Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2007., 22:48   #61
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Sad ću isprobat ovo s ventom pa kroz neko vrijeme javim rezultat, a onda ak budem sposoban ću odma ponovit i proceduru s pastom i slikanjem pa ako neko bude "prolazio" nek svrati na topic

Inače, kak se tu uploadaju slike?
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 22:49   #62
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
www.imageshack.us

pa kopiraj liniju - thumbnail 2 for forums
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 23:22   #63
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Stavio 1 Glacialtechov vent (8 cm) da puše s udaljenosti od nekih 5-7 cm na vent od grafičke (dakle na grafu odozgo (zapravo odozdo), a ne sa strane) i u mirovanju se temp možda i snizila za koji stupanj (sad je neko vrijeme na 71, što ne znači da neće narast), al u igri se brzo popela i do 105'C...

Evo sad (u mirovanju, što bi se reklo) je pala na 70'C, al kad sam zatvorio kučište narasla je na 74 (a išla bi i dalje).

Zadnje izmijenjeno od: yeti. 11.06.2007. u 23:33.
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 02:02   #64
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
O ***ote...

Ti sve kaj delaš da snižiš temperaturu ispada da ti podigne temperaturu !?

Iskreno, ja više nemam ideja...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 02:27   #65
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
O ***ote...

Ti sve kaj delaš da snižiš temperaturu ispada da ti podigne temperaturu !?

Iskreno, ja više nemam ideja...

Srećom, izgleda da ti više i ne trebaju.
Nakon ponovljenog stavljanja paste (ipak malo deblje nego prvi put) temp je - tamo gdje je prošli put bila 105'C - sad bila 80'C, a trenutno je na 60'C (izađoh iz igre).......a nakon startanja kompa je bila 54 - to u životu nisam vidio

Izgleda da je problem riješen, još me samo zanima komentar one temperature procesora koju napisah (npr. 56, u igri do 65'C) jer mislim da mi je nekad neko reko da je i to previsoko. (.....i sad sve ispočetka... )

Temp. je još na 60'C, hvala svima
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 04:20   #66
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čuj, 80° je sigurno bolje nego 105°C. To je to što si dobio promjenom paste, kao što je TomRi rekao (i bio je poprilično točan ).

Sad, ako se ne ruši - sve super. Kada na tržnici uleti neki povoljni zalmanko VF700, a imaš viška para - kupuj.

Temperature procesora od 65°C nije visoka, ali može biti sigurno isto za nekih 10°C niža. Šta da ti kažem - pipaj cooler pa vidi koliko i dal senzor ploče laže

Dalje, sve po starom ako smeta temperatura, očistiti vent, hladnjak, jezgru procesora.

Samo bih te tu još više upozorio, ako ideš skidati hladnjak sa procesora. Hladnjak je veći, jezgra nije zaštičena - lagano puca ako nešta usereš. Ravnomjerno samo skidaj i stavljaj i ne pritiskati rubove jezgre (da se klacka).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 08:12   #67
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj, 80° je sigurno bolje nego 105°C. To je to što si dobio promjenom paste, kao što je TomRi rekao (i bio je poprilično točan ).

Sad, ako se ne ruši - sve super. Kada na tržnici uleti neki povoljni zalmanko VF700, a imaš viška para - kupuj.).
Tak sam se oduševio što nije bilo blizu 100-tke da nisam pomislio da je i ovo možda puno...

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Temperature procesora od 65°C nije visoka, ali može biti sigurno isto za nekih 10°C niža. Šta da ti kažem - pipaj cooler pa vidi koliko i dal senzor ploče laže

Dalje, sve po starom ako smeta temperatura, očistiti vent, hladnjak, jezgru procesora.

Samo bih te tu još više upozorio, ako ideš skidati hladnjak sa procesora. Hladnjak je veći, jezgra nije zaštičena - lagano puca ako nešta usereš. Ravnomjerno samo skidaj i stavljaj i ne pritiskati rubove jezgre (da se klacka).
Najradije bi i na procesor stavio tu pastu jer sam prošli put stavio tu titanicu i možda malo predebelo, al ne da mi se da mi stvarno ne bi puknuo. Još onda sam čuo da amd-ovi (ili baš athlon xp?) procesori jako lako pucaju pa da treba bit extra pažljiv...
Dobro, mogla bi bit za 10-tak stupnjeva niža, ali dal će prije riknut ako bude radio na ovoj temperaturi ili zapravo ne bi trebalo bit nekih posljedica? Da ne mijenjam samo zato što bi mogla bit niža, a da je zapravo svejedno...

