Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2024., 10:58   #1
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Autosjedalica

Znam da je često bilo rasprava u temi od automobila, Al prođem ne znam koliko stranica i ne mogu ništa naći pa sam napravio novu temu za to.

Mali je prošao 7 mj, počeo je već polako sjediti. Još uvijek koristimo “jaje” jer smo čekali da prosjedi. Sad će nam na red doći da to kupimo, a nemam pojma sta gledati i gdje gledati..

Tražimo neku 360, ima skoro 11 kg i dugačak je oko 75cm

Imate kakve preporuke za koju autosjedalicu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 11:01   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kod as je bitno:
1. Pravilno odabrati as ovisno o dobi, visini i masi djeteta
2. Pravilno postaviti as u auto
3. Uvijek i pravilno vezati dijete
4. Poštovati rok trajanja as

Ako se misliš pridržavati toga onda neka od cybex sirona modela, sko ne, onda je svejedno
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2024., 11:51   #3
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Moja je istih gabarita ko tvoj mali samo mjesec mlađa. Jaje smo izbacili nakon dva mjeseca i koristimo besafe izi turn koja je od 0 do 4 godine. Zadovoljni sa sjedalicom. Kak raste samo mičem nastavke ili ih pomičem, ovisi kakvi su.

https://www.besafe.hr/proizvod/izi-turn-b-i-size/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 12:34   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nasa je bila u cloud z jajetu do godinu dana i oko 79cm/10kg. Bilo joj je super. Ako se ne zali, moze jos ostati u jajcetu. Mi nismo isli prerano na sjedalicu jer je maloj bilo ok i imala je mjesta i iz financijskih/prakticnih razloga (cesto bi je namontirao na suvozacevo sjedalo s pojasom kada je vozim sam)

Kasnije smo isli na sironu Z jer je ozlazila iz ponude (danas je vise i nema za kupiti jer su je izbacili). Sirona z2 ima ona krila za bocnu zastitu i skuplja je, sirona Gi ima mesh tkaninu i prozracnija je. Trebao sam ici na Gi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 18:49   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Mi smo koristili Peg Perego 3u1 kolica/sportski/jaje dok je mali imao godinu dana. Jaje je moglo na kolica i na isofix bazu pa je to bitno olakšavalo stvari kada bi mali zaspao u autu. I pedijatrica je rekla da ga vozimo što dulje u jajetu dok ga ne preraste, nikakve sjedalice s umetcima. To nam je potvrdio i dječji ortoped.

Naš mali je daleko najviši od svojih vršnjaka. Kad je imao godinu dana uzeli smo Peg Perego 360. Iznadprosječno kvalitetna stolica ali... originalne navlake su bolesno skupe a podesivi nagib bi osobno volio da se još malo može nagnuti. U proljeće će tri godine i još uvijek nam sjedalica nije premala.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 20:22   #6
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Imas long term rear facing ako te to lozi isto... Npr. Klippan (xD) Opti 129, narucili ga direkt od proizvodaca, bio fantastican support jer je kopca pocela zajebavati brzo, poslali novu odmah...

Dosta mjesta zauzme straga pa nije za svaki auto, u nasem sedanu ima duljine pa je ok.

Prednosti toga su trajnost us smislu godina i visine klinca, kvaliteta izrade, jako fino zaspe i odspava bez da glava leti na sve strane i teoretski veca sigurnost ako dode do frontalke.

Nedostaci su da treba dosta mjesta i relativno slozena instalacija, ispraksiras se pa sve ima smisla brzo.

Mislim da je do 32kg i 140cm rear facing za taj model, da biram opet ne bih drugi model uzeo

edit: krivo, od 61 do 125cm

Sent from my moto g54 5G using Tapatalk
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na