Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2023., 21:34   #1021
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Čahurasta matica. Čudno da Kranjec to nema, s obzirom na perverzije koje imaju.
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 21:38   #1022
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ne znam jel baš najbolja tema, zna netko gdje bi mogao naći ovakve matice?

https://www.wkooa.com/product/m6-m8-...ture-hardware/

Bio sam u Kranjecu, nemaju ništa takvo, u željezarijama isto. Probao i u bike shopovima jer je zapravo matica od nosača tereta za bicikl. Nisam siguran ni koji bi hrvatski naziv bio za ovo, al kad tražim barrel nut, dobijam da se koriste za slaganje namještaja. Ako netko zna gdje još pogledat u ZG, slobodno nek puca. Hvala

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
https://maps.app.goo.gl/CLmLry9bwN8wZ4946

Ako nemaju ili ne mogu nabaviti visim ti pivo.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 22:19   #1023
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ja ne mogu vjerovat da su uspjeli nešto istiskati na cijelu a4 stranicu i istovremeno NEuspjeli objasniti ljudima (mogli su napisani jednostavno 1) nakon montaže kreveta potrebno je u web shopu naručiti poprečnu letvu i nosače dimenzija tih i tih, ugraditi ih na sredinu tako i tako) koji nemaju pojma o čemu je riječ, kao i meni... pa u životu nisam vidio/čuo da treba "minimalno jednu poprečnu letvu staviti" negdje ikada...

stranice kreveta su čvrste, krevet je full masivan, 100% od bukve, (koliko sada guglam, od bukve je tvrđi samo hrast?)... podnica ne pleše unutar konstrukcije kreveta, ali i gore i dolje se može pomicati ako se to želi, za cca. par centimetara više gore ili više dolje, ja sam je centrirao na centar

sve jasno u ovoj zadnjoj rečenici, recimo da želim da bez obzira na garanciju i sve ostalo, mi ovaj setup potraje što je dulje moguće, jer ni podnica nije bila jeftina (skoro 200 eur), podizna na obje strane od hespa, di da nađem tu poprečnu letvu? kako ona izgleda uopće? kako se montira itd.? (znači moram modificirati tvornički krevet? )

i ne mogu se prestati čuditi, dobio sam krevet i podnicu, koji su spremni za upotrebu, ali ipak nisu spremni za upotrebu, i trebam obavezno nešto ugraditi da bi mi garancija bila priznata, a to obavezno se ne isporučuje u ovoj pošiljci? pa nisu mi ni u harveyu normanu to napomenuli prilikom kupnje, ali sam zato poslao danas mail i hespu i harveyu normanu da mi objasne

dali itko od vas ima tu poprečnu letvu? pa radije ću potrošiti 20€ na tu letvu, nego da mi se raspadne sve za koju godinu
Javi što će ti odgovoriti. Ako želiš mirno spavati, odeš u Pevex, kupiš letvu 15 x 30 mm ili sličnu, dva L profila, vijke za drvo i letvu odrežeš na mjeru tako da se uklopi u te uzdužne nosače. Ako ti ostane viška letve jer mislim da prodaju na 2 m, možeš staviti i dvije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 22:50   #1024
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ne znam jel baš najbolja tema, zna netko gdje bi mogao naći ovakve matice?

https://www.wkooa.com/product/m6-m8-...ture-hardware/

Bio sam u Kranjecu, nemaju ništa takvo, u željezarijama isto. Probao i u bike shopovima jer je zapravo matica od nosača tereta za bicikl. Nisam siguran ni koji bi hrvatski naziv bio za ovo, al kad tražim barrel nut, dobijam da se koriste za slaganje namještaja. Ako netko zna gdje još pogledat u ZG, slobodno nek puca. Hvala

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
https://pevex.hr/vijak-za-drvo-za-sp...ja-39-46mm-8mm

