Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2017., 12:51   #1
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Asus RT-AC1200G+ muke sa reboot svakih par dana - prijedlog za upgrade

Imam dotični router cca pola godine otkad sam dobio T-Com optiku. Ovdje sam našao pomoć za podesit ga za pristup internetu(telefon nije u upotrebi). Router je spojen direktno na ONT....hvala skalar-u, nikky-u, itd. na pomoći.

Već sam pisao o problemu ovdje, ima u mojim postovima, uglavnom router nije stabilan - svakih par dana, jednostavno se reboot-a. Zna se desiti i 2 puta dnevno ponekad. Log skoro uvijek izgleda ovako;

Sep 19 17:02:15 rc_service: ntp 720:notify_rc restart_upnp
Sep 19 17:02:15 miniupnpd[722]: shutting down MiniUPnPd
Sep 19 17:02:15 miniupnpd[734]: version 1.9 started
Sep 19 17:02:15 miniupnpd[734]: HTTP listening on port 48285
Sep 19 17:02:15 miniupnpd[734]: Listening for NAT-PMP/PCP traffic on port 5351
Sep 19 17:02:16 rc_service: ntp 720:notify_rc restart_diskmon
Sep 19 17:02:16 disk_monitor: Finish
Sep 19 17:02:16 disk monitor: be idle
Sep 19 17:02:17 miniupnpd[734]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer
Sep 19 17:02:23 miniupnpd[734]: upnp_event_recv: recv(): Connection reset by peer

Probao sam;

- sve Asus FW za taj model(ima ih 5), te napravio factory reset nakon svakog upgrade/downgrade. Merlin ne podržava taj model.
- isključio UPnP
- postavio lokalne IP adrese za sve uređaje koji se koriste
- promjenio sve ethernet kablove
- čak sam probao i da ištekam i ONT i router iz struje, sve što koristi internet i ostavio 2 sata da "ohladi"
- znam da mi T-com resetira konekciju svakih 24h, zbog IP adrese vjer. ali to mislim da nema veze sa mojim problemom(i kad se to desi router radi normalno i u logu piše connection reset request by ISP ili tako nešto i brzo se opet sve osposobi)

Već mi je lagano pun ku*** ovog sranja. Nije da je ovo enterprise level uređaj ali nisu ni moje potrebe prevelike da zahtjeva nešto od 3000 kn. Imam 200/100 optiku te jedan laptop, 2 mobitela te plejku kao uređaje koje koriste internet. Najgore mi je kada nešto igram i sranje crkne te se mogu je***. Uglavnom za uređaj od cca 100 eura očekivao sam malo više jer stvarno mislim da nisam heavy korisnik...uglavnom surfanje, torrent koji je gotov za 5 minuta, te malo game-anja. Nije da je u mreži 10 uređaja te stalno neko share-anje/stream-anje, terabajti podataka itd.

Ako netko ima kakvu ideju šta bih još mogao probati, molim neka kaže. :-P


Nadalje ako nema druge, vjerovatno ću se odlučiti za kupnju novog routera a ovo probati reklamirati pa pokloniti/prodati. Voljan sam ići do cca 1300-1500 kn, sve što želim je da je router stabilan, podržava AC jer tko zna, možda uzmem danas sutra i veću brzinu. Mislio sam uzeti Asus RT-AC68U ima veći flash, više RAM-a ali nekako zazirem od Asus-a i njegovog firmware-a nakon ovog svega. Ukucaš u Google RT-AC68U rebooting i ima brdo postova o tome, isto vrijedi i za još skuplji RT-AC87U...ne znam šta da radim, strah me da opet ne bacim novce. Možda neka druga marka?

Zadnje izmijenjeno od: vlatko27. 03.03.2017. u 12:56.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:03   #2
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
jesi probao staviti da se sam reboota svaki dan u recimo 5 ujutro? ja sam sebi na ac55u stavio i ne desavaju mi se nikakvi problemi..doduse ja sam na vdslu-u ali ne bi trebalo imait utjecaja

vidi ako mu stavis da se svaki dan sam resetira oce ostatak dana raditi stabilno iako bi prije rekao da je neispravan
vacs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 13:08   #3
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Jesam i meni se resetira svako jutro u 05:30 (reboot scheduler), to sam stavio i zbog T-coma ali opet se random reboot-ovi dešavaju svakih par dana.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.03.2017. u 13:18.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:18   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ne znam šta bi ti rekao
Jeli tu riječ / greška konkretnog primjerka ili fw ili custom postavke.
Ima još kolega na forumu koji ga koriste i ne žale se / nemaju problema.
Zeznuto je ovakve greške / neispravnost dokazivati za reklamaciju ili zamjenu jer u drugačijem okruženju i/ili postavkama može radit ok (ili isto zezati).
Još nadodaj da je taj uređaj ipak hw nešto slabašniji (zato neće biti Merlin pameti).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:21   #5
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
vjerojatno ti se malo spo.ebo firmware ,skini firmware sa asusovih stranica ,vrati ruter na tvotničke postavke
ponovno učitaj firmware nakon toga kad se router restarta za svaki slučaj resetiraj na gumb otraga ,
ponovno unesi postavke(dobro bi bilo ručno) i to bi trebalo biti to.


