Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2011., 16:07   #2971
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Volim iz USA naručivat. Paket za frendicu došao za 11 dana USPS-om. Kad bi bar više sellera slalo kod nas...
+1
Sretan sam ko dijete kad dodje paket s plavim orlom.
Što se mene tiče USPS je najbolji od svih pošta, kurira, dostava itd...
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 16:21   #2972
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,368
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Kad bi bar više sellera slalo kod nas...
Poznanstva u Americi rješavaju i taj problem
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2011., 18:06   #2973
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Volim iz USA naručivat. Paket za frendicu došao za 11 dana USPS-om. Kad bi bar više sellera slalo kod nas...
i ja naručio 14.03 jedan item znači mogu ga brzo očekivat ,šteta što kažeš kad bi bar ih više slalo za HR ali ja mislim da tu ima dosta i krivice prijašnjih kupaca(muljatora) koji bi uredno primili pakete ali bi dizali disput i tražili pare!??

evo ja baš jučer jednog kontaktirao bili slao u HR kaže da nema šanse pošto mu se paketi za HR redovno zagube...
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 18:22   #2974
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Exclamation

ukoliko niste znali, evo mali head-up...stoga malo pripazite ,kolegu su nedavno nazvali za "provjeru " pa ih je otkantao ,i rekao kako koristi internet bankarstvo i da nema nikakvih neovlaštenih kupovina(čovjek kupuje na ebay-u i steamu).
a danas mi je žena proslijedila mail...

Pojavio se novi oblik zlouporabe bankarskih kartica. Ukoliko zaprimite poziv
osobe koja se predstavi kao djelatnik u Odijelu za sigurnost
VISA/MasterCard-a, budite oprezni kako ne biste postali žrtva prijevare!

Što se zapravo događa

Nazove vas osoba koja se predstavi se kao djelatnik u Odijelu za sigurnost
VISA/ MasterCard-a.
Ova osoba već raspolaže vašim podacima kao što su ime, prezime, adresa te
dio brojeva i podataka s vaše kartice.
Osoba vas obavijesti kako je zabilježena neovlaštena uporaba vaše kartice te
kako vas zove da bi provjerila ovu informaciju.
Saznajete da se radi upravo o vašoj VISA/MasterCard koju je izdala ta i ta
banka i postavlja vam se pitanje jeste li kupili određeni proizvod za toliko
i toliko kuna u tom i tom dućanu (ili preko Interneta).
Vaš odgovor je: "NE".
Tada vam osoba kaže da mora provjeriti jeste li vi vlasnik kartice kako bi
bila sigurna da vaša kartica nije ukradena ili izgubljena te traži od vas da
joj pročitate posljednje 3 znamenke s poleđine vaše kartice. (To su brojevi
koje primjerice koristite prilikom kupnje putem Interneta).
Upravo to je cilj ove prijevare - dobiti vaš osobni identifikacijski broj 3
znamenke (kriptogram) koji se nalazi na poleđini kartice!


ja osobno koristim Visa WebCard od OTP banke i mogu potrošiti samo onoliko koliko stavim na karticu!ali svejedno,dobro je znati!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 18:40   #2975
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Hvala na info.-u imam ukućana koje moram upozorit na ovo!!!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 21:22   #2976
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Volim iz USA naručivat. Paket za frendicu došao za 11 dana USPS-om. Kad bi bar više sellera slalo kod nas...

Iznenadio bi se koliko ih je zapravo i voljno slati kod nas iako mu piše samo US ili recimo ima Hrvatsku u exclusions.

