Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2008., 09:53   #1
Ivche
Premium
Moj komp
 
Ivche's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 57
DELL notebook pitanje

Evo gledao sam sad kupit notebook, za oko mi je prvo zapeo bio nekako u zadnje vrijeme popularni hp 6830s FU358ES, no kad sam ga vidio u živo, niš mi se nije svidio preglomazan i dosta mi se čini loša plastika kućišta, stoga mi je za oko zapeo DELL Studio 15 , sa C2D t5750 , 2 gb rama, ATI 3450 itd.
E sad me zanima jel zna itko išta o kvaliteti tog notebooka?

P.S. Nemojte mi sad rec da je slabiji od hpa to i sam znam, više me zanima sama kvaliteta izrade, al možete i hardware komentirat

Hvala!
Ivche je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 10:59   #2
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
Kvaliteta je otprilike ista ili lošija

Tablica usporedbe kvalitete:
http://www.callidus.hr/vodic.php?STRANICA=2
Callidus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2008., 11:13   #3
Ivche
Premium
Moj komp
 
Ivche's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 57
da vidio sam vec tvoje tablice, al oprosti mislim da je ona više zasnovana na nekoj osobnof preferenciji, jer mi nemoze nitko tvrditi da je taj HP bolje kvalitete izrade,
al ajd možeš li mi pomnije objasnit njegove loše strane?
Ivche je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 14:23   #4
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
dakle..

Studio 15 je u potpunosti plastičan. Istina plastika je debela (zbog toga je i laptop tolko deblji od sličnog HP-a) pa se rukama to odmah ne osjeti, ali osjetit će se nakon 12mjeseci korištenja kad će škripati i klimati se ko stari fićo..
HP 17" ima prvotno lošiji osjećaj u rukama jer ima veće plohe i za istu deformaciju potrebno je primjeniti manju torzijsku silu.
Trebalo bi uspoređivati laptope iste veličine ako se gleda na taj način. Dobio je pola boda bolju ocjenu jer ima magnezijsku šasiju pa očekujem malo da izdrži malo duže. Iako će se šarke na 17" modelu veoma brzo razlohati..

No, najbitnije od svega.. Ono što sam želio prenijeti, jest da su oba loša što se tiče kvalitete, sve je to veoma labavo.
Ako želiš nešto da ima nar neki osjećaj solidnosti traži one koje u tablici imaju ocijenu 7 i više..
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 17:53   #5
Ivche
Premium
Moj komp
 
Ivche's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 57
ma sve je to meni jasno, ali kako kaze ona dobra stara koliko para toliko muzike.
Mislim volio bih da mi predložiš neki u tom cijenovnom rangu za kojeg bi se dalo reći da je kvalitetan!
Tnx
Ivche je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 11:03   #6
Callidus
Premium
 
Callidus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb - Gornje Jesenje
Postovi: 83
nije ni to nemoguće.. Ali uz neke kompromise

Jedini notebook u toj cjenovnoj kasi koji me pozitivno iznenadio kvalitetom i kojem smo dali ocjenu 7 je Lenovo N200

Potraži model koji ima rezoluciju 1680x1050 i koji ima Geforce grafičku karticu i bit ćeš zadovoljan
Callidus je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:17   #7
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
studio 15 ima magnezijsku sasiju, imas fine fotke na netu kada otvore doljni poklopac vidi se okvir, a sto se tice skripanja i uvijanja posjedujem navedeni uredaj vec 3 mjeseca i dosada nema ama bas ni jedne zamjerke, jedina stvar koju sam primjetio a navedena je i nasvim reviewima je ta da se tipkovnica lagano uvija i to je sve
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na