati ekran u nijednoj aplikaciji... srecom, nisu krepali, restart mobitela je to rijesio... nakon restarta, mob prikazuje da je 9.00h i pali se alarm , tek nakon 15-20 sekundi se odblesirava i prikazuje 14.00h . imam osjecaj da sam dobio najveci limun od moba u ovoj temi
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 14:27   #779
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Da na grossoshop sam uzeo i kazu 2 god garancije da ima.

Čitajući ovaj thread stječem dojam da jedino entry level xiaomi mobachi imaju poteškoće.
I meni je neizmjerno žao zbog toga jer shvacam da useri zele za pristojne novce imati skroz funkcionala mob ali moje iskustvo s njima je drugacije.
Imao sam entry level redmi 2, medium level mi4c i sada gdje da stavim mi5s, med+? Svaki mob sam me je savrseno sluzio i nisam imao niti jedan bug tako da je neznam o cemu govoriti kada kazete da xiaomi ne ispravlja bugove.

I prije nego sam presao na Xiaomije, koristio sam i Samsunge, LG, Sony, HTC....i kada usporedim njihove softwere sa ovim na Xiaomiju ne vidim neku razliku.
U mom slučaju svi su radili ono za što su dizajnirani.
Svi ovi gore jači mobachi sto sam rekao svi su bili prenatrpani bloatwareom kojeg sam micao tako da sam instalirao custom romove.
Ja sam takav user da sam svaki mob do sada peglao s custom romom i za mene ne postoji niti jedan savrsen
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 31.10.2016. u 15:11.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2016., 15:17   #780
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Lupetaš po običaju.......
I da, P8 je 100x bolja kupnja jer taj telefon zaista i postoji na ovom tržištu, imaš podršku i servis, a softver mu izrađuje firma koja je i napravila telefon.
Uopće nema veze kad je izašao kad je svejedno bolji telefon, a još je jeftiniji.
Odlično je govoriti čiji je bolji i veći, ali ajmo sad malo definirati stvari:
Samsung:
- Galaxy Note 7 eksplodira - ako te ubije, jebi ga, ako nije, vrati ga.
- Galaxy S7 - zadnji software update u 60% modela diže Android OS loop, koji draina bateriju za 5 sati, da ne spominjem ostale probleme (http://www.gsmarena.com/newscomm-18343.php, tu imamo neke od "dojmova").

LG:
- LG G5 - magnific overnight battery drain, traje već od izlaska mobitela, hvala bogu, LG ga popravlja još uvik, taman dok izađe G7
- LG V20 - touch issues sa second screenom. to valjda dolazi dok poprave G5

Ajmo za kraj viditi Huawei P8, koji je bolji telefon i ima normalan support:
- njegovi famozni wifi problem, koji je ispravija tip sa xda, a ne huawei (hvala bogu na službenom supportu, pa su uzeli njegov fix i podijelili ga, čoviku ni pare dali ni pare nudili), huawei P8 lite još ima taj problem.
- bluetooth problem: radi sa jako malim brojem bluetooth devicea, rješenje root
- ne zaboravimo, ima i on svoj battery drain, analiza se gleda odakle se mobitel grije točno, pa na temelju toga možeš naći fix na, pogodite, xda, jer huawei čeka da mu dođu developeri valjda iz LG-a



Uglavnom, da ne duljim dalje, Xiaomi je nesavršen, hvala bogu, redmi 3s na ovom forumu je savršen primjer da se može zalomiti pokvareni plod, ali velika većina uređaja im radi savršeno (osobno imao, Redmi 1, Redmi 2s, MI3, Mi4, Mi4c, Redmi 3 pro, Redmi Note 2), jedino sam imao problem sa Mi3 sa notifikacijama, i, da ne povjerujete, stigao fix službenim putem..

Svi su uređajiod gore navedenih firmi rađeni u kini (neki u koreji), i svima su developeri iz tih istih zemalja, ne bi vjerovali (i sam tražio posao tamo, pa dobio službeni odgovor).

Što se garancije tiče, svi kupujemo većinom iz grossoshopa, a oni garantiraju da će mobitel biti popravljen.
trebat će malo duže, kažete? Uopće nisam čekao Xperiu z3 compact 2 mjeseca da mi zamijene ekran....
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 31.10.2016. u 15:25.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na