Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2010., 23:51   #211
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Zanimljiva tema ...

Nego, jel struja prvotno nije bila smisljena kao besplatna? Shema kao drzava napravi elektranu i daje besplatno građanima?

Da kod nas naprave NE, koliko bi meni mjesecni racuni za stuju bili manji? Nekako mislim da bi bili isti, ako ne i veci?

I svi ovi koji pljuju po solarnoj energiji, hm, u 8 minuta na područje Sahare padne energije dovoljno za potrosnju cijele Zemlje 24H
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2010., 23:57   #212
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I svi ovi koji pljuju po solarnoj energiji, hm, u 8 minuta na područje Sahare padne energije dovoljno za potrosnju cijele Zemlje 24H
No uz trenutnu iskoristivost solarnih panela dalje nastavi sam...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2010., 00:40   #213
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I svi ovi koji pljuju po solarnoj energiji, hm, u 8 minuta na područje Sahare padne energije dovoljno za potrosnju cijele Zemlje 24H
Nije pitanje energije, vec potrebitosti potpuno drugacijeg sustava, da bi suncevu energiju doveo u stanje eksploatacije o kojoj mastamo sada.

Individualni Solarni zahvati se toleriraju, jer ih cijena cini i dalje izoliranim i ne pretjerano zabrinjavajucim za monopoliste. Usput gledaju minorni razvoj i prate sto se desava.

Buduci da se svi energetski sustavi baziraju na kljucu ovisnosti, ali mogli bi smo reci i sve "usluge" prema potrosacima kao takve. Onda ti je jasno zasto u postojecim eksploatacijama i lobijima, nema potrebe zamarati se nekakvim sončekom.

Za to bi bio potreban sasvim drugaciji poredak u odnosu na rijec "besplatan" koju danasnja ponuda ne poznaje kao rijec.

Ili mozda slikom proslosti :

Namjera : Kao zrak koji disemo...

m0n0polna stvarnost : Hvala decko, ali radije NE!

Recenica koju je i nas Krsto Papic, kad je radio film ponovio iz danas dostupnih FBI fajli o Tesli (na vecini P2P dostupno : FBI files on Nikola Tesla) : "Ovaj decko je previse pametan da radi za opce dobro - umirovimo ga na vrijeme i zaposlimo tamo gdje imamo koristi"
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 00:43   #214
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nego, jel struja prvotno nije bila smisljena kao besplatna? Shema kao drzava napravi elektranu i daje besplatno građanima?
Pa i hrana je besplatna. Odi ju zasadi, koristi da hraniš životinje. Nađi hrpu istomišljenika i napravite amish type koloniju na nekom prostoru. :P

Ajoj, ti bi da ušetaš u dućan i da bude besplatna. Onda buš lijepo platio sve od poljoprivrednika, transporta, skladištenja, energije potrebne za cijeli proces i vlasnika dućana u čiji prostor dolaziš po istu


@Visage

Lobiji, lobiji lobiji. Ne budi smiješan. Upravo ti isti lobiji rade na alternativnim izvorima od onih koje u većini "zastupaju". Zašto? Jer je upravo njima u interesu biti prvi i imati najbolji "proizvod" naspram konkurencije. Ne postoji naftni, automobilski... lobi. Postoji novčani lobi. Svi žele zaraditi pare i boli ih briga kako. Da li će tvrtka raditi solarne panele ili naftne bušotine. Tak im svejedno.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 20.12.2010. u 00:51.
  Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 00:58   #215
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Malo povratka u realnost i na temu

Nabavio sam si nedavno Belkinovu prenaponsku zaštitu s 8 štekera i daljinskim.

OVO!

Stvar funkcionira tako da se 6 komada mogu uključivati/isključivati daljinskim dok su preostala 2 "always on".
Daljinski je smiješan na prvi pogled jer podsjeća na sklopke za svjetlo, a i još se baza može montirati na zid.
Svaki daljinski se može posebno kodirati za pojedinu "letvu" pa se može koristiti ili jedan za sve ili svaki daljinski zasebno bez da se međusobno ometaju.

Na "always on" štekere sam ubacio samo komp i monitor, dok su na ostalima stolna halogenka, bežične slušalice, antena, mini linija, eksterni hdd i printer.

Uglavnom, wattmetar koji imam na glavnom štekeru čita 26W dok je sve "isključeno", dakle u standbyu. Nakon gašenja ovih 6 potrošača preko daljinskog pored kreveta, ostaje samo 6W kojih vuku komp i monitor.

U usporedbi s ostalim prenaponskim zaštitama, ova je možda malo skuplja (300 kn), ali nudi i više mjesta za uštekati sve što imate, i mogućnost daljinskog gašenja nepotrebnih potrošača.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 01:10   #216
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma sve je meni jasno, ali definitvno sam misljenja da je budućnost u obnovljivim izvorima energije.
Citiraj:
Postoji novčani lobi. Svi žele zaraditi pare i boli ih briga kako. Da li će tvrtka raditi solarne panele ili naftne bušotine. Tak im svejedno.
Ovo je nažalost jasno..
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 01:10   #217
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Lobiji, lobiji lobiji. Ne budi smiješan. Upravo ti isti lobiji rade na alternativnim izvorima od onih koje u većini "zastupaju"
Napisao si istu stvar, samo si preko zivice usao pred kucu s druge strane i mislio da si prvi stigao zaprositi snajku

Ne vidim sto si time vise rekao, ili pobio sto sam napisao? No na alternativnim izvorima je malo previse ljudi posvetilo zivote ili veliki dio slobodnog vremena, da bi ih Mad Duke bezobrazno zaokruzio kometarom kao nekakav lobi

To sto ce prvi kupac (ako ih ne unisti prije) uvijek biti gospodar koji ce onda baciti u ladicu da ga ne ometa dalje... to je ionako bolna istina koju vecina upucenih znaju.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne postoji naftni, automobilski lobi...
dobro da znam
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 09:31   #218
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
...

I svi ovi koji pljuju po solarnoj energiji, hm, u 8 minuta na područje Sahare padne energije dovoljno za potrosnju cijele Zemlje 24H
ako ciljaš na solarne panele koji pretvaraju sunčevu energiju u električnu, oni imaju poprilično ograničen vijek trajanja. navodno se već sada pojavljuje problem sa deponiranjem prvih "komercijalnih" solarnih panela koji su neupotrebljivi, a tretiraju se kao opasan otpad.
mymoon je offline   Reply With Quote