Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2007., 08:57   #1
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Mala pomoć oko slaganja kompa

Ovak , složil sma konfu i sve (valjda )
isad kad stavim cd od xp-a ne pokrene se instalacija, stavil sam dvd kao first boot device i ništa. Ispisuje mi sljedeče "Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and pres a key. "
Neznam kaj da probam; ful sam pospan nisam ni išo spavat noćas, jer sa mto slagal
Dal sam dobro spojio hdd, radi se o s ata seagate 320 gb , ja sam ga spojio na s ata 1 utor (asus P5B deluxe broadwater), dal treba jumpere premještat?

DOMY: Piše se pomoć, a ne pomoč. Nekome ćeš iskopati oči...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 16.03.2007. u 10:59.
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 09:05   #2
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Nemreš nikaj mehanički krivo spojiti!

Si pogledao u Biosu dali ti je Primary Master HDD, a CD-ROM recimo Secundary Master? Mada mislim da nebi smjelo tu imati nikakvnih problema!

Probaj posuditi od nekog drugi CD! Možda je do CD-a problem!

Stvarno sumnjam da si HardWare-ski nekaj fulao, da i jesi fulao, nebi se to manifestiralo kao nemogučnost pokretanja boot CD-a!

PS: ATA disk nije moguće piknuti u SATA utor (fizički ne izvedivo)!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2007., 09:07   #3
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
al je fulao podforum....
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 09:11   #4
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Nemreš nikaj mehanički krivo spojiti!

Si pogledao u Biosu dali ti je Primary Master HDD, a CD-ROM recimo Secundary Master? Mada mislim da nebi smjelo tu imati nikakvnih problema!

Probaj posuditi od nekog drugi CD! Možda je do CD-a problem!

Stvarno sumnjam da si HardWare-ski nekaj fulao, da i jesi fulao, nebi se to manifestiralo kao nemogučnost pokretanja boot CD-a!

PS: ATA disk nije moguće piknuti u SATA utor (fizički ne izvedivo)!
CD radi u starom kompu, odma ga pokrene.
Sad ovo za master neznam jer sam dvd rw spojio preko IDE kabla, a hd preko ata, onaj uski konektor (imam ih bar 6 na ploči)
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 09:44   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Budući da ta tvoja ploča, a i velika većina novih LGA-775 ploča nemaju IDE kontroler u samom chipsetu nego je to izvedeno preko third party kontrolera (najčešće JMicron), provjeri je li dotični kontroler uključen u BIOS-u.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 10:01   #6
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Daj mi reci pod kaj da gledam ?
Jer mi nije zgodno svako malo preštekavat kablove i palit gasit (imam samo jedan monitor )
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 10:22   #7
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Prvojeri prvo jel si dobro spojio DVD rom, pogledaj dal ga vidis u biosu
Provjeri jel ti je windows CD bootabilni (ak imas origigi windoze onda mora biti, a ak nemas...)
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 10:44   #8
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
DVD je spojen, jaga i označim u biosu (piše mu točan naziv) kao prvi boot device, cd od xpa je bootabilan jer sam na starom kompu par puta podizal sa njega na novo .
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 10:47   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Brijem da nešto krivo radiš... Ajd poslikaj postavke u BIOS-u koje se tiču bootanja i uređaja...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 10:57   #10
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Nemogu slikat, imam jedino mob sa kamerom 640 x to se niš neče vidit
A kaj imam radit, trebal bi stavit cd i on da ga pokrene kod restarta, a ništa, i velim prvi boot device mi je dvdrw pionner u koji mečem disk, 2 boot mi je hdd seagate, 3 je floppy.
Opet stavim cd od xp-a i on mi ga automatski pokrene; e sad jel ima kakve veze jer su ti xp valjda prvi koji su izašli, a možda za komp trebaju 64 bitni ?
Poggiali je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2007., 11:01   #11
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nema to veze, CD koji je bootabilan se mora bootati da je ne znam kakav OS na njemu... Slikaj mobom, ali umiri ruku, valjda će se vidjeti nešto.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 11:05   #12
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
dvdrw pionner
U tom grmu lezi zec!!!

Dam se kladiti da glupi pioneer nece citat CD jer je CD znj firme, te je malko ogreban il kaj vec.

Probaj si preprziti CD na novi po mogucnosti verbatin CD na sporoj brzini pa ondak probaj s instalacijom.

