Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2007., 20:22   #1
Thunderhawk
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
22" wide monitor?

Razmišljam o kupnji wide monitora (22"). No što više čitam manje znam!

Imam nekoliko pitanja:

1. Gdje se (i da li se) kod nas može kupiti HP W2207 (Pavilion)?

2. Koji monitor preporučujete i zašto: HP W2207, Dell E228WFP, Samsung 226CW ili Samsung 2232BW? Ili nešto potpuno drukčije Dell 2007WFP (znam to je 20")?

3. Kako dosta vremena provodim za igrama koliko znači 16 m2 response time kod Dell 2007WFP? Kolika je stvarna razlika u veličini između 20" i 22" monitora?

Hvala unaprijed!

PS (i pokušajte se fokusirati na ovo pitanje bez da odlutate na rasprave oko pikela i sl.)
Thunderhawk je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2007., 00:43   #2
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Thunderhawk Pregled postova
Razmišljam o kupnji wide monitora (22"). No što više čitam manje znam!

Imam nekoliko pitanja:

1. Gdje se (i da li se) kod nas može kupiti HP W2207 (Pavilion)?

2. Koji monitor preporučujete i zašto: HP W2207, Dell E228WFP, Samsung 226CW ili Samsung 2232BW? Ili nešto potpuno drukčije Dell 2007WFP (znam to je 20")?

3. Kako dosta vremena provodim za igrama koliko znači 16 m2 response time kod Dell 2007WFP? Kolika je stvarna razlika u veličini između 20" i 22" monitora?

Hvala unaprijed!

PS (i pokušajte se fokusirati na ovo pitanje bez da odlutate na rasprave oko pikela i sl.)

sudeci po ovom dole reviewu 16ms response nije problem dellu da vrti igre bez ikakvih smetnji.....

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=637&page=8

no monitor ima i svojih mana (iako se ovdje hvale IPS matrice kao da su svi monitori sa tim matricama do jajc) pa procitaj cijeli review....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2007., 14:22   #3
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Thunderhawk Pregled postova
Razmišljam o kupnji wide monitora (22"). No što više čitam manje znam!
Imam nekoliko pitanja:

1. Gdje se (i da li se) kod nas može kupiti HP W2207 (Pavilion)?
2. Koji monitor preporučujete i zašto: HP W2207, Dell E228WFP, Samsung 226CW ili Samsung 2232BW? Ili nešto potpuno drukčije Dell 2007WFP (znam to je 20")?
3. Kako dosta vremena provodim za igrama koliko znači 16 m2 response time kod Dell 2007WFP? Kolika je stvarna razlika u veličini između 20" i 22" monitora?

Hvala unaprijed!

PS (i pokušajte se fokusirati na ovo pitanje bez da odlutate na rasprave oko pikela i sl.)
Pavilion modela, ni PC-a, ni notebooka ni monitora nema u našoj regiji. Jedino u okolnim zemljama kao Italija ili Austrija. Ne iplati ih se tamo uzimati jer u slučaju garancije nemaš podršku kod nas. Moraš ići van.
Ovaj Dell E228 nisam nigdje vidio pa provjeri da nije američki model. Ako je pitanje je kada će i ako biti dobavljiv kod nas.

Ovo ostalo je samo stvar izbora, Samsung, LG, Benq, Philips, Fujitsu ili Dell. Ako ti je monitor za igranje i svakodnevni rad, gledaj na ove gore. Ni ne zamaraj sa se IPS matricom nego proguglaj najpoznatije 22" modele koje ovi gore nude. Usporedi cijene sa mišljenjima i kupi. Imaš i dosta reviewa oko 22" Wide ekrana upravo zbog njihove popularnosti.
Meni osobno je 20" dovoljan jer ima finiju sliku zbog manjeg dot pitcha, no to je tvoj izbor..
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 00:20   #4
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Pozdrav.
Imam također problem: kupujem monitor.
Monitor koristim više manje za sve. Tu i tam (1x tjedno) pogledam neki divx, tu i tam odigram neku igricu. Ostalo surfam i koristim ga za školu(Office, Flash, itd).