https://www.svezakucuidom.com/cahura...m6-x-15mm.html

https://www.drvo-trgovina.hr/vijci-s...jak-3706537066


https://www.google.com/m?q=spojni+vi...nel=new&espv=1
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 23:19   #1025
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Domy - e vidis, dobra ti je ta ideja, svida mi se, ali nisam siguran da je to moguce, jer su uzduzne precke na skroz donjem dijelu lijeve i desne stranice, tako da ispod uzduznih drvenih "nosaca" od podnice nema materijala na koji bi mogao zasarafiti nosace i postaviti poprecnu letvu, tako da ne smeta podnici uopce, javiti cu svakako odgovor sta su napisali
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 00:01   #1026
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa ko da mora bit ispod. Uzmeš 4 kutnika, dva sa svake strane i zašarafiš poprečnu letvu u te uzdužne letve. Poanta te poprečne je da samo poveže bočne stranice, nema veze s nosivošću.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 09:27   #1027
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Domy - e vidis, dobra ti je ta ideja, svida mi se, ali nisam siguran da je to moguce, jer su uzduzne precke na skroz donjem dijelu lijeve i desne stranice, tako da ispod uzduznih drvenih "nosaca" od podnice nema materijala na koji bi mogao zasarafiti nosace i postaviti poprecnu letvu, tako da ne smeta podnici uopce, javiti cu svakako odgovor sta su napisali

Ja sam tu poprečnu dobio sa krevetom. Na stranicama su metalni dosjedi, a na letvi metalni L-profili koji usjednu u ove na stranicama. Samo sjedne jedno u drugo i drži krevet na okupu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 13:22   #1028
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Tnx fanatik i domy

@domy - mozes to poslikati i poslati mi u inbox kako to izgleda da vidim?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 17:31   #1029
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Za jednu vezu trebaš:

1 x letva: https://pevex.hr/drvena-letva-zaze-15x40-2m

4 x kutnik: https://pevex.hr/zeljeznarija/okov/o...estaj/kutnik-1
- ne kužim te njihove dimenzije, trebaš kutnik širine 15 mm s četiri rupe, dužina 3-4-5 cm, koji već imaju

8 x vijak: https://pevex.hr/vijak-za-drvo-inox-3-0x20-a4

Za dvije letve sve poduplaš.

Letvu režeš na unutarnji razmak između uzdužnih nosača kreveta i spajaš kutnicima užu stranu letve i tako sa svih strana. Ako ćeš šarafiti bušilicom, smanji moment da ne provrti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 23.11.2023. u 17:37.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 19:10   #1030
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Ne znam da li je ovo prava tema.

Imam zemljište sa temeljem, nedovršena kuća.
Sad se aktualizirala ta tema u obitelji, razmišlja se gradnja iz početka nekretnine sa 4 stana.

Koliko se kreću cijene gradnje kuće od nule tj da te stanove dovedemo u roh bau stanje? Govorim o 4 stana sa kosim ravnim krovom

Nisam u tome, gledam i raspitujem se. Međutim nitko neće davati prognoze bez gotovog projekta. Baš mi se ne daje 10 000 eura za projekt i onda nikud ne krenemo s tim.

Ako je netko radio od nule nek piše iskustva.

Da li je bolje ključ u ruke ili pomalo pa kad se završi? Sigurno je ključ u ruke skuplja opcija.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Lp

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 19:31   #1031
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
1.500 eur + PDV po kvadratu. Može i jeftinije ako imaš svoju ekipu, poznanstvo, ili barem jeben rabat na materijalu.
Ključ u ruke je NAJBOLJA opcija, osim ako naletiš na idiote od "majstora". Što je moguće, jer je sve manje majstora, a sve više "majstora" i "gazdi".
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 21:17   #1032
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Doxy ti gradiš ili? Odakle ti ta cijena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 21:53   #1033
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
1.500 eur + PDV po kvadratu. Može i jeftinije ako imaš svoju ekipu, poznanstvo, ili barem jeben rabat na materijalu.
Ključ u ruke je NAJBOLJA opcija, osim ako naletiš na idiote od "majstora". Što je moguće, jer je sve manje majstora, a sve više "majstora" i "gazdi".
Toliko nije ni u Marlesu koji slove među najskupljim montažnim kućama...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 22:15   #1034
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Oko 1200-1500€ je ključ u ruke ovisno o rangu materijala za kvadrat kuće.
Roh bau je trećina valjda.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 22:30   #1035
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Doxy je majstor bez navodnih znakova.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 22:44   #1036
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za jednu vezu trebaš:

1 x letva: https://pevex.hr/drvena-letva-zaze-15x40-2m

4 x kutnik: https://pevex.hr/zeljeznarija/okov/o...estaj/kutnik-1
- ne kužim te njihove dimenzije, trebaš kutnik širine 15 mm s četiri rupe, dužina 3-4-5 cm, koji već imaju

8 x vijak: https://pevex.hr/vijak-za-drvo-inox-3-0x20-a4

Za dvije letve sve poduplaš.

