Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2023., 20:32   #69961
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja sam pro cjelogodišnjih za Zagreb ako ne živiš ili redovito ne moraš ići po brdima u okolici. Ono, ako padne snijeg, da možeš reći idem sutra kad počiste ralicama jer eto imam 5 godina stare cjelogodišnje.

U 6 godina i 40 000km moje CC+ su bile 4 puta u dodiru sa snijegom. 1 pravi snijega na autoputu (guma je prošla jednu zimu i jedno ljeto tada već), 1 jača bljuzga u Sloveniji (prošle godine) i 2 dana koja nisu vrijedna spomena za snijega. A išli smo po zimi preko cijele Hrvatske putovati, išli smo u Liku se sanjkati i slično.

Ako nisi lik koji mora biti baš svugdje kad padne snijeg i tako radiš/živiš u Zagrebu ili okolici koji nisu na brutalnim brdima - go for it.

S financijske strane ušteda je oko 3000-3500kn, no najviše sam cijenio što nisam morao kod vulkanizera, jer oni uvijek nešto razje*u na autu.
Da, kad prvi puta padne snijeg ćeš se brinuti kuda i kako. Da kada prvi puta guma prokliže na prvu masnu cestu kad je temperatura oko 0 - ćeš se pitati zašto imaš te gume i da barem imaš zimske. Puno ćeš biti prema sebi kritičniji recimo to tako. S druge strane, ljudi se voze na S3+ gumama starim 6 godina i prepečenim. Nećeš ti biti problem na masnoj cesti jer će se svima sklizati, samo ljudi šute o tome. Imam 3 primjera kako je ekipa letila van ceste jer su mislili da su im 2-3 godine stare zimske bogom dane.

Uglavnom, ako si prosječan vozač, normalna osoba koja ne želi sve najbolje, odi na njih.

EDIT:
Na novom autu imam ljetno zimski set i već mi je muka od pomisli na vulkanizera.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 21:24   #69962
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Moze li preporuka univerzalnih guma za Zafiru B moze 15 ili 16 ne znam koja je tocno to dimenzija.
Moji se voze cca 3-4tis km godisnje i mislim da nemaju potrebe za oba seta.
Hvala unaprijed.

Mislim da su velicine ove:
195 65 r15
205/55R16

tata jos potvrdi kad ga cujem

btw: vise naginjemo na ove 15 jer su vjerojatno jeftinije, a auto se jedva i koristi pa bih bolje ove 16 na alu felgama i dobrim gumama prodali.
Obzirom da ne rade puno kilometara, bolje odmah uzeti neke iz #3 ekipe (hint: tyre review yt kanal)

Ja sam svojima za Grande Punto uzeo Michelin CrossClimate 2, guma je odlična, isprobao malo žešće kočenje, drži dobro i po zimi i ljetu (upravo prošla prva godina).

Sad vezano za moj auto:

Jel ima tko iskustva sa Zimmermann kočionim diskovima?
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 23:00   #69963
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kihne svaki filter zraka kod nagle promjene tlaka samo što normalni tvornički filter zraka ima kutiju koja dampa taj zvuk kao i zvuk kompletne usisne grane.

I da, puno jače kihne kad napucaš gas nego kad ga pustiš. Frend je još prije 25 godina stavio gljivu na Twinga jedinicu atmosferca od 55 konja pa smo već tada gledali i slušali gljivu kako diše (i smijali se bačenim novcima).
Kihne? Što ti znači kihne?
Ugradio sam ih ono, 200-300 komada u zadnjih 25 godina, na aute od 1.5L do 3.5L šestaka. KN rokti, riče, a ne kiše pobogu, ali NA USISNOJ fazi, ne na puštanju gasa jer se tada ništa ne događa u usisnoj grani jer je klapna usisa ZATVORENA. I kad smo ga stavili na uno 1.5 sa duplim karburatorom se nije NIŠTA događalo sa zvukom filtera jer su leptiri gasa ZATVORENI kad pustiš gas.
I to nebitno jel gljiva neka cheap kopija za 20 eura ili kn original za 100, razlika je u održavanju i trajnosti, u zvuku ne. Panel filter se ne čuje nikak, tj isto ko i kod serijskog filtera zraka, jer je i dalje u kutiji, dok gljiva, gljiva je glazba za uši i kod malih motora, a kamoli kod dobrog zdravog šestaka.
Ali da gljiva kiše, e ovo još nisam čuo....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 23:13   #69964
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Možda je čovjek koristio krivi glagol.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 23:33   #69965
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Kupio sam car jump starter s aliexpressa za 26 dolara i ugodno se iznenadio kako fino radi a V6 motoru koji vjerojatno treba malo više struje za start nego 3 ili 4 cilindra.

Akumulator je bio toliko prazan da ni lampice po autu nisu radile, ni alarm, čak se i komp resetirao (izgubio potrošnju i km od zadnjeg točenja).

