Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2007., 23:53   #1
trimac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
A64 i uklanjanje IHS-a, my 2 cents

Dakle, nije mi vrag dao mira pa sam se odlučio skinuti sa svog E3 Venice-a heatspreader s ciljem da spustim temp koji stupanj niže.
Prvo sam se iznenadio kako je zapravo lagano skinuti heatspreader. Koristio sam najobičniji žilet kojem sam jednu oštru stranu zalijepio s izolirkom da si ne odrežem prst u postupku.
Zatim, nakon što sam skinuo metalni dio sam našao da je prostor između jezgre i HS-a popunjen s cca 1-2 mm debelim slojem sive paste.
Zatim je uslijedio pokušaj da AC freezera namjestim tako da ima dobar kontakt s jezgrom. Nakon poduljeg treninga živaca sam napustio tu ideju jer nikako nisam mogao dobiti da mi baza ima dovoljno velik i ravnomjerno aspoređen pritisak na jezgru. Tako da sam na kraju napravio kompromis, očistio proc od onog gumenastog ljepila koje je držalo HS na njemu i stavio novi, tanak sloj paste između jezgre i HS-a koji je nakon što sam počistio ljepilo sjedao taman na jezgru.
Na kraju balade sam ipak uspio spustiti temperaturu kojih 5°C u load-u ali još imam HS.
Kad ulovim vremena pozabavit ću se s namještanjem hladnjaka drito na bazu, iziskuje preinake na socketu a samim time i više vremena.
Zaključak za sada: isplati se...
__________________
Rule#100
Give someone a fish, you feed him for one day. Teach him how to fish, and you lose a steady customer.

T.
trimac je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2007., 00:02   #2
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Hm,ja isto nisam uspio freezera namjestiti da ima diraktan i čvrst kontakt s jezgrom pa sam napravio kao i ti Kako planiraš to napraviti,ja baš nemam ideja...
Veki-os je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2007., 00:08   #3
trimac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Hm,ja isto nisam uspio freezera namjestiti da ima diraktan i čvrst kontakt s jezgrom pa sam napravio kao i ti Kako planiraš to napraviti,ja baš nemam ideja...
Imam na poslu kompletnih plastika oko socketa pa ću probati nešto izmisliti. Iako mi se čini da samo treba našpanati kopču od coolera tako da malo jače pritisne proc. Jedino me strah da pritisne prejako pa da ne podrobim jezgru...
Gledao sam po netu malo o toj temi pa vidim da su svi morali modificirati podnožje. Kad uspijem, javim.
Ali mislim da neću puno dobiti s time..
__________________
Rule#100
Give someone a fish, you feed him for one day. Teach him how to fish, and you lose a steady customer.

T.
trimac je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2007., 00:30   #4
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor trimac Pregled postova
Imam na poslu kompletnih plastika oko socketa pa ću probati nešto izmisliti. Iako mi se čini da samo treba našpanati kopču od coolera tako da malo jače pritisne proc. Jedino me strah da pritisne prejako pa da ne podrobim jezgru...
Gledao sam po netu malo o toj temi pa vidim da su svi morali modificirati podnožje. Kad uspijem, javim.
Ali mislim da neću puno dobiti s time..
Može neki link ?
Veki-os je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na