Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2007., 13:37   #1
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Savjeti za vodeno

trebam savjete za vodeno hladenje. znam da ima puno postova, i sve sam prosao. no ipak bi volio cuti vase savjete za svoj slucaj

imam tri ideje kako, no volio bi cuti kaj je bolje i zasto.

prvi primjer je sve u seriji



drugi je cpu a grafe u seriji



treci je sve splitano sa y razdjelnicima



zanima me dali bi T nastavci bitno smanjili protok vode?

dali je korisno i preporucljivo staviti odusak, rekli bi pipu na sistem?

savjet di ima tih prikljucaka za kupiti (pipa, T ili Y razdjelnici itd)...shopovi za ljubimce-ribe ili...

puno hvala
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 17:21   #2
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
U mojem slucaju se grafa pregrijavala dok je bila odijeljena T komadima od ostatka sistema. Sad je sve u jednoj liniji i radi just fine.
Sava css je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2007., 17:44   #3
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
samo spoji u seriju i to je to.
odusak ti ne treba, spremnik sluzi za 'hvatanje' zraka i ekspanziju,
(nikada ga ne napunis do vrha, vec ostavis malo zraka pri vrhu,
makar te to ne bi trebalo brinuti previse)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 21:03   #4
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
tom ri je rekao sve...

šta se tiče T nastavaka, L zavoja i uvodnica. izbjegavati u širokom luku...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 15:08   #5
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
jos pitanja


kako spojiti pumpu na struju? da radi stalno? da se pali zajedno sa kompom, a isto tako i gasi? vanjski prekidac da sam palim gasim, ili spojiti na struju kompa (ploca, napajanje)?

smetali li radijator na kucistu, iznad svih komponenti vodenog u horizontalnom polozaju?

koliko ventilatora (iz necijeg iskustva) treba za magic cool 3 radijator? hoce li dva ili mozda cak jedan biti dovoljan za hladenje?


eto...fala...radi se punom parom...i sve mi se vise svida...vodeni pristup...ako bu tako dobro hladilo kako izgleda...prava kirurska cistoca. bez zica kablovinja i slicnog. bas me zanima..
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 15:49   #6
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
hm za cpu + 2x 8800gtx @ sli, ja bi stavio 3 venta. kaj se tiče paljenja pumpe imas vise neg odličnih pupi koje rade na 12v a imaš tu negdje na forumu i shemu releja za paljenje 220v pumpe...
Nebi li rezervoar s odušnikom trebal bit najviša točka vodenog hlađenja?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 16:26   #7
Darth Wader
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 14
kupi Reserator ver.1 ili ver.2 i skrati si muke kemijanja i spaljivanja skupih dijelova, kad si moga kupit dvi 8800 gtx valjda imas jos 1500 kn za reserator 1...imas kupit u chipoteke prekidac 220V s okidanje na 12V...12V spojis na molex u kompu i kad upalis komp na molex dodje stuja i upali sklopku na 220V i upali se pumpa vode.
Darth Wader je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 16:47   #8
origigi
Premium
 
origigi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Darth Wader Pregled postova
kupi Reserator ver.1 ili ver.2 i skrati si muke kemijanja i spaljivanja skupih dijelova, kad si moga kupit dvi 8800 gtx valjda imas jos 1500 kn za reserator 1...imas kupit u chipoteke prekidac 220V s okidanje na 12V...12V spojis na molex u kompu i kad upalis komp na molex dodje stuja i upali sklopku na 220V i upali se pumpa vode.
Reserator 1 i 2 je čisto sranje od vodenog.
origigi je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 17:11   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor origigi Pregled postova
Reserator 1 i 2 je čisto sranje od vodenog.
Ti si ga kao probao, mos mislit....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 18:35   #10
origigi
Premium
 
origigi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere
Postovi: 86
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ti si ga kao probao, mos mislit....
Nisam ga probao,znam iz iskustva drugih usera,ima preslabu pumpu.Ali za 1500kn se može odlično vodeno složit u ek waterblocksa.S Reseratorom 1
se procesor ne može baš puno clockat,on je zamjena za zračno,ali je zato tih.
origigi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2007., 19:02   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Evo ti jedna usporedba o misljenjima nekog ko je imao recimo kontakt sa Reseratorom i jednog koji je "cuo". Obrati paznju na 3 i 4 post.