Puno puta sam naletio na item za koji piše da šalje samo u US, pošaljem mu poruku ili mail izražavajući želju za tim predmetom i često seller otvori listing samo za mene
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 09:53   #2977
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Imam 40-ak kupovina i 100% feedback, par puta sam lijepo pitao da li bi napravili iznimku i ipak poslali u HR i samo me jedan odbio. Trebalo bi izmisliti neki oblik kazne za muljatore. eBay bi trebao voditi statistiku koliko puta netko pokrene dispute i nakon par puta mu zabranit kupovinu da nas ne sramoti po svijetu
Nešto mi nije došlo iz Hong Konga preko 30 dana. Poslao sam samo "where is my item" upit i za oba predmeta su mi ponudili refund ili resend. Kad su predmeti stigli javio sam im da nije potrebno ništa i poslali su mi 2 maila zahvale i naklon do poda, dobio sam bon od 10$ za sljedeću kupovinu... nisu ljudi navikli da im odma ne spičiš negative feedback ili ne tražiš povrat.
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 10:00   #2978
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
obrisati .. hvala
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 14:59   #2979
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Imam jedan problem sa aukcijom koju sam dobio.

Naime, aukcija je sinoć završila u 19:10h, i ja sam bio prisutan kada je vrijeme odbrojalo na nulu i javilo mi da sam dobio aukciju.
Winning bid je bio 78 funti (a max bid što sam stavio dokle idem je bio 96 funti).
Poštarina iznosi 12 funti.

To je dakle 78 + 12= 90 funti total.

Odjednom mi došao invoice da je total 108 funti, gledam kako, kad piše, winning bid - 96 funti (onaj moj max bid)
Kako je to moguće kad sam svjedočio odbrojavanju na nulu i winning bidu od 78 funti.
Pogledam taj bid history i vidim da je netko snajpao, u 19:09:14h stavio 87 funti, što nije prošlo jer je moj max 96, te je povisio bid na 94 funte par sekundi kasnije i također nije prošlo i potom je aukcija završila.

Ne znam kako je to moguće kad sam ja svojim očima vidio odbrojavanje i winning bid od 78 funti.

Dali je moguće da seller malo mulja? 100% feedback ima i hrpu A+ feedbacka.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:02   #2980
Procesor
Premium
Moj komp
 
Procesor's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: grad Đakovo
Postovi: 61
Jel vama iz Hong Konga u zadnje vrijeme dosta kasne pošiljke ? Gdje to tako zapinje ? Prije mi je sve dolazilo u roku od 15 dana...
Procesor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 15:05   #2981
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Imam jedan problem sa aukcijom koju sam dobio.

Naime, aukcija je sinoć završila u 19:10h, i ja sam bio prisutan kada je vrijeme odbrojalo na nulu i javilo mi da sam dobio aukciju.
Winning bid je bio 78 funti (a max bid što sam stavio dokle idem je bio 96 funti).
Poštarina iznosi 12 funti.

To je dakle 78 + 12= 90 funti total.

Odjednom mi došao invoice da je total 108 funti, gledam kako, kad piše, winning bid - 96 funti (onaj moj max bid)
Kako je to moguće kad sam svjedočio odbrojavanju na nulu i winning bidu od 78 funti.
Pogledam taj bid history i vidim da je netko snajpao, u 19:09:14h stavio 87 funti, što nije prošlo jer je moj max 96, te je povisio bid na 94 funte par sekundi kasnije i također nije prošlo i potom je aukcija završila.

Ne znam kako je to moguće kad sam ja svojim očima vidio odbrojavanje i winning bid od 78 funti.

Dali je moguće da seller malo mulja? 100% feedback ima i hrpu A+ feedbacka.
Meni se cini da si ti gledao ono sto odbrojava, ali nisi refreshao stranicu - a bez refresha ti se ne registriraju novi bidovi i promjene cijene. Nije moguce varati na ebayu (osim ako je recimo seller s drugim accauntom sam sebi bidao da digne cijenu sto znaju neki kinezi raditi), rekao bih da si imao bas peh da je netko drugi ponudio malo manje od tebe pa je tebi otislo za maksimalni bid.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:16   #2982
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Tako je, nisam refreshao već samo gledao odbrojavanje.

Mislio sam da u tim zadnjim minutama stranica sve odma registrira i pokazuje sama.
Izgleda nije tako.