p.s. asus zna ponekad izbaciti firmware koji na nekim uređajima,a opet ne kod svih stvara probleme,
pa s toga ako se nastave problemi probaj sa starijim firmwareom,ako i to nepomogne onda reklamacija.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 03.03.2017. u 13:29.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:27   #6
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne znam šta bi ti rekao
Jeli tu riječ / greška konkretnog primjerka ili fw ili custom postavke.
Ima još kolega na forumu koji ga koriste i ne žale se / nemaju problema.
Zeznuto je ovakve greške / neispravnost dokazivati za reklamaciju ili zamjenu jer u drugačijem okruženju i/ili postavkama može radit ok (ili isto zezati).
Još nadodaj da je taj uređaj ipak hw nešto slabašniji (zato neće biti Merlin pameti).
Ja bi osobno rekao da je greška FW. Zaista sam puno Google-a i ima BRDO problema sa Asus-ovim routerima, ne samo za ovaj već i za puno skuplje modele...negdje problem riješava stariji FW, negdje Merlin, itd. Nekako mislim da je HW da bi bilo češčih i možda većih problema od ovog. Ne znam...znam samo da sam imao stabilniju vezu na Bnet sa Technicolor modem-om/router-om. :-P

Šta mislite o kupnji novog? Ima kakvih prijedloga?
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:33   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Na tragu ovog šta piše skalar, možda fw treba ubaciti sa onom njihovom aplikacijom za recovery. Zapamtio sam da ju je netko trebao / koristio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:36   #8
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
vjerojatno ti se malo spo.ebo firmware ,skini firmware sa asusovih stranica ,vrati ruter na tvotničke postavke
ponovno učitaj firmware nakon toga kad se router restarta za svaki slučaj resetiraj na gumb otraga ,
ponovno unesi postavke(dobro bi bilo ručno) i to bi trebalo biti to.
Pajdo to sa FW sam napravio bar 10 puta. :-P Uglavnom svaki put kad bi stavio FW sam napravio factory reset.

Što se tiče postavki, ručno unesene samo PPPoE username i password, VLAN id. Znači minimalna konfiguracija..poslije sam probao isključiti UPnP te dodati IP adrese po MAC-u, čisto da vidim dal će pomoći ali slabo..
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:41   #9
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
prvo probaj ovo što sam ti gore napisao ,ako nepomogne onda razmišljaj o novom

ja sam imao i još uvijek stoji doma asus rt-ac66u bilo je sve ok
sad imam netgear r7000 ,u rangu ti je sa rt-ac68u samo nešto jeftiniji
a na njemu je xwrt firmware,prepravljeni asus merlin firmware i radi uredno
po mom iskustvu trebalo bi kupovati ipak router koji ima alternativne firmwarove.
jer stock firmwarei nisu uvjek bezgrešni.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 03.03.2017. u 13:49.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:44   #10
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Na tragu ovog šta piše skalar, možda fw treba ubaciti sa onom njihovom aplikacijom za recovery. Zapamtio sam da ju je netko trebao / koristio.
Misliš na ASUS Firmware Restoration version 2.0.0.0? To nisam nikad koristio, mogu probati nakon svega ovoga, ništa me ne košta...koji FW predlažete da stavim?

https://www.asus.com/Networking/RT-A...Desk_Download/
vlatko27 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 13:50   #11
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
prvo probaj ovo što sam ti gore napisao ,ako nepomogne onda razmišljaj o novom
Ajde probat ću sa ovim Firmware Restoration Utility stavit jedan od starijih FW-a gdje piše ovo;

Version 3.0.0.4.380.3310

Description ASUS RT-AC1200G+ Firmware 3.0.0.4.380.3310
- Fix reboot issue
- Fix GUI bugs
- GUI compatibility improvement and fine tune
- Fix DNS detect response issue
- Improve PPTP server
- Improve auto channel selection behavior
- Fix IPv6 related issues
- Fix wifi driver vulnerability issue – CVE-2016-0802
- Fix traffic limiter bugs
- Add IPTV Movistar Triple VLAN support
- Fix telnet/ssh/http/https WAN security issue
- Usb modem behavior improvement
- Add media bridge mode
- Fix reboot schedule issue
- Improve network map scenario

I kada stavim taj FW pustit ga da se reboot-a, te onda ga opet vratit na factory sa tipkom pozadi.
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:58   #12
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
moraš biti siguran da ti je nvram ispražnjen,možeš i probati tako se je na mom asusu nvram čistio držat tipku WPS 10 sekundi dok lampice nepočnu blinkati
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:27   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Da, na taj alat sam mislio,
odradi šta si napisao,
šta si dobio znati ćeš za koji dan
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:03   #14
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
moraš biti siguran da ti je nvram ispražnjen,možeš i probati tako se je na mom asusu nvram čistio držat tipku WPS 10 sekundi dok lampice nepočnu blinkati
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, na taj alat sam mislio,
odradi šta si napisao,
šta si dobio znati ćeš za koji dan

Evo uspješno stavio gore navedeni firmware sa Restoration Tool. Nakon što se upalio tipkom iza napravio reset, ištekao iz struje na 10 minuta. Spojio sve i odradio minimalni setup. Javim se za par dana za konačni sud.

P.S. Ovo za držanje WPS tipke ništa ne radi ali svejedno sam probao nakon FW što se instalirao. Valjda mu je restoration tool i još factory reset obrisao i taj NVRAM..
vlatko27 je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 19:53   #15
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
dobro to sam našao na netu za rt-ac66u u navramu znaju zaostat stare postavke zato ga trba brisati ddwrt openwrt i tomato imaju poseban bumo rekli gumb za ćišćenje nvrama
i ja mislim da sa toolom sve se čisti,držim ti fige da bude sad sve uredu .
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 12:01