Prvo sam bio jako zainteresiran za 19" Philips 190P7ES (cijena oko 2400kn), al u njega sad stavljaju TN matrice (prije stqavljali MVA). Mislim da za te novce može se kupiti jeftiniji monitor u rangu s dotičnim, također s Tn matricom.
Zatim sam se interesiral za 19" wide. Tu mi je za oko pal samsung 931bw i LG L194WT. Odustal sam od 19"wide, jer svi govore da je to premala radna površina.
20" mi ne odgovara zbog prevelike reze, tj premalih ikonica i slova. I k tome još imam -1,5 na oba oka.
Na kraju su mi još ostali 22"wide. Samsung 226BW o kojem puno ljudi priča mi se nekak jednostavno ne sviđa, valjda zbog njihove lutrije s panelima. Tu je bil model još i model Philips 220WS8FB, al u BUG-u piše da je ono. Nema moju prolaznu ocjenu po toj recenziji. Tak listajući dalje časopis naišao sam na reklamu za ASUS MW22IU (cijena oko 2300kn). Al nisam našao da ima neko toga monitora i dojmove tog. Pa ak znate o tome monitoru nešt pomognite!

E zaboravio sam reči da imam za potrošit za mon. 2500kn. Uglavnom monitor bi mi morao biti ugodan za oko, jer si kolko vidim dok duže nešt čitam il ono radim, naprežem oči. Još se nadam da ću druge godine upisati informatiku. Mislim da je to još jedan razlog kaj se tiče naprezanja oči.

E sad mi vi pomognite: dal uzeti 19" non wide (190p7es sa MVA ili neki jeftiniji sa TN) ili 22" wide. Neznam kaj, pa vas molim da mi predložite i preporučite mi modele.
Thanks!

Još mi jedno nije jasno. Dal vrsta matrice ima veze s naprezanjem oči, tj. s ugodnošću za rad?

Zadnje izmijenjeno od: john_tranzistor. 26.08.2007. u 12:53.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 20:48   #5
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Bok, dakle ista stvar, kroz par dana dolazim u zg s kompom bez monitora i htio bih znati sto kupiti odmah, bez cekanja. Dakle, na posao:

Namjena je sljedeca:surfanje, ponekad igranje igara, malo autocada, photoshopa i par programa za web dizajn(nista od toga profesionalno, samo za "moju dusu"), gledanje filmova i, u skoroj buducnosti max tv-a. No uz cinjenicu da sam cca 5-7 sati dnevno za kompom htio bih oku ugodan monitor(koliko toliko izgledom, a vise kvalitetom prikaza slike)

Upravo zbog zadnja dva razloga, koji su mi veoma relevantni u cijeloj prici radije bih isao na 22" wide iako znam da 20"i 22" imaju istu rezoluciju ta extra 2" bi mi dobro dosla.

Novac koji sam spreman izdvojit je 2500kn (nije ga u 100 kn amo-tamo) ako to opravdava, te da je crne, sivo-crne boje.

Hvala
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 23:02   #6
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
cca 2100 kn)
-->
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Bok, dakle ista stvar, kroz par dana dolazim u zg s kompom bez monitora i htio bih znati sto kupiti odmah, bez cekanja. Dakle, na posao:

Namjena je sljedeca:surfanje, ponekad igranje igara, malo autocada, photoshopa i par programa za web dizajn(nista od toga profesionalno, samo za "moju dusu"), gledanje filmova i, u skoroj buducnosti max tv-a. No uz cinjenicu da sam cca 5-7 sati dnevno za kompom htio bih oku ugodan monitor(koliko toliko izgledom, a vise kvalitetom prikaza slike)

Upravo zbog zadnja dva razloga, koji su mi veoma relevantni u cijeloj prici radije bih isao na 22" wide iako znam da 20"i 22" imaju istu rezoluciju ta extra 2" bi mi dobro dosla.

Novac koji sam spreman izdvojit je 2500kn (nije ga u 100 kn amo-tamo) ako to opravdava, te da je crne, sivo-crne boje.