http://forum.links.hr/viewtopic.php?t=11314

Vidi, to hladjenje moze imati dobre i lose strane, kako za koga, ali doc ovdje na forum i napisati "sranje" to ne stoji. Nemoj vodit daljnju raspravu jer nema potrebe. Nismo ga ni ja ni ti probali , a culi smo 100 prica. Ok.

@Gradjanin, mislim da je negdje u sticky objasnjeno kako naprevit relej da se pumpa ukljucuje kod paljenja kompa, dao bi link al sam lijen trazit. jbga.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 19:37   #12
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Je.. u stickiu je objašnjeno... al se nekima neda malo potražiti... jel? ( ovo nejde tebe nino , ni Hipera type R )



Par, klikova....

Al evo, da se miš ne izmuči za ta 3 klika, Vidi, vidi, vidi, vidi. Tu, tu, tu, tu.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 20:07   #13
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ah, smetnuo sam s uma najvaznije. opisat kaj imam. eh pametii

pumpa je laing 1+..znaci pripremljena za pc. no dali da vucem 24/7 struju, dali da je pc pali gasi kad ga palim. to je bilo pitanje.

hoce li biti problema ako je spojim na hmmm recimo vent prikljucak na ploci, ili direktno na molex..pa kad se upali picek pocne cuclat. no, nekako mi pada na pamet, da ako ugasim picek, odma se time gasi i pumpa, a proc ili kartica su jos vruciiii...to ti mene mucii

trebam li relej mozda? uglavnom, kako sa strujom i pumpom


btw...cak ni xt nije problem. i zamalo sam kupio kit, stavio i gotovo. no, da sam ti iskren. uzelo me. jako. vateni stapic i poliranje svakog chipa gtxcice..pa mjerkanje crijeva. pa slikanje dio po dio. ee rista, naprosto uzivam. gradim si svog srebrnog letacha, odmaram zivce i brijem si svoje. to mi nikakav reserator nemoze dati

Zadnje izmijenjeno od: Gradjanin. 13.11.2007. u 20:18.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 20:51   #14
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Šta tu ima bit vruće? šta prije dok je sve bilo na zračnom ? O_o, na matičnu ti ide senzor za mjerenje okretaja pumpe, a molex je struja za pumpu.

Dok se pc upali, pumpa se pali kakvih 2sek kasnije, ima delay u elektronici.

Daj objasni šta gornji post treba značit; ništ se ne skuži....

Zadnje izmijenjeno od: Juggernaut. 13.11.2007. u 20:55. Razlog: Zaboravio...
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 07:35   #15
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor jugeernaut Pregled postova
Šta tu ima bit vruće? šta prije dok je sve bilo na zračnom ? O_o, na matičnu ti ide senzor za mjerenje okretaja pumpe, a molex je struja za pumpu.

Dok se pc upali, pumpa se pali kakvih 2sek kasnije, ima delay u elektronici.

Daj objasni šta gornji post treba značit; ništ se ne skuži....

ma skuzio sam kako sve to radi. nisam obratio paznju na prikljucke sa pumpe. oni su mi sve rekli kako i gdje spajam. i da, fakat sam si zabrijao. zracno je puno jace zagrijano a ventovi se isto gase s kompom. eh i taj alkohol.

