Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2022., 00:27   #17731
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Vidiš, probat ću. Kodi se ne ažurira automatski, što ne znam da li je do Kodija ili do TV-a.
Do TV-a je. Skines sa https://kodi.tv/download/android -> Kodi v20 (Nexus) Pre-release 32 ili 64 bitnu verziju, onu koju tvoj TV podrzava i sideload. Imat ces tada obje verzije, pa isprobavaj...
U Kodi-u u podesavanjima podesi Display rezoluciju na 3840 X 2160. Ako ti nije dostupna, onda je to do tvog TV-a...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 04.11.2022. u 00:38.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 10:01   #17732
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Mall hr.ne uzima robu od lg hrvatska (možda je kriva informacija) pa ne ulazi u promociju.
Na elipsu je 65" c1 oko 11.400, a kad sam već kod tih para onda cu se rastegnuti do 12.300.
Pitanje je isplati li se 65" za skoro duplo love ili da uzmem 55", strah me da ne bude "premali". )

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Samo da znaš, u Svijetu Medija ti je prošli tjedan C1 65" bio 9.000 kn uz Diners.

Nadam se takvoj nekoj akciji oko BF-a i za mastercard/visu i onda kupujem
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 11:53   #17733
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ja sam u istoj dvojbi. Elementi koje važem su pro:

- OLED je bitno bolji u mraku, što jest okruženje u kojem ga koristim
- to mi je naročito bitno zbog titlova kad je upaljen HDR, jer se zasvjetli cijela donja polovica ekran što je vrlo iritantno u tamnim scenama na 9005

- Dolby Vision i eArc (za lossles zvuk koji nije moguć s običnim HDMI Arc-om)

- 4k/120hz i Freesync, ali su mi manje bitni, komp ionako ne može potegnuti 120hz na 4k

- upgrade na 65"
- daljinski je bolji (iako je to komplet nebitno, pokrenem za 3s što mi treba i zaboravim na njega)

Contra:

- XE9005 je vrhunac VA tehnologije, brz i svijetao panel (svijetliji od LG) i slika je, koliko god OLED bio bolji, i dalje fenomenalna
- Android
- Kodi + ugrađena video aplikacija čitaju sve što sam spojio na njega - nije potreban vanjski box
- Moonlight app za streamanje igara s kompa radi odlično - nije potreban vanjski box
- 9005 čita DTS, pa ne trebam vanjski box

- Motion je vjerojatno bolji na 9005, nema microstuttera (ja ga primjetim na C1 ako se koncentriram na to)
- nema automatskog dimminga i nema podsvjesnog pritiska zbog burn-ina (znam da neće, ali pritiska se teško riješiti)

- 65" model koji bi bio pravi upgrade košta oko 13k trenutno, a ne znam koliko bi uhvatio za 9005, koju tisuću jedva, makar je u super stanju. Dva TV mi ne trebaju.

Tako da sam odlučio da pro ne nadmašuje contra, pa neću još kupovati ništa. Naravno, svatko ima svoj popis stvari koje su mu važne, ovo je samo moj način razmišljanja.
Iskreno, najveći problem sa 9005 koji trenutno imam su titlovi kad je video HDR. Ako gledam preko Kodija, onda ih mogu obojati u plavu tako da ne upale odmah sve dimming zone u blizini titlova. Ali Kodi ide samo do 1080p, tako da za 4k s diska koristim ugrađenu aplikaciju koja mi se i inače čini bolja i glađa u reprodukciji, ali ona ne podržava bojanje titlova. Zašto dimming algoritam reagira na titlove umjesto da ih ignorira, ne znam, loš dizajn, trebalo bi to programirati drugačije. Da se to može riješiti, ne bih uopće razmišljao o nečem novom (bi malo, ali bi bilo lakše ).

Čekam Sony A80 model OLED-a po nekoj pristojnoj cijeni
55" A80J je sad 7599kn u Elipsu pa ak ti je to prihvatljivo go for it
btw ja imam Sony XH90 i instaliran Kodi 19.3 i kod HDR-a i DV-a koristim one dark grey titlove u naprednim postavkama i to izgleda dobro kad je brightness na max, ne blješte uopce.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 13:48   #17734
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor dbL Pregled postova
Na starom 40" samsung lcdu (2015) su se probile fleke tj probilo se tocke svjetla sa ledica kroz ekran na 5 mjesta (prvo na jednom pa sve vise) dakle nisu crkle ledice nego svjetle nekom ja bi rekao maksimalnom svjetlinom sto stvara bijele tocke kad nesto gledam?
Dali bi tu rjesenje bilo promjenit trake ili ipak nesto drugo ?
Da, otpali su ti difuzori sa ledica (male plasticne "kupole" koje rasprsuju svjetlo) i moras ih ili zaljepiti natrag ili zamijeniti trake.