Hvala
ako mora biti 22" onda Samsung 226bw 2750 kn u tehnomaxu u kingcrossu na jankomiru...ako moze 20" onda samsung 2032bw (novija lagano poboljsana i redizajnirana verzija 206bw a prakticki ista cijena --> cca 2100 kn)
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 01:16   #7
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
cca 2100 kn)
hvala na savjetu, ali da li taj monitor cijenom opravdava kvalitetu, tj.da li je to najbolji 22" monitor u tom cjenovnom rangu. Ipak kupujem stvar od par kilo kuna pa se ne bi htio "zaletit".
-->
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ako mora biti 22" onda Samsung 226bw 2750 kn u tehnomaxu u kingcrossu na jankomiru...ako moze 20" onda samsung 2032bw (novija lagano poboljsana i redizajnirana verzija 206bw a prakticki ista cijena --> cca 2100 kn)
hvala na savjetu, ali da li taj monitor cijenom opravdava kvalitetu, tj.da li je to najbolji 22" monitor u tom cjenovnom rangu. Ipak kupujem stvar od par kilo kuna pa se ne bi htio "zaletit".
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 08:32   #8
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
226BW
http://prad.de/en/guide/screen3593.html

206BW
http://prad.de/en/guide/screen3594.html

TN matrice...

ako vec kupujes lcd s TN matricom onda si rade ubodi
http://prad.de/en/guide/screen3631.html

imam ga ja jedina mana je što se ne može pomicati prema visini i mislim da ti je jeftinija opcija od samsunga
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 10:03   #9
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Zvonek Pregled postova
Pozdrav.
Imam također problem: kupujem monitor.
Monitor koristim više manje za sve. Tu i tam (1x tjedno) pogledam neki divx, tu i tam odigram neku igricu. Ostalo surfam i koristim ga za školu(Office, Flash, itd).

Prvo sam bio jako zainteresiran za 19" Philips 190P7ES (cijena oko 2400kn), al u njega sad stavljaju TN matrice (prije stqavljali MVA). Mislim da za te novce može se kupiti jeftiniji monitor u rangu s dotičnim, također s Tn matricom.
Zatim sam se interesiral za 19" wide. Tu mi je za oko pal samsung 931bw i LG L194WT. Odustal sam od 19"wide, jer svi govore da je to premala radna površina.
20" mi ne odgovara zbog prevelike reze, tj premalih ikonica i slova. I k tome još imam -1,5 na oba oka.
Na kraju su mi još ostali 22"wide. Samsung 226BW o kojem puno ljudi priča mi se nekak jednostavno ne sviđa, valjda zbog njihove lutrije s panelima. Tu je bil model još i model Philips 220WS8FB, al u BUG-u piše da je ono. Nema moju prolaznu ocjenu po toj recenziji. Tak listajući dalje časopis naišao sam na reklamu za ASUS MW22IU (cijena oko 2300kn). Al nisam našao da ima neko toga monitora i dojmove tog. Pa ak znate o tome monitoru nešt pomognite!

E zaboravio sam reči da imam za potrošit za mon. 2500kn. Uglavnom monitor bi mi morao biti ugodan za oko, jer si kolko vidim dok duže nešt čitam il ono radim, naprežem oči. Još se nadam da ću druge godine upisati informatiku. Mislim da je to još jedan razlog kaj se tiče naprezanja oči.

E sad mi vi pomognite: dal uzeti 19" non wide (190p7es sa MVA ili neki jeftiniji sa TN) ili 22" wide. Neznam kaj, pa vas molim da mi predložite i preporučite mi modele.
Thanks!

Još mi jedno nije jasno. Dal vrsta matrice ima veze s naprezanjem oči, tj. s ugodnošću za rad?
uzmi si HP LP1965, 19" non wide, mva matrica najbolji non wide za te pare
Must` je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 12:48   #10
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
@Hamm:
Ej, evo vidio tvoj savjet pa me odusevio(najvise financijski) pa da pitam jos par stvari....

Kako mislis nema pomicanja po visini? Oces rec da je pomicanje cijelog ekrana(osim postolja naravno) duz vertikale neizvedivo? ali onda bi se trebao moc naginjat gore-dolje iz te fiksne tocke? Znaci ako ga postavim na visinu vecu od stola( recimo koju knjigu ili kutiju)nebi trebalo bit problema?

Nadalje, kao sto sam gore napisao komp koristim par sati dnevno pa me zanima da li ti je oku ugodan?
Fatal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2007., 12:52   #11
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pozdrav,

rezolucija 22"wide i 20"wide je ista to kaže da ti 22"wide ima fizički veći pixel. Najbolje bi ti bilo da odeš u neko prodajno mjesto i pogledaš monitor.

Da monitor se ne da pomicati "gore dolje" tj.vertikalno ali da se pimicati "naprijed nazad".