Letvu režeš na unutarnji razmak između uzdužnih nosača kreveta i spajaš kutnicima užu stranu letve i tako sa svih strana. Ako ćeš šarafiti bušilicom, smanji moment da ne provrti.

ok, tnx, dali bi ti ipak bio problem da mi poslikaš kako to izgleda kod tebe?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 23:29   #1037
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nemam ja takav sistem, kažem samo što trebaš napraviti jer to uostalom imaš u uputama.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 07:25   #1038
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa nema nikakve mudrosti.
Zašarafiš ovo na sredini obje uzdužne letve. Duži dio kutnika šarafiš na uzdužnu letvu, kao na tehničkom nacrtu tog kutnika. Kad si zašarafio oba, izmjeriš koliki ti je prostor između ta dva kutnika. Kad si izmjerio, po mjeri izrežeš poprečnu letvu i staviš ju da sjedne u ta dva kutnika. Nakon toga, zašarafiš odozdo po dva šarafa kroz kutnike u poprečnu letvu.
Ako misliš da ti je jedna letva malo, kupi kutnika i letava koliko te volja i ušarafi na isti način.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 09:47   #1039
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
Ne znam da li je ovo prava tema.

Imam zemljište sa temeljem, nedovršena kuća.
Sad se aktualizirala ta tema u obitelji, razmišlja se gradnja iz početka nekretnine sa 4 stana.

Koliko se kreću cijene gradnje kuće od nule tj da te stanove dovedemo u roh bau stanje? Govorim o 4 stana sa kosim ravnim krovom

Nisam u tome, gledam i raspitujem se. Međutim nitko neće davati prognoze bez gotovog projekta. Baš mi se ne daje 10 000 eura za projekt i onda nikud ne krenemo s tim.

Ako je netko radio od nule nek piše iskustva.

Da li je bolje ključ u ruke ili pomalo pa kad se završi? Sigurno je ključ u ruke skuplja opcija.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Lp
Ja sam ti dobio za Zagreb, 195 kvadrata bruto, ugrađena kuća sa podrumom (35m2), polu-ključ u ruke (nema vode, odvodnje, struje, grijanja, klime, metalne ograde) i bilo je 1200€ kvadrat sa PDV-om. Kad nadodađ sve ostalo, bude skoro 1500€. To ti je bez arhitekta, troškovnika i ostalog što bi me još čekalo (HEP, Vio, komunalno). To je još 15 hiljada.

Kod mene je problem što je ugrađena kuća, nema prostora za velike strojeve, mala je parcela, imam susjedne kuće (koje su novije i imaju podrume i AB gradnju), ima kablova u visinu i kuća ide do ulice pa mi je sve zaustavilo to što traže zaštitu građevinske jame (a to je samo sondiranje i projekt 7k, a izvedba pitaj boga koliko - navodno i do 25k eura može otići ovisno o načinu zaštite). Stalno nešto iskoči, a sva salva projektanata i tih u gradu ne zna točno što sve treba. Svako malo neka nova pravila, a da ne velim da imam totalno drugačija pravila gradnje od susjeda 20m dalje. On je na istom zemljištu napravio valjda 300 kvadrata bruto, ja nemrem 200. A sve isto, parcela, pozicija kuće, sve. I ne, nisu se promjenili propisi ili GUP.

Mislio sam da ću moći bez majstora u familiji i poznanstva, žicanja za popuste, plaćanja kešom, ali nema šanse - u ova vremena teško. A za sve trebaš potpis ovoga i onoga, nemreš sam napraviti ništa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 24.11.2023. u 10:15.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 10:08   #1040
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa nema nikakve mudrosti.
Zašarafiš ovo na sredini obje uzdužne letve. Duži dio kutnika šarafiš na uzdužnu letvu, kao na tehničkom nacrtu tog kutnika. Kad si zašarafio oba, izmjeriš koliki ti je prostor između ta dva kutnika. Kad si izmjerio, po mjeri izrežeš poprečnu letvu i staviš ju da sjedne u ta dva kutnika. Nakon toga, zašarafiš odozdo po dva šarafa kroz kutnike u poprečnu letvu.
Ako misliš da ti je jedna letva malo, kupi kutnika i letava koliko te volja i ušarafi na isti način.

tnx, ovo mi je trebalo
domy, ja sam ti kao žene, trebaš mi sve nacrtati
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 10:53   #1041
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Moze li mi netko reci okvirnu cijenu radova... ili ima li netko link za onaj kalukator online koliko sto okvirno kosta... jer mi je to poznanik pokazao a ne mogu ga naci...a doslovno mi moze majstor reci cijenu koju zeli pojma nemam koliko sto kosta...

