Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2015., 21:04   #2131
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Morao sam formstirat windows. Igra mi je bila na drugom disku. Ali kad sam snimio win.ponovo nemogu ju pokreniti. Snimio sam dx11 i social club. Ulogiro se i krene mi download skidati nekih 55 mb i kad dode do kraja samo se srusi igra. Sta mi je raditi?
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2015., 21:14   #2132
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Morao sam formstirat windows. Igra mi je bila na drugom disku. Ali kad sam snimio win.ponovo nemogu ju pokreniti. Snimio sam dx11 i social club. Ulogiro se i krene mi download skidati nekih 55 mb i kad dode do kraja samo se srusi igra. Sta mi je raditi?
Skini s social cluba ponovo, tribala bi ok radit.

https://socialclub.rockstargames.com/activate
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2015., 13:04   #2133
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Od sutra kaže novi Freemode eventi.
Baš me zanima kako će to izgledati.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2015., 22:19   #2134
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Potvrđeno da ništa od Singleplayer dodataka, novih misija i slično. Ma nek se seksaju :/
klik
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2015., 11:00   #2135
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ljudi kako vam se ponaša igra sa uključenim v syncom? Ja kada ga uključim u ajmo tako reći zahtjevnijim scenama fps mi padne na 30, ako je isključen onda ta razlika bude nekih 10-ak fpsa, a ovako s nekih 50-60 bubne na 30 što se naravno osjeti u igri. Ista stvar je i u FC 4 i Dying light pa ga stalno držim off igrama ali me malo počeo nervirat screen tearing pa me zanima jel to do igara ili do mog kompa(točnije grafe).
Vsync bi tako i trebao radit. Dakle, njegov cilj je da pogodi frekvenciju fps-a iz igre i frekvenciju monitora. Ukoliko nisu u "fazi" dolazi do tzv. tearinga, u jednom taktu osvježavanja monitora se prikažu dvije slike na pola. Ako je fps 60 ili veći, sve ok. Ako je manji onda on spusti fps igre na 30 da može prikazati jedan frame na dva kloka osvježavanja monitora. Razmisli, kako bi razvukao npr 50 slika na 60 okvira?

nvidija ima adaptive vsync koji radi samo ako ti je u igri fps preko 60, ako je manji vsync se isključuje.

Tako je barem vsync prije radio, ne znam jesu li nešto novo smislili (osim ovih nvidija šema šta same podešavaju refresh rate monitora)
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2015., 11:02   #2136
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
zar nije adaptive da smanji "razinu" pa onda pokusava drzat na recimo 30fps-a umjesto 60?
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2015., 15:08   #2137
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Instaliram update, pokrenem igru da vidim o čemu se radi.
Challenge: Kill other players with Headshots. Poubijali se da bi nakraju svima izbacilo poruku "could not complete transaction".
Dobar Update nema šta

Edit: Time Trial je također glupost. Nisu dodali QuickGPS na odredište. A nisu ga dodali ni na evente. Epic Fail
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies

Zadnje izmijenjeno od: osspaljeni. 15.09.2015. u 15:18.
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 16:27   #2138
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Ljudi kako vam se ponaša igra sa uključenim v syncom? Ja kada ga uključim u ajmo tako reći zahtjevnijim scenama fps mi padne na 30, ako je isključen onda ta razlika bude nekih 10-ak fpsa, a ovako s nekih 50-60 bubne na 30 što se naravno osjeti u igri. Ista stvar je i u FC 4 i Dying light pa ga stalno držim off igrama ali me malo počeo nervirat screen tearing pa me zanima jel to do igara ili do mog kompa(točnije grafe).
Sličnu stvar sam primjetio, samo što mi FRAPS to nije registrirao u min FPS-ima, pa sam tražio okolnim putem (guglanje uzroka, drivera, patcheva, VRAM-a, virusa, temperatura, CPU/GPU zauzeća, itd.). Temperature <65°C, zauzeće ispod 70%, nema virusa, dovoljno VRAM-a i RAM-a. Ukratko, dobrih par dana istraživanja

I također sam, kao i ti, došao do VSynca tj. Adaptive VSynca, koji bi trebao ograničavati grafu da ne renda preko 60 FPS-a, a da se ispod te granice ne miješa.

Na kraju mi nije vrag dao mira, pa bacih oko na Frame times statistiku tijekom igranja:



Sve je super dok (ponekad) ne bih došao u grad na zakrčena križanja puna automobila i ljudi, a onda se pojavio takav stutter i lag (100+ ms) da čovjek poželi izvesti jednog supermena kroz monitor

I onda slučajno naletih na video koji spominje jedan stari alat - nVidia Inspector, a koji ima jednu zgodnu opciju ograničavanja frejmova bez potrebe za pokretanjem vSynca. I od tada nema više laga tj. višestruko su se smanjili ovi peakovi:



Koliko sam razumio, po stranim forumima se spominje zakrčenje CPU-a pri dolasku na zgusnuti promet i visoku količinu aktivnosti, a grafa u tom slučaju overheadovima zatrpa CPU. Čini mi se da je ovo tip situacije u kojima bi novi DX12 trebao osjetno pomoći, a do tada se korisnici moraju sami snalaziti.

