Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2017., 16:49   #10021
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nativni kontrast je kao u Samsungovim boljim panelima. Meni po svim karakteristikama izgleda kao Samsung, skroz do same povrsine ekrana. I plus FALD naravno. Manje dijagonale imaju manji broj vertikalnih zona pa nije uvijek moguce black barove u potpunosti zatamniti...
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 17:13   #10022
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Sad je pitanje jel im matrice radi samsung ili auo ili netko treci
Nadam se da u takvoj visoj seriji sony nema lutriju sa panelima.
Kak ti televizori stoje sa bleedingom i dse
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 18:00   #10023
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Koliki je odprilike nativni kontrast panela na sony xe90 seriji. Ponekad ako pogledam te televizore u ducanu bas mi se ne cini crna "najcrnjija" cak ni kada se gleda izravno. Tj oni black barovi kao da bi mogli biti tamniji, ili mi se samo čini. Moj sammy kao da tu ne zaostaje niti malo. Bas bio volio doma si uzet jedan xe90 da se uvjerim u čuda falda
Treba dobro kalibrirati sliku. Naime, može se postići gotovo oledovska crna ali je onda black crush problem. Evo kod mene, u potpunom mraku, kada se gleda film i gleda se slika, nema šanse da perifernim vidom vidiš nešto osim mraka ( crne boje kao mrak ) ako se pak gleda baš pomno vidi se da je na nekih 15% od apsulutne crne.
E sad, ako je upaljen HDR, TV automatski stavi brightness na max i onda nije to baš predobra crna, makar je opet ok, no imaš HDR supersvijetle scene itd..
Ako želiš sve, ZD9 i xe93 to upadaju.
S time da je basic OLED tv u HDR-u truba u odnosu na LED televizije ( govorim bazični modeli ne high end )
Moj savjet, poigraj se sa postavkama i garantiram da ćeš biti zadovoljan, meni osobno TV vrijedi svake kune.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 18:12   #10024
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Imamo quadra pa ispizdimo kad se pali 10 sekundi?
Tv ti je sad sve osim tv-a, tako da duže paljenje i lag tu i tamo je sasvim normalna stvar. Sony je dosta brz i bez laga, barem koliko sam uspio čačkati po njemu, ovaj koji si postao.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 18:39   #10025
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I meni djeluje OK ovako na papiru. Navodno neki novi model, prema nabavi ima ga samo emezzeta, a u švabiji isto košta 400 eura. Stari je protiv 123cm tako da samsung otpada . Jebe me samo što sony ima 2 god. garancije, a onaj panasonic od 3200kn ima 5 god. i smart. Opet ako je sony kvalitetniji (brzina, OEM) išao bi na to. A ništa u emezzeti ću ih vjerojatno vidjeti uživo pa kakav mi dojam ostave.

Osim ako ne ispliva nešto drugo na akciji ili se opet predomislim
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 20:16   #10026
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Ja bio malo po trgovinama danas.

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...0v.aspxhttp://
Prodavači mi preporučavaju ovaj LG model. IPS+Direct. Slika me nešto nije baš dojmila odnosno čisto je ok. Nije smart. Zna netko nešto više?

https://www.svijet-medija.hr/art/tel...2/76005http://
E ovaj me iznenadio. Slika mi se činila odlična. Vrtio se nekakav Grundig demo gdje je bilo svega: tamnih scena, brzih, boja, itd. Do njega neki njihovi 40" modeli i primjeti se da je slika malo lošija. Sad jel to do postavki ne znam. S obziron na veličinu čini mi se nekako prejeftin mora da je neka caka? Zapravo koliko sam vidio na njega nema 5g garancije

Gledao sam i Samsung 5002 i u dvije trgovine slika loša. Onako boje su prejake i slika je nekako "smudge". Sad opet jel do postavki ne znam.

