Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2013., 13:45   #1
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Spajanje na tv sa hdmi

Pozdrav ekipi.
Imam problem s spajanjem laptopa na tv.
U dnevnoj sobi spajam laptop bez problema na plazmu i sve radi savrseno no kad spojim taj isti laptop na tv u spavaćoj sobi slika na tv-u preko hdmi-a je blago receno katastrofa ali kad spojim sa vga kabelom onda je slika super (ali naravno nema zvuka na tv-u).

Oba hdmi kabela su ispravna i rade na velikoj plazmi u dnevnoj, ali nijedan ne radi na ovom tv-u u sobi. Probao sam i drugi laptop s hdmi-om spojit i opet isto.

Laptop ima 2 grafulje.
Intel hd 3000
nvidia 540m gt 2 gb.

Driveri updateani i sve mogue kombinacije isprobane ali jos uvijek isti problem. Tv ima 2 hdmi ulaza i na oba je isti problem sa kvalitetom slike.

Ima neko kakvu ideju ??
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 14:25   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
jesi pregledo postavke videa na samom televizoru ?
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2013., 15:27   #3
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
jesi pregledo postavke videa na samom televizoru ?
Ma jesam. Nisam n00b ali opet isto. nije do postavki tv-a i tv je radio prije bez problema i radi na istim video postavkama na VGA kabelu.
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 15:40   #4
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Koji tv je u pitanju?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 16:09   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Naravno podesio si nativnu rezoluciju toga tv.a u sobi jel? U kojem smislu je slika katastrofa? Mutna, neizoštrena .... ili nešto drugo? Za razliku od VGA HDMI se obično sam konfigurira, možda tv šalje krive postavke pa provjeri tu rezoluciju i eventualno refresh rate ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 16:19   #6
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
i ja imam isti problem preko HDMI je slika koma, kao da nije rezolucija OK i radi rub okolo

postavke sam sve isprobao, ali slika uvjek nije dobra

jel moguće da je do kabela ?

DVI i VGA rade normalno , čak je na VGA slika čišća, kao da na DVI ima lagano zamućenje ?! kako nemojte me pitati jer nema smisla

naravno ne spajam istovremeno monitor i TV

LG TV
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 17:31   #7
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Imam problem s 6770 i HDMI, postao u sam u ATI podforumu, što više googlam nailazim na sve više problema na radeon karticama s HDMI izlazom.
Mislim da je red na konkurnciju nakon duuuuuužeg vremena jer jednostavno ovolik broj problema mi se čini neozbiljan od strane AMD-a...
Nadam se da budete riješili probleme a ja čekam na hgspot da odgovore što se događa pa možda bude nešto pametno i još nekom pomogne
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 17:39   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Neznam kako, ali ni sam neznam broj ati/nevidija grafa sa kojima sam isprobavao hdmi, nikad problemi. Evo frendu u subotu sastavio pc, hd7850, spojio na Samsung 3D led tv, slika savrsena, pustijo mu Life of pi u 3D nek svrsava i otisao.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 18:23   #9
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Kad uhvatim vremena uploadam video koji sam snimio kao opis kvara kad sam dao grafu na garanciju pa stavim link

Nino force i strong with you, nadam se da nisi urekao sretni niz :-P
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 18:45   #10
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ja sam isto valjda na dvadesetak televizora spajao i nikad nije bilo problema osim na mome . Samsung je u pitanju, kod nekih modela treba se pri odabiru izvora stisnuti na daljinskom Tools i preimenovati taj HDMI ulaz u PC ili DVI. S tim se dobije vidljivo smanjenje postprocessinga i slika postaje kakva i treba biti. Inače imate dojam spaljene slike. Pa eto ako ti tv Samsung možda...
blackened je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2013., 13:47   #11
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Evo da se i ja nadovežem na temu.
Spojio sam dosad bog zna koliko kompjutera na svoj tv, sto hdmi-om sto dvi i svi su radili savrseno na velikom tv-u u dnevnoj (lg 107cm) ali na ovom Grundigu TV/Monitor 22 VLC 2100 C hdmi odbija suradnju dok vga radi super.

Rezolucije sam stavljao i nista ne pomaze. Kad stavim na extended monitor onda on uzme max rezoluciju al je slika opet katastrofa tako da nije do rezolucije, kabela, graficke,windowsa... Ono sta mi ostaje su neke software postavke ili je hdmi na tv-u krepao ali u to sumnjam...