Uglavnom, krajnji rezultat je zacementiranih 60 FPS, lag ispod 40 ms, CPU zauzeće palo za nekakvih 10-ak %, a čak su i temperature niže par stupnjeva
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 17:08   #2139
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101





-->
Vjerojatno bi i s Rivatunerom se postigli isti rezultati.

Ako ti se da probaj pa javi.






Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 18:52   #2140
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ista stvar tj. isti rezultat sa Rivom, a za korisnike AMD kartica je ova opcija dostupna unutar CCC paketa.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2015., 19:27   #2141
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Ja sam jucer malo odlucio vidjet na koliko fps-a mi se vrti igra. U nVidia panelu sam ukljucio fps counter koji u prosjeku kaze 20-30 fps-a. Iskreno, ocekivao sam malo vise. Ovo je konfa: i3 2120, 8 GB DDR3, GTX 970 i max rezolucija koju monitor podrzava: 1680x1050.
Koliko realno mogu ocekivati?
Postavke grafulje su postavljene na najvise.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 19:41   #2142
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Ja sam jucer malo odlucio vidjet na koliko fps-a mi se vrti igra. U nVidia panelu sam ukljucio fps counter koji u prosjeku kaze 20-30 fps-a. Iskreno, ocekivao sam malo vise. Ovo je konfa: i3 2120, 8 GB DDR3, GTX 970 i max rezolucija koju monitor podrzava: 1680x1050.
Koliko realno mogu ocekivati?
Postavke grafulje su postavljene na najvise.
Sranje ti je CPU.

Meni na vecoj rezoluciji sve max ide ~60. Ista grafika.

Proba san i sve najnize na athlonu X2, i vukla se ko krepana. minimalna je quad koliko san vidio...
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 19:47   #2143
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Ja sam jucer malo odlucio vidjet na koliko fps-a mi se vrti igra. U nVidia panelu sam ukljucio fps counter koji u prosjeku kaze 20-30 fps-a. Iskreno, ocekivao sam malo vise. Ovo je konfa: i3 2120, 8 GB DDR3, GTX 970 i max rezolucija koju monitor podrzava: 1680x1050.
Koliko realno mogu ocekivati?
Postavke grafulje su postavljene na najvise.
Takoder,imam isti CPU i pisao sam prije u temi,odvratno nizak fps.
Problem je sto nije quad core,kladim se da bi fps bio veci barem 30-40 %.

Izvan grada je ajde oke,podnosljivo,ali u gradu sa vecim brojem automobila,pjesaka sto se CPU tereti slideshow.

Nema pomoci,probaj smanjiti density automobila i pjesaka,pomogne malo,ali onda gubis dojam da si u LA sa 2 auta na najprometnijoj dionici

Drugim rijecima,i5 i prodisala bi,frendu bolje vrti na Phenom II x4 iako ima puno losije single thread perfomanse.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 20:11   #2144
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Takoder,imam isti CPU i pisao sam prije u temi,odvratno nizak fps.
Problem je sto nije quad core,kladim se da bi fps bio veci barem 30-40 %.

Izvan grada je ajde oke,podnosljivo,ali u gradu sa vecim brojem automobila,pjesaka sto se CPU tereti slideshow.

Nema pomoci,probaj smanjiti density automobila i pjesaka,pomogne malo,ali onda gubis dojam da si u LA sa 2 auta na najprometnijoj dionici

Drugim rijecima,i5 i prodisala bi,frendu bolje vrti na Phenom II x4 iako ima puno losije single thread perfomanse.
A bar je lako nac jeftini i5 polovni na trznici. To bi ionako triba bit standard ako nije uredska konfa. i3 je ni Celeron ni i5. Niti prdi niti smrdi
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 20:17   #2145
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Ovo mi ploca podrzava
Code:
http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M/?cat=CPU
Sto bi bilo najbolje za uzeti, a sto najekonomicnije?

Razmisljao sam o novoj ploci u kombinaciji sa SkyLike i7, ali to onda vuce i novi RAM, PSU i gomilu troskova koje sada ne mogu priustiti. Rjesenje ce bit neki CPU pa nek zdura jos godinicu, dvije ovako...
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 22:02   #2146
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ispod i5 2500(K) ti se ne isplati ići za ovu igru, te ga eventualno kloknuti koliko ti ploča dopusti. Čak mi se čini da je u njihovoj Recommended konfi minimum i5 3470.

