Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2013., 21:47   #5701
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Na pitanje što je bolje...plazma ili LED (LCD) nema ispravnog odgovora...on je subjektivan i u očima pojedinca!

Isto kao i zvuk...nabijem ja sva mjerenja i testove po netu ako meni uživo visokotonci zvuče ogavno, bas plastično itd.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 07:53   #5702
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Na pitanje što je bolje...plazma ili LED (LCD) nema ispravnog odgovora...on je subjektivan i u očima pojedinca!

Isto kao i zvuk...nabijem ja sva mjerenja i testove po netu ako meni uživo visokotonci zvuče ogavno, bas plastično itd.
Nope. Crvena boja je crvena. Crna ne smije biti "siva", preciznost reprodukcije boja, odaziv panela, input lag... sve je to mjerljivo i nije stvar osobnog ukusa. Ovo nije crkva, vjera. Ovo su činjenice. Onaj tko ne želi prihvatiti činjenice je... pa jednostavno budala. U zvuk ne ulazim i o njemu ne pričam. Svatko ima pravo vjere. On može vjerovati da je monitor sa TN matricom bolji od nekog IPS-a isto kao što i ako je teško bolestan može umjesto odlaska doktoru piti samo čajeve.

Subjektivne stvari kod televizora su izgled, težina, mogućnost burn-ina, potrošnja struje, kvaliteta built in media playera... To su faktori koji nekom mogu utjecati na izbor i skroz su subjektivne prirode. Kvaliteta prikaza nije.
  Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 08:27   #5703
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nope. Crvena boja je crvena. Crna ne smije biti "siva", preciznost reprodukcije boja, odaziv panela, input lag... sve je to mjerljivo i nije stvar osobnog ukusa. Ovo nije crkva, vjera. Ovo su činjenice. Onaj tko ne želi prihvatiti činjenice je... pa jednostavno budala. U zvuk ne ulazim i o njemu ne pričam. Svatko ima pravo vjere. On može vjerovati da je monitor sa TN matricom bolji od nekog IPS-a isto kao što i ako je teško bolestan može umjesto odlaska doktoru piti samo čajeve.

Subjektivne stvari kod televizora su izgled, težina, mogućnost burn-ina, potrošnja struje, kvaliteta built in media playera... To su faktori koji nekom mogu utjecati na izbor i skroz su subjektivne prirode. Kvaliteta prikaza nije.

Ne percipiramo svi isto boje...to valjda znaš!

Jeftilen plazme imaju ogavan kontrast (ovdje preporučivani Samsung E450, E490 itd) te mi nije jasno zašto se takvi odroni preporučuju ljudima. Samo zato što je plazma?
Oni će u to morati gledati idućih 5-6g.

Bijela kod top modela plazmi i dalje nije bijela.

Ima ljudi kojima se ne sviđa fluidnost pri brzim pokretima jer im "djeluje nerealno" (100Hz, 200Hz, 400Hz, 600Hz i ostali marketinški ejakulati)

Input lag ti je baš bitan kod TV-a...daj se smiri!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 08:49   #5704
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ne percipiramo svi isto boje...to valjda znaš!
Daj molim te.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Jeftilen plazme imaju ogavan kontrast (ovdje preporučivani Samsung E450, E490 itd) te mi nije jasno zašto se takvi odroni preporučuju ljudima. Samo zato što je plazma?
Oni će u to morati gledati idućih 5-6g.
Želiš reći da će u tom low segmentu neki LCD imat bolju sliku?

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Bijela kod top modela plazmi i dalje nije bijela.
Istina. Al mogao bi i kao ti odgovorit; Ne percipiramo svi isto boje...

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ima ljudi kojima se ne sviđa fluidnost pri brzim pokretima jer im "djeluje nerealno" (100Hz, 200Hz, 400Hz, 600Hz i ostali marketinški ejakulati)
Dakle bolje je imat muljavu sliku prilikom gledanja sporta na LCD-u?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 10:13   #5705
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Kod mene je situacija takva da je ambientalno osvjetljenje dosta veliko i u kombinaciji s refleksijom, preko dana bi bolja opcija bila LCD.

