Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2015., 01:39   #211
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
danas mi je ispa iP4s u maski, ekran je prvo poplavia, ali sad više nista ne vidim na njemu. Jeli mogućnost da je samo do ekrana ili ima još solucija da ne kupujem sta nije potrebno?!
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 12:21   #212
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Moguce da se otkacio konektor.mala je vjerojatnost jer konektor drzi metalni poklopac. Ako nije konektor onda trebas novi ekran.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2015., 15:40   #213
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Evo iskustvo sa HTC 8X... znači napuklo staklo display skroz uredu.

Trenutno sam u Poznanu u Poljskoj, i vidio da jedan shop ima na prodaju samo staklo za nekih 100tinjak kuna. Prije nego li sam se zaputio da kupim, išao sam rastaviti mobitel da vidim mogu li uopće odvojiti digitizer od LCD panela... long story short, nemoguća misija.

Trgao sam komadić po komadić digitizera, non stop zagrijavao kako bi adhesive omekšao... i svejedno nemoguće odvojiti digitizer od panela... sad sam naručio panel+digitizer pa čekam da to dođe pa sklepam neki tutorijal kako rastaviti 8X.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 00:42   #214
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Galaxy S3 - povrat podataka (razbijen ekran)

Pozdrav,

Cura je polomila ekran na Samsungu Galaxy S3 i kako to inace biva trebaju joj slike sa mobitela. Zamjena ekrana je 800 kuna, dakle neisplativo, a kad ga spojim na komp fajlovi se ne vide jer je mobitel zakljucan. Ekran ne prima naredbe (probao sam na slijepo pogoditi uzorak i nisam uspio) pa je otkljucavanje nemoguce. Isto tako metoda sa "adb" alatom ne funkcionira jer se mobitel ne vidi (device not found - vjerojatno jer nije ukljucen USB debug) tako da niti jedna adb naredba ne prolazi.

U servisu su mi rekli da oni ne mogu ukloniti lock i da je jedina opcija novi ekran.

Trebam neki prijedlog, sto jos mogu isprobati? Ili nekoga tko je voljan za 100-ak kuna staviti privremeno novi ekran i ukloniti lock, ja onda skinem slike sam
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 10:45   #215
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Možeš pokušat na slijepo ući u recovery i napraviti factory reset (on ne bi trebao pobrisati slike). Malo će biti zajebano bez ekrana, ali uz puno volje i optimizma da se srediti. Najbolje da pratiš neki tut na jutubu pa da radiš po njemu:

https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:05   #216
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Pozdrav,

Cura je polomila ekran na Samsungu Galaxy S3 i kako to inace biva trebaju joj slike sa mobitela. Zamjena ekrana je 800 kuna, dakle neisplativo, a kad ga spojim na komp fajlovi se ne vide jer je mobitel zakljucan. Ekran ne prima naredbe (probao sam na slijepo pogoditi uzorak i nisam uspio) pa je otkljucavanje nemoguce. Isto tako metoda sa "adb" alatom ne funkcionira jer se mobitel ne vidi (device not found - vjerojatno jer nije ukljucen USB debug) tako da niti jedna adb naredba ne prolazi.

U servisu su mi rekli da oni ne mogu ukloniti lock i da je jedina opcija novi ekran.

Trebam neki prijedlog, sto jos mogu isprobati? Ili nekoga tko je voljan za 100-ak kuna staviti privremeno novi ekran i ukloniti lock, ja onda skinem slike sam
Pitaj u još kojem servisu. Taj servis te mulja. Neda im se sa tim zejebavat pa ti oće uvaljat novi ekran.
I obavezno pitaj Brunu RV što misli o tome. Ipak je on doktor u toj struci

Btw, factory reset da ne briše slike? Što nije slučaj da factory reset briše SVE podatke i aplikacije korisnika?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:15   #217
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 19:50   #218
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Lock se ponekad moze maknut preko opreme ali ne uvijek. Ovisi o verziji. jednom sam uspio s mhl kablom ali touch je radio. Inace se.prebacuje maticna u drugi ekran inizvade podaci.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 14:38   #219
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Možeš pokušat na slijepo ući u recovery i napraviti factory reset (on ne bi trebao pobrisati slike). Malo će biti zajebano bez ekrana, ali uz puno volje i optimizma da se srediti. Najbolje da pratiš neki tut na jutubu pa da radiš po njemu:

https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA
To mi je bila prva opcija jer tipke sa strane i gore uredno rade ali definitivno bi se podatci izbrisali.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pitaj u još kojem servisu. Taj servis te mulja. Neda im se sa tim zejebavat pa ti oće uvaljat novi ekran.
I obavezno pitaj Brunu RV što misli o tome. Ipak je on doktor u toj struci
Jasno da hoce zaraditi, 100 im nije bilo dovoljno ali u drugom servisu jest

Probao, nista sto je u tom threadu meni nije uspjelo (za sto sam imao opremu naravno).