Ova igra koristi CPU vrlo često i obilato, tako da je čak vrlo preporučljivo prije igranja pogasiti sve aplikacije koje koriste CPU (browseri, torenti, AV, itd.), jer se npr. i pri otvorenom Chrome-u sa par tabova osjete oscilacije u igri (u gradu i pogotovo na križanjima).

Ovo je toliko izraženo da čak i ljudi sa i7 5930K na 4.5GHz, te GTX980 Ti OC-anom za 50%, dobivaju slideshow i stutter u gradu na križanjima tj. na lokacijama sa dosta aktivnosti. Štoviše čitao sam o nebrojeno puno sličnih situacija sa kloknutim i7-icama te padom performansi. Ista je situacija sa AMD grafama, pogotovo na višim rezolucijama, te maksimiziranim detaljima.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 23:20   #2147
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ma da,definitivno treba mrcina od procesora za ovu igru ako se misli drzati 50-60 fps u gradskim podrucjima,samo mi nije jasno kad je nevrijeme/kisa,centar grada,dosta vozila fps veci za 10-20 fps nego isto podrucje kad je suncano...

isti broj vozila,jos dodatne refleksije od kise,automobilskih svjetala itd...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 01:58   #2148
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ista stvar tj. isti rezultat sa Rivom, a za korisnike AMD kartica je ova opcija dostupna unutar CCC paketa.
Meni ovo ne pomaže. Ako ugasim VSync u igri i upalim ovu opciju onda mi se lomi slika.

Uglavnom ovako izgleda impact GTA V na mojoj konfi:


1920 x 1080
MSAA: X4
Post FX: High (inače dobijem artifakte u donjem lijevom kutu)
Reflection MSAA: X4
Shadow / Reflection: High
Grass Quality: High
Sve ostalo je na max postavkama, advanced graphics je također sve upaljeno.
Ne da grafika više od ovoga.

FPS je konstantno između 50 i 60, rijetko kada padne ispod 50.

EDIT:
Ako ugasim VSync i stavim MSAA X8 ne primjećujem lomljenje slike ali mi FPS pada na 35 do max 50 FPSa.
Nisam siguran da li je igrivo na ovim postavkama.
Također razlika u Grass Quality između High i Very high je u 20-30 FPSa sa mojom grafikom :/
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies

Zadnje izmijenjeno od: osspaljeni. 29.09.2015. u 03:30.
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 10:19   #2149
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Meni ovo ne pomaže. Ako ugasim VSync u igri i upalim ovu opciju onda mi se lomi slika.

Uglavnom ovako izgleda impact GTA V na mojoj konfi:

1920 x 1080
MSAA: X4
Post FX: High (inače dobijem artifakte u donjem lijevom kutu)
Reflection MSAA: X4
Shadow / Reflection: High
Grass Quality: High
Sve ostalo je na max postavkama, advanced graphics je također sve upaljeno.
Ne da grafika više od ovoga.

FPS je konstantno između 50 i 60, rijetko kada padne ispod 50.
Ukoliko ti se lomi slika na ovim postavkama, onda ostavi vSync upaljen i podesi postavke na kojima ti se inače najbolje vrti ova igra tj. na kojima inače igraš, jer ni meni na ovakvim MSAA postavkama igra nije baš nešto (iskreno, ni ne patim za MSAA).

Bilo bi dobro da izvrtiš FRAPS Frametimes bench (F11 za pokretanje i F11 za prekid testa) prilikom igranja u najzahtjevnijim scenama (po danu, u gradu, u gužvi na križanjima) kroz što duži period, te okačiš ovdje onu frametimes excel datoteku koja ti se kreira u C->Fraps->Benchmarks
Usput, za takve postavke stavi i isti ovaj SS koji si stavio prošli put (zauzeće CPU/GPU itd.), pa ćemo lakše vidjeti što se događa prilikom igranja, jer na ovim postavkama na kojima su trenutačno očito ubijaju i CPU i GPU tj. ne mogu baš to oni izgurati najtečnije.


Citiraj:
EDIT:
Ako ugasim VSync i stavim MSAA X8 ne primjećujem lomljenje slike ali mi FPS pada na 35 do max 50 FPSa.
Nisam siguran da li je igrivo na ovim postavkama.
Također razlika u Grass Quality između High i Very high je u 20-30 FPSa sa mojom grafikom :/
Pri ovakvim postavkama vjerojatno nikome igra nije tečna, jer to jako stavlja naglasak na GPU tj. njegove sposobnosti.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 13:38   #2150
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Nekužim što neradi ova fora u CCC.
Samo limiter upaljen nema efekta...
Probao sam u globalu upaliti Wait for vertical refresh i taj framerate limiter... ništa
Probao sam ručno dodati GTA5.eve, upaliti Wait for vertical refresh i limiter, opet ništa...