Unatoč tome, nisam dvojio ni sekunde i uzeo Panasonic st50. Jednostavno, uzeo sam ga radi gledanja full HD filmova u večernjim satima i slika je ajme.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 10:25   #5706
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ne percipiramo svi isto boje...to valjda znaš!
Ako osoba ima problema sa očima znači da percipira svijet na drugačiji način. S obzirom da filmovi nakon postprodukcije kada se releaseaju na blu-rayu odgovaraju najtočnije pravom izgledu filma kako je zamišljen kvaliteta zaslona će nedvojbeno to reproducirati pa vidi vraga. "Istovjetno", kvalitetno ako je ekran kvalitetan. Nema druge opcije.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Jeftilen plazme imaju ogavan kontrast (ovdje preporučivani Samsung E450, E490 itd) te mi nije jasno zašto se takvi odroni preporučuju ljudima. Samo zato što je plazma?
Oni će u to morati gledati idućih 5-6g.
Ja nisam spominjao određene modele.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Bijela kod top modela plazmi i dalje nije bijela.
Bijela kod bilo koje unazad par godina dobre plazme je bijela. Razlika je koliko jako može "blještati" (što nema veze sa "tonom" (navodnici). Ovo je važno kada se TV stavlja u recimo bircu na ljetnu terasu gdje će se gledati sadržaj preko dana "na suncu" (tu i stakleni ekran dolazi do izražaja). Meni je bijela na tri godine staroj plazmi kada gledam Full HD film i dalje više nego dobra, a crne su, magnificent.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ima ljudi kojima se ne sviđa fluidnost pri brzim pokretima jer im "djeluje nerealno" (100Hz, 200Hz, 400Hz, 600Hz i ostali marketinški ejakulati)
Ne znaš o čemu pričaš.

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Input lag ti je baš bitan kod TV-a...daj se smiri!
Nekome je!
  Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 11:46   #5707
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Problem kod jeftinijih plasmi nije toliko kontrast sam po sebi koliko refleksija ekrana koja je čini lošijim izborom ako se tv promatra isključivo u dobro osvijetljenom ambijentu. Međutim svaka plasma pa i ovi jeftiniji modeli će biti bolja od 90 posto lcd-a ukoliko je ambijentalno svijetlo reducirano.
Ovdje se često spominje i zamućenje slike na lcd-ima kada se prate npr sportski prijenosi. Ja bi rekao da je to rijetka stavka gdje su lcd televizori napredovali u zadnjih par godina. Konkretno na sony braviji koju imam apsolutno ne primjećujem nikakva zamućenja čak niti kod gledanja sportskih prijenosa u hd rezoluciji. Zapravo pokretna slika mi čak zna djelovati i bolje/fluidnije nego na nekoj plasmi jer nema treperenja slike što je karakteristično za plasmu,ali i crt. Dakako zamućenja kod lcd-a i dalje postoje kod jeftinijih modela.
Nažalost brojne mane lcd-a i nakon više godina ostaju nepromjenjene. Prvenstveno loš kontrast i prikaz crne boje (kada se gleda u prostoriji gdje je reducirano svijetlo).Često se spominju razlike među lcd panelima kao va paneli da imaju bolji kontrast nego ips. Prava istina je da je na svim lcd panelima kontrast loš, tako da tu postoje samo loši i manje loši paneli. Nadalje vidljivi kut je ostao ozbiljna mana lcd-a koja se često zanemaruje






Možda kod lcd monitora to nije toliko bitno, ali u širokim dnevnim boravcima gdje više osoba gleda tv iz različitih kutova problem je prilično jasan i iritantan.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 03.03.2013. u 22:45.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 07:06   #5708
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Jeftilen plazme imaju ogavan kontrast (ovdje preporučivani Samsung E450, E490 itd) te mi nije jasno zašto se takvi odroni preporučuju ljudima. Samo zato što je plazma?
Oni će u to morati gledati idućih 5-6g.
A jeftilen LCD-i?? Stvoreni za izgubit vid...
erda je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 12:05   #5709
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ako osoba ima problema sa očima znači da percipira svijet na drugačiji način. S obzirom da filmovi nakon postprodukcije kada se releaseaju na blu-rayu odgovaraju najtočnije pravom izgledu filma kako je zamišljen kvaliteta zaslona će nedvojbeno to reproducirati pa vidi vraga.
znači da neki "pametni" redatelj odluči film snimit u CB tehnici jer on tako smatra da je bolje mi bi trebali imat CB TV il kaj???
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 17:21   #5710
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne trebaš kupovat CB TV. Mislim da će ti i televizor u boji uspjet reproducirat crnu, bijelu te nijanse sive.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 17:44   #5711
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
znači da neki "pametni" redatelj odluči film snimit u CB tehnici jer on tako smatra da je bolje mi bi trebali imat CB TV il kaj???
Yep! Jer je gledati jedan Sin City (ne baš crno bijeli, ali ajde) bila takve teška noćna mora.

Da ne pričam kakav je gušt gledati dotični na dobroj plazmi :jaw drop:

A uvijek možeš pristupiti "problemu" na ovaj način!
http://en.wikipedia.org/wiki/Film_colorization
  Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 21:15   #5712
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
GT30E mi je rasprodan, nema ih u 46 incha vise

Nekako sam se odlucio da bi isao na 46 ili 50 inca ali samo plasma.

Imam 2 kandidata i moram se odlucit izmedu PANASONIC TX-P50UT50E i LG 50PM6800. Za ovaj lg nisam nasao nikakvu recenziju niti je igdje mogu pogledati sto je najzalosnije a po specifikacijama mi se dosta svidja. Da li netko ima iskustva s njom?
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 02:58   #5713
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Panny, zaboravi LG i plazme
  Reply With Quote
Staro 28.02.2013., 19:44   #5714
bokinho