Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2010., 21:47   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ovo već spada u domenu trolanja.

Yamaha RX-V365 1589kn
http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.1e013e0cf38d44738263394c252a1f69.av_receiver_yamaha_rx-v365_black_akcija_!.aspx

Jamo Studio S 406 HCS1 1489kn
http://ronis.hr/?jamo/452/zvucnici-j...-hcs1/S406HCS1

3000kn za nešto što sliči na sustav ili 2500kn na nešto što ima preddimenzinirani sub i poddimenzionirane satelite i generalno pojačalo koje je izrađeno od smiješnih komponenata. Z5500 je super, ali za one koji nisu čuli nešto bolje ili što je u svijetu zvuka još češće - ne žele čuti nešto bolje.
nakrcaj to sve u istu sobu sa 5500, stavi spl metar kao objektivan dojam i crticu za svaki put kad izletiš iz stolca gledajući neki horor... ne pričamo tu o kvaliteti reprodukcije, nego o zabavi koju pruža ta brutalna glasnoća, a uz današnje no-brainer blockbustere to sve skupa jako dobro ide + što je pop rekao za smještaj.

slušao sam ja bolje, nemoj se ništa brinut... iskreno se ne bi odrekao ovakve hardkor glasnoće za tu i tamo finije nijanse zvuka bez propisnog udara. recimo nedavno sam sluša (meni) odličan dali concept woofer koji je na kraju koliko para? ustroj je klasika... velika membrana, relativno snažan amp i kompresija - di ćeš bolje, ali zato košta ko cijeli ovaj set gore.

pa neću sa 25cm 150w otići na jamo 16cm woofer majka mu stara... to ja trubim cijelo vrijeme, da nemam 15-20k kn da uzmem pravu stvar, a iskreno ovi svi 5.0 sistemi za 1500kn se mogu mačku o rep objesiti kod reprodukcije filmova. onda dolazimo do još 2k kn za sub (kojeg NEMA u paketu) i hop 5k kn... toliko o trolanju i/ili prediviđanju daljnjeg toka diskusije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 22:15   #32
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ako će me ikad sve to pustiti, opet ću uzeti Z-5500. Zašto? Sve je već opisano u ovoj, čak i u 500 tema prije.

@ syss

Potpis na sve.

@ Bluzer

Razumijem tvoju poantu, ali vjeruj mi, kad taj SUB udari na nekoj sceni u filmu, Jamote i sve te gluposti do 2k, 3k kuna ćeš bacit u smeće jer ovo pruža odličnu zabavu, sami osjećaj snage (zanemarimo kvalitetu reprodukcije). Na kraju krajeva, gledaj kaj sam ja imao za 2k kuna, ne pitaj kako tako jeftino (već je bila slika u jednoj temi)



Ne da su se stakla tresla, nego cijeli drveni okviri prozora.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 02:15   #33
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Ne da su se stakla tresla, nego cijeli drveni okviri prozora.
Imam ja dva aktivna monitora na stolu, svaki po 15kg i 225w rms snage pa susjed poskakuje dok sjedi na wc-u.

Eeeenivej.... Mda. Svi svaki dan furate subwooferčine radi filmova na divljoj glasnoći, pogotovo u stanovima u zgradi i susjedi vam to odobravaju i nitko ne zove policiju.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 07:15   #34
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
OMFG na sta se ova tema pretvorila. Jelc daj to molim te stavi pod lokot.

Sad jos samo fali:" Moj ti je susjed zvadio 2 Pionirca iz gepeka svaki 1000W rms-a u bandpass kutiji i onda smo to spojili na dva hifonics pojačala od 1kw i onda smo pojačali do kraj i gledali Transporter 2, a soba je bila ko pola ove sto ima Flikoman
Zabava do jaja i nazad".

