Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2016., 12:29   #2731
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
jesam. I šta sad? To što ti imaš slab airflow je tvoj problem.
Koju Zotac 970 imaš?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 12:48   #2732
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Ja bih vas sve natjerao da spavate u prostoriji s kompom u kojem je Geforce FX5800 i Thermaltake Volcano 11 na procu. Brzo bi vas prosla volja za ovakvim raspravama.
nex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2016., 12:55   #2733
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, jel moramo opet šibu vadit... ajd lakše malo sa zvukovima ventilatora i međusobnim podjebavanjina.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 12:56   #2734
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zato jer je referentni pa smrdi, jel tako?
Ne smrdi nego mi nema smisla. Custom cooleri su bolji, a izuzetke poput itx caseova i sl. sam već spomenuo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 13:43   #2735
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne smrdi nego mi nema smisla. Custom cooleri su bolji, a izuzetke poput itx caseova i sl. sam već spomenuo
Bolji po čemu? Po tome što recirkuliraju topli zrak unutar kućišta pa onda imaš dvije opcije:
a) staviti dodatne ventilatore na kućište te dobiti airflow uz dodatnu buku
b) imati vulkan unutar kućišta.

Da se razumijemo, složit ću se sa tvrdnjom da je većina referentnih hladnjaka smeće napravljeno tek toliko da drži grafu da se ne rastopi. Ali ovdje govorim o okljaštrenom Titan hladnjaku (heatpipe-ovi umjesto vapor chambera) koji nema problem držati 980ti ohlađenom, a na 980 taj posao radi lijevom nogom. Meni na stocku fan speed nije prešao 50-ak%, koju god igru da sam pokrenuo. U idle-u je na 20% i nečujan je.

Kvragu, na mojoj staroj 580 Lightning se TF cooler više čuo od ovog referentnog.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 14:11   #2736
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Pricas o ovom MSI modelu?
Ako da, to je najlošije hlađenje od svih za 980 Ti nereferntne Ti modele (mislim da je od onda Asus fixao svoju Strixicu). Cooler je preslab. Večina ljudi koja je kupila je bila prisiljena na vodeno ići jer su temperature bile previsoke. Načitao sam se doslovno preko 1000 stranica razno raznih foruma kada sam ja bio u potrazi za 980 Ti modelom (fuckas službene reviewove kada oni to na bench mašinama vrte u klimatiziranim prostorima, bez stranica kucista).

TF4 je dobar sve do 980 obične, za Ti je daleko preslab. Najbolje on-air hlađenje od tih Ti modela ima Matrix od Asusa ali košta preko 7k kn , Palit Super Jetstream i oni ichill ili kako se vec zovu modeli (ali su ružni ). Zotac edicije isto super hlade, ali imaju bug u biosu ili negdje, a ovi šupci to ne žele fixati pa ih ljudi zanemaruju.
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Proleti samo kroz OCN forum pa ćeš vidjet tugu i bijes ljudi Za tu MSI 6G water cooling je must have ako nemaš vent na svakoj strani kučišta Ili ako ti 80-85° nije puno u gamingu
Upravo sam preletio teme po tom forumu i mogu ti reći ... hvala ti, uljepšao si mi dan Ovako se nisam nasmijao već duuugo vremena

Navesti ću ti par tema/problema sa kojima se susreće tipičan OCN član:

Kaže čovjek da mu se pregrijavaju grafe u ovoj kombinaciji, te dobiva savjet od iskusnih članova da promijeni pastu na novim novcatim grafama
To što su mu grafe nabijene jedna na drugu te umiru od nedostatka zrak, to se uglavnom zanemaruje.