Gledao sam i neke Sony modele od oko 4000kn i skroz su fini
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 20:34   #10027
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nativni kontrast je kao u Samsungovim boljim panelima. Meni po svim karakteristikama izgleda kao Samsung, skroz do same povrsine ekrana. I plus FALD naravno. Manje dijagonale imaju manji broj vertikalnih zona pa nije uvijek moguce black barove u potpunosti zatamniti...
Cini se da si u pravu. U nizim klasama ima svega a u visim klasama je vecinom Samsung i AUO.
https://www.avforums.com/threads/son...types.2111183/
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:05   #10028
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Da, prakticki sam siguran da je Samsung u XE90. Stoji mi na identicnoj poziciji na kojoj je bio 65KS8002 i ekran ima identican odsjaj kao ono sto Samsung reklamira kao ultra black moth eye filter. Blaga vertikalna rainbow linija na mjestu gdje je sobna rasvjeta, vidljivo kad je tv ugasen. 65XE8505 je pak imao potpuno drukciju povrsinu ekrana.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:17   #10029
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Pozdrav. Imam pitanje za znalce, dakle uzeo bih neki smart tv. Ogranicen sam na 82cm, trebam wifi jel nema mreze tamo, (postoji li kombinacija sa wifi usb stickom?), sa dobrom podrskom aplikacija, ne preskupo... Hvala
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 22:44   #10030
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Mozda film nema neku eksplozivnu akciju ali zamisljen je jako dobro kao cjelina sa smislenim pocetkom i zavrsetkom. Koliko je to zapravo bitno i danas rijetko svjedoce mnogi sf filmovi koji se negdje pred kraj potpuno pogube sa vremenom-prostorom ili ono kad od silnih brzih scena i eksplozija od filma i ne vidis ista drugo.
Koliki je odprilike nativni kontrast panela na sony xe90 seriji. Ponekad ako pogledam te televizore u ducanu bas mi se ne cini crna "najcrnjija" cak ni kada se gleda izravno. Tj oni black barovi kao da bi mogli biti tamniji, ili mi se samo čini. Moj sammy kao da tu ne zaostaje niti malo. Bas bio volio doma si uzet jedan xe90 da se uvjerim u čuda falda
Mislim da je nativni kontrast na XE90 oko 1:800 ili 850. Znam da nije 1000 što je kao zahtjev za Dolby HDR ili kako se zove, a što ovaj tv neće podržavati kad se taj Dolby pojavi. Nije me baš puno briga za to...

Crna u black barovima nije 100% crna, tu ne može nadmašiti OLED, ali je jako blizu. Ali može u svjetlini, prikazu pokreta (120hz plus Sony X-reality pro procesor slike, najbolje na tržištu), bojama (triluminous je zapravo qled ako se gleda kako tehnologija funkcionira, samsung je to bolje izbrendirao), izostanku burn-ina i cijeni. Lagao bih da kažem da ne bi OLED, ali u pola cijene (sad je XE90 8500kn u Sancta Domenici, 55" model) daje valjda nekih 85, 90% tog doživljaja pa je za mene matematika bila laka

Doduše, ponekad imam osjećaj da imam malo light bleedinga u donjem desnom kutu. Što je neobično jer bi FALD trebao biti tamniji u kutevima. Dimming ga uglavnom pokrije. Općenito, dimming na ovom tv-u obavlja odličan posao, zbune ga samo presječene scene (pola tamno, pola blještavo) kad se taj blještav dio prenese i na black barove. No, ako je dobar film i rip, na to ne obraćam pažnju.

Passengers je ok film, kažem, prolazan. Svakako sam gledao puno lošije. Meni je vrhunac SF-a serija The Expanse i smatram da tu dubinu radnje i likova nije moguće ponoviti. Jedva čekam treću sezonu.

P.S. Review Passengers Bluray izdanja, da vidite zašto mi je to benchmark za kvalitetu slike https://www.avforums.com/review/pass...y-review.13529
Imam i Life of Pi isto u nekompresiranom izdanju, i on je fantastičan vizualno (i odličan film, usput).
Inače sam zadovoljan HD ripovima od oko 10gb koji su puno ekonomičniji, ali ovo zaista pokazuje što 4K može.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 23:42   #10031
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Mislim da je nativni kontrast na XE90 oko 1:800 ili 850. Znam da nije 1000 što je kao zahtjev za Dolby HDR ili kako se zove, a što ovaj tv neće podržavati kad se taj Dolby pojavi.
Ne znam otkud ti ta cifra za nativni kontrast na XE90 ali toliko nizak nativni kontrast koji si ti naveo nema nijedan VA panel ikad proizveden. Nativni kontrast na