Imam i slike i vjerujem da cete skuzit koja je s hdmi-a a koja je s vga kabelom. Slike nisu neke al ja vidim razliku cak i na slikama.


Na slici s hdmi kabelom se najbolje vidi kad se pogleda na start ikonu koja je sva u "pixelima" kao i ostatak ekrana :S

Hdmi
http://i49.tinypic.com/ncjdwo.jpg
Vga (slabija slika al je perfektna na tv-u)
http://i47.tinypic.com/35bzbjp.jpg
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 17:15   #12
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
Citiraj:
Autor iko222 Pregled postova
Evo da se i ja nadovežem na temu.
Spojio sam dosad bog zna koliko kompjutera na svoj tv, sto hdmi-om sto dvi i svi su radili savrseno na velikom tv-u u dnevnoj (lg 107cm) ali na ovom Grundigu TV/Monitor 22 VLC 2100 C hdmi odbija suradnju dok vga radi super.

Rezolucije sam stavljao i nista ne pomaze. Kad stavim na extended monitor onda on uzme max rezoluciju al je slika opet katastrofa tako da nije do rezolucije, kabela, graficke,windowsa... Ono sta mi ostaje su neke software postavke ili je hdmi na tv-u krepao ali u to sumnjam...

Imam i slike i vjerujem da cete skuzit koja je s hdmi-a a koja je s vga kabelom. Slike nisu neke al ja vidim razliku cak i na slikama.


Na slici s hdmi kabelom se najbolje vidi kad se pogleda na start ikonu koja je sva u "pixelima" kao i ostatak ekrana :S

Hdmi
http://i49.tinypic.com/ncjdwo.jpg
Vga (slabija slika al je perfektna na tv-u)
http://i47.tinypic.com/35bzbjp.jpg

Upravo se to i kod mene događa
HDMI i DVI koma s time da je DVI nešto bolja

VGA radi ko urica

Eto i sada neka netko ako ima ideju objasni, a znam da nije do kabla jer na drugome rade i DVI i HDMI dobro
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 09:38   #13
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Možda blesavo, ali vama kojima HDMI ne radi najbolje - ste probali promijeniti postavke slike u Game mode ili Igra, to bi manje-više svaki tv trebao imati. I smanjiti dinamički kontrast.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 10:05   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Po ovim slikama očito netko petlja po postavkama scjetline, kontrasta itd. E sad hdmi je digitalan i za razliku od vga razmjenjuje informacije sa grafičkom što u prijevodu znači da glupi drivri mogu podesit nekakvu glupost. Pogledam danas malo u catalystu pa javim al mislim da to driver nabije kontrast i postavi nekqkav cinema mode.


2. ako netko imq problema sa premalom slikom (crni rub okolo) radi se o over ili under scanu postoji oocija u driveru, podesi se i rub nestaje. Možda će biti potrebno žrtvovat malo slike sastrane ali to nije bitno (jer ne postoji namještanje lijevo desno gore dole nego samo zomiranje).

Prođite kroz postavke drivera imaju kvačice koje (očito) na auto rade sranja. Ako sam tv ne mjenja contrast, britness i ostala sranja.

Al mislim da ima nešto auto cinema ili neka glupost u catalystu šta sam isključio iako kod mene ne radi razliku.

Pogledam pa javim.

P.s. po ovim gore slikama na prvoj je kontrast nabijen i svjetlina smanjena - nešto slično cinema modu.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 10:42   #15
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
sve opcije isprobane u podešavanju su opisane u prijašnjim postovima
dakle netreba ponavljati da probamo mjenjati opcije i sl.

kako god podesim monitor od ulaza pa do vrste zasičenosti i sl. slika nije "native" rezolucije

Nema veze s Picekima jer na dva različita rade istu stvar !
Nešto je na monitoru , ali to što jest naprosto nema opcije da rješim.