Gle meni je oku ugodan i stvarno je ok monitor. Ali kažem ti odi i pogeldaj.

Pozdrav
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:30   #12
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Thnx, baj d vej bas malo gledam, preskupi su monitori sa ne-TN matricom cca 3000+kn sto mi je definitivno previse sto me navodi na zakljucak da sam se za 22"model odlucio sad treba vidit 20" tj.oba uzivo pa donijet konacnu odluku
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:38   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
imaš u hg spotu izložena oba benqua 20 i 22 pa odi i pogledaj

btw: koji monitor sad imaš..ak imaš 19 odi na 22 ak imaš 17 nece ti biti bed prijeci na 20 a i gledaj da ti je 20"wide benqu ako se ne varam za 1k jeftiniji od 22"wide modela ali nema DVI i HDMI ako se ne varam
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 13:47   #14
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
hmmmmmmmm....sad si me zagolico za te 20". Od 22" mi se tvoj BenQ cinio best buy, no sada moram vidit te od 20", mozda bih isao na malo boljeg od BenQ s obzirom da je budzet isti, pogledat cu malo pa cu vas jos gnjavit
Btw:imam prastarog Samsunga 755DF 17"CRT(moje zlato)
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 15:07   #15
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Ljudi u dilemi sam, da ne recem trilemi. Dakle definitivno idem na 20"wide. Naisao sam na ovaj monitor, rijec je o tn matrici te vjerojatno dell-ovom najslabijem modelu, no doduse i cijena mu je ok.

Uhvatio sam i ovoga rijec je o dellu sa s-ips matricom. Gore sam vam napisao namjenu monitora, s time da jos jednom moram naglasit da sam stvarno dosta vremena uz komp pa me zanima dali se isplati dati 800 kn vise za ovaj monitor. Zelim relativno kvalitetan monitor u koji cu buljit iducih 4+godine tako da 800 kn nije problem ako to opravdava.

S time da je ovaj donji vec premasio budzet za 500-600 kn no malo sam "dublje" razmislio pa rekoh ajde ako vrijedi, ali ni kune vise
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 15:10   #16
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
ja imam 2 226BW-a jedan je A panel drugi je S panel,razlike nikakve ne vidim,instalirao sam neki profil za A panel (ispravlja valjda "nedostatke") i razlike nema,slika je odlična na oba monitora...

svakom bi ga preporučio
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 23:29   #17
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
ja imam 2 226BW-a jedan je A panel drugi je S panel,razlike nikakve ne vidim,instalirao sam neki profil za A panel (ispravlja valjda "nedostatke") i razlike nema,slika je odlična na oba monitora...

svakom bi ga preporučio
C panel je taj koji je bio koma....inace, ja ga ne bih svakom preporucio....ako gledamo 22" onda je bolje uzeti 300kn skuplji 2232bw koji ima bolju sliku i nesto bolji kut vidljivosti....takodjer, preporucio bi ga samo gamerima jer za sve drugo nije bas dobar....a i kutevi vidljivosti su katastrofa po vertikali pa je svako gledanje filmova ili duzi boravak za nekog tko je navika na CRt koma..
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 14:47   #18
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
PHILIPS 200XW7EB

Sto je s tim modelom. Vidim da u nabavi kosta oko 1900kn.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 15:26   #19
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Ljudi u dilemi sam, da ne recem trilemi. Dakle definitivno idem na 20"wide. Naisao sam na ovaj monitor, rijec je o tn matrici te vjerojatno dell-ovom najslabijem modelu, no doduse i cijena mu je ok.

Uhvatio sam i ovoga rijec je o dellu sa s-ips matricom. Gore sam vam napisao namjenu monitora, s time da jos jednom moram naglasit da sam stvarno dosta vremena uz komp pa me zanima dali se isplati dati 800 kn vise za ovaj monitor. Zelim relativno kvalitetan monitor u koji cu buljit iducih 4+godine tako da 800 kn nije problem ako to opravdava.

S time da je ovaj donji vec premasio budzet za 500-600 kn no malo sam "dublje" razmislio pa rekoh ajde ako vrijedi, ali ni kune vise
ako puno boraviš na kompu onda uzmi 2007wfp....

@John..taj filips je prosjek...226bw je bolji....da ne velim 2232bw...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na