PS: e su ti mashinu slagali u Linxu i e su ti oni preporucili Pioneer?????
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 11:54   #13
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Joj, nebi reko da sad najednom pioneer ne očitava, jer je izvađen iz starog kompa; 110 bk, komp sam si ja doma složil, a komponente su od svikud
CD je od traxdate onaj crni.
E da , još sam probal napravit bootabilnu disketu, i lol pokrene bootanje kad ono piše windows millenium, a u xp-u sam ju napravio
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 15:16   #14
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
KnezTame: Ne može se botabilni CD od windowsa pržiti na manjoj brzini on baš mora bit na najvecoj
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 15:23   #15
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
@Olymp
ajd to nisam znal, pa ak ti tak velish valjda je

enivej mislil sam kak obicno Pioneer ima problema s citanjem CDja losije kvalitete te ostecenih, da mu je u tom problem, al on veli da nema sanse pa valjda nie, nit treba przit CD.

Ja neam vise ideja kaj bi moglo biti...

EDIT: Wezano uz bootabilnu disketu, za bootanje Windows XP-a prek diskete, ti trebaju 4 komada, a i programcic na win cdju koji ti ih napravi, tak da neznam kak si mogo iskemijat mileniuma iz XP-a???
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo

Zadnje izmijenjeno od: KnezTame. 16.03.2007. u 15:35.
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 15:29   #16
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Olymp Pregled postova
KnezTame: Ne može se botabilni CD od windowsa pržiti na manjoj brzini on baš mora bit na najvecoj
Nemoj...

Citiraj:
EDIT: Wezano uz bootabilnu disketu, za bootanje Windows XP-a prek diskete, ti trebaju 4 komada, a i programcic na win cdju koji ti ih napravi, tak da neznam kak si mogo iskemijat mileniuma iz XP-a???
6 komada.

Kad formatiraš disketu i staviš da ti bude bootabilna, XP na nju prebaci startup datoteke od Windowsa ME...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 20:21   #17
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Evo da se 1000% uvjerim, ja sam i teac-a prebacil u novi komp i opet niš.
Ovo kaj se tiče bootabilne diskete, to sam išo u my computer> format> create ms dos startup disk (to sam nekja na uputstvima od matične pročital) Neznam više kaj da napravim, sa pajserom da ga popravim , uvjek ja moram imat neko sranye
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 20:54   #18
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
ma to ti je ziher do cd-a,ajd probaj druge windowse posudit od nekog pa da se ta mogucnost otkloni a i probaj zamjenit kabel od dvd-a...
još mi se mota jedna stvar po glavi ako ti dođe do onog dijela kad piše pritisni bilo koju tipku za boot pa on tebi ide u win umjesto boota onda probaj drugu tipkovnicu(kužiš kaj hocu reci)
reespect je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 21:00   #19
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Kak , pa nejde nikam ,k ad izbaci poruku, tak stane dalje nema

A lza probu sam stavil cd u stari komp i kod restarta mi je pokrenuo xp, pa nek ide sve kvragu, zakaj bi bilo jednostavno kad može komplicirano
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 23:15   #20
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ma Pioneer nije kriv, ja ga imam i savršen je. Tih, brz, i čita sve i svašta (nikad nisam imao problema)!

Još jedna solucija, ali teško izvediva

Ako imaš slučajno Boot Disketu od Windows 98, stavi je u komp i došel buš u DOS od tih Windowsa ali... Sve komande su ti zahebane (raspored tipki) i namučil buš se da dođeš u CD i upišeš install! Ja sam na taj način formatiral i snimal WindowsXP kad je tek izašao jer nisam tad još znao za "Boot From CD" Znam da je ovo već extrem help ali ako pomogne super, ja sam na taj način desetak puta reinstalirao windowse
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 23:27   #21
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Nemam nikakvu boot disketu , imam 2 prazne doma
evo ovak, nekaj novo sma otkril,

Stavil sam u boot opcijama
Quick boot > disabled
Full screen logo > disabled
reinstal i pokaže mi se boot ekran, pa dolje piše pres <ESC> to boot... i odborjava 10 sec
stisnem ja ESC jedan beep se čuje i opet ona poruka "Reboot and Select proper Boot device or insert boot media in selected boot device and pres a key. "

ZAtim se sjetio da probam od ploče stavt cd, i vidi vraga on se pokrene i dobim sljedeče : "Welcome to asus motherboard make disk for DOS menu"
a) Make Intel ICH 8 32 bit AHCI/RAID driver disk
b) - || - 64 bit - || -
c) JMIcron JMB 36 X 32 bit AHCI/RAID Driver
d) - || - 64 bit - || -
e) JMicron 32 bit Vista AHCI/RAID driver
f) - || - 64 bit - || -
g) Free DOS Command Prompt

I sad uopče neznam čemu to služi

stisnem g) i izbaci mi ono C:\> tak neš
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 23:51   #22
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
E, i sad tu upiši d:\ (ili koji ti je već CD-ROM). On bu ti ušel u cd-rom (naravno Windows mora biti unutra) i onda napiši DIR (služi za pregled cd-a), nakon toga vidi kak se zove .exe file s windows CD-a i upiši to ime te klikni enter (mislim da tražiš file install.exe ili setup.exe)!