Dakle pitanje ruba nije važno, veče, manje ili ovakvo i onakvo zasičenje, več je problem što nedaje jasnu sliku kako je i kolegi na slikama, a piše da je nativna reza monitora


Ono što zbunjuje je i to da na HDMI ulazu slika je s rubom , a na DVI kabelu je preko cijelog ekrana , ali u oba slučaja je zamučena.
Jasno pod "normal" modom slike , dakle promjenom ulaza bez podešavanja dodatnih opcija

jel možda postoji loši HDMI i DVI kablovi ?
Da nije greška na digitalnom ulazu monitora ?
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 11:23   #16
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Pixel format?

Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 13:40   #17
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Eventualno ClearType koji nema veze sa driverima nego je do windowsa. Šta se tiče drivera možda je do krive frekvencije osvježavanja ? Možda TV ne pošalje krivu informaciju informaciju? Driveri nude opciju forsiranja drugog moda od onoga koji TV ponudi.....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 14:53   #18
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Pixel format?


A gdje je to kod nvidie ? nisam nasao nista slicno iako sam vec procitao da bi to moglo bit rijesenje ali nisam nasao tu postavku u nvidia control panelu niti igdje
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 15:15   #19
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ima sigurno, prije ove sam imao GTX560 i bila je ta opcija.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 15:35   #20
iko222
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Ima sigurno, prije ove sam imao GTX560 i bila je ta opcija.
jos uvik nemogu nac. ako tko ima nvidia control centar nek pogleda gdje je ta ocija kod njega jer je ja ne vidim kod sebe :S
iko222 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 10:50   #21
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Imam problem s 6770 i HDMI, postao u sam u ATI podforumu, što više googlam nailazim na sve više problema na radeon karticama s HDMI izlazom.
Mislim da je red na konkurnciju nakon duuuuuužeg vremena jer jednostavno ovolik broj problema mi se čini neozbiljan od strane AMD-a...
Nadam se da budete riješili probleme a ja čekam na hgspot da odgovore što se događa pa možda bude nešto pametno i još nekom pomogne
Da se nadovezem, zamjenili su mi grafiku za 7770 i problem nestao.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 13:44   #22
papirus
Premium
Moj komp
 
papirus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 109
DA ne otvaram novu temu!!!
Dakle..

Tv je LCD LG,a monitor je LED Philips 236V..
Tv je spojen sa kompom preko HDMI kabela,a monitor preko DVI kabela..
Nikako ne uspjevam dobiti sliku na oba ekrana.Kada spojim TV sa HDMI kabelom na komp,onda imam sliku na njemu a na LED monitoru crnilo,ništa...
Kad odem u opcije Display>Screen Resolution da pokuša detektirati oba displaya,ništa se ne događa..
Napominjem da je grafa integrirana HD 4200!!!
Prije dok sam imao stariji LCD monitor koji je bio spojen sa kompom preko VGA kabela,nisam imao ovakvih problema..
Imao sam sliku i na TV-u i na monitoru..

Jel možda problem u slaboj integriranoj grafi???
papirus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 18:59   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hm, moguće,
ATI HD 4200 je integrirana u Northbridge: AMD 785G a po ovome:
http://www.amd.com/us/products/deskt...tications.aspx
može pogoniti dva ekrana međutim pitanje je kako su izlazi spojeni na toj mobo.
Mislim da ćeš se morati vratiti kako je prije bilo spojeno a to je monitor preko VGA a tv preko HDMI ili DVI.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 14:44   #24
Alex1988
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 1
Pozdrav svima,ako moze pomoc...imam problem prilikom spajanja laptopa na tv(Grundig LCD) preko hdmi kabla,do unazad mjesec dana sve je radilo perfektno,zadnji mjesec nece nikako,a desava se kada spojim tako laptop i tv preko hdmi prilikom restartovanja laptopa na momenat mi se pojavi slika na tv-u i cim se laptop upali slika odmah nestane,probao sam rijesiti problem reinstaliranjem drajvera ali ne ide,postavke sam pregledao,po meni je sve ok,ako zna neko da mi pomogne bio bi jako zahvalan...jos jeednom lijep pozz i hvala unaprijed na pomoci
Alex1988 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 00:24   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ponovo pažljivo provjeri koju rezoluciju "šalješ" u tv,
pogledaj u manual šta je podržano,
za početak postavi 1024 x 768 i Refresh 60 Hz,
ako tv ima više HDMI priključaka probaj jednog po jednog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 07:22   #26
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
mozda treba prebaciti sliku s laptopa na tv pomocu win+p.

probaj.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na