'fala svima na savjetima. nadam se da bu' uskoro gotovo. Osoblje, molim za sve...na moj racun


ovo drugo...neznam kaj ne kuzis?

dio o mom neznanju oko pumpe ili dio o mom veselju oko sklapanja vodenog hladenja



i jos jedno pitanje..nekako me kopka a nemogu iskopati odgovor. dali moram stavljati pastu na chipove rama i fat chip na grafickoj kartici. uz blokove, dobio sam termalne, reci cu, podmetace. rade na principu samoljepljenja na blok. no, treba li uz njih i pasta. u uputama se to ne spominje. svi opisi slaganja nemaju to jasno naglaseno. ono, da nebi bilo...thx
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 08:13   #16
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
One termalne naljepnice ti idu na fetove, 12komada. Pasta ide na: GPU, memu, i sve ostalo kaj se dotiče s blokom. Samo na Fetove idu te naljepnice.

ma nee, nisam skužio, nabrzaka je napisano, par puta trea pročitat da se skuži di, šta, ko...
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 09:02   #17
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor jugeernaut Pregled postova
One termalne naljepnice ti idu na fetove, 12komada. Pasta ide na: GPU, memu, i sve ostalo kaj se dotiče s blokom. Samo na Fetove idu te naljepnice.

ma kad ne gledam. lijepo ima na zalmanovoj stranici: video for instalejshn. termalne naljepnice na sve, samo na gpu pasta i to je to.
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 09:21   #18
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
ma kad ne gledam. lijepo ima na zalmanovoj stranici: video for instalejshn. termalne naljepnice na sve, samo na gpu pasta i to je to.
ROFL ja reko da pitaš za EKw GPU blok. Napiši prije koje su komponente u sistemu .
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 15:22   #19
Darth Wader
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 14
Citiraj:
Autor origigi Pregled postova
Reserator 1 i 2 je čisto sranje od vodenog.
Ako Reserator 2 hladi CPU Intel 6750, MBO Blitz Extrem, grafulja nazalost jos nema vodeno jer za 2900 xt nije lako nac blok al trudim se (ako neko zna kako do Cool masterovog ili nekog slicnog neka se javi), i to sve skupa zapakirano u Xazeru III, a temp ne prelazi 27 dok igram igre u sobi koja je u prosjeku na 20 stupnjeva... neznam sta bi mu zamjerio osim cijene
Darth Wader je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2007., 15:29   #20
origigi
Premium
 
origigi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Darth Wader Pregled postova
Ako Reserator 2 hladi CPU Intel 6750, MBO Blitz Extrem, grafulja nazalost jos nema vodeno jer za 2900 xt nije lako nac blok al trudim se (ako neko zna kako do Cool masterovog ili nekog slicnog neka se javi), i to sve skupa zapakirano u Xazeru III, a temp ne prelazi 27 dok igram igre u sobi koja je u prosjeku na 20 stupnjeva... neznam sta bi mu zamjerio osim cijene
Jesi kolokao proc?
origigi je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 08:44   #21
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ako je kakva razlika izmedu reseratora i diy-a, to je u kolicini prostora. meni ce samo radijator stajati vani, no biti ce na vrhu kucista, te ce pocici cijelo kuciste za 7cm, dok reserator moras imati negdje pored kompa. uglavnom, ja nemam mjesta za njegovo smjestanje-komp pod stolom, pa mi ta solucija i nije ergonomska.

kaj se tice posla, ok, reserator KAO samo prikljucis. no ipak moras skinut maticnu pa provlacit cijevi bla bla, uglavnom posla ko i u diy varijanti. pogotovo kaj reserator nema serijski blokove za gtx, niti za sli, pa je time ugradnja jos i slozenija.

znaci, osim serijski odredenog izgleda, nekako nista ne dobivas na laksoj ugradnji. a pogotovo ne na cijeni. a ni testovi nisu neki.

jedino je sada xt dobio dobre ocjene, no za over3k kuna+1000kn blokovi sli gtx nekako i mora dobro hladiti....mene smrzne sam pogled na cijenu...di nece smrznut onda i proc hehe
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na