Ako su ti tipke zbrčkane onda ti je dvotočka negdje na Č ili Ć, a backslasha se ne sječam (također traži među palatalima)!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 23:54   #23
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
aha, e sad ak stavim d: da je dvd, onda neču moč podjelit disk n c: i d:?

nije tak bed skužit di su tipke ak sti snem dvotočku a izbaci > onda znači da je na > dvotočka
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 23:58   #24
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Dvotočka je SHIFT+Č a \ je WINKEY+Ž.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 00:03   #25
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ti u DOS-u ne namještaš gdje ti je DVD/CD, to ti je već određeno otkako si spojio komponente u komp! Znači moraš skužiti kojem slovu je dodjeljen DVD/CD te uči u njega i napisati ime .exe file-a (bez .exe) koji je zaslužan za pokretanje instalacije windowsa, sve file-ove na cd-u možeš viditi tako da napišeš dir i pukneš enter!

Evo meni je također, otkako sam prešao na SATA HDD, DVD-ROM na d:\ dok mi je druga particija diska na žalost na e:\ (ne znam kako to ispraviti)! Ali kad se navikenš nemaš frke!

Ovaj postupak je znači isti kao onaj koji sam ti predložio sa BootDiesketom od Win98! Ako si ikada instalirao Win98 onda se sjeti kak je to išlo te primjeni isti taj postupak ovdje!

EDIT: Stvarno sorry kaj nemrem biti precizniji i više ti pomoć jer stvarno je bilo davno kada sam zadnje na taj način nekaj radio! Pošto vidim da imaš 2 kompa (na netu si) onda si odi na Help&Support od Windowsa i upiši DOS, možda ti to malo pomogne!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 00:20   #26
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
E di sam ja 98 bio, ja sa mtek počeo sa milleniumom
Probal sam sve ui onom dosu, i poruka je uvjek jedna "Out of Memory Error"
nije na d: nije na e:
dir ne vrijedi čak ni za c:
Stvarno ivše nemam ideje ,dal da pokrenem neki od onih procesa od a) do f) ?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 00:29   #27
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Oni ostali procesi mislim da nisu bitni! C disk ti niti nemre prepoznati ako HDD nije nikad formatiran!

Sječam se da je kolega Blablu pisao kako je on imao nekih problema sa pokvarenim kablom za optiku (DVD/CD) ak se ne varam, možda i ti imaš neki takav problem pa te zahebava!

Probaj još u BIOS-u kompletno maknuti 2. i 3. Boot Device i ostaviti samo 1. Boot Device CD-ROM! Možda nekim čudom uspije, stvarno nisam nikad čuo za takve probleme kakve ti proživljavaš!

Ajd kolega sretno, ja idem spavati, nadam se da buš uspjel sve srediti do kad se probudim

Laku noć svima!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 01:23   #28
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Hehe, ono kaj sam reko da kad stavim od matične cd, pa mi počne izbacivat u tom momentu stisnem f5 i dobim neki drugi meni , e to kraj c: stavim dir i on mi izbaci sadržaj cd-a lol, znači dvd rom mu je pod c: , na to stavim xp cd i dir i za njega mi samo napiše da ima jedan fajl neznam kolko velik, al nemogu vidit sadržaj. Install.exe neprima, ni setup.exe. Da izvadimm hdd i dam nekom da ga proba formatirat ? več sam očajan, nikak da isprobam kaj sam kupil

PS jumper na hdd-u je stavljen na - limit to1.5 gb/s operation
a ako se makne je 3 gb/s operation.
Kak treba bit?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 02:43   #29
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Buduči da mi nije engleski jači neznam dla ovaj lik ima isti problem ko i ja ,
http://forums.pureoverclock.com/showthread.php?t=865 nisam skužil koje je savjete dobil ?

i ma još http://forums.pureoverclock.com/show...p?threadid=777

očito nekaj sa asusom ne valja
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 07:05   #30
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Najbolji savjet koji ti mogu dati - ostavi se ćorava posla i nađi nekog iskusnijeg tko će ti sve instalirati. Imaš valjda nekog susjeda koji se kuži u to. Ako nemaš, daj oglas tu na tržnicu i za pivu i čevape ćeš naći neku dobru dušu da ti to napravi. Pa i da platiš koju kunu više ti se isplati nego ovo mrcvarenje kompa, sebe i nas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na