Dakle, zadatci su sljedeci.
1. Spustiti vodu u kupatilu za 50 cm ispod umivaonika i srediti odvod jer cemo stavljati nove plocice u kupatilo, pa bismo stavili slavinu na umivaonik.
2. Izvesti tu istu vodu/odvod kroz zid u drugu sobu topla/hladna/odvod jer bismo tamo sredili kuhinju.
3. zamjena gusanog redijator za "ljestve" u kupatilu


Drugo pitanje koje bih postavio je u smjeru zamjene starih gusanih redijatora, koliko se to zaista isplati raditi?

Znaci to sad sto izgledaju lose je jedna stvar, druga koja mi je bitnija je koliko su novi radijatori efikasniji i bolji takoreci?
Jer ako cemo dobiti samo estetiku onda mi to ni nije bitno jer cemo tamo biti 2-3 tjedna godisnje.


Hvala unaprijed.

Lokacija: Osijek

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 24.11.2023. u 11:28.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 11:24   #1042
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Jbg...

Zadnje izmijenjeno od: DoxyTheCroat. 24.11.2023. u 12:27.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 12:26   #1043
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Toliko nije ni u Marlesu koji slove među najskupljim montažnim kućama...
Trenutno je takva cijena kuća i manjih stambenih zgrada.
Ključ u ruke naravno.
Montažne bi trebale biti jeftinije, a ne skuplje, u tome je cijela caka montažne kuće.
Samo na balkanu drže cijenu višlje od normalne.

I da, Doxy je majstor bez navodnih znakova, pošto se bavi time 15 godina.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 12:48   #1044
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ja sam ti dobio za Zagreb, 195 kvadrata bruto, ugrađena kuća sa podrumom (35m2), polu-ključ u ruke (nema vode, odvodnje, struje, grijanja, klime, metalne ograde) i bilo je 1200€ kvadrat sa PDV-om. Kad nadodađ sve ostalo, bude skoro 1500€. To ti je bez arhitekta, troškovnika i ostalog što bi me još čekalo (HEP, Vio, komunalno). To je još 15 hiljada.

Kod mene je problem što je ugrađena kuća, nema prostora za velike strojeve, mala je parcela, imam susjedne kuće (koje su novije i imaju podrume i AB gradnju), ima kablova u visinu i kuća ide do ulice pa mi je sve zaustavilo to što traže zaštitu građevinske jame (a to je samo sondiranje i projekt 7k, a izvedba pitaj boga koliko - navodno i do 25k eura može otići ovisno o načinu zaštite). Stalno nešto iskoči, a sva salva projektanata i tih u gradu ne zna točno što sve treba. Svako malo neka nova pravila, a da ne velim da imam totalno drugačija pravila gradnje od susjeda 20m dalje. On je na istom zemljištu napravio valjda 300 kvadrata bruto, ja nemrem 200. A sve isto, parcela, pozicija kuće, sve. I ne, nisu se promjenili propisi ili GUP.

Mislio sam da ću moći bez majstora u familiji i poznanstva, žicanja za popuste, plaćanja kešom, ali nema šanse - u ova vremena teško. A za sve trebaš potpis ovoga i onoga, nemreš sam napraviti ništa.
U Splitu i okolici se isto po novom računa sa 1500€/m2 ili više, rijetko kad manje. Za proći jeftinije, računica je jednostavna: manje kvadrata

Bolje da se ne angažiraju previše prijatelji i rodbina. Naravno ima iznimki ali generalno se puno lakše dođe do željenoga ako nemaš teret prijateljstva/srodstva. Prijatelji/rodbina najvjerojatnije imaju posla i bez "vašeg" projekta, pa im je svako spuštanje cijena gubitak, pa nastaju razni problem i nezadovoljstva.. my 2 cents
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 00:25   #1045
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Zato uzmeš provjerenog izvođača montažnih kuća koji rade s provjerenim materijalima, imaju certifikate i ateste, ima ih par kod nas. Bilo je i na provjerenom kak su neke zeznuli za montažu, uplatili i ništa.
Krenuo sam odgovarati, ali je kolega

Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Oni imaju drugi problem, 200% su skuplji nego što bi trebali biti.
Poanta montažne, brz i jeftin posao, kod nas je spor i skup posao, totalno promašen.
Oću vraga živjeti u iverici koja košta više od klasične gradnje.
točno to objasnio.