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Lock se ponekad moze maknut preko opreme ali ne uvijek. Ovisi o verziji. jednom sam uspio s mhl kablom ali touch je radio. Inace se.prebacuje maticna u drugi ekran inizvade podaci.
Otisao sam u drugi servis i objasnio covjeku situaciju. Za 100 kuna je stavio drugi ekran, maknuo zastitu i vratio stari ekran. Sad mogu do podataka.

Hvala svima na savjetima!
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 01.03.2015. u 14:43. Razlog: typos
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 16:00   #220
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Super kao što rekoh, ima gizdavaca koji se za 100kn neće zebavat sa time, kao i automehaničara koji bi samo menjali ulje i filtere za 400kn
Drugi puta - BACKUP BITNIH STVARI svako toliko i eventualno mob sa SD karticom ili sa funkcionalnim OTG servisom
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2015., 16:19   #221
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Ma budaletine, sto reci. Covjek je fino za pola sata posla stavio 100 kuna u dzep. Taman za buketic za zenu

Ah backup, nije moj mob
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 16:50   #222
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nije tvoj mob, al je tvoj gubitak vremena po servisima i traženja pomoći
Bitno da si ti to sredio. Taj S3, jel mu ima spasa inače ili je za otpis?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 19:43   #223
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Sve mu je ok osim ekrana, barem je tako rekao ovaj sto ga je otkljucao. Koristen je pa je maskica izlizana. Cura jos razmislja da plati zamjenu ali mislim da se ne isplati. Bolje joj je pricekati jos dva mjeseca pa novi ugovor.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 15:28   #224
šicmica
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Na zalost ispao mi je Nexus 4 , po ekranu su crte , naravno mobitel ne radi. Gdje da odnesem mobitel na popravak ili mozda da naručim ekran , dragi moji dečki, pomozite nespretnoj zenski ! Hvala !
šicmica je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 17:17   #225
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ebay, vidi cijene ekrana. U servisu računaj cca 100-150kn ruke (izmjena ekrana). Ako dođeš do neke cifre od 80% takvog mobitela, nemoj se iznenaditi.

npr. evo, navodno orginal
http://www.ebay.com/itm/LG-NEXUS-4-E...item3387bbdf94
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 19:25   #226
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam sam bio mijenjao na svom - skoro 100 eura sam ga bio platio, vidim da je sad cijena i nešto pala.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 20:25   #227
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
80e s postarinom ebay. Toliko je cca kod nas s rukama
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 17:20   #228
šicmica
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ebay, vidi cijene ekrana. U servisu računaj cca 100-150kn ruke (izmjena ekrana). Ako dođeš do neke cifre od 80% takvog mobitela, nemoj se iznenaditi.

npr. evo, navodno orginal
http://www.ebay.com/itm/LG-NEXUS-4-E...item3387bbdf94
Znam da trzišno ne bih prošla ne znam koliko ali bitni su mi podaci u mobitelu. Gledala sam na njuškalu cijena je polovnog mobitela oko 1100 kn (prosjek) a osim toga moj mobitel je iz EU . Oprostite na tehničkom neznanju, trudim se naučiti o mobitelim ne samo na razini zvati i tipkati !
šicmica je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 18:18   #229
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pa cuj ako su ti podaci bitni i nisi nezadovoljna s mobom,80e iliti 600kn nije puno jer za te novce ne dobijes nekakav slican mob.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 09:59   #230
šicmica
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pa cuj ako su ti podaci bitni i nisi nezadovoljna s mobom,80e iliti 600kn nije puno jer za te novce ne dobijes nekakav slican mob.
To i kazem. Nekome tih 80 e puno znači ali meni je mobitel ok , za moje potrebe super i baš zato bih se "oprostila" sa tih 600 kn , drugi put budem pazila . Ne znam , gledala sam po oglasima, ta Nexus 4 često pada i drugima. Hmm
šicmica je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 23:12   #231
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nekima pada jer je sklizak, a nekima jer ih stave na grbav i visok teren.
Ako su ti bitni podaci iz moba, a ne misliš kupovati ekran, prođi par servisa, neki sigurno će ti riješiti podatke.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 19:10   #232
Josip333
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: pred dućanom
Postovi: 18
LG L70