Ovaj član se čudi temperaturama prilikom IDLE-a, unatoč činjenici da mu ventilatori na grafi NE RADE jer su u Hybrid modu te mu kućište vjerojatno ima slab protok. Također je dobio savjet da promijeni pastu na novoj grafi

U trećem primjeru se korisnik također čudi visokim temperaturama svoje naklokane dvije grafe u ovakvom rasporedu. Grafe se guše jer su nabijene jedna na drugu, te priznaje i sam da mu protok u kejsu nije baš najbolji, ali također dobiva savjet da promijeni pastu na novim grafama

Ovaj korisnik je pak već zamijenio svoj hladnjak za AC Accelero Xtreme IV, ali mu nije jasno kako ima uvijek iste temperature, bila grafa kloknuta ili ne, otvoren kejs ili zatvoren. Nije mu ni na kraj pameti pogledati Fan Profile u MSI AB-u ili čemu već. Dobiva savjet da stavi vodeni blok na nju ... jer je pastu već promijenio

Još jedan korisnik planira staviti svoju 980Ti pod vodu, a konfiguracija ventova će biti sljedeća: Svi ventovi sa radijatora tjeraju zrak unutra, a jedino 2x 80mm ventovi na poleđini kućišta će biti exhaust. Recept za uspjeh

Ovaj korisnik ima dvije MSI Gaming 980Ti u SLI-u kloknute na 1500MHz, a temperature u loadu su mu 70-ak°C, kaže da nije baš zadovoljan


Eto ukratko, ostaviti ću si ostale threadove za poslije, kada mi bude dosadno
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 22:08   #2737
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Bolji po čemu? Po tome što recirkuliraju topli zrak unutar kućišta pa onda imaš dvije opcije:
a) staviti dodatne ventilatore na kućište te dobiti airflow uz dodatnu buku
b) imati vulkan unutar kućišta.

Da se razumijemo, složit ću se sa tvrdnjom da je većina referentnih hladnjaka smeće napravljeno tek toliko da drži grafu da se ne rastopi. Ali ovdje govorim o okljaštrenom Titan hladnjaku (heatpipe-ovi umjesto vapor chambera) koji nema problem držati 980ti ohlađenom, a na 980 taj posao radi lijevom nogom. Meni na stocku fan speed nije prešao 50-ak%, koju god igru da sam pokrenuo. U idle-u je na 20% i nečujan je.

Kvragu, na mojoj staroj 580 Lightning se TF cooler više čuo od ovog referentnog.
I opet ti o stocku. Sad se vrati i pročitaj o čemu se uopće govorilo od početka.

I custom PCBevi imaju i još poneku razliku od referente osim coolera.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 28.01.2016. u 22:24.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 22:15   #2738
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
.........

To ko kak kod nas stare babe, po narodnoj medicini za sve kazu: "stavi rakije nek prodje." ( bezuvjetno ) , tak ovi s OCN-a kauz: "promjeni pastu"
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 22:53   #2739
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
I opet ti o stocku. Sad se vrati i pročitaj o čemu se uopće govorilo od početka.

I custom PCBevi imaju i još poneku razliku od referente osim coolera.
Počeo si bulazniti o nekakvim mlažnjacima kad je dh41400 postao rezultate OCanja referentne 980. Jel ti ovo zvuči kao mlažnjak: https://m.youtube.com/watch?v=Epe71ooQP9M

Kvragu, nađi jedan review referentnog 980 hladnjaka gdje se žale na neučinkovitost i/li buku.

A za kraj, objasni mi kako bi u zatvorenom kućištu odveo toplinu OCanog GPUa hlađenog custom hladnjakom bez dodavanja ventova ili povećanja brzine postojećih.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 23:34   #2740
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
To ko kak kod nas stare babe, po narodnoj medicini za sve kazu: "stavi rakije nek prodje." ( bezuvjetno ) , tak ovi s OCN-a kauz: "promjeni pastu"
Od rakije barem nekakve koristi, a od mijenjanja paste na novoj grafi se jedino dobije - grafa bez garancije

I kada takvi ljudi prošire glasine da nVidia hladnjaci ne valjaju, nitko se ne zapita zašto je taj čovjek išao satima vrtiti Furmark na SLI-u od 4 kloknute 980Ti grafe, složene kao sardine jedna do druge, i to u kućištu sa vrlo diskutabilnim protokom. Go figure
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2016., 00:16   #2741
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Počeo si bulazniti o nekakvim mlažnjacima kad je dh41400 postao rezultate OCanja referentne 980. Jel ti ovo zvuči kao mlažnjak: https://m.youtube.com/watch?v=Epe71ooQP9M

Kvragu, nađi jedan review referentnog 980 hladnjaka gdje se žale na neučinkovitost i/li buku.