Heh, da, izgleda peh, boostao me na moj maksimalni bid.
No dobro, opet sam dobio item po nešto manjoj cijeni od redovne.

Thanks.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 16:59   #2983
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Procesor Pregled postova
Jel vama iz Hong Konga u zadnje vrijeme dosta kasne pošiljke ? Gdje to tako zapinje ? Prije mi je sve dolazilo u roku od 15 dana...
Neke posiljke idu preko Beca pa zato kasni.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 19:39   #2984
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Zadnje 4 narudžbe iz Hong Konga sve oko 30 dana...
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:08   #2985
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Prijatelj je prodao item na ebayu kupcu iz Njemacke, poslao je item ali kupac tvrdi da mu nije dosao.
Trazi ga povrat novca, a ovaj vise te novce nema na kartici, kakva ce bit procedura sada sa ebayom?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:26   #2986
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Je li slao paket, pismo, jeli bilo obično ili s povratnicom? Koliko je vremena prošlo od slanja?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:35   #2987
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Je li slao paket, pismo, jeli bilo obično ili s povratnicom? Koliko je vremena prošlo od slanja?
Slao je paket, ali zagubio je negdje i potvrdu o slanju. Proslo je oko mj dana od slanja, kupac ga je prvo kontaktirao preko maila, problem je u tome sto on ne moze dokazati sada da je poslao paket jer nema onaj narancasti papiric, a kupac tvrdi da nije doslo.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:39   #2988
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
E sad će početi situacija biti malo drukčija kad smo mi s druge strane iliti prodavači.
Ako šaljete običnom poštom, kao što su neki varali prodavače sada mogu kupci varati i vas i vi ćete nastradati.
Dakle ako nije došlo ili je došlo ali nema potvrde a kupac pokrene dispute/claim vi ste odgovorni.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:53   #2989
kljukicakvaki
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
imam pitanje..nikad nisam kupovala preko ebaya i sad sam nasla par stvari koje bi kupila,pa me zanima pise da kosta 34.99$ a ispod shipping 40.00$ za hrvatsku,to mi se cini previse,dal je to moguce da samo postarina dode toliko?hvala
kljukicakvaki je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:53   #2990
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Slao je paket, ali zagubio je negdje i potvrdu o slanju. Proslo je oko mj dana od slanja, kupac ga je prvo kontaktirao preko maila, problem je u tome sto on ne moze dokazati sada da je poslao paket jer nema onaj narancasti papiric, a kupac tvrdi da nije doslo.
Nis, nek mu refunda i gotovo.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 20:58   #2991
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nis, nek mu refunda i gotovo.
Problem je taj sto on lovu vise nema, nije se nadao ovome i potrosio je vec u druge svrhe.
Ako kupac pokrene povrat love, oce li ebay njemu vratit pa teretit prodavacevu karticu ili ce mu jednostavno zatvoriti racun, mozda i poslati neku tuzbu ili sl?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 00:03   #2992
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,472
Neka uplati u banci tu svotu na svoj racun koji koristi za paypal. I ako misli vratiti novce, neka trazi mail od paypal-a od kupca i samo uplati novce
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 05:39   #2993
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,365
Citiraj:
Autor kljukicakvaki Pregled postova
imam pitanje..nikad nisam kupovala preko ebaya i sad sam nasla par stvari koje bi kupila,pa me zanima pise da kosta 34.99$ a ispod shipping 40.00$ za hrvatsku,to mi se cini previse,dal je to moguce da samo postarina dode toliko?hvala
Je. Da potražiš taj isti item kod nekog drugog ili čak tog istog sellera, vjerojatno bi mu cijena bila oko 75$ uz free shipping što znači da bi bila na istom što se tiče cijene.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 11:32   #2994
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Neka uplati u banci tu svotu na svoj racun koji koristi za paypal. I ako misli vratiti novce, neka trazi mail od paypal-a od kupca i samo uplati novce
Nismo se shvatili, on novaca nema kao ni svoje robe. Tocnije radi se o Iphone 4 u vrijednosti 3000kn, ako i posudi novac i vrati kupcu, a ovaj je primio telefon on je na gubitnku 3000kn.
Rekao je da ne zeli refund novca napraviti dok mu ne dode mobitel nazad, sada me zanima sto ce ebay u tom slucaju napraviti, jer on nece staviti nikakav novac na tu karticu. Po meni postoje 2 varijante:

1. Ebay ce vratiti svoj novac i zatvorit ce racun njemu kao korisniku.
2. Ebay ce vratiti novac i poslati sudski dopis njemu kao korisniku da mora podmiriti taj novac.

Malo sam razmislio i ne znam kako bi se i ja ponasao u takvoj situaciji, nema mobitela u mojim rukama a kupac trazi povrat novca, a svjedoci smo da ima svakakvih ljudi i da je vrlo moguce da je kupac primio paket.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 11:51   #2995
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,472
Klasicna prica kao s nama i kineskim prodavacima

Ja sam poslao preko ebaya dva paketa u kanadu i usa i nadam se da ce sve proci u redu

Neka saceka pa vidi, mozda i dodje jos mob (njemu ili kupcu )

Inace, ja ne bih nikad slao tako nesto vrijedno van HR. Pa mogao je taj iPhone tu prodati, otisao bi za te 3000 kn u roku par dana
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:17   #2996
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Malo sam razmislio i ne znam kako bi se i ja ponasao u takvoj situaciji, nema mobitela u mojim rukama a kupac trazi povrat novca, a svjedoci smo da ima svakakvih ljudi i da je vrlo moguce da je kupac primio paket.
Kako ne znaš ? Pošalješ skupi item (cifra 3000kn kako kažeš), zagubiš potvrdu o slanju (ovo je najveći fail ikada), a kupcu ne stigne paket.

Nemaš ti kaj tu - pare si dobio, a dokaz da si poslao nemaš. Jednostavno si nekoga prevario.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:29   #2997
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kako ne znaš ? Pošalješ skupi item (cifra 3000kn kako kažeš), zagubiš potvrdu o slanju (ovo je najveći fail ikada), a kupcu ne stigne paket.

Nemaš ti kaj tu - pare si dobio, a dokaz da si poslao nemaš. Jednostavno si nekoga prevario.
A sto ako on tebe vara?
Slazem se da je najvecu glupost napravio kada je izgubio potvrdu, ali evo pitanje.

Sto da je imao potvrdu, a kupac tvrdi da je u paketu bila cigla recimo?
Nemas dokaz da je bas u toj kutiji bio Iphone.
Nije nikom od nas u interesu prevarit nekog na ebayu, jer nam je sada svaki prodani item vazan, kako zbog toga da steknemo kao seller dobru reputaciju tako i zbog sire zajednice, da ne padne u ocima kupaca u inozemstvu.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:40   #2998
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
I da te vara, on nema potvrdu da je poslao paket. I tu priča staje za njega kao sellera i svi argumenti su na strani kupca.
Ne stavljaju bez veze selleri mogućnost da se pošalje paket sa tracking numberom. Pogotovo kad je cifra tolika.

Naravno da može sad tu diskutirati o tom slučaju i tisuću drugih i raznim prevaram, ali gledajući činjenice - on nema pare za refund, niti potvrdu, a paket nije stigao. Najbolje da u trgovini na daljinu nema rizika za sellera. Kupac ti uplaćuje unaprijed pare (rizik), a ti sad kad se paket izgubio (a nisi poslao sa tracking numberom, nemaš potvrdu niti za običan paket) ništa ne gubiš.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 12:51   #2999
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
IMO, trebalo bi potrazit "kopiju" potvrde na posti za svaki slucaj, ipak se to evidentira kod njih. Barem po datumu potrazit.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 13:13   #3000
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
evo da se i ja pohvalim item poslan i USA (NY) 15.03 stigao jutros USPS!
vrlo brzo!!!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na