Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2015., 16:11   #1
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
(riješeno) Krivi kapacitet HDD-a

U pitanju je TOSHIBA DT01ACA200 2TB. Disk nije star ni mjesec dana. Isao sam instalirat windowse te sam odspojio taj disk da bi spojio dvdrw. Nije bitno zasto ovo ono. Uglavnom, instalirao windowse, prikljucim opet hard, inst partition manager, kad ono skoci mi u windowsima da moram formatirat taj hdd. U partition manageru prepoznaje da je velik 2TB. Odem u bios kad tamo pise da mu je velicina samo 1tb :O

jel to znaci da je najvjerojatnije krepao disk?

edit: sad sam razgovarao sa jednim majstorom, i on mi kaze da je imao takvih slucajeva. u pocetku pokazuje 2tb, a nakon nekog vremena 1tb. kao da je to muljaza i da ti neki diskovi koji bi trebali bit 2tb, uopce nisu tog kapaciteta vec samo 1tb. jel to moguce? ak je tak, onda je to dno dna

Zadnje izmijenjeno od: cic. 09.01.2015. u 16:42.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 18:39   #2
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Disk sugurno nije krepao jelte Ako traži da ga formatiraš onda to i napraviš. A ovo da disk nije 2tb nego 1tb je za smijat, naravno da je 2tb.
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2015., 20:01   #3
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Disk sugurno nije krepao jelte Ako traži da ga formatiraš onda to i napraviš. A ovo da disk nije 2tb nego 1tb je za smijat, naravno da je 2tb.
A di cu odma formatirat disk na kojem mi se podaci nalaze Eto, u windowsima i u biosu mi je pokazivalo da je disk 1tb, nisam vjerovao. U partition manageru je pisalo da je 2tb ali je uz to crvenim bilo naznaceno "invalid". Ali sva sreca uspio sam rijesiti uz pomoc hdd capacity restore.
cic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na