A za kraj, objasni mi kako bi u zatvorenom kućištu odveo toplinu OCanog GPUa hlađenog custom hladnjakom bez dodavanja ventova ili povećanja brzine postojećih.
Ne znam stvarno što si htio dokazati.

I zašto bi objašnjavao nešto što nema veze s ničim nego sad ti mjenjaš goal postove. Ventove na kučištu možeš staviti kakve hoćeš i na koju brzinu hoćeš. Ako si ja složim full tihi setup i grafa je glasnija od bilo čega tada je grafa preglasna. Ako tebi ne smeta, dat ću ti odgovor koji sam ja dobio:

"To što ti hoćeš slušati se mene baš i ne tiče."
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 07:00   #2742
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Upravo je to problem, ne razumiješ problematiku, ali imaš mišljenje... Tvojim riječima: pametnom dosta.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 09:24   #2743
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo je to problem, ne razumiješ problematiku, ali imaš mišljenje... Tvojim riječima: pametnom dosta.
To što ti nisi čitao o čemu se piše nije moj problem.

To što hoćeš skrenuti temu jer si se za...bo nije moj problem.

Pametnom je već bilo dosta na tvom prvom postu. Jedino što je nejasno je zašto se dalje blamiraš.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 29.01.2016. u 09:31.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 10:46   #2744
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Konstruktivan i argumentiran kao i uvijek... pusa, bok
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 12:27   #2745
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
@dh41400
Ima i takvih kakve si naveo i onih koji trpaju takvu grafu u kučište bez air flowa, ali činjenica je da su s tom grafom ljudi najmanje zadovoljni temperaturama u odnosu na ostale Ti modele. Plus joj je to da je jedna od najtiših i to je najveći razlog zašto je ljudi kupuju. Teško je strpat air cooling, tišinu i niske temperature u jedno, ali malo su zajebali crvenu Ti verziju i ne vidim razlog zašto ić na 6G kad već ima tako velik izbor drugih modela pa se može bolji kompromis postići

Btw, jel ovaj Guru II od GB još uvijek ima onaj bug da ponekad resetira postavke kod paljenja kompa, ali samo za clock? Ima fix neki za to? Imam i afterburner, ali ni sam ne znam zašto trenutno Guru za to koristim, htio vidjet što nudi

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 29.01.2016. u 12:50.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 14:10   #2746
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Meni taj guru syebe bitdefender i ne radi mi update server kad njega snimim. Realne potrebe za njim i nemam osim za namjestanje boje windforce loga. Btw kartica je bolesna, out of box boosta na 1417 mhz do 60c, iznad boosta na 1404, a melje doslovno sve.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 14:28   #2747
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
@dh41400
Ima i takvih kakve si naveo i onih koji trpaju takvu grafu u kučište bez air flowa, ali činjenica je da su s tom grafom ljudi najmanje zadovoljni temperaturama u odnosu na ostale Ti modele. Plus joj je to da je jedna od najtiših i to je najveći razlog zašto je ljudi kupuju. Teško je strpat air cooling, tišinu i niske temperature u jedno, ali malo su zajebali crvenu Ti verziju i ne vidim razlog zašto ić na 6G kad već ima tako velik izbor drugih modela pa se može bolji kompromis postići

Btw, jel ovaj Guru II od GB još uvijek ima onaj bug da ponekad resetira postavke kod paljenja kompa, ali samo za clock? Ima fix neki za to? Imam i afterburner, ali ni sam ne znam zašto trenutno Guru za to koristim, htio vidjet što nudi
Naravno da treba koristiti i mozak prilikom korištenja takvih kartica

Npr referentni kuler out of the box daje prilično loše rezultate (84°C), ali malo igre sa Fan profilom, Power Limitom i uključivanjem vSynca (ili 60FPS limita), radi čuda

Naravno, za nereferentne kartice je vrlo preporučljiv dobar protok unutar kejsa.

Vjerujem da su ti kuleri svi više manje slični (MSI, Asus, GB, EVGA) kada bi ih se izjednačilo na sličnu razinu buke, samo što neki imaju podebljane Fan profile, a neki su podešeni za tiši rad.