pozdrav!
mobitel iz naslova mi se pokvario, naime pao mi je u vodu, nije se jako okupao ali sada kada ga upalim malo zavibrira i to jeto, isto kada ga ukopčam na komp prepozna ga da se spojio ali ništa dalje. Ima li netko iskustva i možda servisera povljnog za preporuku u zg? hvalal
Josip333 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2015., 21:11   #233
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Prvo i osnovno - nikad ne ukljucuj uredaj, kakav god da je, ako je opao u vodu. Time si drasticno povecao sanse da ga ubijes.

Preostaje ti (ako znas) raskopat uredaj, ocistit alkoholom sve povrsine, stavit u posudu s rizom na par dana (svaki dan mijenjat rizu), i pomolit se da ce upalit i radit dalje
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 19:09   #234
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Znaci ovako, u firmi su uzimali mobitele (S5 mini) i kolegica svog ide isprobati tek nakon 10ak dana. Do tada bio zapakiran, ja sam svjedok. Upalila mob, ekran radio par minuta i - crknuo. Svi zvukovi rade, mob cak i vibrira prilikom pritiska na ekran (valjda izbornik ili sto vec), ali ekran mrtav. Posaljemo mob u Agram i slijedi veselje. Stize nam na mail obrazlozenje da oni ne priznaju jamstvo jer je rijec o mehanickom ostecenju i priloze fotku nekakve crtice na ekranu. Ono sto je najtragicnije je da je to prakticki neprimjetno, i ono najbitnije - da je ta crtica "unutra", znaci zastitno staklo je savrseno, bez ikakvih ostecenja. Nema apsolutno nikakvog govora o padu ili nekom drugom nacinu ostecenja. Sto sad, na koji nacin sa smradovima istjerat pravdu? Probati pritisnut operatera (buduci da je uzeta dosta velika kolicina mobitela, a ni mjesecni racuni nisu bas zanemarivi)?

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 19.03.2015. u 19:14.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 13:03   #235
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Kabel za iPhone 4 sa Ebaya ?

Ima neko provjerenog prodavaca koji ima kablove koji su kvalitetni kao i original kabel ? Napokon sam nasao sa 8 pinski lightning kabel sellera kojem su kablovi doslovno isto kao original ali ovih starih 30 pinskih nema, danas sam dobio 2 sa ebaya koja su totalno smece i bacit cu ih jer ne zelim riskirati požar. Pa ako neko ima nekog sellera a da nije 7-8$ što mogu i kod nas naći nek postavi link.

Hvala
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 11:06   #236
Ozone
Premium
 
Ozone's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 49
Question OTG support problem !

Imam Noa h42 mobitel koji ne podržava OTG.
Da li postoji neki način da se to nekako softwareski riješi?
Probao sam Stick Mount app ali mobitel uz ogt kabel ne prepoznaje ništa.

Hvala unaprijed.
__________________
Scotty, beam me up already.
Ozone je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 11:51   #237
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Root+custom firmware - ako postoji.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 12:27   #238
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako hardwareski ne porzava onda nema pomoci
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 14:02   #239
Ozone
Premium
 
Ozone's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako hardwareski ne porzava onda nema pomoci
Sad ne znam je li hardverski ili softverski. U recenzijama pise da ne
podrzava.
No, na netu vidim da ima nekih nexusa i sl. koji takodjer ne podrzavaju pa onda sa Stick Mountom odjednom prepoznaju externe uredjaje.
__________________
Scotty, beam me up already.
Ozone je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 14:57   #240
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Ozone Pregled postova
Sad ne znam je li hardverski ili softverski. U recenzijama pise da ne
podrzava.
No, na netu vidim da ima nekih nexusa i sl. koji takodjer ne podrzavaju pa onda sa Stick Mountom odjednom prepoznaju externe uredjaje.
Kada preko OTG kabla spojis misa ili tipkovnicu, da li je uredjaj prepozna?!

Ako prepozna, znaci da HW podrzava OTG.

Konkretno, Nexusi sluzbeno ne podrzavaju eksternu memoriju preko OTG, ali podrzavaju tip. i miša.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na