Očekujem da mi se parcela legalizira kroz koju godinu te pripremam "temelje", tj. riješavam sve financijske probleme do tada.
Meni je jasno zašto su cijene montažnih otišle bogu iza nogu ovdje, kada su shvatili da ih mogu raditi u Austriji (Domprojekt), što će se ovdje jebavati sa našima...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 04:29   #1046
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Krenuo sam odgovarati, ali je kolega



točno to objasnio.


Očekujem da mi se parcela legalizira kroz koju godinu te pripremam "temelje", tj. riješavam sve financijske probleme do tada.
Meni je jasno zašto su cijene montažnih otišle bogu iza nogu ovdje, kada su shvatili da ih mogu raditi u Austriji (Domprojekt), što će se ovdje jebavati sa našima...
Dobro zato ima ponude zidanih opeka, beton, montažne jeftinije, skuplje, CLT pa biraš što hočeš/možeš.

Montažne kuće jesu vani nešto jeftinije nego zidane no ipak su skuplje nego kod nas (zato u Austriji dosta rade kako veliš).
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 07:35   #1047
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Krenuo sam odgovarati, ali je kolega



točno to objasnio.


Očekujem da mi se parcela legalizira kroz koju godinu te pripremam "temelje", tj. riješavam sve financijske probleme do tada.
Meni je jasno zašto su cijene montažnih otišle bogu iza nogu ovdje, kada su shvatili da ih mogu raditi u Austriji (Domprojekt), što će se ovdje jebavati sa našima...
Kak misliš legalizira parcela? Pa nisi je ukrao valjda .
Pretpostavljam da nije u zoni gradnje prostornog plana? Ako nije, jesi siguran da će ti zahtjev proći, i da će biti za godinu dana? JL(PR)S rade prostorne planove po potrebi, svakih par godina, rijetkost je da se zalomi 2 godine za redom.
U tom slučaju, po prostornom planu provjeri što možeš graditi van zone gradnje, najčešće su ograničene kvadrature i katnosti, ali možda se uklapaš u dozvoljeno.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 19:33   #1048
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Svako malo neka nova pravila, a da ne velim da imam totalno drugačija pravila gradnje od susjeda 20m dalje. On je na istom zemljištu napravio valjda 300 kvadrata bruto, ja nemrem 200. A sve isto, parcela, pozicija kuće, sve. I ne, nisu se promjenili propisi ili GUP.
To je ona priča o tome kako je bolje tražiti oprost nego dopuštenje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 23:31   #1049
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Kak misliš legalizira parcela? Pa nisi je ukrao valjda .
Pretpostavljam da nije u zoni gradnje prostornog plana? Ako nije, jesi siguran da će ti zahtjev proći, i da će biti za godinu dana? JL(PR)S rade prostorne planove po potrebi, svakih par godina, rijetkost je da se zalomi 2 godine za redom.
U tom slučaju, po prostornom planu provjeri što možeš graditi van zone gradnje, najčešće su ograničene kvadrature i katnosti, ali možda se uklapaš u dozvoljeno.
Nije mi bitno kada će jer imam stan, ali planiram kroz par godina. Parcela je kupljena zbog "informacija", a prije tjedan dva odem i vidim 2 kuće pored, u pola zidova od susjeda već strujni ormarići.

Nažalost politika i sve dosta često utječe gdje će se nešto širiti, ali to je drugi par rukava već.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 11:18   #1050
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Poz ekipa.
Imam u stanu jednu lođu (terasa zatvorena sa svih strana osim jedne).
Natkrivena je ukoso klasično terasno drvenim gredama, drvene ploče/daske s donje strane i šindrom gore.
Dva su zida ukopana u zemlji i to su vanjski zidovi, jedan zid je od spavaće, a četvrta strana je spojena na terasu.
E sad, ja bih lođu zatvorio, tu četvrtu stranu bih stavio staklenu stijenu s kliznim vratima.
To znači da bih morao gore staviti jedan prozor na kosinu, a dolje okvir i staklena stijena s kliznim vratima.

Također mi je donja terasa otvorena s dvije strane i htio bih i nju zatvoriti staklom, ali isto tako ili klizna vrata staviti na svaku stranu, ili klasično otvaranje vrata, prema unutra, da mogu otvoriti kad je lijepo vrijeme.

Imate li kakve savjete kome da se javim, gdje da se raspitam, bilo bi idealno kad bi mi majstor mogao doć pogledat, dat par savjeta, uzet mjere i napravit neku ponudu. Volio bih to do proljeća riješiti da ured preselim u lođu.
Ideje?
Hvala!
strgani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na