Što se softvera tiče, zaista nemam potrebe za bilo čime osim MSI AB-a. Stvar jednostavno radi

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Meni taj guru syebe bitdefender i ne radi mi update server kad njega snimim. Realne potrebe za njim i nemam osim za namjestanje boje windforce loga. Btw kartica je bolesna, out of box boosta na 1417 mhz do 60c, iznad boosta na 1404, a melje doslovno sve.
E to je već fini boost za default postavke

Vjerujem da bi ta kartica išla i do 1500 bez nekih većih poteškoća, ali i ovako je definitivno moćna
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 14:52   #2748
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Ljudi, kratko da vas pitam. Crkla mi je GTX 970 G1 , kupljena u ADM-u, piše ovl. servis Microline. Jednostvno ne želi radit više. Nisam ju previše overklokiro (najviše +100 mhz bez dizanja voltaže), a ionako znam da oni to ne mogu vidjet.
Međutim, jednom sam malo digno voltažu u afterburneru (prije 7-8 mjeseci) i vratio nazad na stock isti dan. Jel to oni mogu vidjet i poništit mi garanciju ?
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 14:59   #2749
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor CROcodile20 Pregled postova
Ljudi, kratko da vas pitam. Crkla mi je GTX 970 G1 , kupljena u ADM-u, piše ovl. servis Microline. Jednostvno ne želi radit više. Nisam ju previše overklokiro (najviše +100 mhz bez dizanja voltaže), a ionako znam da oni to ne mogu vidjet.
Međutim, jednom sam malo digno voltažu u afterburneru (prije 7-8 mjeseci) i vratio nazad na stock isti dan. Jel to oni mogu vidjet i poništit mi garanciju ?
Naravno da ne, samo nosi na servis.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 16:42   #2750
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor CROcodile20 Pregled postova
Ljudi, kratko da vas pitam. Crkla mi je GTX 970 G1 , kupljena u ADM-u, piše ovl. servis Microline. Jednostvno ne želi radit više. Nisam ju previše overklokiro (najviše +100 mhz bez dizanja voltaže), a ionako znam da oni to ne mogu vidjet.
Međutim, jednom sam malo digno voltažu u afterburneru (prije 7-8 mjeseci) i vratio nazad na stock isti dan. Jel to oni mogu vidjet i poništit mi garanciju ?
Naravno da ne, osim ak im djeda mraz ne dostavi listu zlocestih
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 19:42   #2751
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Da li bi gtx 960 Phantomka od 2Gb bila dovoljna za video procesing znači ništa profesionalno nego onako na osnovnoj bazi, trenutno je u PCu GT 620 neko smeće koje umire kad se nešto radi sa videom. Ostatak kompa je dovoljno jak Quad core Q nešto proc 775 socket, 4Gb ddr2 mislim ništa specijalno no za ovako neki video editing koji nije zahtjevan ova konfa mislim da može bez problema izgurat samo da je grafička bolja unutra pa me zanima da li ova šta sam planirao preporučit kolegi je ok za tako nešto pošto nemam neka iskustva sa video editingom i kakav zahtjev ima, da li bi ssd možda neki još dobro došao skupa sa grafičkom ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.01.2016. u 21:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 23:10   #2752
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Trebalo bi odvagnuti što je prioritet. Mislim da gtx 960 to nije, recimo bilo bi dobro da ima barem 8gb ram, zatim ssd, pa onda grafa, ako se radi samo o editingu nešto tipa gtx 740 - 750Ti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 23:37   #2753
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da li bi gtx 960 Phantomka od 2Gb bila dovoljna za video procesing znači ništa profesionalno nego onako na osnovnoj bazi, trenutno je u PCu GT 620 neko smeće koje umire kad se nešto radi sa videom. Ostatak kompa je dovoljno jak Quad core Q nešto proc 775 socket, 4Gb ddr2 mislim ništa specijalno no za ovako neki video editing koji nije zahtjevan ova konfa mislim da može bez problema izgurat samo da je grafička bolja unutra pa me zanima da li ova šta sam planirao preporučit kolegi je ok za tako nešto pošto nemam neka iskustva sa video editingom i kakav zahtjev ima, da li bi ssd možda neki još dobro došao skupa sa grafičkom ?
Ovisi koji format procesiraš i koji program koristiš. Npr. za preview ti treba više rama, dok za rendering određenih formata dobro dođu CUDA jezgre. Iz mog iskustva, iako sam mislio da će mi grafička pomoć, ispalo je da je veća korist od više rama (tokom slaganja sekvenci, stavljanja filtera, live preview itd.).