Preporuka je zamijeniti trake posto tv ipak ima koju godinu...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 13:59   #17735
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Moonlight postoji za LG WebOS - triba malo tinkerat ali postoji https://repo.webosbrew.org/apps/
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 14:01   #17736
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
jbt gledam sad cijene, pa to je još poraslo,
ovaj moj 65 philips mi dođe ko investicija za sigurnost od inflacije
baš sam dobro upiknuo za 5800 ljetos, sad je skoro duplo
isto tako sa 4 metra, jedva da sam primijetio prelazak sa 60", moglo bi to još.
jedina mana je primjetnija posterizacija/gradacija boja tipa nebo ili tako neke ..
i svaku večer hoće refresh ekrana taman kad ja gledam, nekad i prisilno ide
5800 za 65 inch Philips OLED ? Kad je to bilo, to je bila valjda najniža cijena za tu dijagonalu ikad. A panel isti kao u C1 , ako se ne varam .
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 14:06   #17737
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Kada neki dobar oled od 65" podne ispod 1k eura ga uzimam.

Do onda xf 9005 sluzi svrsi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 14:17   #17738
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
55" A80J je sad 7599kn u Elipsu pa ak ti je to prihvatljivo go for it
btw ja imam Sony XH90 i instaliran Kodi 19.3 i kod HDR-a i DV-a koristim one dark grey titlove u naprednim postavkama i to izgleda dobro kad je brightness na max, ne blješte uopce.
Da, meni su svjetloplavi sasvim ok, isto ne okidaju zone.

Jel ti radi 4k preko Kodija? Nisam stigao još probati što mi je Prezime preporučio. Kad gledam preko Kodija i preko ugrađenog media playera, ugrađeni player ima puno bolju sliku kad je izvor 4k, oštrina i sve. 1080p je jednako. Pošto i u settingsima Kodija vidim da je ekran označen kao 1080p, zaključak koji sam pronašao i na forumima je da se moj TV prijavljuje drugim programima kao Full HD umjesto 4k.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 16:07   #17739
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Da, meni su svjetloplavi sasvim ok, isto ne okidaju zone.

Jel ti radi 4k preko Kodija? Nisam stigao još probati što mi je Prezime preporučio. Kad gledam preko Kodija i preko ugrađenog media playera, ugrađeni player ima puno bolju sliku kad je izvor 4k, oštrina i sve. 1080p je jednako. Pošto i u settingsima Kodija vidim da je ekran označen kao 1080p, zaključak koji sam pronašao i na forumima je da se moj TV prijavljuje drugim programima kao Full HD umjesto 4k.
Radi, sučelje je u FullHD al kad se pokrene 4K video file, on ide u 4K rezi, vidis rezu kad stisnes video info kad pokrenes file.
Iskreno ne koristim uopce Sonijev media player al ista mi je kvaliteta i prek njega i prek Kodija, ne primjećujem nikakve razlike.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 17:04   #17740
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Da, otpali su ti difuzori sa ledica (male plasticne "kupole" koje rasprsuju svjetlo) i moras ih ili zaljepiti natrag ili zamijeniti trake.

Preporuka je zamijeniti trake posto tv ipak ima koju godinu...

Thx onda ga otvaram svakako poz


Sent from my iPhone using Tapatalk
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 18:26   #17741
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
ovo izgleda kao jako dobra kupnja. Ko danas kupuje TV... Hisense 55" OLED za 4999kn

https://www.elipso.hr/audio__video/t...HISENSE-55A8G/

https://www.techweekmag.com/reviews/...se-a8g-review/

nema baš YT recenzija na engleskom
https://www.youtube.com/watch?v=HwYLbbmuXJw
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 19:32   #17742
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Radi, sučelje je u FullHD al kad se pokrene 4K video file, on ide u 4K rezi, vidis rezu kad stisnes video info kad pokrenes file.
Iskreno ne koristim uopce Sonijev media player al ista mi je kvaliteta i prek njega i prek Kodija, ne primjećujem nikakve razlike.
Razlika je drasticna u upotrebljivosti / podesavanju fonta za titlove na Nexus-u. Nema stvari/detalja koji fali u Kodi 20 (Nexus) verziji.
Jedina mana je da se ne moze (za sad) podesavat vertikalni polozaj titlova, ali kako je Nexus tek u alpha 3 verziji, onda ce i to biti sredjeno do finalne verzije.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:06   #17743
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Kakva su iskustva/mišljenja o tom Hisenseu iz Elipsa za 5k kuna? Oled je oled. Ili?
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:35   #17744
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Super cijena ali mene odbija kaj se ne može instalirati HBO max, u game modu ima 30ms odaziv, ne podržava 120 hza, ima dvije godine garancije i ne znam kakav je servisna podrška. Rađe Philips oled 55" kojih zna biti za 500 kn više i nema ovih mana plus ambilight.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 21:40   #17745
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Informativan post, thx Samo šta onda za još malo više kuna imaš i C1 s promocijom jamstva. Možda se neki od njih u međuvremenu rasproda pa mi olakša izbor
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 09:37   #17746