I daj vise sjašite sa tim Z5500 VS svi ostali 5.1 sistemi..
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 08:01   #35
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Prije nek se zaloka, još jedan prijedlog autoru teme. Ako imaš volje oskrvnuti svetinju i od Logia složit stereo (2.1 zapravo + driver viška za uspomenu) evo nešto vrlo slično Cyburgovoj igli :

http://diyaudioprojects.com/Speakers...s/BD-Pipes.htm
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 08:13   #36
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Imam ja dva aktivna monitora na stolu, svaki po 15kg i 225w rms snage pa susjed poskakuje dok sjedi na wc-u.
hehe, ja svoje baš neki dan skopčao nakon dužeg vremena, ma da nisu za to namjenjeni, slušanje glazbe je pravi užitak na njima, bar tako kažu svi koji prođu kroz moju sobu
kakvi subwooferi
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 09:15   #37
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Kakav OT ...

Ti logiji jesu idealni za ono za sto su zamisljeni, za pc domenu. Znaci razbacaj ih oko PC stola i deri.
Cak bi se usudio reci da su preskupi, cijena polovnjaka tj. 50% jeftinije je "way to go".

Ako se vec nema para za nesto pristojnije od tih logi plastikanera pa radije sacekati i skupiti lovu za nesto pristojnije
ili kupovati komponentu po komponentu pa postepeno nadogradjivati sistem.

Imao sam z5500 pa sigurno godinu dana. Kako su dosli tako su osli, tiho i neprimjetno.
Nije sve u tome da otfrljis bas da zbuka otpada, nema tu kalibracije, nema tu nicega. Zvucna slika previse metalizirana za moj ukus sa vjecito istim sub zvukom.
Tih godinu dana jebo sam se prije svakog filma sa postavkama i nikada nisam uspio podesiti zvuk da mi pase.

Otislo je ovo u preveliki OT, anyway, back to topic.

Preporuke po DIY forumima uglavnom se svode na povecavanje litraze kako sub-a tako i satelita.
Satelit kutije od MDF-a vece zapremine da bi se dobilo sto vise u srednjem podrucju.
Neki cak stavljaju tweetere uz satelit, ali nema potrebe posto Logi satelit driver ide do 20khz.
Predimenzioniranom sub-u u premalom kabinetu, dobro izdampirana MDF kutija vece litraze ne moze odmoci.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 10:29   #38
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ja bi se usudio reći da niti jedan pc 2.1 sistem ne valja. Do koje frekvencije ti subovi lupaju u pravilu? 150hz? Da se mene pita to ne bi imalo šta tražiti iznad max. 60hz.
Moj drma do 300hz.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
fleks (opet) ima sub koji rastura za nikakve pare, jedino se za njega mora kupiti još el-niš industrijsko pojačalo koje je opsluživalo razglas bivšeg tpk za 300kn i monacor 38cm za 400kn, kutija od ormara i voila - jedan zvučnik za cijenu trećine cijelog seta.
LOL. To je upravo sistem po kojem sam jednom prijatelju prije možda 10g rješio sub za rođendanski parti jer je največe ograničenje bila lova.
jen, dva
Inače ,što se ekipa više nalokala , to im je bolje rokalo



Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, možeš-jedan je problem kuda sa tim.
Nagledao sam se stolova za komp kod brdo ljudi i to su u pravilu stolići 70 cm široki na koje nemreš ništa stavit .
Moj stolič je 60x40 i na njega jedva stane tipkovnica i miš

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ne znam koliko je isplativio ulagat u manji stereo isključivo za korištenje na računalu (mp3-ce, tu i tamo pogledat koji video ili film+malo igranja)

Na kraju krajeva stvar je ista kao i sa svim ostalim, do onog kaj tebi treba-ako je na prvom mjestu mjuza onda je to stereo, ako se voliš poigrati na kompu, pogledati koji film i malo poslušat mjuzu onda je 2.1 nekak logičniji.
Zadnje vrijeme se učim živjet s svojim Vivaks 5.1 sistemom da imam neki zvuk kad kliknem na koji jutub video i s obzirom na alternativu to obavlja svoj posao ok. Nažalost na stolu nema mjesta za zvučnike ali tu su samostoječi da glume stalak...