Što se tičke grafičke, općenito Ti verzije imaju više CUDA jezgri tako da bi to preporučio za video editiranje (posebice u Adobe programima). Glede omjera cijene i upotrebljive vrijednosti mislim da su GTX 670 ili GTX 660 Ti i dalje najbolji izbor upravo zbog 1344 CUDA jezgri.

SSD dobro dođe za cache za programe tipa After Effects, ali mislim da su grafička i ram veći prioritet.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 13:05   #2754
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da li bi gtx 960 Phantomka od 2Gb bila dovoljna za video procesing znači ništa profesionalno nego onako na osnovnoj bazi, trenutno je u PCu GT 620 neko smeće koje umire kad se nešto radi sa videom. Ostatak kompa je dovoljno jak Quad core Q nešto proc 775 socket, 4Gb ddr2 mislim ništa specijalno no za ovako neki video editing koji nije zahtjevan ova konfa mislim da može bez problema izgurat samo da je grafička bolja unutra pa me zanima da li ova šta sam planirao preporučit kolegi je ok za tako nešto pošto nemam neka iskustva sa video editingom i kakav zahtjev ima, da li bi ssd možda neki još dobro došao skupa sa grafičkom ?
Fulao si ceo fudbal...
Komp ti kao prvo nije dovoljno jak tj. trebao bi ga cijelog mijenjati.
4Gb je danas zaista malo za bilo kakav posao osim surfanja i offica.
Trebao bi zapravo sve.
Najmanje 16Gb memorije, neku Nvidia GTX karticu tipa 950 (ne treba jača) da ima CUDA i hardversko kodiranje u h.264 i h.265 format te brze i velike diskove koji su u stanju hendlati sirov nekompresiran video materijal. Pošto su SSD-ovi velikog kapaciteta još uvijek skupi mislim da bi najbolji bio nekakav raid dva 1TB WD black diska ili još bolje dva 1Tb Raptora ako financije dopuštaju.
Proc ko proc, može proći ali kad se sve drugo kupuje glupo je ne promijeniti ploču i staviti noviji procesor, nešto tipa i7 (može i najslabiji model, bitan je broj threadova za video procesiranje).

GTX960 na tvoju konfu je totalni overkill i još gore, nećeš osjetiti neko poboljšanje u radu.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 19:49   #2755
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
To je za frenda nije za mene, uzet ću mu neku polovnu gtx 670, 660 ili 750 Ti (da ima dva dvi-a po mogućnosti) kako su mi gore predložili to će bit dovoljno za početak, kasnije tj. za godinu-dve će neki veći upgrejd.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 10:32   #2756
4N3lka
Registered User
Moj komp
 
4N3lka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Austrija
Postovi: 7
Nvidia

Sta kazete za gtx 960 phantom graficku ??
4N3lka je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 10:36   #2757
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
auu bome nisam čuo za nju.. to neka nova?

btw nvidia
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 10:39   #2758
4N3lka
Registered User
Moj komp
 
4N3lka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Austrija
Postovi: 7
Ne znam, ja sam je samo kupio , nisam bas upucen mislio sam da mozda neko ovde ima vise iskustva .
4N3lka je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 10:42   #2759
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 4N3lka Pregled postova
Ne znam, ja sam je samo kupio , nisam bas upucen mislio sam da mozda neko ovde ima vise iskustva .
pitaj na temi o gtx900 seriji, ova će ti tema vrlo vjerojatno biti obrisana

jel to nick po anelki, nicolasu anelki nogometašu? auuu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 10:46   #2760
4N3lka
Registered User
Moj komp
 
4N3lka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Austrija
Postovi: 7
Ok , novi sam na forumu pa se bas i ne kuzim kako gdje sta i ko
A nik nije po anelki vec po mom imenu zovem se Anel
4N3lka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na