Ima li veze sa time što koristim MSI AB za OC ?

Usput neznam što sam bio sprčkao pa mi je framerate drastično opao, ali sada mi je i Particles quality na High i imam 50-60 FPSa nonstop.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 14:19   #2151
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Postoji li velika razlika izmedu grass high i very high kao i shadows (
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 14:32   #2152
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
[QUOTE=osspaljeni;2833369]Meni ovo ne pomaže. Ako ugasim VSync u igri i upalim ovu opciju onda mi se lomi slika.

Uglavnom ovako izgleda impact GTA V na mojoj konfi:



Ako nije problem, s čega je ovaj screen shoot?
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 14:54   #2153
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Samsungova Foto rama SPF-105P, podaci su iz Aida64.

Aida nativno podržava ispis podataka na SPF uređaje stoga sam si nabavio ramu i napravio od nje dijagnostički display jer me koštala manje nego display namjenjen ispisu ovakvih podataka i ima veći ekran i radi bez problema..

Prije ovoga sam imao Alphacool display na case-u (još ga imam ali trenutno nije u funkciji).

Inače da se ovo i ljepše složiti ali što više grafike nagruvaš gore to je manji refresh rate.
Prije je izgledalo ovako ali odustao sam od grafika


Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Postoji li velika razlika izmedu grass high i very high kao i shadows (
Grass na very high mi sreže FPS na pola, kao i kad upalim 8x MSAA.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 15:00   #2154
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Da ne moram restartirati 3 puta,onda najbolje High postavke ? Na high nije trava kao na PS3 vec kao na PS4 jel tako ?

Normal je postavka old-gen,tj.PS3 ?

Zadnje izmijenjeno od: blava. 29.09.2015. u 15:10.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 15:04   #2155
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Ne bih znao kako izgleda na Playstationu.
Vidi hoće li ti raditi kako treba na High. Ne izgleda toliko loše.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 16:15   #2156
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Travu se iznad high ne isplati stavljat, jer su razlike toliko minorne da ih neces ni skuzit.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 17:44   #2157
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Travu se iznad high ne isplati stavljat, jer su razlike toliko minorne da ih neces ni skuzit.
Trava mora bit na max
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 18:29   #2158
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Postoji li velika razlika izmedu grass high i very high kao i shadows (
Ne..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 23:16   #2159
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Nekužim što neradi ova fora u CCC.
Samo limiter upaljen nema efekta...
Probao sam u globalu upaliti Wait for vertical refresh i taj framerate limiter... ništa
Probao sam ručno dodati GTA5.eve, upaliti Wait for vertical refresh i limiter, opet ništa...

Ima li veze sa time što koristim MSI AB za OC ?

Usput neznam što sam bio sprčkao pa mi je framerate drastično opao, ali sada mi je i Particles quality na High i imam 50-60 FPSa nonstop.
Ok, prvo da usporedimo postavke u samoj igri:
Rezolucija: 2560x1440 (kod tebe je 1080p, što bi tvoja grafa trebala normalno vrtiti)

FXAA: On
MSAA: Off
vSync: On
Population density: Max
Population variety: Max
Distance scaling: Max
Texture: VH
Shader: VH
Shadow: H
Reflection: VH
Ref. MSAA: Off
Water: H
Particles: VH
Grass: H
Soft shadows: Softer
Post FX: VH
Motion blur: Off
DoF: On
Anisotropic: x16
Ambient: H
Tessellation: H


Advanced graphics: sve off
Probaj sa ovim postavkama odvrtiti FRAPS frametimes bench dok igraš, pa okači frametimes excel datoteku ovdje.


Ovako ti to izgleda kod mene (CPU @4.2GHz, VGA stock):



Znači ove plave točkice su svi generirani frejmovi od strane VGA i to u svakom trenutku igranja, a najviše (~95%) ih se nalazi na average liniji od 60 FPS. Ove poraste preko 60 FPS Adaptive vSync brzo ispegla, a za ove padove je zaslužan HW tj. snaga CPU + GPU. Obični mjerači FPS-a ovo vide kao prosjek od 60FPS, ali ne mogu zabilježiti ove trenutne padove (ono što ti u igri osjetiš kao trzanje). Čak ni oni koji mjere min. FPS najčešće ne zabilježe ove brze i kratkotrajne padove.

Btw ovo je mjereno pri vožnji isključivo po gradu (od semafora do semafora) i to po popodnevnoj "špici" uz gust promet i velik broj ljudi na ulici.

Sve ostale aplikacije poput browsera, torenta, AV-a su ugašene tijekom mjerenja, osim naravno FRAPS-a.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 00:16   #2160
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Nekužim ja to odvrtiti, dobijem neku csv datoteku koju kad otvorim ima tablicu brojeva i to je to.
Nevidim nikakve tockice, a nemam ni office instaliran na kompu.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na