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova

Ne da su se stakla tresla, nego cijeli drveni okviri prozora.
najbolje da je gradilište / da se gradi kakva zgrada u blizini. E to je život a Logijev bub

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Imam ja dva aktivna monitora na stolu, svaki po 15kg i 225w rms snage pa susjed poskakuje dok sjedi na wc-u.
znači ti se furaš na Nearfield Listening
...a susjed na normalno

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
OMFG na sta se ova tema pretvorila. Jelc daj to molim te stavi pod lokot.
Parti brejker

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zabava do jaja i nazad".
prije zabava do titinusa - bez nazad

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I daj vise sjašite sa tim Z5500 VS svi ostali 5.1 sistemi..
nije li interesantno kako se uvjek svi nanovo nađemo o tome trošit tipkovnicu..

show must go on!
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 10:33   #39
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova


nije li interesantno kako se uvjek svi nanovo nađemo o tome trošit tipkovnicu..

show must go on!
To ti je kad imas dvije jake ekipe u svakom taboru i onda je borba uvijek zajamčena.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 11:30   #40
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
To je upravo sistem po kojem sam jednom prijatelju prije možda 10g rješio sub za rođendanski parti jer je največe ograničenje bila lova.
jen, dva
Inače ,što se ekipa više nalokala , to im je bolje rokalo
ko prstom u govno sam pogodio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 08:48   #41
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Fail je uopće upuštat se u modding Z5500. Jedan mali aluminijski driver koji bi trebao pokrivati sve moguće iznad tutnjave subwoofera? Bez neke adekvatne midbass jedinice i tweetera tu se uopće nema šta razgovarati o donekle kvalitetnom zvuku...
Kakav alu driver ? Membrane su nekakav papir kolko ja znam...


I jesuuss.. nisam uopce dobio obavjest na mail da ima odgovora na temu :S wth... i onda slucajno dodjem i imam sta vidit, sama prepucavanja, ja otvorio fino temu da ako ima netko nest pametno napisat, dat skicu, savjet oko izrade jer je naslov teme DIY kutije, a ne ko ima vecega


da su ti driveri toliki srot, nebi bilo tonu tema sa DIY sadrzajem, u kojem ekipa uz masu HI FI speakera ipak radi i te "igle" cjena samog tangband/logi drivera po netu je nekih 30dolara, nisu ni jeftinjaci totalni


Citiraj:
Autor Vido Pregled postova
To ti usput objašnjava kako trpe više snage. 12W je očito snaga bez skretnice (znači driver svira cijeli spektar koliko može), a onih 60ak W je snaga sa skretnicom tj driver svira samo visoke frekvencije (rezna frekvencija i nagib reza ovisi o skretnici jel)

Evo npr ovdje: http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/westr...3-134-8_01.pdf

Vidiš da ima zvjezdicu kod snage, dolje piše da je to ako ima odgovarajucu skretnicu, vjerojatno ne bi istrpio ni 5W bez nje
e hvala stari.. vis na to uopce nisam pomisljao.. zato skretnica )

Kako koristiti multiquote
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 26.09.2010. u 10:47.
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 01:13   #42
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ko prstom u govno sam pogodio
To riješenje čak i nije bilo toliko loše s obzorom na okolnosti.
ispred pojačala je bio ekvilajzer na kojem se nije moglo stišat sve poviše 200Hz no ipak je to područje bilo tiše od nekakve sonijeve linije koja je bila glavna. Izvor je inače bio vokmen.

zvučnik u čipoteke nije bio 400kn več 100kuna više a kutija nije bila od ormara več od nečije stražnje stranice starog kreveta.
Drajver naravno nije bio upušten


no idemo dalje


Da nebi bilo sve u 'tom stilu' komentiram ti i onu drugu stvar...

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za još samo 3000kn se može kupiti savršeno rabljeni set od 5 dvosistemskih wharfedale zvučnika i onda još 3 rabljena pojačala i naravno procesor da iskontrolira to sve.

možda je jedno 6-7k kn skuplje od 5500, ali svira ajme-majko dobro.
od 3 rabljena pojačala , bolje radi kombinacija s 5 kad imaš trafo po kanalu i izlaze u mostu.
A od toga još bolje radi biamp kombinacija za sve zvučnike.
A kad čuješ kako radi izlaz više klase onda ti razmišljane o tafu po kanalu te biampu ode iz glave...dok se ne zapitaš što bi dobio s biampom i idemo nanovo...Ali nazad na zemlju.