EDIT: Oće neko mijenjat tog zalmana za ostatak (većinu) paste?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 12.06.2007. u 08:42.
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 08:47   #68
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Mogu oni do 70-80°C bez problema, ali ako ti se da još jednom proći istu proceduru kao s grafom, zašto ne? Kao što je Vuco rekao, tu moraš biti još pažljiviji jer je jezgra manja, hladnjak je veći i teži pa se vrlo lako može dogoditi da ga ne staviš ravno i skršiš jezgru.

Temperaturu bi mogao spustiti i spuštanjem napona jezgre. Taj proc po defaultu radi na 1.65 V, a vjerujem da će biti stabilan i na 1.5-1.55 V. Dosta Bartona 2500+ je moglo raditi i na 1.4 V. U slučaju da se uputiš u ovako nešto, moraš testirati proc na svakom naponu kojeg isprobaš. Imaš brdo programa gore pa se igraj, ako želiš.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 09:06   #69
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
O ***ote...

Ti sve kaj delaš da snižiš temperaturu ispada da ti podigne temperaturu !?

Iskreno, ja više nemam ideja...
Da ni drugi put s pastom nije uspjelo, onda bi valjda trebalo probat obrnutom logikom - npr. prvo iskopčat vent, pa maknut kompletni cooler........i na kraju namjestit neku grijalicu ili fen da puše na čip

-----------------------------------------------------

http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.909.071

Ovdje se ne spominje 6600GT (samo 6600 series) dok su npr. za 6800 naveli svaki model pojedinačno (i 6800 series i 6800GT itd.)
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 17:45   #70
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Još se nisam stigo igrat, al ako se komp sad pokaže stabilnim (znači bez brejkanja u igri i restartanja) ja sam zadovoljan.

Kak se u rivatuneru trajno snimi onaj hardware monitoring fajl? Kliknuo sam na 'log to file' i zaustavio mjerenja, a on prazan....

Uglavnom, pokrenuo sam 'dribl' i nakon nekog vremena je dogurao grafičku do 88/89'C - nije uspio baš čisto prebacit na 89, a radio je nekih 20-25 minuta i većinu vremena bio na toj temperaturi što znači da je porast bio jako spor, što je dobro. Nakon gašenja 'dribla' temp se stabilizirala na nekih 61'C.
Temp. procesora se za to vrijeme stabilizirala na nekih 65'C, a temp sistema bila 38'C.

Za procesor sam na netu opet našo amd-ovu tabelu za athlon procesore (koju sam vidio još davno i tješio se ) na kojoj za Athlona XP 2800+ kaže:
typical temp. 53.7'C
max heat dissipation 68.3'C
max core temp. 85'C

S obzirom da ja još nisam vidio da mi je temp. procesora prešla 65'C (a dok je neopterećen je oko 55'C) njegovu pastu za sad neću mijenjat da bez veze ne riskiram.
Jedino bi probao ovo sa smanjenjem napona ako je skroz bezopasno. Jel ga smanjujem u biosu ili s nekim od tih programa (gdje gore? ) ?
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 17:49   #71
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
BIOS.

Za Rivu i log nemam pojma, nisam ju dugo koristio...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 17:56   #72
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Jedino što se kod smanjenja napona može dogoditi je BSOD ili restart i to samo ako previše spustiš. Smanjuje se u BIOS-u, mislim pod Advanced Chipset Features... Za početak staviš na 1.6 V, testiraš Primeom, OCCT-om, Super PI-jem 32 M i, ako sve prolazi, spuštaš dalje, sve dok ne postane nestabilan. Zatim podigneš malo više od zadnje stabilne vrijednosti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 22:54   #73
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Uh.....a ja mislio da se testira tak da restartaš komp i vidiš dal će se uspješno podić ......pa onda nazad u bios i tak par puta

Za sad ću to malo odgodit da vidim jel komp prestao s glupostima, a onda ću downloadat te programčiće i vjerojatno obnovit temu.

Hvala svima još jednom. Ako ima kakvih komentara ili savjeta oni su i dalje dobrodošli

yeti je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na