Kresno k'o keks. Jedino me zanima kako bi na dizelu radilo.


htttps://a.aliexpress.com/_ms3Boty

Evo link samog startera
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2023., 23:39   #69966
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Možda je čovjek koristio krivi glagol.
Pa da pričamo o wastegateu pa da piše kihne, ajde, ali gljiva
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 00:22   #69967
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kao i svaki lobby, sigurno se nekom ide niz dlaku, to niti neću pokušavati osporiti i o tom aspektu je, ako dozvoliš moje mišljenje, besciljno diskutirati.
Samo sto je danasnji odnos industrije i humanoida 9:1. Recimo EU je pred pritiskom vec koju godinu, na sve nacine (Ursula se ne buni previse) da se prehrambeni proizvodi (!) prestanu oznacavati na temu GMO-a. A znas li koje je objasnjenje? Da su gradjani EU-a, "vec stekli veliko povjerenje" u GMO hranu, te nije opravdano, da se kompanije koje plasiraju sjeme ili hranu (!) stigmatiziraju, te neopravdano ostecuju nastupom na trzistu. I to nije pisao daljnji rodjak Mengelea, vec EU lobisti kroz koje multinacionalke trbuhozbore njihove ideje, citaj intencije. Kako god semanticki pokusali izvrtati izreceno, stvar je kristalno jasna, direktna zelja za ogranicavanjem izbora ljudi!

A koliko ljudi zna, da je klaun Zelenski za sve sto je od amera primio kao pomoc, vec odavno osim duse, platio poljoprivrednom devastacijom vlastite zemlje. Potpisao je sve sto mu je Monstanto (sada Bayer) i ostali stavili na stol na temu GMO-a, te Ukajinu ceka poljoprivredna buducnost Argentine, sto ce reci 100% ovisnost o drugome.

Da ne trazim recentni popis tijela ICNIRP-a, citirat cu Leszczynskog (IARC, ekspert kojeg koristi Kanadski parlament i americki Senat na temu) veli :

The composition of the ICNIRP Commission for the term of office 2016-2020 is as follows:

Eric van Rongen (Chair), Netherlands
Maria Feychting (Vice Chair), Sweden
Rodney Croft, Australia
Guglielmo d’Inzeo, Italy
Adele Green, Australia
Akimasa Hirata, Japan
Brian Lund, USA
Carmela Marino, Italy
Sharon Miller, USA
Gunnhild Oftedal, Norway
Tsutomu Okuno, Japan
Martin Röösli, Switzerland
Zenon Sienkiewicz, United Kingdom
Soichi Watanabe, Japan

All members of the outgoing and the incoming Main Commission of ICNIRP are known for the same opinions:


RF-EMF does not cause any adverse health effects
Individual sensitivity to RF-EMF does not exist
The only mechanism of RF-EMF effects is thermal
the non-thermal effects do not exist.



In such opinion-unified group, finding scientific consensus is not necessary – it exists from the starting point of selecting the new members – the “scientific consensus” is pre-defined. Therefore, instead of the real scientific debate about the possible health effects there will be discussion about providing a convincing demonstration of the lack of any effects.


Stajem ovdje, ali nastavljam do vikenda, precijenio sam umor.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
https://www.mi.com/global/product/xi...compressor-1s/ Ti si očito imao defektan model, a i ovo je novija verzija , 1S koja ima 45% bolje performanse od starog.
Koristim ga svaka 2 tjedna, kad prodjem do Romobilije pa provjerim radijalke na romobilu. Nisam ga zeo sebi, jer je nepotrebno tezak za imati ga u torbici na guvernalu. Xiaomi je kao i slicni pandani, zaokruzio opisom da je multitalent za razne namjene, pa moze i za auto, ali imati ga kao dedicirani kompresor za auto gume, malo je reci ravno je mazohizmu.

Druga stvar, ako je s baterijama prema kraju, gubi preciznost, te nije bas olicenje povjerenja. Za romobil, biciklono i slicne namjene, radi posao odlicno. Mada u torbi radije nosim teleskopsku rucnu pumpu na rastavljanje, koje je lagana kao perce, te zauzima minimalno mjesta.

Xiaomi kompresorcic je inace dopadljiv, toliko estetiziran, da su trebali dodati i rukavice za poliranje, jer gotovo ti dodje tesko, spustiti ga na goli pod.



..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 10:02   #69968
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa da pričamo o wastegateu pa da piše kihne, ajde, ali gljiva
Inicijalno je kolega pitao zašto dizeli rade zvuk sove na šaltanju, a oni nemaju klapnu gasa kao benzinac, tako da je cijeli sustav uvijek protočan, a ubrzanje ovisi samo o količini ubrizganog goriva

Zvuk sove proizvede turbina koja usporava na šaltanju, a nije prigušena klasičnim filterom, katalizatorom i dpf om
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote