Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2009., 00:11   #1
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Question Koji monitor uzeti?

U uzi izbor su usli Samsung T260 i LG W2600H, no intrigira me i IIYAMA ProLite E2607WS-B1 i to zbog stare slave ovog proizvodjaca pa me savjetujte sto uzeti.

Na racunalu se ne igram i ne gledam filmove treba mi velicina i kvalitetan prikaz boja a opet u nekim normalnim novcanim okvirima, prihvacam i prijedloge van ova tri modela
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2009., 13:06   #2
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Pozdrav...

pošto sam i sam u procesu nabave monitora proveo sam dosta vremena u pretraživanju...

evo i subjektivnog mišljenja i nekih činjenica koje ti možda mogu olakšati izbor:

- jasno, sva tri imaju TN matricu
- sva tri imaju 3 god garanciju, cijenom (3k) su tu negdje
- samsung T260 i E2607WS imaju hdmi ulaz dok lg nema tako da razmisliš ako ćeš ga koristiti za konzole
- sva tri imaju Response time od 5 ms (E2607WS ima 2 ms gtg) što je sasvim u redu za nekog prosječnog gamera
- nakon nekoliko reviewa evo nekih zaključaka koji se ponavljaju po svim reviewima:

Iiyama Prolite E2607WS:
- ima vrlo dobar prikaz slike, odziv je vrlo dobar - nema ghostinga, prikaz boja je također vrlo dobar, ima DVI-D, HDMI, i analogni D-Sub, omjer 16:10, mala potrošnja, nema backlight
- mana: nema podešavanja visine, nema rotacije, samo nagib (tilt) do nekih 20%...no to u ovoj cijeni, a i činjenici da ima TN matricu ne možeš uzeti kao nedostatak

LG W2600H:
- kao i iiyama, ima vrlo dobar prikaz slike, odziv je vrlo dobar - nema ghostinga, prikaz boja je također vrlo dobar
- mane: nema hdmi, neki useri su rekli da ima prosječan backlight bleed, ne dolazi s dvi kablom (ali ima dvi adapter što baš i nije isto) već samo obični vga

Samsung T260:
- svi ga hvale, mnogi ga kude, dojma sam da ima ok prikaz slike, ali o njemu stvarno imaš brdo reviewa
- samsung panel???

Sažetak:
Moj subjektivni dojam izgleda ovako:
1. najradije bih uzeo Iiyama Prolite E2607WS al ga trenutno nema u Formelu (ako znaš gdje se još može dobaviti molim te javi), nisam naišao na neke mane kroz sve što sam čitao o njemu, osim naravno na one standardne mane tn matrica
2. LG ili Samsung, svejedno

Eto, možda pomogne..ako kupiš neki od ova 3, bilo bi mi drago da javiš barem neki subjektivan dojam...thx..pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: S3arch1ng. 21.02.2009. u 13:54.
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2009., 23:23   #3
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Sto vise citam review-e neodlucniji sam, volio bih kada bih mogao vidjeti sva tri jedan uz drugi, ali u mojoj provinciji je to nemoguca misija!

Najvise prevaguje T260 trenutno!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.

Zadnje izmijenjeno od: ogyb. 26.02.2009. u 23:25. Razlog: pravopis
ogyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na