To ima svojih prednosti kao što je početak s stereom i lagana nadogradnja
Ali isto tako ima i svojih nedostataka.
Za saraund ti je potreban centar iste serije kao frontovi a to te nikad ne čeka rezervirano ...
A onda su ti potrebni isti izlazi a to diktira svoje / trebaš dobro namučit da u SH nađeš 3 primjerka istog izlaza a da se ne radi o šrotelu. Ne kažem da je Rotel loš ali znaš na što mislim.
Uz to ideja o tom putu se kvari u startu s činjenicom da u SH obično nema procesora. Kako god bilo to sve košta i od svega skupa s cijenama boli glava. Bez obzira što to svira fenomenalno za 'resiver'.

Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova

I jesuuss.. nisam uopce dobio obavjest na mail da ima odgovora na temu :S wth... i onda slucajno dodjem i imam sta vidit, sama prepucavanja, ja otvorio fino temu da ako ima netko nest pametno napisat, dat skicu, savjet oko izrade jer je naslov teme DIY kutije, a ne ko ima vecega


da su ti driveri toliki srot, nebi bilo tonu tema sa DIY sadrzajem, u kojem ekipa uz masu HI FI speakera ipak radi i te "igle" cjena samog tangband/logi drivera po netu je nekih 30dolara, nisu ni jeftinjaci totalni
S obzirom da i sam vidiš kako po netu ima tona tema kako izvuč više s tim drajverima , nije mi jasno što bi točno htio i što ti smeta ? ne očekuješ valjda da ovdje netko ide izmišljat toplu vodu

btw , iako češ garant mislit da sam nekakav snob ne mogu odolit.

Ekipa ne radi s tim drajverima jer nisu šrot več radi primarno zbog toga što su im dostupni / žele izvuč nešto više od drajvera itd...
Najlakše je nešto kupit no kad se radi o radu , ja svoj rad cijenim visoko i nema šanse da bih se znojio zbog tog drajvera. Ako se več mislim znojit ,znojit ču se zbog nekakvog boljeg projekta / drajvera vrijednijeg od 30 dolara. I za to vrijeme slušati ono što mi je dostupno.

Moj Vivaks 5.1 sistem radi katastrofalno prema onome na što sam navikao no nije mi ni na kraj pameti iči to rješavat / kemijat s novim kutijama za satelite ili s betonskom kutijom za sub od 10 centimetara.

Ne shvati kao kritiku vaš samo kao moj stav.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 28.09.2010. u 01:22.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 16:00   #43
beyond666
Premium
 
beyond666's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia, Vinkovci
Postovi: 63
Kad smo kod ovih zvučnika.
Koja je alternativa z-5500 u Hrvatskoj? Znamo da novi z-5500 košta oko 2500.
Pojačalo + set 5.1 zvučnika (500W RMS)

Nekakvo kućno kino?
http://www.optimum-online.hr/detalji...dav-dz680.aspx
beyond666 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 11:43   #44
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Pluto+ ... zanimljiv i cijenjen DIY koncept.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 20:43   #45
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Netko prodaje te Z5500 logije za smješnu cijenu na tržnici, pa požuri
tech je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 04:22   #46
liliboi
Premium
Moj komp
 
liliboi's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: slatina
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
hehe, ja svoje baš neki dan skopčao nakon dužeg vremena, ma da nisu za to namjenjeni, slušanje glazbe je pravi užitak na njima, bar tako kažu svi koji prođu kroz moju sobu
kakvi subwooferi
Ja sam se uvjerio čista perveržn kako prže
liliboi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 04:47   #47
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Ha, dobio sam neko prastaro akai stereo pojacalo, reko ajde za probu da spojim 2 satelita od logija, pa to je nevjerojatno koji bas imaju ti mali drekavci, onda ocito z5500 ima malo glupave skretnice, mogli su barem malo dodat nizih frekvi :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na